Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 159 Fiyat ortalaması  (Okunma sayısı 1757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kubarbaz

• Ziyaretçi
159 Fiyat ortalaması
« : 27 Haziran 2016, 17:17:27 »
Abilerim, kardeşlerim selamlar.
Mevzuyu uzatmak istemiyorum, niyetim 159 jtd almak. Fakat piyasada o kadar farklı fiyatlar görüyorum ki kafam karışıyor.
Benim için boya görmesi, parça değişmesi çok mühim değil. Kafes sağlam olsun, yürüyenlerinde sıkıntı olmasın kâfi. Mümkünse manual olsun.
Bu özelliklerde bir alfa 159'a ne kadar para ayırmam gerek ? Max çıkabileceğim rakam 45k civarı gibi duruyor. Eğer bu paraya böyle bir makina alamazsam ilk önce 156 alıp 1-2 sene sonra yükseltmeyi düşüneceğim.
Vaktiniz için şimdiden teşekkürler
Özgür
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

abdoganay

• Membro
Ynt: 159 Fiyat ortalaması
« #1 : 27 Haziran 2016, 17:23:08 »
Selamlar üstadım,

mutlaka araştırman gerekecek, her aracın özelinde kusurları ve artıları oluyor, dediğin rakamlara belirttiğin kondisyonda bulabileceğini düşünüyorum. Lakin nacizane fikrim, bulabilirsen eğer iyi bir alfisti'den alman olur.

kubarbaz

• Ziyaretçi
« #2 : 27 Haziran 2016, 17:39:01 »
Selamlar üstadım,

mutlaka araştırman gerekecek, her aracın özelinde kusurları ve artıları oluyor, dediğin rakamlara belirttiğin kondisyonda bulabileceğini düşünüyorum. Lakin nacizane fikrim, bulabilirsen eğer iyi bir alfisti'den alman olur.

Çok teşekkürler. Önümde 1-1,5 ay araştırma vaktim var zaten. Forumu takip etmeye devam :)

murat

• Amministratore
« #3 : 27 Haziran 2016, 17:43:11 »
Gerçekten tertemiz, pırıl durumdaki bir 159, 55-60 Bin TL civarlarına alıcı buluyor, biraz işlem görmüş km. si 200 leri aşmış dizel otomatik 159 45-50 bandında, yorgun km.si 300 bin civarı olanlar ise 40-45 gibi rakam aralığında.. Aslına bakarsanız artık temizini bulmak da oldukça zor.
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

kubarbaz

• Ziyaretçi
« #4 : 27 Haziran 2016, 17:45:14 »
Gerçekten tertemiz, pırıl durumdaki bir 159, 55-60 Bin TL civarlarına alıcı buluyor, biraz işlem görmüş km. si 200 leri aşmış dizel otomatik 159 45-50 bandında, yorgun km.si 300 bin civarı olanlar ise 40-45 gibi rakam aralığında.. Aslına bakarsanız artık temizini bulmak da oldukça zor.

Dizel araçlarda 200k+ kmleri pek tavsiye etmiyorlar diye kaçınmayı düşünüyorum. Eğer bir yerden taviz vereceksem orası kozmetiği olsun diye düşünüyorum şimdilik. Gerekirse dediğim gibi bi sene daha bekler ~150k km civarında bir araç alır 3-4 sene binerim

vieri

• Membro
« #5 : 27 Haziran 2016, 20:09:12 »
Bir de yüksek fiyat yazıp arabasını kusursuz olarak lanse edenler var.Ya tutarsa diyor adam.Bir bakıyorsun yazılanlarla arabanın alakası yok.
Gönlünüze göre.

kubarbaz

• Ziyaretçi
« #6 : 27 Haziran 2016, 21:26:09 »
Bir de yüksek fiyat yazıp arabasını kusursuz olarak lanse edenler var.Ya tutarsa diyor adam.Bir bakıyorsun yazılanlarla arabanın alakası yok.
Gönlünüze göre.

Alfisti bekliyoruz şef :) agustosa aracını satmaya niyetlenen varsa beklesin :)

ArinFırat

• Membro
« #7 : 27 Haziran 2016, 23:49:51 »
159umu satıp giu alma hevesim var ancak fiyatım size göre az tuzlu.2009 159 manuel makyajlı kasa manuel tr de tek :)) oda bende.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kubarbaz

• Ziyaretçi
« #8 : 27 Haziran 2016, 23:59:27 »
159umu satıp giu alma hevesim var ancak fiyatım size göre az tuzlu.2009 159 manuel makyajlı kasa manuel tr de tek :)) oda bende.

Şefim öyle bir söyledin ki 60 verseler vermeyecek gibisin :) Nazar değmesin

ArinFırat

• Membro
« #9 : 28 Haziran 2016, 00:02:11 »
Şefim öyle bir söyledin ki 60 verseler vermeyecek gibisin :) Nazar değmesin
:) Fiyat ortalamasına vurgu yapmak istedim.fiyat konusunda fikir danıştığım herkes fiyatıma gayet normal diyor ancak alıcı arkadaşlara sunduğum zaman fiyat fazla deniyor :) 55000

ArinFırat

• Membro
« #10 : 28 Haziran 2016, 00:07:06 »
Sizinde fikrinizi alalım buyrun.. araç 15-20 gün sonra 1 ay boyunca Konya ve Antalya'da olacak.İzmir'de de olabilir. http://www.alfistiturkey.com/forum/index.php?topic=14628.0

kubarbaz

• Ziyaretçi
« #11 : 28 Haziran 2016, 00:28:23 »
Sizinde fikrinizi alalım buyrun.. araç 15-20 gün sonra 1 ay boyunca Konya ve Antalya'da olacak.İzmir'de de olabilir. http://www.alfistiturkey.com/forum/index.php?topic=14628.0

Fotoğraf linkleri kırılmış sanırım göremiyorum. 55k benim sınırların çok çok üzerinde :) 35k sınır vardı 159 uğruna 2. krediye yığılmayı planlıyorum

ucarozcan

• Membro
« #12 : 28 Haziran 2016, 00:42:27 »
Temiz bir 159 genelde 50k civarında olur.
Daha uygun fiyatlı bir  159 belki masraf çıkarabilir. 50k fiyatı bile aşabilirsiniz.
Kaş yapayım derken gözden olursunuz.
Kişisel düşüncemdir. Keyifli forumlar.

Xperia Z3

Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

salimulas

• Membro
« #13 : 28 Haziran 2016, 02:57:17 »
 Fiyatlar değişken ancak aracına 45 bin üzeri fiyat yazanlarla konuştuğunuz zaman bu farkların nereden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Forumda yer alan araçlara öncelik verilebilir ama +1 verilmemeli. Sayfalarca yorum alan, cok begenilen aracların bile kısa sürede, yeni sahiplerine ciddi masraflar çıkarttıkları görülebiliyor.  Alacağınız fiyat ne olursa olsun, aracı çok detaylı kontrol ettirmek gerekiyor. Hatta birden fazla yere kontrol ettirilmeli.

kubarbaz

• Ziyaretçi
« #14 : 28 Haziran 2016, 10:27:56 »
Haklısınız arkadaşlar. Bu biraz şans, biraz da emek işi. Samimi olduğunu düşündüğüm bi satıcı bulduktan sonra elimden geldiğince aracı inceletip almak en güzeli.

Doğa Tosun

• Membro
« #15 : 28 Haziran 2016, 20:16:20 »
Fiyatlar değişken ancak aracına 45 bin üzeri fiyat yazanlarla konuştuğunuz zaman bu farkların nereden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Forumda yer alan araçlara öncelik verilebilir ama +1 verilmemeli. Sayfalarca yorum alan, cok begenilen aracların bile kısa sürede, yeni sahiplerine ciddi masraflar çıkarttıkları görülebiliyor.  Alacağınız fiyat ne olursa olsun, aracı çok detaylı kontrol ettirmek gerekiyor. Hatta birden fazla yere kontrol ettirilmeli.

Harfiyen katılıyorum abi, özellikle kontrol ettirmek gerekiyor hatta.
"AlfaRomeo 159
"BMW 320i 40th Year Edition
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

h.t

• Membro
« #16 : 28 Haziran 2016, 20:57:03 »
Harfiyen katılıyorum abi, özellikle kontrol ettirmek gerekiyor hatta.

Kesinlikle öyle. Mekanik olarak aracına bakmayıp kozmetik olarak bakan kişilerin aracını büyük bir hevesle alıp , lanet edip satanları çok gördüm takıldığım diğer forumlardada.

Benim şahsi fikrimde donanım , değişen-boya durumuna göre azami 46-50 bandında temiz 159 lar.

Daha uyguna getirebilirseniz ne mutlu size tabiki :) 50 yazıp turşu olanlarda var çünkü.

Sent from my iPhone using Tapatalk

harunk

• Membro
« #17 : 29 Haziran 2016, 13:50:52 »
Fiyat bandini falan bosver kardesim aklina yatan arabayi bi genel ekspertize birde alfa servisine sok durumunu ogren mekanigine para harcanmis kaydi olan araclara oncelik ver temizi 50 bindir en az falan bunlari on yargi olarak dusunme bile bu isler biraz sans nasip biraz arastirma.
Ne araclar var ne fiyatlara satiliyor ama bi iki pasta ciladan baska bisey gormemis...
Ne araclar var sahibi en ufak seyde paraya kiymis yenilemis bakmis ama satilmiyor...
Ford Focus 1.6ecoboost 180hp
Alfa Romeo 159 1.9jdm  10 HK 757  & Regal Raptor E350-6
Polo 2011 1.6tdi            10 HK 216
A4 2010 1.8tfsi             10 HR 358
A3 2010 1.4tfsi             10 HR 355 & Borelli Ledow 250cc
Golf 6 2011 1.4tsi         34 GT 5151

gokturk01

• Membro
« #18 : 29 Haziran 2016, 22:33:52 »
Aynen benim durumum uygun fiyatlı diye geçen hafta antepten 33 bin tl ye 2007 180k otomatik deri+sunroof aracı aldım araç pert kayıtlı şişirme kayıt yapmışlar araç üzerinden önceki sahipleri para almışlar hem ekspertize hemde sanayide eski üsül kaportacı ve mekanikçiye gösterdim tavana bagaj kapağı ve 1 kaç hariç boyalı kaput değişmiş sağ önden hasar almış araç şasede direklerde bir sıkntı yok bineceğim içinde hasar kaydını pek önemsemedim aldım Adanaya dönüş yolunda dip gaz bastım ne görüyor bu kara oğlan dedim 230km yaptım bir süre 180 220 bandında gittim ve ekranda hava engine check uyarı geldi araça 3 bin devri geçmiyor 110 km üstü çıkmıyor turbo dolmuyor sağa çektim Adanaki servisi aradım turbo korumaya almış ağır ağır gel dedi usta direk sanayi'ye servise çektim turbo söküldü ayar yapıldı sensörü değişti kafadan 600₺ gitti  bakım dedik filitreler sıvılar balatalar carbon clean felan 1600₺ öyle gitti klima gazı yok dedi satan kişi bende öyledir dedim ama boruları delinmiş boru tamiri ve gaz basımı 550₺ ve dün aracım toplandı usta teste çıktı 160 170 yaptı turboda bir ses geri döndük servise turbo söküldü mil kesmiş  turbo revizyon 1000₺ turbo borusunda delik var hava kaçırıyor plastik bir boru 420₺ ve bugün tekrardan revize olmuş turbo takıldı teste çıkıldı turboda yine aynı ses ve yine arıza turbo yine mil kesmiş yani kısacası ucuza alayım derken cebimden 1 hafta olmadan çıkan para 5 bini buldu ve daha çıkacak altakımı daha ellemedik 2500₺ öyle diğer bu araca kafam rahat saat gibi bineceğim şekli bana 45 bini bulacak ve çekeceğim sıkıntı sanayiye git gel ve etrafımdaki insanların biz sana demikmi Alfa alınırmı diye sözleri.şimdiden çok yordu beni bu araç bayrama çıksın başka bir şey istemiyorum 🙏🙏

muğlalı

• Membro
« #19 : 29 Haziran 2016, 23:17:58 »
Aynen benim durumum uygun fiyatlı diye geçen hafta antepten 33 bin tl ye 2007 180k otomatik deri+sunroof aracı aldım araç pert kayıtlı şişirme kayıt yapmışlar araç üzerinden önceki sahipleri para almışlar hem ekspertize hemde sanayide eski üsül kaportacı ve mekanikçiye gösterdim tavana bagaj kapağı ve 1 kaç hariç boyalı kaput değişmiş sağ önden hasar almış araç şasede direklerde bir sıkntı yok bineceğim içinde hasar kaydını pek önemsemedim aldım Adanaya dönüş yolunda dip gaz bastım ne görüyor bu kara oğlan dedim 230km yaptım bir süre 180 220 bandında gittim ve ekranda hava engine check uyarı geldi araça 3 bin devri geçmiyor 110 km üstü çıkmıyor turbo dolmuyor sağa çektim Adanaki servisi aradım turbo korumaya almış ağır ağır gel dedi usta direk sanayi'ye servise çektim turbo söküldü ayar yapıldı sensörü değişti kafadan 600₺ gitti  bakım dedik filitreler sıvılar balatalar carbon clean felan 1600₺ öyle gitti klima gazı yok dedi satan kişi bende öyledir dedim ama boruları delinmiş boru tamiri ve gaz basımı 550₺ ve dün aracım toplandı usta teste çıktı 160 170 yaptı turboda bir ses geri döndük servise turbo söküldü mil kesmiş  turbo revizyon 1000₺ turbo borusunda delik var hava kaçırıyor plastik bir boru 420₺ ve bugün tekrardan revize olmuş turbo takıldı teste çıkıldı turboda yine aynı ses ve yine arıza turbo yine mil kesmiş yani kısacası ucuza alayım derken cebimden 1 hafta olmadan çıkan para 5 bini buldu ve daha çıkacak altakımı daha ellemedik 2500₺ öyle diğer bu araca kafam rahat saat gibi bineceğim şekli bana 45 bini bulacak ve çekeceğim sıkıntı sanayiye git gel ve etrafımdaki insanların biz sana demikmi Alfa alınırmı diye sözleri.şimdiden çok yordu beni bu araç bayrama çıksın başka bir şey istemiyorum 🙏🙏
Geçmiş olsun şimdiden maalesef tüm ağır ve masrafli işler size kalmış gibi duruyor klasik olacak ama ucuz etin yahnisi yada ucuz mal alacak kadar zengin değilim işi olmuş, yine söyleyeyim , servis bakımları kayıtlı olmayan, ağır bakımları yapılmamış 159 almayin.

ucarozcan

• Membro
« #20 : 30 Haziran 2016, 00:33:28 »
Geçmiş olsun sıkıntılı şeyler. Etrafta da destek veren olmazsa insan maddi, manevi yıpranıyor. Olan olmuş artık değişmesi gereken parçalardan sonra umarım düzelir...

Xperia Z3

Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

Theillest

• Membro
« #21 : 30 Haziran 2016, 00:34:09 »
Geçmiş olsun

Xperia Z3 cihazımdan gönderildi

gokturk01

• Membro
« #22 : 30 Haziran 2016, 03:21:06 »
Geçmiş olsun şimdiden maalesef tüm ağır ve masrafli işler size kalmış gibi duruyor klasik olacak ama ucuz etin yahnisi yada ucuz mal alacak kadar zengin değilim işi olmuş, yine söyleyeyim , servis bakımları kayıtlı olmayan, ağır bakımları yapılmamış 159 almayin.
Aynen öyle hocam bir kez daha anladım ucuz etin yahnisi olmaz yapacak bir şey yok gereken tüm parçaları elden geçireceğiz sonuçta binip keyif almak istiyorum ve artık hesapta yapmıyorum 😀 Yaparsam yakmam lazım aracı.

gokturk01

• Membro
« #23 : 30 Haziran 2016, 03:24:56 »
Geçmiş olsun sıkıntılı şeyler. Etrafta da destek veren olmazsa insan maddi, manevi yıpranıyor. Olan olmuş artık değişmesi gereken parçalardan sonra umarım düzelir...

Xperia Z3
Sağolun etrafın klasik lafı biz demedikmi sana oluyor Alfanın A sından anlamayan bile sırf alfa diye yorum yapıyor focusta alsam araç bakımsız ve anlamayan ellerde kullanmışsa aynı sorunları verir arızlara kronik değil tüm dizellerde olacak şeyler tamam bir varyatör olsa alfaya özgü derim ama turbo tüm aşırı besleme motorlarda var ve motorun can damarı.olacagı varmış oda benim şansımdan benim elimde oldu sadece 😔

Doğa Tosun

• Membro
« #24 : 30 Haziran 2016, 20:18:58 »
Normal arabalarda bile önemliyken bu durum, Alfa'da 2 katı önemli. Geçmiş olsun.

ben de bilirim her parçasını son nefesine getirene kadar kullanmayı, yada bakımları geciktirmeyi, çıkma - yan sanayi parça kullanmayı, bişeyi çıkınca ilerde yaptırırım böyle bineyim demeyi, yada servisine değil ucuza XXX usta'ya götürüp yaptırmayı. Son ağır bakımı benim okulun taksidiyle çakıştı, 5 bin 159'a gitti benim okulun 6 bini tarihi geçtiği için cezalı faizle ödendi. Yarın öbürgün satacak olursam da almak isteyen lafta değil icraatta temiz düzgün dolu kazasız 159 istiyorsa HAKKINI verecek. Olmazsa da garajda yer var, babamın torunu hakkını verir  :p
"AlfaRomeo 159
"BMW 320i 40th Year Edition
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal