Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Benzin zammı Protestosu...  (Okunma sayısı 451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
Benzin zammı Protestosu...
« : 03 Haziran 2006, 22:21:33 »
TR genelindeki protestoya sizde katılın...

« Son Düzenleme: 06 Haziran 2006, 08:56:01 Gönderen: n/a »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Onur

• Ziyaretçi
« #1 : 03 Haziran 2006, 22:30:59 »
saat 8 de öyle birşey yapmaya gerek yok. ztn herkez basıyor :)

şaka bir yana 3 ytl oldu litresi suyu çıktı. bugun ntvde bir program izledim de arabistanda porsche gt nin deposu 14 dolara türkiyede mobiletin deposu 10 dolara doluyor dedi yıkıldıgım an oldu
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 22:30:59 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
« #2 : 04 Haziran 2006, 01:20:10 »
İlk kez radyodan "haydi toplanalım, tepki verelim, sesimizi çıkaralım" çağrısı yaptığımda çok gençtim.

Nerden bilirdim ki yanın hemen ardından polisin beni gözaltına alacağını, 1,5 yıl süren mahkeme sürecinin başlayacağını.

Halkı ilk kez o zaman tahrik ettim. Böyle bir tahrik gücümün olduğunun farkına varmam da köprü zamlarına verdiğim o tepki yüzünden olmuştur.

Oradaki amaç belli bir gün ve saate köprü gişelerinde kontak kapatmaktı.

İşte bu çağrı halkımızı fena halde tahrik etmişti. Halkımızın fena halde tahrik olduğunu gören ve bu durumdan korkan yöneticeler ise her türlü tahrik engelleyici önlemi alıp beni mahkemeye vermişlerdi. Allahtan beni yargılayan hakimde köprüden geçiyordu da ucuz yırtmıştım.

Şimdi durum biraz daha farklı. Artık halkımızın benim tahrik gücüme ihtiyacı yok. Zaten fena halde gaza gelmiş durumdalar.

Öyle olmasa niye dünyanın en büyük petrol üreticisi ülkelerinin burnunun dibinde dünyanın en pahalı benzinini tüketmeye razı olsunlar ki?

Bu durumda benim yapmam gereken biraz daha aklı başında bir tepki zinciri oluşturmaya çalışmak olmalı diye düşündüm ve bir kampanya başlattım.

Bundan böyle Alem FM'de her sabah saat tam 8'de bir dakika korna kampanyası başlatıyorum.

Bununlada kalmayıp korna bizi bozar diyebilecek olanlar için ayrıca arabaların antenlerine siyah kurdele asma tavsiyesinde bulunuyorum.

Peki bunu niye yapıyorum?

Çünkü ben eşşek değilim.

Çünkü ben kaz değilim.

Çünkü ben salak değilim.

Devletin bana her ödeyeceksin dediği vergiyi ödememeli, önce o verginin mantığını sorgulamalıyım.

Eğer bu vergi tıpkı benzinden alınan dünyanın en yüksek vergisi gibi saçma sapan bir deli dumrul vergisi ise o zaman isyan etmeliyim.

Devlet benim bu isyanımı ciddiye almalı.

Çünkü devlet benim için var.

Ben devlet için yaşamıyorum.

Bu nedenle benim bu isyanımı devlet yetkilileri duyana kadar bu kampanyayı sürdüreceğim.

Akaryakıt ürünlerinden alınan bu deli dumrul vergisi düşürülene, devlet bizi aptalm yerine koymaktan vazgeçene kadar bu kampanyayı sürdüreceğim.

Sizden ricam bu isyana katılın. Sizde tepki verin.

Çok zor değil.

Sabahları 8'de 30 saniye kornaya basacaksınız.

Birde arabanızın antenine siyah bir kurdele bağlayacaksınız.

Herhalde bir yerleriniz eskimez.

Ama belki biryerlerinizin aşınmasını böylelikle engelleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınıza haber verin.

Onlarda korya basıp siyah kurdele taksınlar.

Kemal Abi duyup sesini çıkarana, durumdan rahatsız olana kadar susmak yok.
NİHAT SIRDAR
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2006, 01:20:10 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #3 : 04 Haziran 2006, 02:01:09 »
Ben de isyan ediyorum.

Depo kapağının üzerine duck tape ile bir çarpı işareti koymak protestodur. Sessizdir, derindendir, mesajı verir.

Sabahın köründe kornaya basmak, protesto değildir. Başka birşeydir. Ne midir? Eşşekliktir.

Keşke Nihat Sırdar'ın kapı komşusu olsam da, her sabah saat 8'de kapısının ziline 30sn bassam. Ne güzel protesto olur , değil mi? Ne yani, biryerim aşınacak değil ya?

Ben sabah saat 11'de uyaniyorum. Şimdi sabahın 8'inde korna sesleri ile yerimden fırlamam, farz mı? Medeniyet mi? Protesto mu? Nedir bu?

Çok kızdım yine. :)))
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2006, 02:01:09 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #4 : 04 Haziran 2006, 02:51:52 »
Kerem'le aynı fikirdeyim, devleti tahrik edeceğiz diye insanları o saatte tahrik etmenin anlamı yok..daha aklı başında bir kampanya başlatsın...Yapılan bir eylem başkalarını rahatsız ediyorsa bırakın beklenen sonucu almayı insanları karşınıza alırsınız..daha birkaç saat önce işten yorgun argın gelen gece vardiyasında çalışan bir adamı hatta türkiyede tek bir adamı bile olsa rahatsız etmeye ne hakkımız var...
Trafikte gereksiz korna çalmak, asker gönderme rezillikleri, düğün konvoyunda korna çalmak gibi deli olduğum bir hareketin bir benzerini yapmamı kimse beklemesin...
Ben sesine deli olduğum için çok çok gerekmedikçe çalmıyorum bile kornayı...
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2006, 02:51:52 Gönderen: Alfadanadam »

Onur

• Ziyaretçi
« #5 : 04 Haziran 2006, 11:27:33 »
ses çıkartılarak prostesto yapılması gerçekten anlamsız gibi. bir arada gece saat 21:00 herkez tencere tabak çat çat veurup ışıkları södürüyordu.ordaki çat çat vurmayada bir anlam verememiştim ztn
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2006, 11:27:33 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
« #6 : 05 Haziran 2006, 10:28:35 »
Tabi koyun millet olmamızın sebeplerinden biriside bu.. Bastırılmış bir toplumda yaşıyoruz ve arkadaşlardaki " sabah 8 de korna sesi ile mi uyanacam " mantığıda bu programın sonuçlarından birisi..

Mahalle arasında milleti kornayla yatağından fırlatmak tabiki eşşekliktir ama e5'te, Temde, köprülerde sıkışmış trafikte yolalan yüzbin araç sahibinide rahatsız etmez herhalde..
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 10:28:35 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #7 : 05 Haziran 2006, 15:11:20 »
Haklısın Tolga'cım..Sabahları işe gelirken Ereğli otobanında asılacağım kornaya bundan sonra :)))
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 15:11:20 Gönderen: Alfadanadam »

admin

• Amministratore
« #8 : 05 Haziran 2006, 15:35:16 »
iyi güzel diyonuzda, adam kornaları o saatte sokak arasında çalın demiyoki. istisnalar haricinde o saatte hangi sokak arasında trafik olurki. Adamın hitap ettiği kesim, avcılardan tuzlaya E5 olsun TEM olsun otobanlar olsun bu güzergahta yol alan araçların eyleme katılması.
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 15:35:16 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Onur

• Ziyaretçi
« #9 : 05 Haziran 2006, 16:22:01 »
gezmeyi seven bir milletiz. bir ay kasıp herkez bir veya yarım depo daha az alsa en iyi ceza o olur aslında
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 16:22:01 Gönderen: Onur »

Alfadanadam

• Moderatore
« #10 : 05 Haziran 2006, 16:24:50 »
Memlekette o kadar çok alakasız adam var ki senin benim eksik aldığım yakıtla bişi olmaz. Depodaki kırmızı ışıkla gözgöze dolaştığımızla kalırız muhtemelen :)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 16:24:50 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #11 : 05 Haziran 2006, 16:34:31 »
Az gezme olayı bana cep telefonlarındaki kalıcı hale getirilen %25'lik ek vergi protestosunu hatırlattı... O gunlerdede şugun telefonu kapalı tut kampanyaları filan vardı galiba.. ee sonuç.. hepimiz alışıverdik sevgili geçici deprem vergisine : //
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 16:34:31 Gönderen: n/a »

Onur

• Ziyaretçi
« #12 : 05 Haziran 2006, 17:01:05 »
2 telefon 2 hattım var mutluyum:) siz kazıklanmaya devam edin
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 17:01:05 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
« #13 : 05 Haziran 2006, 17:04:23 »
hatların nedir onurcum T-mobil ile orange mi : ))
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 17:04:23 Gönderen: n/a »

Onur

• Ziyaretçi
« #14 : 05 Haziran 2006, 17:31:52 »
hayır  bizbize ve mobil öğrenci :)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 17:31:52 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
« #15 : 05 Haziran 2006, 19:22:24 »
hı doğru onlar vergisiz : )
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 19:22:24 Gönderen: n/a »

alfisti

• Membro
« #16 : 05 Haziran 2006, 19:28:39 »
az kullanın az ödeyin arkadaşlar... başka bir yolu yok bunun... devlet istediği vergiyi koyar.. buna tepki kullanmayarak harcamayarak koyulur, kızarak değil... vergilere aldılara kızarken yaptığımız harcamaların ne kadar gerekli olduğunu da bir kaç kere düşünmemiz gerekir...isterseniz şu alfalarımıza keyfe keder yaptığımız harcamaları incelemekle başlayalım ;)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 19:28:39 Gönderen: alfisti »
Ulvi Toprak Tire/İzmir
2009 159 JTDM Distinctive Plus QTronic

n/a

• Ziyaretçi
« #17 : 05 Haziran 2006, 19:49:02 »
abi yanlışsın.. devlet istediği kadar vergi koyar mantığı bir kere baştan yanlış.. ha koymuyormu koyuyor ama bizim memlekette böyle.. ab ülkelerinde yada amerikada koysun bakalım deprem için %25 vergiyi sonrada kalıcı hale getirsin kimsenin gıkı çıkmasın.. Varmı böye bir mantık... Millet soyunup meydanlara fırlıyor vallahi : )

Yada para harcama nedemek ?? Benim imkanım var ve harcayacağım.. Devletin bunu engellemesi yaşam kalitesini düşürmesidir.. ekonomi olarakta yanlış hatırlamıyorsam stagflasyona yol açar oda bir çöküştür.. Yanlış bizde değil bu dengeyi kuramayan devlettedir kimse az harcayalım, keyfinize harcama yapmayın kardeşim diyemez..
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 19:49:02 Gönderen: n/a »

alfisti

• Membro
« #18 : 05 Haziran 2006, 20:01:33 »
güzel bir polemik yaratacağımı biliyordum :) tufan kardeşimin ekonomi bilimiyle tamamen ters düşeceğimi tahmin ediyorum zaten bilimsellik gibi bir iddiam da yok... zaman zaman bu vatanı kimler kurtardı muhabbetleri falan yapılıyor, eski kuvvayı milliye hayalleri falan kuruyoruz ama yaşantımıza bakınca sap yerken saman veriyoruz dışarıya...

bireysel olarak harcayacak paramızın olması bireyimizi bağlar ve devleti bağlamaz bence... devletin aldığı vergiler saçma adaletsiz ve hatta kandırıcı nitelikte olabilir isyan edilmekte haklı olunur fakat bizim harcayacak çok paramızın olması devletin çok ferah feza yaşadığını göstermez... o zaman da devlet şöyle düşünür, madem benim vatandaşım çok para kazandığını ve bunu rahat rahat lükse harcaması gerektiğini düşünüyor bundan ben de sebebleneyim.... ha lüks tanımı tartışılabilir mi? evet tartışılabilir ama şu anda şikayet etmekte olduğumuz vergilerin büyük bir çoğunluğu bu fakir devletin geneli fakir halkı için lükstür...bizler bu vergileri rahat rahat verebilecek durumda insanlarız şu anda ama bu halkın büyük çoğunluğu evine doğru dürüst gelir götüremeyecek durumdayken fosur fosur cep telefonuyla konuşmaktadır... belki bu onları bir nebze olsun engeller ya da toptan batarlar sen sağ ben selamet oluruz... sonuçta bizler veriyoruz onların çaldığı kaçak elektriğin suyun parasını :)

çok ciddiye almayın arkadaşlar yazdıklarımı yarı ciddi geyik yapıyorum...:)

Edited by - alfisti on 05/06/2006  20:03:08
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 20:01:33 Gönderen: alfisti »
Ulvi Toprak Tire/İzmir

n/a

• Ziyaretçi
« #19 : 05 Haziran 2006, 20:15:19 »
Abi Tufanın ekonomi bilgisi deme bana.. Bir kere içinde bulunduğu ekonomiyi sanki herşey ceteris paribus muş gibi yorumluyor tutmadım ben arkadaşı : )

sen zaten süper haklısın : ) benzin parası verip gezmiyiverelim noolcak dimi.. Zaaten herkes benzini keyif için harcıyor hani birim maliyette onemli bir yer tutan nakliye olayını gerçekleştiren kamyonlar oylesine geyik için yollarda dolaşıyor.. ilahi biz yani yarım depo eksik alalım ayda dimi ya : )

Cep telefonuda sadece geyik içindir zaten onuda konuşmayaverelim .. olay çözüldü be : )
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 20:15:19 Gönderen: n/a »

master

• Editore
« #20 : 05 Haziran 2006, 20:28:43 »
İşin özünü Nihat da söylemiş.

Ben devlet için yaşamıyorum.

Devlet benim için var.

Burdan çıkarak komple bir felsefe inşa etmek mümkün. Hatta iş Platon'a kadar gider :)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 20:28:43 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

alfisti

• Membro
« #21 : 05 Haziran 2006, 20:30:08 »
abi turkcell faturalarını çok seviyorum, ayda devlete ne kadar salak parası verdiğimi yüzdesiyle gösteriyor.. bu vergi ya politikacılara ve onlardan nemalananlara ya da elektriği suyu vs kaçak kullanan hırsızlara vs gidiyor... ben bu parayı elimden geldiğince az ödeyeceğim :) herkese de bunu öneriyorum ;)
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 20:30:08 Gönderen: alfisti »
Ulvi Toprak Tire/İzmir

Tufan

• Membro
« #22 : 06 Haziran 2006, 00:17:44 »
quote:

Abi Tufanın ekonomi bilgisi deme bana.. Bir kere içinde bulunduğu ekonomiyi sanki herşey ceteris paribus muş gibi yorumluyor tutmadım ben arkadaşı : )

ben karışmıyorum zaten bu konuya. siz takılın, bunaldığınız yerde gelir bir daha anlatırım.
ceteris paribusmuş, peeh.

« Son Düzenleme: 06 Haziran 2006, 00:17:44 Gönderen: Tufan »

n/a

• Ziyaretçi
« #23 : 06 Haziran 2006, 08:56:01 »
heyt be ben bilmezmiyim ekonomiye giriş terimi kullanınca dostumun hönkürceeni : )
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2006, 08:56:01 Gönderen: n/a »

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal