Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 2004 model 1.6 ts anahtarı kaybettim sanırım  (Okunma sayısı 600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snnguven

• Membro
2004 model 1.6 ts anahtarı kaybettim sanırım
« : 18 Haziran 2013, 18:11:47 »
arkadaslar arabamın anahtarını kaybettim. servisi aradım arabanın servıse gelmesı gerekıyor dıyorlar ben luleburgazdayım. en yakın servıs istanbulda . bu işin baska yolu varmıdır.  aynı sorunu yasayan arkadaslar varsa paylasırsa sevinirim
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

egeozal1

• Ziyaretçi
Ynt: 2004 model 1.6 ts anahtarı kaybettim sanırım
« #1 : 18 Haziran 2013, 18:12:36 »
Yedek Anahtar ile aracı götürebilirsiniz eğer mevcutsa.

Emre Sezen

• Membro
« #2 : 18 Haziran 2013, 18:30:36 »
işinin ehli bir anahtarcı (oto elektronik) yapabilir olduğu yerde diye düşünüyorum

2008-2010   156 2.0 SS 2004
2013-........  GTV V6 TB  1997

snnguven

• Membro
« #3 : 18 Haziran 2013, 18:52:45 »
malesef yedek anahtarım yok. anahtarım varken istanbuldaki bi alışveriş merkezindeki araba yedek anahtarı yapan yere sormustum yapamayız demişlerdi. anahtarın içinde motora sinyal gönderen çip var sanırım o yüzden yapamıyorlar.

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
« #4 : 18 Haziran 2013, 18:58:41 »
Kod kartınız var mı ? kod kartınız varsa arabayı çalıştırabilirsiniz, nasıl yapıldığı sitemizde ve nette var. Eğer yoksa birmottan satın alın, ancak kısa zamanda gelmeyecektir, dolayısıyla kod kartı başvurunuzdan sonra konuşun belki en azından size kod karttaki numaraları ulaştırırlar o şekilde de çalıştırabilirsiniz.

07 DH 800

Alper

• Membro
« #5 : 18 Haziran 2013, 19:05:15 »
Hocam corluda oto anahtarcilari ara atlayip gelirler ve aracini acip sana anahtar yaparlar.

Emre Sezen

• Membro
« #6 : 18 Haziran 2013, 19:14:37 »
arabanızı çalıştırıp servise götürmek isterseniz anahtarcı bunu halledecektir. Hatta işinin ehli bir usta gelmeden önce şaşi numaranızı alır, geldiğinde elindeki makine, ile kapıları açar, ( şase no ile ilişkili) sonrasında beyne cihazı bağlayıp, gerekli kodu aldıktan sonra anahtarınızı verir.  diğer türlü servise gider iseniz, anahtar sipariş edilecek ,7-15 gün gibi bir sürede gelen anahtarı alabileceksiniz.

2008-2010   156 2.0 SS 2004
2013-........  GTV V6 TB  1997

Alfadanadam

• Moderatore
« #7 : 18 Haziran 2013, 19:17:49 »
Kod kartınız var mı ? kod kartınız varsa arabayı çalıştırabilirsiniz, nasıl yapıldığı sitemizde ve nette var. Eğer yoksa birmottan satın alın, ancak kısa zamanda gelmeyecektir, dolayısıyla kod kartı başvurunuzdan sonra konuşun belki en azından size kod karttaki numaraları ulaştırırlar o şekilde de çalıştırabilirsiniz.

Kod kartı fiziki  anahtar olmadan işe yaramaz. O kod, immo çipi yada sistemi devre dışı olan durumlarda kontağı döndürebilmek içindir. Elde anahtar olsaydı kopyalamak çok kolaydı ama. muhtemelen yetkili servisten anahtar tedarik edilmesi gerekecek. Ancak kaskonuz varsa ücretsiz talep edebülürsiniz. Araca da ihtiyaç olmaz o durumda. Ruhsat sahibü aracın ruhsatıyla servise başvuracak ve italyadan gelecek. Süreç biraz uzun olabilir ama.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Alper

• Membro
« #8 : 18 Haziran 2013, 19:25:54 »
Valla ben suan ayni durumda olsam,
Gider ilk is bir anahtarciya sacma sapan bir anahtar yaptiririm sadece kapiyi manuel acsin ve kontak cevirsin yeter , merkezi sisteme mudahale bile etmesin.
Sonrasinda bir alarm alip soyle saglam uzaktan motoru calistiranlardan onun montajini yaptiririm , basit olanda bana yedek olarak kalir.
Zaten 2 adet uzaktan kumanda olacagi icin totalde 3 adet anahtar olmus olacak.

snnguven

• Membro
« #9 : 18 Haziran 2013, 21:07:49 »
yarın burgazda bir anahtarcıya gidicem bakalım sorunu cözebilecekmi? cozemezse corluyu deniyecegız artık

Alper

• Membro
« #10 : 18 Haziran 2013, 21:12:45 »
Corluda kipanin icinde bir aanahtarci var telefonunu bulursun en kotu internetten ararsin.

snnguven

• Membro
« #11 : 18 Haziran 2013, 21:15:00 »
sagol alper kardeş cok hızlısın valla, bende ozelden size anahtarcı soracaktım.. :yukari-ok:

Alper

• Membro
« #12 : 18 Haziran 2013, 21:22:59 »
Corluda olsam direk gider sorar ogrenirdim de bu ara corluya hic gitmiyorum.
Yoksa en kotu adami alir gelirdim burgaza da iste istanbuldayim.

KAKIRMAN

• Membro
« #13 : 18 Haziran 2013, 21:51:18 »
İyi de bu 2004 modelim immosu sağlam diye biliyorum. Hani fiziksel olarak anahtar yaptırdın diyelim kodu nasıl bloke edecekler. İllaki bir yolu yordamı vardır tabii ama bana göre hiç sağlıklı olmaz.
Şimdi yapılacaklar sırasıyla (normalde akış diagramı ile daha kolay anlatılabilirdi)
1. Kasko var mı (Evet, hayır). Evet ise hiç uğraşma kaskodan anahtar çıkart. Hayır ise 2. adım
2. Birmota bir şekilde araç çektirilip anahtar değişimine razı mısın. Evet ise çıkacak masrafları gözönüne almışsındır sanırım. Hayır ise 3. adım...
3. Fiziksel müdahale. Anahtarcı ile iletişime geçilecek mecbur akabinde olabilecek sorunlar da göz önüne alınacak tabii.

Başıma gelen bir hatta 2 olayı anlatayım. İlk olayım şu şekilde idi. 156 wagonu(mk2) yi aldığımın 2 günü başıma garip bir olay geldi. Şöyleki anahtarı temizlemiştim, hatta ne var yok söküp bir güzel temizleyip tekrar toplamıştım. Ertesi gün (Pazar sabahı) çocuğu sınava getireceğim) yağmurda yağıyor. Kapıları açtım anahtarı kontağa taktım her şey güzel marş çeviriyor ama makine çalışmıyor. 1-2-3 derken bir hareket yok. Siz olsanız ne yapardınız bilemem ama hemen aklıma immo çipi geldi kesin dedim anahtarı temizlerken düştü. Hemen bizimkine aman dedim evi süpürme ve de yedek anahtarı getiriver dedim. Sonuç: Makine çalıştı. Akşam bizimki prinç tanesi büyüklüğündeki çipi bana verdi (bulmuş).
Şimdi de 2 olayı unuttum bak belli ki benim immoda yaşlanıyor artık...
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
« #14 : 18 Haziran 2013, 22:27:35 »

Kod kartı fiziki  anahtar olmadan işe yaramaz. O kod, immo çipi yada sistemi devre dışı olan durumlarda kontağı döndürebilmek içindir. Elde anahtar olsaydı kopyalamak çok kolaydı ama. muhtemelen yetkili servisten anahtar tedarik edilmesi gerekecek. Ancak kaskonuz varsa ücretsiz talep edebilirsiniz. Araca da ihtiyaç olmaz o durumda. Ruhsat sahibi aracın ruhsatıyla servise başvuracak ve italyadan gelecek. Süreç biraz uzun olabilir ama.

Doğru ya arabayı açıp anahtarı mar konumuna almadan ne işe yarar ki ? adam anahtar olmayınca kapıyada açamıyor, atladım bende sazan gibi  :D
Benim 156 nın anahtarı kopyalanamıyordu, bir anahtarcı abi uğraşmama izin ver immo yu sökmem lazım o zaman sana anahtarı kopyalarım demişti ama sonra arabayı sattım yani aslında işini bilen adam yapabiliyor

07 DH 800

snnguven

• Membro
« #15 : 19 Haziran 2013, 14:03:53 »
yardımcı olan arkadaslara tesekkur ederim. lütfen arkadaslar anahtarınıza sahip çıkın cocuklarınızın ulasacagı yerlere koymayın:))))) evi altust ettık cıkmadı üzerimde buyuk bır yuk var. en kotusu arabama binemiyorum. işlerim yarım kaldııı. ooffff ki ne offff

Burak

• Membro
« #16 : 19 Haziran 2013, 15:39:33 »
yardımcı olan arkadaslara tesekkur ederim. lütfen arkadaslar anahtarınıza sahip çıkın cocuklarınızın ulasacagı yerlere koymayın:))))) evi altust ettık cıkmadı üzerimde buyuk bır yuk var. en kotusu arabama binemiyorum. işlerim yarım kaldııı. ooffff ki ne offff
Eğer çocuk kaybettiyse , ona sorun derim fazla zorlamadan, benim kızda (3 yaşındayken ) evin anahtarını kaybetmişti kızım iyi düşün nereye koymuştun falan derken hatırladı gitti getirdi :)
1997 Gtv V6 TB

snnguven

• Membro
« #17 : 19 Haziran 2013, 23:18:37 »
Arkadaslar süpriz bir gelişme oldu. anahtarımı buldum. üzerimden büyük bir yük kalktı anlatamam. bu sevincimi yardımcı olan arkadaslarla paylaşmak istedim.hepinize tekrar ayrı ayrı tesekkur ederim.

Alfadanadam

• Moderatore
« #18 : 20 Haziran 2013, 07:41:29 »
Hadi gözünüz aydın. Mesaj alınmıştır sanırım. Alfa 156 anahtarı kopyalamak normalfe çok kolaydır, nasıl beceremiyorlar anlamıyorum.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal