Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 147, 156, GT Selespeed arıyorum  (Okunma sayısı 1657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetali

• Membro
147, 156, GT Selespeed arıyorum
« : 18 Ocak 2016, 09:15:48 »
Arkadaşlar Selam,

Geçen Haziran'dan beri Alfa Romeo arayışındaydım. Bazı sağlık sorunları, düğün dernek işleri falan derken bugüne kadar geldik. Artık şartlarım daha müsait ve bu işi sonuçlandırmakta kararlıyım.

Alacağım araç SS olmalı. Önceliğim 147 mk1 - mk2 ve 156 mk2 . Bütçemi aşar ama olur da denk gelirse diye GT de istediğim araçlar arasında.

Araç için ayırdığım bütçe 25-26 bin ancak güvenilir bilindik içime de sinen bir araç olursa 28 bin'e kadar çıkabilirim.

Kaza / boya takıntım sınırlı derecede var. Yani araç pert veya ağır hasar kayıtlı olmadığı sürece ve tavan / kaput orijinal olduğu sürece gerisi değişmiş boyanmış çok da sorun değil. Zaten sizlerin tavsiye edeceği araçların da iyi kondisyonda olacağına eminim.

Bütçe sınırlı olduğu için çok fazla alternatif olmayacak belki ama imkansız olduğunu da düşünmüyorum, sizlerin desteği ile umarım uygun bir araç bulurum.

Şuanda takibimde olan 4 araç var görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-147-2.0-ts-16v-selesspeed-distinctive-lpg-li-260706819/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-cok-temiz-orj-2004-alfa-romeo-156-selespeed-f1-deri-tavan-lpg-263247579/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-modena-dan-147-selespeed-deri-sunroof-bose-mukemmel-durumda-262357811/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-147-262273935/detay/
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
Ynt: 147, 156, GT Selespeed arıyorum
« #1 : 18 Ocak 2016, 11:57:45 »
İnşallah  istediğiniz gibi bir araç bulabilirsiniz
PADDOCK DETAILING

*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

TRSemih

• Membro
« #2 : 18 Ocak 2016, 12:35:22 »
262357811 bu araç forumdan bir arkadaşımızın idi. modena'ya satmış anladığım kadarıyla. bir ara bireysel satılıktı çünkü. iki hafta önce fiyatı bin lira daha düşüktü. güzel bir pazarlıkla 23 bine alınır diye düşünüyorum. hatırladığım kadarıyla da bakımları eksiksizdi. net hatırlayan arkadaşlar konuyu gördüğünde yorum yapacaklardır.

rastgele.
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

Kaan

• Membro
« #3 : 18 Ocak 2016, 12:38:47 »
Küçükçekmece'de ki kırmızı ss 156'da 10 bin TL civarı hasar kaydı var. 7 bin TL si tek seferde olmak üzere kalanı parça parça. Bilginiz olsun.
1 hayal
5 duyu
6.his

ahmetali

• Membro
« #4 : 18 Ocak 2016, 13:16:11 »
Küçükçekmece'de ki kırmızı ss 156'da 10 bin TL civarı hasar kaydı var. 7 bin TL si tek seferde olmak üzere kalanı parça parça. Bilginiz olsun.

Bilgi için teşekkür ederim. 7 bin TL'lik kazayı sorgulattım. Ön tampon, kaput, farlar, sağ - sol çamurluk , davlumbaz komple değişmiş. Ancak motor aksamından sadece silecek su deposu değişmiş, radyatör vs. ellenmemiş, yürüyen aksamla ilgili bir hasar da olmamış gibi.

Fiyatından bağımsız olarak fikirlerinizi merak ettiğim için soruyorum. Şu kazası ile bir araç sizce alınır mı?
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

ahmetali

• Membro
« #5 : 18 Ocak 2016, 13:23:21 »

Teşekkür ederim.

262357811 bu araç forumdan bir arkadaşımızın idi. modena'ya satmış anladığım kadarıyla. bir ara bireysel satılıktı çünkü. iki hafta önce fiyatı bin lira daha düşüktü. güzel bir pazarlıkla 23 bine alınır diye düşünüyorum. hatırladığım kadarıyla da bakımları eksiksizdi. net hatırlayan arkadaşlar konuyu gördüğünde yorum yapacaklardır.

rastgele.

Aracı forumda aradım ama bulamadım. Eğer tanıyan varsa bilgi verebilecek olan başka arkadaşlarımız da varsa sevinirim. Fiyatı uygun gibi. Bilgi için teşekkür ederim.
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

Kaan

• Membro
« #6 : 18 Ocak 2016, 13:54:18 »

Bilgi için teşekkür ederim. 7 bin TL'lik kazayı sorgulattım. Ön tampon, kaput, farlar, sağ - sol çamurluk , davlumbaz komple değişmiş. Ancak motor aksamından sadece silecek su deposu değişmiş, radyatör vs. ellenmemiş, yürüyen aksamla ilgili bir hasar da olmamış gibi.

Fiyatından bağımsız olarak fikirlerinizi merak ettiğim için soruyorum. Şu kazası ile bir araç sizce alınır mı?

şahsi fikrim alınmamalı. siz aldırmayıp binebilirsiniz ancak satışında sıkıntı olacaktır eminim. piyasada ölücü çok. ki araçlarımıza zaten çamur atmaya meyilli çok insan varken bu piyasa şartlarında alıcısı bulunmassa zor elden çıkarılır. mümkün oldukça tampon vs. dışında değişensiz araçlara yönelin.  bunun dışında aracın önü neredeyse komple değişmiş. bu hasarın oluşması için kazada akıllara gelen görüntüde ön panelin ve sol taraftaki taşıyıcı, yay ve aksa hasar gelmemesi beklenemez gibime geliyor. daha tecrübeli arkadaşlar daha fazla bilgi verebilirler tabii ki. illa ki ön takımında da işlem vardır. yani yürürüyle ilgili işlem olma ihtimalide yüksek. inşallah gönlünüze göre bir Alfa Romeo bulursunuz.
1 hayal
5 duyu
6.his

sefalet

• Membro
« #7 : 18 Ocak 2016, 14:31:57 »

Teşekkür ederim.

rastgele.

Aracı forumda aradım ama bulamadım. Eğer tanıyan varsa bilgi verebilecek olan başka arkadaşlarımız da varsa sevinirim. Fiyatı uygun gibi. Bilgi için teşekkür ederim.

Bu aracın içine binme fırsatı bulmuştum geçen hafta. İçi kozmetik olarak kusursuz denebilecek kadar iyi durumda. Eğer 2.0 Mk1 147 arıyor olsam ilgilenirdim bu araçla. Bence bir bakın, baktırın isterseniz.
2004 156 2.0 Selespeed

ahmetali

• Membro
« #8 : 18 Ocak 2016, 15:51:17 »

şahsi fikrim alınmamalı. siz aldırmayıp binebilirsiniz ancak satışında sıkıntı olacaktır eminim. piyasada ölücü çok. ki araçlarımıza zaten çamur atmaya meyilli çok insan varken bu piyasa şartlarında alıcısı bulunmassa zor elden çıkarılır. mümkün oldukça tampon vs. dışında değişensiz araçlara yönelin.  bunun dışında aracın önü neredeyse komple değişmiş. bu hasarın oluşması için kazada akıllara gelen görüntüde ön panelin ve sol taraftaki taşıyıcı, yay ve aksa hasar gelmemesi beklenemez gibime geliyor. daha tecrübeli arkadaşlar daha fazla bilgi verebilirler tabii ki. illa ki ön takımında da işlem vardır. yani yürürüyle ilgili işlem olma ihtimalide yüksek. inşallah gönlünüze göre bir Alfa Romeo bulursunuz.

Görüşünüz için teşekkür ederim. Bu aracın özelinde konuşmaktan ziyade genel olarak böyle bir araç alınıp kullanılır mı, onu merak etmiştim. Benim kendi görüşüm eğer değişenler ve yapılan işlemler sadece bu kadarsa , şu kondisyonda bir araç kullanmak için alınır. Ancak kısa sürede satmayı düşünen biri için dediklerinizde kesinlikle haklısınız.
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

ahmetali

• Membro
« #9 : 18 Ocak 2016, 16:11:25 »

Teşekkür ederim.

rastgele.

Bu aracın içine binme fırsatı bulmuştum geçen hafta. İçi kozmetik olarak kusursuz denebilecek kadar iyi durumda. Eğer 2.0 Mk1 147 arıyor olsam ilgilenirdim bu araçla. Bence bir bakın, baktırın isterseniz.

Teşekkür ederim. Aracı sorgulattım ancak biraz kafam karıştı. Şöyleki:

Araç 02.03.2014'te yaptığı kazada eksper raporuna göre 141.210 km'deyken, 17.09.2015'teki muayenesinde KM 137.158 olarak belirtilmiş. Burdan anladığım kadarı ile KM ile oynanmış.

Bahsi geçen kazada arka taraftan ciddi darbe almış gibi. Eksper Raporu:

Iscilik Toplam Tutar: 1670TL, Parca Toplam Tutar: 4600.69TL,

Degisen Parca Bilgileri: ARKA DINGIL(1 adet, Esdeger), VIRAJ DEMIRI ARKA(1 adet, Esdeger), TASIYICI ARKA SOL(1 adet, Esdeger), TASIYICI ARKA SAG(1 adet, Esdeger), KOL,DENGE     147/156(2 adet, Orijinal), ARKA CAMURLUK DAVLUMBAZI SAG(1 adet, Orijinal), ARKA CAMURLUK DAVLUMBAZI SOL(1 adet, Orijinal), 205 / 45 R 16 TL 83 V(1 adet, Esdeger), PORYA ARKA SOL(1 adet, Orijinal), CUBUK,DENGE SAG   147(1 adet, Orijinal), CUBUK,DENGE SOL 147(1 adet, Orijinal), YAY,SUSPANSIYON ARKA(1.6) 156(2 adet, Orijinal), KOL,DENGE     156(2 adet, Orijinal), STOP SOL(1 adet, Orijinal), KAPLAMA       147(2 adet, Orijinal), TAKOZ,EGZOZ     147(2 adet, Orijinal),

Sanırım bu aracı da elemek zorunda kalacağım  :'(
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

Kaan

• Membro
« #10 : 18 Ocak 2016, 16:18:46 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-emsalinde-4x4-ile-takasli-olabilir-temiz-aile-aracidir-216978203/detay

ilginizi çeker mi bilmem ama dolaşırken gözüme çarptı. belirttiğiniz bütçeye göre anlaşılabilir duruyor fiyatı. tabii bakım, boya, hasar vs. durumlarınını öğrendikten sonra.
1 hayal
5 duyu
6.his

ahmetali

• Membro
« #11 : 18 Ocak 2016, 16:30:35 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-emsalinde-4x4-ile-takasli-olabilir-temiz-aile-aracidir-216978203/detay

ilginizi çeker mi bilmem ama dolaşırken gözüme çarptı. belirttiğiniz bütçeye göre anlaşılabilir duruyor fiyatı. tabii bakım, boya, hasar vs. durumlarınını öğrendikten sonra.

İlginiz için teşekkür ederim.

İlan tarihi Haziran 2015. Hala güncel mi bilmiyorum. 6-7 ay önce ilk bakınmaya başladığım dönemde dikkatimi çekmişti. Döşemeler çok güzel duruyor. Boyası biraz matlaşmış gibi. Sahibine mesaj attım. İlan güncel ise değerlendirebilirim.
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

ahmetali

• Membro
« #12 : 18 Ocak 2016, 16:44:38 »

Araç sahibi ile görüştüm ilan güncelmiş. Ancak araçta 36.665 TL hasar kaydı var  :o
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

Kaan

• Membro
« #13 : 18 Ocak 2016, 16:56:14 »
Şaşırtıcı gerçekten. Çizgileri çok iyi bir 156 halbuki.
1 hayal
5 duyu
6.his

OnurCangir

• Membro
« #14 : 18 Ocak 2016, 17:14:47 »
Aynı aracın açıklamasından : "sitedeki tek oynanmamis orj km aractir."

Daha itici, daha saçma ne yazılabilir bunun yerine?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ahmetali

• Membro
« #15 : 18 Ocak 2016, 20:13:16 »
Dayanamadım değişen parçalarına baktım. Aracın şanzımanı, tavanı, kapıları, kalorifer sistemine kadar aklınıza gelecek  her şeyi değişmiş. Bu aracı neden perte çıkarmamışlar anlamadım.

Tabi bu bilgileri öğreneceğim diye bir araba parası telefon faturası ödeyecem bu gidişle.
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

Doğa Tosun

• Membro
« #16 : 18 Ocak 2016, 20:16:20 »
ben 147 mk1 ss'e yoğunlaşmanız taraftarıyım. Bütçeye göre en temiz o bulunur. Umarım gönlünüze göre bir ss bulursunuz, ss bambaşka :)
"AlfaRomeo 159
"BMW 320i 40th Year Edition
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

ali kaynak

• Membro
« #17 : 18 Ocak 2016, 20:21:28 »
Şu gri 147 2.0ts ss lpg siz olan, çok dolu bi araç bi bakin isterseneniz

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 20:31:09 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

ES53

• Membro
« #18 : 18 Ocak 2016, 20:31:55 »
Modena da ki aracin km si dusurulmus.Arkadasta yazmis bunu,oneren arkadaslar siz olsaydiniz alir miydiniz gonul rahatligiyla ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ali kaynak

• Membro
« #19 : 18 Ocak 2016, 20:48:51 »
Modena da ki aracin km si dusurulmus.Arkadasta yazmis bunu,oneren arkadaslar siz olsaydiniz alir miydiniz gonul rahatligiyla ?

Km sinin oynandigini bilmiyordum ve konuya yazdiginizi okumadim. ilanda yazilanlar üzerine itimat edip bakmanizi tavsiye ettim..
Gonlunuze gore bi arac bulmanizi isterim Rasgelsin..
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2016, 20:55:00 Gönderen: ali kaynak »
Lancia delta III

ahmetali

• Membro
« #20 : 18 Ocak 2016, 21:08:39 »
@ES53 @ali kaynak @Doğa Tosun ilginiz için teşekkürler arkadaşlar. İnşallah desteklerinizle bulacağız bir Alfa.

Fakat neredeyse ilanlardaki her aracın bir gizlisi saklısı olması beni endişelendirdi. Bu kadar mı dürüstlükten uzaklaştık, üç kuruş fazla kazanmak için insanların emek emek biriktirdiği paraya, canlarının güvenliğine mi göz diktik.  >:( >:(
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

blackgear

• Membro
« #21 : 18 Ocak 2016, 21:27:07 »
Düşündüğünüz fiyat aralığındaki araçların çığunda benzer durumu yaşamanız muhtemel. Eğer temiz bir mk2 2.0 ss 156 düşünüyorsanız bence bütçenizi 30 üzerine çıkarmalısınız. 147 için yorum yapamam ama çok da farklı olmadığını düşünüyorum.

Bunun yanında GT de bakıyorum demişsiniz, belirlediğiniz bütçeye sığdırabildiğiniz bir GT muhtemelen garajınıza sığmayacak, çekicilerden servislere kadar taşacaktır.

Bu fiyata temiz araba bulunmaz mı, bulunur elbet, biri sıkışacak, acil paraya ihtiyacı olacak ve bir şekilde elden çıkaracak. Bu durumda bu araç size denk gelir mi, bekleyip görmek gerek.

Dilerim gönlünüze göre bir Alfa ya sagip olursunuz.

ali kaynak

• Membro
« #22 : 18 Ocak 2016, 21:31:39 »

@ES53
 Siz nerden okudunuz? kim yazmis ? Arkadasin yukarda bahsettigi kazali ve km düsürülmüş araç modena daki 147 degil. Arkadan hasarli kirmizi mk2 156 dan bahsediyor !....

Lancia delta III

ahmetali

• Membro
« #23 : 18 Ocak 2016, 21:42:38 »

@ES53
 Siz nerden okudunuz? kim yazmis ? Arkadasin yukarda bahsettigi kazali ve km düsürülmüş araç modena daki 147 degil. Arkadan hasarli kirmizi mk2 156 dan bahsediyor !....

Karışıklık olmuş sanırım. Kırmızı 156 mk2 önden hasarlı. Kilometresi düşürülmüş arkadan hasarlı olan araç Modena'daki 147.
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

ahmetali

• Membro
« #24 : 18 Ocak 2016, 21:45:54 »
Düşündüğünüz fiyat aralığındaki araçların çığunda benzer durumu yaşamanız muhtemel. Eğer temiz bir mk2 2.0 ss 156 düşünüyorsanız bence bütçenizi 30 üzerine çıkarmalısınız. 147 için yorum yapamam ama çok da farklı olmadığını düşünüyorum.

Bunun yanında GT de bakıyorum demişsiniz, belirlediğiniz bütçeye sığdırabildiğiniz bir GT muhtemelen garajınıza sığmayacak, çekicilerden servislere kadar taşacaktır.

Bu fiyata temiz araba bulunmaz mı, bulunur elbet, biri sıkışacak, acil paraya ihtiyacı olacak ve bir şekilde elden çıkaracak. Bu durumda bu araç size denk gelir mi, bekleyip görmek gerek.

Dilerim gönlünüze göre bir Alfa ya sagip olursunuz.

156 mk2 2.0 SS için bütçe konusunda haklısınız bulmak kolay değil. Ancak en azından 147 mk1 bulabilmem lazım diye düşünüyorum.

GT ile ilgili olarak da ben yazayım da hani belki denk gelir ne olur olmaz.  :haydi: :haydi:
R.I.P. Ayrton Senna
Respect Niki Lauda

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal