Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Brera Türkiye'de tanıtıldı  (Okunma sayısı 785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tufan

• Membro
Brera Türkiye'de tanıtıldı
« : 02 Haziran 2006, 16:00:06 »
ALFA ROMEO/BARAVALLE, "ALFA BRERA'YI, ALMAN BASINI BEKLERKEN, OTOMOBİL BENİMLE BİRLİKTE TÜRKİYE'YE GELDİ"

Alfa Romeo Marka Direktörü Antonio Baravalle, ''Alfa Brera'yı, Alman basını beklerken, otomobil benimle birlikte Türkiye'ye geldi'' dedi.

Alfa Romeo'nun yeni modeli Alfa Brera, Türkiye'de tanıtıldı. Tanıtım toplantısı dolayısıyla İstanbul'da bulunan Baravalle,
Türkiye'nin çok büyük potansiyeli olan bir pazar olduğunu dile getirdi. 2005 yılında Alfa 159'u, bu yılın başında Brera'yı tanıttıklarını anımsatan Baravalle, önümüzdeki aylarda ise ''Spider''i tanıtacaklarını söyledi. Brera'nun Alfa Romeo'nun imajını temsil ettiğini ifade eden Baravalle, aracın piyasalardan çok güzel tepkiler aldığını anlattı.

Alfa Romeo'nun yılın ilk 5 ayında yüzde 15 büyüdüğünü,
siparişlerinde ise yüzde 30 oranında artış yaşandığını bildiren
Baravalle, 2006 yılı için yüzde 20 büyüme hedeflediklerini kaydetti. Alfa Romeo olarak önemli bir mirasa sahip olduklarını dile getiren Baravalle, Alfa'nın yer aldığı bu segmentin giderek büyüdüğünü anlattı. Bu tür araçlarla duygusal bağ kurulduğunu ifade eden Baravalle, Brera'nın da Alfa Romeo geleneğinin varisi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Alfa Romeo'ya gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını dile getiren Baravalle, ''Türkiye'ye desteğimiz devam edecek. Türkiye'yi stratejik bir yerde görüyoruz'' dedi. Baravalle, bir soru üzerine, Alfa Romeo'nun geçmiş dönemde önceliğinin İtalya ve Almanya olduğunu, ancak son dönemde önceliklerini bütün müşteriler şeklinde değiştirdiklerini söyledi.

Brera'nın da Almanya'dan önce Türkiye'ye getirildiğini dile
getiren Baravalle, ''Alfa Brera'yı, Alman basını beklerken, otomobil benimle birlikte Türkiye'ye geldi. Bu da şirketteki odak değişikliğinin önemli bir göstergesi'' dedi.    

-''BRERA SEKSİ BİR OTOMOBİL''-

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla da, Alfa Brera'nın seksi
bir otomobil olduğunu ifade ederek, ''Güzel bir araç değil. Gerçekten seksi bir otomobil'' dedi.

Brera'nın bir İtalyan şaheseri olduğunu ifade eden Altavilla,
aracın çok sayıda kişiyi hedeflemediğini, kendilerini özel hissetmek isteyen kişilerin araca ilgi göstereceğini kaydetti.

Alfa Romeo'nun Türkiye'ye verdiği öneme işaret eden Altavilla, aynı zamanda Türkiye'nin Fiat için çok önemli bir ülke olduğunu, beklentilerinin gerçekleştiği önemli pazarlardan biri olduğunu söyledi.

Fiat'ın Türkiye'deki performansının harika olduğunu ifade eden Altavilla, hissedarların da mutlu olduğunu kaydetti.

Alfa Romeo Türkiye Pazarlama Müdürü Arzu Çolakoğlu da, bu yıl içinde 20 adet Alfa Brera satabileceklerini söyledi.

Ünlü otomobil tasarımcısı Giorgetto Giugiaro ve Alfa Romeo Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan Alfa Brera'da sürücü ve ön yolcu hava yastıkları dahil 8 hava yastığı, ABS, EBD, 3 noktadan gergili emniyet kemerleri, FPS yangın önleme sistemi ve Bİ-Xenon farlar gibi özellikler standart olarak yer alıyor.

Otomobil 63 bin 200 avrodan başlayan fiyatlarla satılacak..
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2006, 00:02:16 Gönderen: Alfadanadam »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

krm

• Ziyaretçi
« #1 : 02 Haziran 2006, 16:06:31 »
63.000 euro türkiye fiyatı mı?

hakikaten pahalıymış...
yalnız 20 tane hedeflemişler bu yıl türkiye için, bu kadar zahmete,tanıtıma değer mi yahu?
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 16:06:31 Gönderen: krm »

admin

• Amministratore
« #2 : 02 Haziran 2006, 16:19:30 »
Külliyen yalan, önce TR ye gelmişmiş. Onun içinmi cümle alem arabayı test etti sonuçları yayınlandı.

İnşallah satarlar diyim ama aklıma hemen GTA lar geliyor. O zamanda kulağıma gelen şey, TR den 20 kişinin sipariş verdiği. Sonra da benzin kötüymüş, bosch garanti vermiyormuş, gözünün üstünde kaşı varmış falan filan deyip getirmemişlerdi.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 16:19:30 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

freyzer

• Ziyaretçi
« #3 : 02 Haziran 2006, 16:32:02 »
Çok ilginç...
Daha önceden kimseinin haberi yok muydu bu tanıtımdan? Hiçbiryerde resim de yok...
63.000 Euro 2.2 motor içinse Alfa'nın sportif imajı biraz zedelenebilir.
120 milyar 180HP
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 16:32:02 Gönderen: freyzer »

Onur

• Ziyaretçi
« #4 : 02 Haziran 2006, 16:40:52 »
o fiyata hastasından başkası almaz, unutsunlar satmayı
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 16:40:52 Gönderen: Onur »

admin

• Amministratore
« #5 : 02 Haziran 2006, 17:10:43 »
Alfa'ya çok değer veriyorlar, Alfa Brera lansmanı yapıyorlar  ama kürsüde ve duvarda lancia amblemleri var. Ne kadar da aynı çatı altında olsada sonuçta tek bir markanın lansmanı yapılıyor, ağırlıklı tanıtımda, heleki burda olduğu gibi göze batacak şekilde lancia değil Alfa olmalıydı.

diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 17:10:43 Gönderen: a/a »

Tufan

• Membro
« #6 : 02 Haziran 2006, 17:20:16 »
bektaş, o resmi ben koydum ya, bu tanıtımın resmini bulamayınca adamın resmini koyayım dedim
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 17:20:16 Gönderen: Tufan »

admin

• Amministratore
« #7 : 02 Haziran 2006, 17:26:09 »
Olsun abi biz peşinen söylemiş olalım. Bakarsın gerçeğinde da başka logo kullanmışlardır.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 17:26:09 Gönderen: a/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #8 : 02 Haziran 2006, 17:37:34 »
alfaromeo.de adresinde, 322oo euro'dan başlayan fiyatlarla Brera satiyorlar.

Bizim web sitemizde , henüz brera yok.

Ya herhalde bir tercüme hatasi felan var yani. Bu kadar göz göre göre yalan söylemez herhalde? :(
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 17:37:34 Gönderen: n/a »

whale

• Ziyaretçi
« #9 : 02 Haziran 2006, 18:50:21 »
Artık alfa almak istiyorsak elimizi iyice cebimize atmamız gerekecek. Hem euronun artması hemde 159'un varlığı. 159 156'nın yeni varisi olduğuna göre artık yavaş yavaş 156 üretimi durur düşüncecesindeyim. Hal böyle olunca bize ya GTA ya Brera yada mantıklı bir fiyat olan 147 kalıyor. Ben 159'da spor ruhu yeterince göremiyorum.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 18:50:21 Gönderen: whale »

n/a

• Ziyaretçi
« #10 : 02 Haziran 2006, 18:58:36 »
Abi, 159'da spor ruh yok diyorsunuz da, 147'den de çok farklı değil bence o ruh :) 147'nin sportif ruhu da, 156'dan çok çok farklı değil... Bence tabi :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 18:58:36 Gönderen: n/a »

master

• Editore
« #11 : 02 Haziran 2006, 20:24:47 »
63.000 avro ? Hayal o rakamlara satmak , hem de 20 tane... Eğer 3.2'nin fiyatıysa susarım ama 2.2 için çok çok pahalı. Bu araba yeni GTV değil mi ? GTV 2.0 Twin Spark 48.000 euro idi zamanında TR'de satılırken , e Brera 2.2 de onun muadili , hadi 2-3bin euroluk fiyat artışını anlarım da 15.000 euro çok fazla.

Şahsen ben arabaya o kadar para verecek olsam deli bir Alfisti olarak asla gidip de Brera almam , Honda S2000 alır Brera'dan daha ucuza da Ferrari avlayacak hale getiririm ve tasarımını da çok daha güzelleştiririm. Zaten S2000 şu anda ortalığı kasıp kavuran bir model , BMW Z4 satışlarını bile ciddi anlamda kesti yarı fiyatına daha iyisini sunduğu için , hani Brera biraz da imajından ve tasarımından dolayı S2000'den bir miktar pahalı olsa anlarım da , 50.000 YTL'lik fark çok çok fazla. Euro'nun eski halinden hesaplasak bile 30.000 YTL'ye yakın bir fark var...
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 20:24:47 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 02 Haziran 2006, 23:48:42 »
arkadaşlar 63,000 ? o sınıf bir araba için pahalı değil.sıradan bir 320 bmw standart haliyle 103 bin ytl,325 136 bin ytl.brera gibi tasarımı,dizaynı,motoru sıradışı ve etkileyici bi araba niye 63000 ? etmesin.300 bin ? lara ferrrari satılırken breraya 63000 ? çoğu insan verir.param olsa bende veririm.italyan zat zaten aracın çok kişiyi değil kendini özel hissetmek isteyen kişilere hitap ettiğini belirtmiş.s 2000 i bence brera ile kıyaslamamak gerekir.hani alfa reklamlarında söylüyorlar ya "güzellik yetmez", motor gücüde tek başına bir şey ifade etmiyor.

Edited by - halil on 02/06/2006  23:49:35
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2006, 23:48:42 Gönderen: n/a »

Onur

• Ziyaretçi
« #13 : 03 Haziran 2006, 00:53:08 »
o sınıfta olmasa bile ondan çok daha ucuza çok daha iyi performans verecek arayan insanlar başka markalara yönelecektir. dizayn ve kişilik arayan bir kişi brera yı seçer ama bence yinede rakam yüksek.çünkü o rakamlara gelmeden güç arayanlar için  71bin ytl ne Astra OPC, 83bin civarı yanlış hatırlamıyorsam Mazda RX-8 gibi ilginç arabalar var. ve biraz didiklesek o rakamlara çok daha iyi araçlar var. 2.2 performans olarak tatmin edicide olamayabilir ve orakamı veren insan biraz gitmesini ister arabanın diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 00:53:08 Gönderen: Onur »

n/a

• Ziyaretçi
« #14 : 03 Haziran 2006, 01:26:43 »
Brera performans otomobili diil aslında, o yüzden s2000 'le pek kıyaslamamak lazım bence de.

Malum; 8-100 8.4 saniye. Hele de fiyatı düşününce, biraz trişka kaliyor...

Brera, Audi TT'nin yürümeyen 180'likleri gibi. Şekilse şekil.. Etiler'den alacağın hatun yanındayken tamgaz yaptığında, kızcağıza "ay ölces çok manyak gidiyo bu araba" dedirtecek kadar da gidiyo :)

Ve, farklılık, değişik bir otomobil kullanmak yerine performans isteyenleri çok daha fazla tatmin edebilecek modeller dururken, Brera'nın şansı, az.

Ama çok dikkat çekecektir, ve alan kişi tek olacaktır , bütün gözler dönüp bakacaktır. Audi TT'den fazla dikkat çekeceği kesin. Bu parayı veren adamın arabayı muhtemel alış sebebi de, TT'den fazla dikkat çekmek olacaktir; başka ne olabilir ki? Üstelik bir tarzı da olan bir otomobil.. Daha ne. Bu otomobili, Car okuyan adam değil, Esquare felan okuyan adam alır :)))

Ha, bence tasarımı hakikaten iğrenç. Otomobil, sanki 159'un bagaj kapağına fil oturmuş gibi duruyor. İlk gördüğüm andan itibaren 1gr beğenmedim.

Yani bu otomobilin fiyatını, Ferrari fiyatı ile karşılaştırarak haklı göstermek de bana anlamlı gelmiyor pek.

Bi de tabi şöyle şeyler var; BMW 320, piyasası ve 2.el değeri olan bir otomobil. Brera öyle değil. Satmaya kalktığınız zaman, aracın fiyatını piyasa diil, alıcı belirleyecek...

BMW'nin fiyatı ile Alfa'nın fiyatını kıyaslayamazsınız ki.... Sonuçta, BMW değerini koruyan bir marka.. Alfa ise, 2.el alınırken avantajlar sunuyor...

Ben zaten arabayı beğenmiyorum ama, fiyatı da baya yüksek zaten. 159 dururken, işim olmaz Brera ile :)

Edited by - dantelk on 03/06/2006  01:42:38
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 01:26:43 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #15 : 03 Haziran 2006, 09:07:45 »
herşeyi performans olarak görmeyin.araba alan herkesin birinci amacı  performansmı? breradan daha iyi gidecek araçlarda vardır mutlaka ama insanların araçtan beklentileri kişiden kişiye farklılık gösterir.kimi gücü için,kimi konforu için,kimi tasarımı,görüntüsü için araç alır.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 09:07:45 Gönderen: n/a »

master

• Editore
« #16 : 03 Haziran 2006, 11:54:04 »
Performansında değilim , ama Alfa Romeo şu anda TR'de maalesef sadece imaj için bir aracın üstüne ederinden fazla etiket yapıştıracak durumda değil. Bakın GT bile ne kadar ucuz olmasına rağmen (eski fiyattan bahsediyorum) ancak zar zor sattı. Emin değilim ama sanırım Brera BMW Z4 2.0'dan daha pahalı. S2000 de bu araçla tam olarak olmasa da Spider'la aynı sınıfta. Evet karşılaştırmalı olarak bakarsak Brera Z4'e , özellikle de coupe'sine ezici üstünlük sağlayacak bir araç benim gözümde , ama diyorum , en deli Alfisti bile o arabayı alırken tereddüt eder , 63.000 euro çok fazla. Bunun ikinci eli var , aldıktan 1 gün sonra ciddiyim 40.000 euro'ya bile satılmayabilir. BMW delisi bunca insan varken de bir BMW'yle aynı parayı Alfa'ya kimse vermez. Aslında birbirinin rakibi iki firma ama Alfa'nın güvenilirliği TR'de henüz BMW kadar değil. BMW özellikle ikinci elde Alfa'dan çok daha avantajlı ve doğal olarak insanlar gidip o parayı tereddüt etmeden BMW'ye veriyorlar. Alfa burada kendisiyle çelişiyor işte "Güzellik yetmez." , peki Brera'da başka ne var ? Alfa'nın en önemli karakteristiklerinden biri olan motor o aracı taşıyacak mı ? Olay performans meselesi değil ancak 120 küsür milyar vereceksem de 50 milyarlık araçlara şebek olmamayı beklerim. Çünkü bu araç bir "spor" araç. Bütün spor araçlar hızlı gitmeyebilir , ama sözkonusu araç 4 egsoz çıkışı olan ve çok vahşi görünen bir Brera. Bunun ötesinde bir Alfa Romeo. Bu benzetmeyi yapmak istemezdim ancak Brera bu haliyle Hyundai Coupe ile benzerlik gösteriyor. Görüntü var , gidiş yok.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 11:54:04 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

n/a

• Ziyaretçi
« #17 : 03 Haziran 2006, 12:56:17 »
quote:

herşeyi performans olarak görmeyin.araba alan herkesin birinci amacı  performansmı? breradan daha iyi gidecek araçlarda vardır mutlaka ama insanların araçtan beklentileri kişiden kişiye farklılık gösterir.kimi gücü için,kimi konforu için,kimi tasarımı,görüntüsü için araç alır.

Tabii, ben de buna hak veriyorum. Ama 120bin liraya Alfa alacağım, bi de üzerine gitmeyecek. :) Hani, sadece stile o kadar para vermezdim ben olsam.

Ha hani araba daha ucuz olur, o zaman deriz ki, evet yürümüyor ama, ucuz. Bu bi de pahalı yani.. :)

Master'a da baştan sona katılıyorum.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 12:56:17 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #18 : 03 Haziran 2006, 14:01:13 »
quote:

araba alıcak kişiler için bi şey diemicem ama alfa alıcaklar için performans 1. sırada gelir
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 14:01:13 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #19 : 03 Haziran 2006, 14:28:49 »
türkiyede insanlar bmw ye sırf 2.elde para ettiği içinmi o kadar para veriyorlar.yada mercedeslere audilere.bu insanların tek amacı aracı satarken daha az mı zarar etmek.sadece küçük bir kısmı bunları düşünüp araç alır.diğerlerinin amaçları daha farklıdır.alfalarımızı alırken kaçımız ikinci el durumunu gözönüne alıp satın aldık?kaçımız diğer araçlarla mukayese ettik.?
2,2 motorlu olup sizin tabirinizle giden araba hangisi?birde şebek olmamak için heralde dünyadaki en güçlü arabaya sahip olmak lazım.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 14:28:49 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #20 : 03 Haziran 2006, 14:30:29 »
quote:

quote:

araba alıcak kişiler için bi şey diemicem ama alfa alıcaklar için performans 1. sırada gelir

peki kullandığınız alfa nın performansı çok çok iyimi?
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 14:30:29 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #21 : 03 Haziran 2006, 15:11:50 »
quote:

diğerlerinin amaçları daha farklıdır.alfalarımızı alırken kaçımız ikinci el durumunu gözönüne alıp satın aldık?kaçımız diğer araçlarla mukayese ettik.?

Eh bu mantıkla, her Alfa her türlü parayı hakediyor, her zaman da rakiplerinden daha iyi... Zaten diğer otomobillerle mukayese bile edilemeyen bir markayı, eleştirmek imkansız gibi birşey. Halil Abi, şimdiye kadar da Brera'nın fiyatını sadece Ferrari ile kıyaslayarak, mantıklı olduğunu ifade ettiniz. Aslında Brera 160 milyar da olsa, sadece Alfa olduğu için bu fiyat "anlamlı" olurdu herhalde, size göre.

Yani, sonuçta bu konuda fikirbirliğine varmamız gibi, çünkü ben Alfa'yı diğer markalarla da kıyaslıyorum ..
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 15:11:50 Gönderen: n/a »

master

• Editore
« #22 : 03 Haziran 2006, 15:13:14 »
Hayır elbette ki tek kriter ikinci el değil. Zaten ben burada daha çok imajdan bahsediyorum. Şöyle anlatayım , Volvo'lar Mercedes'in rakibi olabilecek araçlar , ancak bugün bir S80 eğer Mercedes E serisi parasına satılırsa kimse gidip o arabadan almaz. Çünkü Volvo'nun imajı o paraya araba satmak için yeterli değil ve Volvo'nun ikinci eli kötü. Bizim durum da böyle. BMW alan insanlar ikinci elini çok da düşünmez ancak eğer bir Alfa'nın ikinci eli aşırı değer kaybına uğruyorsa bu da önemli bir dezavantajdır. BMW eğer araçlarını bugün bu kadar pahalıya satıyorsa bu TR'deki uzun seneler boyunca güvenilirliğini kanıtlamış olmasından dolayıdır. Ama Alfa Romeo 10 sene önce "İtalyan arabası dayanıksızdır" yargısını milletin kafasına yerleştirdi , servis ağı , hizmetleriyle de arabaları ne kadar insanların kalbini cız ettirse de genel olarak bir tereddüt ve korku oluşturdu Alfa almak isteyen insanlarda. Dolayısıyla , bugün her ne kadar müthiş araçlar üretirse üretsin , markanın "goodwill" denilen insanların gözündeki markanın değeri ve güvenini ifade eden kavramı Türkiye'de yakalayabilmiş değil. Evet Alfa Romeo denince insanlar "vay be" diyor ama gidip de Alfa almıyor. Yani anlatmak istediğim , bu goodwill'i oluşturmak çok uzun süre isteyen bir şey ve bu sürede birden böyle fiyat zıplamaları yapılamaz , yapılırsa da marka başarısız olur. Ha bunun olumlu yönü ne olur , 63.000 euro'ya kimse Brera almaz , ama "Alfa'nın 130 milyarlık bi arabası var valla süper" der herkes , bir miktar imaj olur. Ama hiç satmaz.

Alfa alırken ikinci eli elbette ki bir miktar gözardı ediyoruz , araçlarımızın değer kaybedeceğini bile bile alıyoruz. Ancak bu değer kaybının da bir limiti var. Aramızdan kaç kişi sıfır kilometre üst sınıf bir otomobil alacak olsa gidip 166 alır ? 166 üst sınıfta muhteşem bir tercih bence ve hastasıyım o arabanın ancak 26.000 YTL'ye 3 litrelik versiyonu var ikinci elde , bu yeterince açıklayıcı , 100 küsür milyara al , 26 milyara sat (satabilmiş de değil 26.000 YTL'ye) . İkinci el olarak çok iyi bir tercih ancak sıfır fiyatı sınıfına göre uygun olmasına rağmen insan tereddüt eder. Brera'nın fiyatı ise uygun değil , çok fazla. Yani bırakın tereddütü , dediğim gibi en deli Alfisti bile oturup düşünür alıp almama konusunu.

2.2 lt olup giden araba bir yana , Brera'dan daha ucuza satılıp da giden bir sürü araba mevcut , en basitinden de RX-8 örneğini vereyim. Brera'nın birebir rakibi bu araba ve fiyatı 81.000 YTL civarında.

Şebek olma durumunu da tam anlatamamışım gibi duruyor , bir Porsche Carrera Turbo gelip Brera'yı şebek etse ben oturup da üzülmem , "Porsche beni geçti" derim , ancak gelip de bir Peugeot 206 RC Brera'yı şebek edince nerde kaldı o güzelim karizma , nerde kaldı 120 milyar ? Bu aracın çok hızlı olmasını beklemiyorum , ancak bir paranın ve bir sınıfın kabul edilebilir belli alt performans limitleri olmalı , benim ve çoğu kişinin kriterlerine göre de 120 milyarlık , kendisine Alfa Romeo gibi sportifliğin kralı olarak bilinen bir markanın şu andaki en üst modeli diyen , 4 egsoz çıkışlı ve vahşi ötesi görünümlü bir aracın da en azından bir 206 RC'ye boyun eğmemesini beklemek doğal olmalı.

Kullandığım Alfa'ların performanslarından müthiş memnunum , üretimlerinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen kendi sınıflarının en iyi performanslarına sahipler. Bundan önce üretimde olan ve kendi sınıfının en iyi performansına sahip olmayan Alfa'lar bile en azından en iyiler arasındaydı.

Sorun da burada zaten , Alfa Romeo'nun son yıllardaki konforlu Almanlara benzeme çabasını sevmiyorum , bu stratejiyi de desteklemiyorum. Ben sportif Alfa Romeo'ları geri istiyorum.

Edited by - master on 03/06/2006  15:17:06
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 15:13:14 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

1997 GTV V6 Turbo
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

Alfadanadam

• Moderatore
« #23 : 03 Haziran 2006, 15:52:54 »
Önder bütün duygu ve düşüncelerime tercüman olmuş. tamamen aynı fikirdeyim. Brera'ya onca parayı verdikten sonra 2.0'lık bir araca geçilmeyi kabul edemem, üstüne üstlük bu marka kurulduğundan beri sportif yanıyla öne çıkmış bir marka ise...
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 15:52:54 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #24 : 03 Haziran 2006, 17:42:27 »
Ben muhabbete katılana kadar dostlar herbişeyi yazmış bana yazıcak şey kalmamış : (((

63,000 ? hakkaten fazla bir rakam.. Bu gibi arabalarda insanlar artık Turbo arıyorlar ve Alfa'nın umurunda değil bu olay.. 2.0 T olan araçların hemen hepsi bu arabayı geçiyor ve fiyat olarakta yakın bile değiller..

Ayrıca ben 63.000 ? vericem Brera alıcam ve doblodan, paliodan inen usta benim arabama servis vericek ha.. Böyle saçmalık olmaz.. Servise verdiğim 147mize çamurlu ayaklarıyla binip döşemeyi kirleten, Dashboarda yağlama spreyi bulaştıran Tofaş servislerimi bakıcak bu arabaya ??.. Bu sınıfta araba bu paralara araba satmak isteniyorsa önce Alfa Romeo servislerini bir düzene sokmaları lazım.. 5 milyarlık Şahin'i teslim alan adamla 100 milyarlık 159'u serviste teslim alan adam aynı olduktan sonra bunlar bizimle dalga geçiyorlar gibime geliyor..
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2006, 17:42:27 Gönderen: n/a »

GoogleTagged