Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 147 ile ilgi sorum var, lütfen yardım  (Okunma sayısı 622 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anlkarakus

• Membro
147 ile ilgi sorum var, lütfen yardım
« : 17 Mayıs 2016, 23:38:54 »
MErhaba. Ben Anıl . Eskişehir'den yazıyorum.
Pazartesi günü izmir'den 2006 model 147 aldım. 95 bin km de. lpg li. alfa milanoda ekspertiz yaptırdım. alan arkadaş ve servis elemanları da sağolsun yardımcı oldu.yaptırmam gerekenleri anlattılar. çok büyük sorunu olmadığı ve motoru da gayet temiz olduğu için anlaştık aldım. aynı akşam yola çıktım.ben hayatımda hiç araba kullanmamışım dedim . normalde sürekli farklı araçlarla gidip geldiğim yol, vfrenli girdiğim virajlara hiç bir şey yok gibi frensiz hatta çoğu zaman 120 km nin üstünde girdim ve aynı şekilde çıktım. bayıldım! :D
 İzmir'den Eskişehire 90 tl lpg ile geldim. Yolda bir kaç husus dikkatimi çekti. ortalam hızım 120 km'nin üstündeyken anlık yakıt daha düşüktü :D ortalama 8 lt ile geldim. sorularama gelecek olursak ;

1-) Hararet göstergesi çoğu zaman 90'ın altında bazen 50 yi gösteriyordu normal midir?
2-)hafif çıtırtılar duyuyordum alışmalı mıyım? yoksa baktırmalı mıyım ?
3-) aldığım arkadaş teybi direk akü'ye bağlatmış sanırım teypten kontak açılınca sesler geliyor. çözüm tekrar normale mi döndürmektir?
4-)araç ilginç bir şekilde LPG'de iken çekişi daha iyi gibiydi. Benzinde denemek istedim LPG de olduğu kadar atak değildi.
5-)direksiyonu tam tur yapınca silecekten su sıkar gibi ses geliyor. normal midir?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
iyi forumlar.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfadanadam

• Moderatore
Ynt: 147 ile ilgi sorum var, lütfen yardım
« #1 : 18 Mayıs 2016, 00:03:30 »
1. Normal değil, muhtemel termostat değişimi
2. Yaşınitibariyle çok normal bence
3. Seslerin sebebi direk bağlı olması olmayabilir. Herhangi bir teypçi tespit edebilir sıkıntıyı
4. Doğru lpg ayarında olmaması benzin ayarlarını bozar. Lpg muhtemelen zengin karışıma ayarlı, benzinde fakire düşüyor. Tam tersi de mümkün hatta. Çözümü uzun, forumu kurcalayın diyeceğim.
5. Ses çok yüksek değilse normal denebilir ama bence direksiyon hidrolik pompasının bir kontrole ihtiyacı var.

Telefonda pek kolay yazılmıyor. Hayırlı olsun bu arada

Sent from my iPhone using Tapatalk

anlkarakus

• Membro
« #2 : 18 Mayıs 2016, 00:24:27 »
1. Normal değil, muhtemel termostat değişimi
2. Yaşınitibariyle çok normal bence
3. Seslerin sebebi direk bağlı olması olmayabilir. Herhangi bir teypçi tespit edebilir sıkıntıyı
4. Doğru lpg ayarında olmaması benzin ayarlarını bozar. Lpg muhtemelen zengin karışıma ayarlı, benzinde fakire düşüyor. Tam tersi de mümkün hatta. Çözümü uzun, forumu kurcalayın diyeceğim.
5. Ses çok yüksek değilse normal denebilir ama bence direksiyon hidrolik pompasının bir kontrole ihtiyacı var.

Telefonda pek kolay yazılmıyor. Hayırlı olsun bu arada

Sent from my iPhone using Tapatalk

ilginiz için teşekkürler. soldan kapatıp gitmek çok hoşmuş. alfa sayesinde öğrendim :d

ihsanakdas

• Membro
« #3 : 20 Mayıs 2016, 14:53:51 »

Öncelikle hayırlı olsun 147 çok güzel bir tercih. Sorulara gelince;

1- Çok büyük ihtimalle termostat bozulmuş,sürekli açık olduğu ve devirdaim yaptığı için ısınmıyor. Ancak hava yapmışta olabilir önce havasını almayı deneyip ve su eksiltme de yoksa termostata kesin gözüyle bakılabilir

2-İç trim de sese alışmanız en iyisi. Çok söküp taktırmak iyi olmuyor sesler daha da artıyor

3-tesisatta bi bağlantı hatası olduğunu düşünüyorum doğrudan aküden alınması ses yapar diye bir genelleme yapmak doğru olmaz

4-lpg ayarına bakılmalı öncelikle, birde benzin pompası kontrol edilmeli yeterli basınçla yakıt gönderemiyor olabilir

5-direksiyon pompası ile ilgili ama zaten tam turda direksiyonu tutmayı ustalar tavsiye etmiyor zaten bir tık geride tutmak daha sağlıklıymış çünkü tam tur bitiminde hidrolik basıncı çok yüksek oluyormuş buda zarar veriyormuş

anlkarakus

• Membro
« #4 : 23 Mayıs 2016, 22:29:21 »
cevabınız için çok teşekkürler. şehiriçinde 90 a çıkıyor fakat uzun yolda düşmesi beni şüphelendirdi.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal