Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 159 Sorgusu  (Okunma sayısı 864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ucuz

• Membro
159 Sorgusu
« : 03 Haziran 2016, 11:27:24 »
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir hem forumu hem de 159 ları takip ediyorum. Teknik başlığındaki çoğu konuyu roman okur gibi hatmettim.  :D İlk aracım olarak 159 almaya karar verdim ve canhıraş araştırma yapıyorum. Malum sitede çok temiz araçlar geldi geçti. En son aşağıdaki linkte olan araç gözüme takıldı. Bu aracı tanıyan bilen veya takip eden vardır sanırım aranızda. En yakın zamanda görmeye gidecem ve kafama yatarsa da almayı düşünüyorum. İlk etapta aracın dış görünümü diri ve temiz duruyor fakat 159 un en kötü hali bile çoğu aynı segmentteki araçlardan daha yakışıklı olduğu için objektif yorum yapamıyorum. Dışından ziyade başka nelere dikkat etmeliyim ? Aracı Carium'a götürüp baktırmayıda düşünüyorum tabiki ama gitmeden öncede sizin yorumlarını ve yardımlarınızı dinlemek istedim.

Link :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-modena-dan-2009-makyajli-159-dist-plus-qtronic-boyasiz-304184063/detay
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

salihyksk

• Membro
Ynt: 159 Sorgusu
« #1 : 03 Haziran 2016, 11:31:43 »
arka yazıların yeri tamamen değişik nedendir bilinmez bence sahibinden ilan aratırken Kimden kısmını sahibinden seçerek araştırın galerilere hiç güvenmeyin derim burada satılık olan 1 2 tane düzgün 159 vardı sanırım

admin

• Amministratore
« #2 : 03 Haziran 2016, 11:33:09 »
Arkadaki 159 ve JTDM yazılarının neden ters yapıştırılmış olduğu sorulabilir. Muhtemelen tampon boyandı ve ters yapıştırdılar.

İlandaki galeri hakkında olumsuz yorumlar pek yok ve genelde, görsel anlamda tabi ki, düzgün Alfa Romeo'lar oluyor burada.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Ucuz

• Membro
« #3 : 03 Haziran 2016, 11:55:29 »
arka yazıların yeri tamamen değişik nedendir bilinmez bence sahibinden ilan aratırken Kimden kısmını sahibinden seçerek araştırın galerilere hiç güvenmeyin derim burada satılık olan 1 2 tane düzgün 159 vardı sanırım
Arkadaki 159 ve JTDM yazılarının neden ters yapıştırılmış olduğu sorulabilir. Muhtemelen tampon boyandı ve ters yapıştırdılar.

İlandaki galeri hakkında olumsuz yorumlar pek yok ve genelde, görsel anlamda tabi ki, düzgün Alfa Romeo'lar oluyor burada.

Evet, hiç farkına varmamışım. İyi ki açmışım konuyu o zaman  :D Gerçi yanlış konu başlığına açmışım ama adminler doğru konu başlığına taşıyabilirler. Dediğiniz gibi muhtemel boyadan sonra yanlış takmışlar ama araçda acayip pasta cila var zaten parıl parıl. Belki pasta veya kaplama içinde çıkartmış olabilirler.  Plakasını alıp sorgulattım herhangi bir kazası da gözükmüyor kayıtlarda. Direk sahibinden ilanlarda istediğim km ve yaşda araçlar çok bulamadım. İlk aracım olacak fakat uzun yıllar kullanmayıda düşünüyorum. Aynı fiyata WV grubundan bir araba alıp zevk almadan kullanmak istemiyorum. Galeri hakkında da ufak araştırma yaptım genelde dediğiniz gibi olumlu yorumlar var.
Ayrıca test sürüşünde özellikle nelere dikkat etmeliyim?

ArinFırat

• Membro

Ucuz

• Membro
« #5 : 03 Haziran 2016, 19:43:30 »
düz vites istiyorsanız eğer konuma bakabilirsiniz.. http://www.alfistiturkey.com/forum/uyelerimiz-ve-alfa-romeo-lari/5-yillik-ozlem-ve-sonunda-159-jtdm-2009-dist-plus/msg388561/#msg388561

Maşallah çok güzel bir 159 unuz var. Ama benim için forza otomatik vites  :D
Bakalım bu haftasonu bakacağım arabaya , baktıntan sonra yorumlarımı yazacağım zaten.
Teşekkürler ilgin için.

hi_cazz

• Membro
« #6 : 03 Haziran 2016, 20:53:14 »
İlandaki araç bence güzel duruyor. Direksiyon biraz yıpranık sadece. Arkadaki yazılarda tampon boyanınca yanlış takılmış muhtemelen.

Bu galeriden arkadaşım 159 aldı. Yaklaşık 50k km'dir biniyor bakım harici masraf yapmadı. Her aracı öyle olacak diye birşey yok ama telefonda söyledikleri gibi çıktı araç. Gördüğüm kadarıylada şimdiye kadar hep düzgün araç alıp satıyorlar. Bence ekspertizi yaptırın söylendiği gibiyse alın derim.

Tapatalk

A.S.GÜMÜŞ

• Membro

07 DH 800

Ucuz

• Membro
« #8 : 05 Haziran 2016, 11:13:22 »
İlandaki araç bence güzel duruyor. Direksiyon biraz yıpranık sadece. Arkadaki yazılarda tampon boyanınca yanlış takılmış muhtemelen.

Bu galeriden arkadaşım 159 aldı. Yaklaşık 50k km'dir biniyor bakım harici masraf yapmadı. Her aracı öyle olacak diye birşey yok ama telefonda söyledikleri gibi çıktı araç. Gördüğüm kadarıylada şimdiye kadar hep düzgün araç alıp satıyorlar. Bence ekspertizi yaptırın söylendiği gibiyse alın derim.

Tapatalk

Aracı gittik gördük. Carium Zeki ustaya baktırdık. Zaten kendisi arabayı herkesten iyi tanıyor. Kafamıza yattı ve kaporasını verdik. Hafta içi de bir aksilik olmazsa alışını tamamlayacağız. Modenadaki Mümtaz bey de bayağı yardımcı oldu sağolsun. Zaten usta galerici araba üçgeninde herkes birbirini tanıyor. İnşallah hayırlısı olur herkes için. Aracı teslim aldıktan sonrada eksikleri tek tek yazıp sizlerden tekrar yardım isteyeceğim  :)

Doğa Tosun

• Membro
« #9 : 05 Haziran 2016, 12:20:58 »
Hayırlı olsun,ben de beğendim aracı :)
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)