Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa 159 - Genel Bilgi Başlığı  (Okunma sayısı 35054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canselmo

• Membro
Alfa 159 - Genel Bilgi Başlığı
« : 31 Ocak 2015, 01:37:37 »
Merhaba arkadaşlar siteyi uzun süredir takıp ediyorum. Yaklaşık 10 yıldır bir Alfa hayranlıgı var üzerimde , Gercekten hayran oldugum araçlar , farklılık ve dizayn olarak cok ayrı yerleri var.

2006 Yılından beri 159 - ve Brera hayranlıgım var. 45.000 tl gibi bir bütcem var ..

Su zamana kadar yakşalık 50 km kadar 159 kullandım.. 2-3 kerede 159 içinde zaman geçirdim ama bunlar anlık şeylerdi.

Su an 159 için kararlıyım.. Alırsam yapıcaklarım Özellikle 19 ti jant marşpiyel ve iyi bir coilover yazılım dp aklıma ilk gelenler.

Piyasada km düşük araç yok gibi herhalde 140.000 den aşşa düzgün araç bulamıyorum.

ilk sorum şu tıkırtı gıcırtı oynayan bi yeri  yuksek kmlerden sonra geliyomu benim kafama hep takılır bu sesler.(plastik kalitesinin iyi olmadıgını kendim gördügüm için )

Parça fiyatları canımı yakar mı? servis haricinde

2009 makyajlı kasa alınmalı mı sizce ? . Cünkü  2008 159 a ilk bindigimde arka koltuga oturdum ve kafa degil ama dizlerim tam sınırdaydı, arkaya oturcak kişilerin diz mesafesi makyajda daha iyi gibi sanki. Arkadaki koltuk boyunu kısaltmışlar.

Ve 45-50.000 tl gibi rakamlara deri koltuklu dizel km 100.000 aralıgında bir 159 bulabilirmiyim  :D :D
2.memleket  = İtalya

tako74

• Membro
Ynt: Alfa 159 - Genel Bilgi Başlığı
« #1 : 31 Ocak 2015, 09:19:49 »
159 yol yaptıkça icinin daha cok isanacagı bir araçtır. Eğer şartların müsaitse hic durma al. Parça fiyatları WV grubundan daha Pahalı degil bence. Su ana kadar 19 araç degistirmisim benzinli-dizel, otomatik-düz, sedan-hb-Jeep, 0-ikinci el, İtalya'n- Japon-Alman ama 159 hepsinden iyi. Karar senin.

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 09:30:15 Gönderen: tako74 »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

canselmo

• Membro
« #2 : 31 Ocak 2015, 17:31:33 »
159 yol yaptıkça icinin daha cok isanacagı bir araçtır. Eğer şartların müsaitse hic durma al. Parça fiyatları WV grubundan daha Pahalı degil bence. Su ana kadar 19 araç degistirmisim benzinli-dizel, otomatik-düz, sedan-hb-Jeep, 0-ikinci el, İtalya'n- Japon-Alman ama 159 hepsinden iyi. Karar senin.

maşallah aracınız muazzam duruyor. Allah kza bela vermesin. Evet herkes oyle diyor fakat yüksek km li nerdeyse hepsi. O paralara daha düşük km li modeli yüksek bir araçda alınabilir.159 u cok istiyorum bir yandan cok kararsızım  >:(
2.memleket  = İtalya

tako74

• Membro
« #3 : 31 Ocak 2015, 18:23:37 »
Araç hirpalanmamisa km hic önemli degil. 0 km yeni sportage aldım 6.000km'de sattım aracım su an 200.000km civarında 159 U ver 0 sportage verelim deseler degismem

« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 18:33:47 Gönderen: tako74 »

Doğa Tosun

• Membro
« #4 : 31 Ocak 2015, 19:18:01 »
Bahsettkleriniz km ile degil, bakım ve kullanımla meydana gelir yada artar. 50 bindeki 159 bitmiş olabilir, 350 bindeki 159 çiçek gibi olabilir. 159 o kadar korkulacak bir araba degil.
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

canselmo

• Membro
« #5 : 01 Şubat 2015, 14:08:55 »
tesekkur ederim cevaplarınız için..

45.000 tl gıbı rakama cok duzgunde bulamıyorum ,buradaki araclar cidden cok temiz masrafsız ama tabi alfistlerin fiyatlarıda cok yukarda :'(
2.memleket  = İtalya

ar.159

• Membro
« #6 : 01 Şubat 2015, 15:51:19 »
Alfistilerin fiyatları cok yukarıda demek yanlış olur bence
Alfisti Dediğin adam 50 bin tl ye aracı alıyor 7-8 bin tl masraf yapıyor araç 58 e geliyor ve 52-54 istiyor aradaki farkida bindiğine sayıyor sende bu arada gecmisi belli Güvenilir temiz bir araç sahibi oluyorsun ama bunun yerine 48 e alip tecrübesiz bir şekilde bilmediğin ustaların elinde 10 bin tl harcarsın araç sana 58 e gelir ama hala tam değildir tercih sizin
Bu arada Bahsettiğiniz 19 ti Jant lastik marşpiyeller yazılım v.s Nın size maliyeti takibi 7 bin tl olur bunu da hesaba katın
Bu arada asil kafama takılan plastik kalitesinin kotu oldugunu bizzat gördüm demişsiniz nerde gördünüz merak ettim gercekten?
Umarım içinize sinen doğru aracı bulursunuz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

tako74

• Membro
« #7 : 01 Şubat 2015, 15:56:11 »
ar159 ne söylüyorsa doğrudur. Anlattıkları tecrübeyyle sabittir. Verdiği rakkamlar günceldir. Haaa unutmadan benimde komşumdur. :arkadasim:

ar.159

• Membro
« #8 : 01 Şubat 2015, 16:39:48 »
Estağfirullah @tako74
Zaten senin araban hem benim söylediğimin hem senin söylediğinin teyidi
Maşaallah araban 200 binde ama cıncık gibi yani km önemli değil ama diğer taraftan forum dışından aldın ve bugüne kadar Yaptığın masraflar ortada bu hale getirmek için
Bosuna dememişler bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye
E Buda kul Yapımı bir makine elbette bakımlısı ile bakımsızı far edecek  komşum :arkadasim:

34 AV 0020 COMING SOON!!
"Diğerleri otomobil satmak için yarışır, biz ise yarışmak için otomobil satarız."Enzo-Ferrari
"Ne zaman yolda bir Alfa Romeo görsem şapkamı çıkartıp onu selamlarım." Henry Ford

mrbkmz

• Membro
« #9 : 01 Şubat 2015, 17:15:24 »
45.000 tlye dizel manuel distinctive bulunabilir. Şahsen ben satsam şu an 45 isterim. Bence arabayı alfistiden alın gözünüz kapalı binin. 159 cidden çok kaliteli ve sürüşü muazzam bir araba. Küçük makyajlar yaparak araç daha bi keyifli oluyor. Temiz bulursanız kmsine bakmadan alın zira dizel araçlara çok biniliyor. Motoru çok sağlam ve zamanın en performanslı dizel motorlarından biri.
2006 159 1.9 JTDm
2004 156 1.6 TS

OzgurMR

• Membro
« #10 : 02 Şubat 2015, 11:20:32 »
Çok iyi araştırıldığı, mümkünse siteden birinden alındığı sürece pek sorun yaşamazsınız. Ben de geçen sene şubatta aldım aracımı. Ondan önce nerdeyse 2 sene aradım, anca bulabildim. Başlangıçta ben de kilometre takıntılıydım, ama sonrasında gördüğüm düşük kilometredeki araçlar bana kilometrenin önemli bir kriter olmadığını yaşayarak öğretti. Öncelikle kaza durumuna bakın, zaten araç kendini belli edecektir. Daha sonra ise sahibiyle iletişime geçin - ki bence galerilerle hiç muhattap olmayın- bakımlarının nerede yapıldığını sorun. Servisten bakım dökümünü isteyin, bazıları size vermeyebiliyor. Sahibine vermeleri gerekir. Sahibiyle görüşmenizde forumda okuduğunuz gerek teknik gerek donanım olarak birkaç soru sorun. Sahibinin tavrından aracını ne kadar önemsediğini anlayabilirsiniz. Bunu neden söylüyorum; piyasada cebinde parası olup "bu arabada iyiymiş yea" diyerek gezen, araca bakmayan arıza ile karşılaşınca da " Alfa Romeolar kötü, servisi kaka, parçası sümük" gibi konuşan insanlar var, o birkaç sorunun karşılığında kafanızda bu profil oluşursa tünele girdiğinizi söyleyerek kapatın telefonu.  ;)
Umarım aradığınız 159'u hep birlikte buluruz...  :alfisti:
Alfa Romeo 159 1,9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic

canselmo

• Membro
« #11 : 05 Şubat 2015, 01:27:17 »
Çok iyi araştırıldığı, mümkünse siteden birinden alındığı sürece pek sorun yaşamazsınız. Ben de geçen sene şubatta aldım aracımı. Ondan önce nerdeyse 2 sene aradım, anca bulabildim. Başlangıçta ben de kilometre takıntılıydım, ama sonrasında gördüğüm düşük kilometredeki araçlar bana kilometrenin önemli bir kriter olmadığını yaşayarak öğretti. Öncelikle kaza durumuna bakın, zaten araç kendini belli edecektir. Daha sonra ise sahibiyle iletişime geçin - ki bence galerilerle hiç muhattap olmayın- bakımlarının nerede yapıldığını sorun. Servisten bakım dökümünü isteyin, bazıları size vermeyebiliyor. Sahibine vermeleri gerekir. Sahibiyle görüşmenizde forumda okuduğunuz gerek teknik gerek donanım olarak birkaç soru sorun. Sahibinin tavrından aracını ne kadar önemsediğini anlayabilirsiniz. Bunu neden söylüyorum; piyasada cebinde parası olup "bu arabada iyiymiş yea" diyerek gezen, araca bakmayan arıza ile karşılaşınca da " Alfa Romeolar kötü, servisi kaka, parçası sümük" gibi konuşan insanlar var, o birkaç sorunun karşılığında kafanızda bu profil oluşursa tünele girdiğinizi söyleyerek kapatın telefonu.  ;)
Umarım aradığınız 159'u hep birlikte buluruz...  :alfisti:
tesekkur ediyorum, evet ins buluruz . malum siteden hergun dusen 159 lara bakiyorum , alsirsam ins bu siteden birinden alirim cunku hepiniz araciniza asik kisilersiniz
2.memleket  = İtalya

canselmo

• Membro
« #12 : 05 Şubat 2015, 01:31:23 »
Alfisti Dediğin adam 50 bin tl ye aracı alıyor 7-8 bin tl masraf yapıyor araç 58 e geliyor ve 52-54 istiyor aradaki farkida bindiğine sayıyor sende bu arada gecmisi belli Güvenilir temiz bir araç sahibi oluyorsun ama bunun yerine 48 e alip tecrübesiz bir şekilde bilmediğin ustaların elinde 10 bin tl harcarsın araç sana 58 e gelir ama hala tam değildir tercih sizin
Bu arada Bahsettiğiniz 19 ti Jant lastik marşpiyeller yazılım v.s Nın size maliyeti takibi 7 bin tl olur bunu da hesaba katın
Bu arada asil kafama takılan plastik kalitesinin kotu oldugunu bizzat gördüm demişsiniz nerde gördünüz merak ettim gercekten?

cevabiniz icin ilk once tesekkur ederim sagolun.

Pahali kelimesini tabi ki diger sitelerden ornekleyerek soylemistim, dediginizde kesinlikle haklisiniz.

Plastik aksam konusu gorecelidir fakat d sinifi araclara gore ic plastk trim parcalari biraz daha kalitesiz, sert parcalar kullnilmis otorup baya incelemistim.

Yazilim sp ilk yapicagim is ins alabilirsek. :D
2.memleket  = İtalya

canselmo

• Membro
« #13 : 05 Şubat 2015, 01:34:27 »
45.000 tlye dizel manuel distinctive bulunabilir. Şahsen ben satsam şu an 45 isterim. Bence arabayı alfistiden alın gözünüz kapalı binin. 159 cidden çok kaliteli ve sürüşü muazzam bir araba. Küçük makyajlar yaparak araç daha bi keyifli oluyor. Temiz bulursanız kmsine bakmadan alın zira dizel araçlara çok biniliyor. Motoru çok sağlam ve zamanın en performanslı dizel motorlarından biri.
evet alip 5 6 bin tl masraf yapicaksam fider 50.000 tl lik masrafsiz bi 159 bakarim.

Malum siteden 2007 manuel deri sunroof lu buldum ama ne km ye ne de arabaya guvenemiyorim
2.memleket  = İtalya

ar.159

• Membro
« #14 : 05 Şubat 2015, 01:36:54 »

Pahali kelimesini tabi ki diger sitelerden ornekleyerek soylemistim, dediginizde kesinlikle haklisiniz.

Plastik aksam konusu gorecelidir fakat d sinifi araclara gore ic plastk trim parcalari biraz daha kalitesiz, sert parcalar kullnilmis otorup baya incelemistim.

Rica ederim
Ve gercekten samimiyetimle soruyorum lütfen yanlış anlamayın
Hangi iç terim parçaları mesela? Örneklerseniz sevinirim
Göğüslük mü? Konsol mu? Kapı kolları mı? Vites mi? Klima mı? Torpido gözümü?

34 AV 0020 COMING SOON!!

master

• Editore
« #15 : 05 Şubat 2015, 09:42:01 »
Öncelikle şimdiden hayırlı olsun, 159 kararını verdiyseniz gerisi kolay :)

45-50.000 TL bandına temiz bir 159 bulabileceğinizi düşünüyorum. Ancak, coilover, jant ve yazılımı bu bütçenin dışında tutuyorum çünkü bunların hepsini kaliteli olarak yaparsanız takribi 10.000 TL civarı bunlar tutar.

Alfisti fiyatı yukarıda derseniz yanılmış olursunuz. Arabayı hiçbir zaman alacağınız baz fiyatla değerlendirmeyin. Ucuza alacağınız arabanın üstüne 15.000 TL masraf yapmak zorunda kalıp yine de adam edemediğinizi görürseniz "Alfisti fiyatları aslında oldukça ucuzmuş" diyebilirsiniz :) Mehmet Ali Bey konuyu güzelce açıklamış.

KM takıntınız çok olmasın. JTD motorlar oldukça dayanıklıdır, ancak alacağınız aracın kmsine bağlı olarak o kilometrelerde yapılmış olması gereken bakımlara dikkat edin.

Kafanıza sesler takılıyorsa Alfa Romeo bakmanızı çok tavsiye etmem. 159 trim sesleri en az seviyede olan Alfa Romeo olmakla birlikte bu konuda bir Mercedes değildir. Sağından solundan ses gelebilir, tıkırdayabilir. Bu sizin için gerçekten çok önemliyse 159'dan bence vazgeçin, veya bu site içinden bir 159 alın.

Servis haricinde parça fiyatları parçaya bağlı olarak can yakabilir. Ancak bu genel kullanımınıza bağlı. 100.000 km civarı direksiyon kutusunda problem çıkan birçok 159 var, direksiyon kutusu pahalıdır. Ona dikkat edin alacağınız araçta. Kasa parçaları pahalıdır, ağır bakımları çok ucuz değildir. Ancak bu genel ortalamaya göre. Kendi sınıfındaki rakipleriyle kıyaslayınca gayet normal fiyatları mevcuttur bakım için. Yani özel bir serviste periyodik bakımı 250-300 TL'ye halledersiniz, ağır bakımlar bakımına göre 1500'den başlayıp 2500-3000 gibi rakamlara çıkar.

Makyajlı kasa iyidir, bulursanız tabii ki ondan alın :)
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

erhankocabas

• Membro
« #16 : 05 Şubat 2015, 10:22:22 »
Makyajlı kasanın en büyük avantajı frenlerinin 4 pistonlu olması. 2009 öncesi modellerde tek piston bulunuyor.
Ön gösterge panelinin güncelliği ve bagajın arkadan açılması artı yönleri fakat ufak tefek şeyler.
Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi önemli olan bakımlı bir araç almak. Km ne kadar yüksek olursa olsun bakımlı bir 159 bulursanız kesinlikle kaçırmayın.
159'umu geçen gün sattım. 181.000 km'deydi, TI jant , Navi , Sunroof, siyah deri koltuk vs full bir araçtı. 2014 yılından bugüne 16.000 TL masraf edilen nadide bir 159'du. Aracı bir alfistiden almanın farkı budur. Tık olsa gereken hevesle yapılır ve severek binilir.

Trim sesleri beni çok rahatsız eden bir konuydu ve 159'umda trim seslerinin hepsini çözdüm 0 trim mümkün ;)

Size yapacağım tek tavsiye eğer masraf edilmiş, göz bebeği gibi bakılmış ve dop dolu bir 159 bulursanız 3'e 5'şe bakıp sahibini üzmeyin, verin parayı ve alın, ileride aldığız Alfistiye çok dua edersiniz.
Alfa 159 1.9 JTDm Distinctive Plus  - Q-tronic

Doğa Tosun

• Membro
« #17 : 05 Şubat 2015, 11:27:27 »
Yukarıdaki yorumlara 2008 den beri 159 sahibi olarak nokta nokta kelime kelime katılıyorum.. Benimki 150 küsür binde, 50 bindeki 159 ile yanyana lifte kaldırsak eminim bozar :)
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

canselmo

• Membro
« #18 : 05 Şubat 2015, 12:56:56 »

Rica ederim

Konsol alt kısımları kemer bölgerindeki plastikler ve kapı üstleri cok sert bir plastik  . Dreksyiondaki deri ve tuşların soyulması gibi .. vs gördüm ama bu kullanıma göre de degişiyor tabi.
2.memleket  = İtalya

muğlalı

• Membro
« #19 : 05 Şubat 2015, 14:15:00 »

Rica ederim

Konsol alt kısımları kemer bölgerindeki plastikler ve kapı üstleri cok sert bir plastik  . Dreksyiondaki deri ve tuşların soyulması gibi .. vs gördüm ama bu kullanıma göre de degişiyor tabi.
konsol alt kısımları bu sınıfta hiçbir arabada yumuşak değil,göğüsten orta kol dayama bölümüne inen ince plastik yumuşak plastik,kapı üstleri plastiği de yumuşak parmakla sert şekilde bastırın,100 bini geçmiş her aracın direksiyonu aşınır benim araca yenileme yapıldı resimlere bakabilirsiniz ses konusunda katılıyorum benim aracımda var mesela bir vw grubu yada mercedes bmw değil kesinlikle ama bana verdiği yol tutuş,makul yakıt tüketimi ve mükemmel performası bunları görmezden gelmeme yetiyor kıyas yapacak olursak 2008 bmw 320d emsali 159 un nerdeyse 2 katı eğer kıyas yapacaksa buna göre yapalım.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-gormeye-deger-156,147-takasli-199719415/detay/ burdan bakarsınız direksiyona.

canselmo

• Membro
« #20 : 05 Şubat 2015, 14:27:27 »

[/quote]
konsol alt kısımları bu sınıfta hiçbir arabada yumuşak değil,göğüsten orta kol dayama bölümüne inen ince plastik yumuşak plastik,kapı üstleri plastiği de yumuşak parmakla sert şekilde bastırın,100 bini geçmiş her aracın direksiyonu aşınır benim araca yenileme yapıldı resimlere bakabilirsiniz ses konusunda katılıyorum benim aracımda var mesela bir vw grubu yada mercedes bmw değil kesinlikle ama bana verdiği yol tutuş,makul yakıt tüketimi ve mükemmel performası bunları görmezden gelmeme yetiyor kıyas yapacak olursak 2008 bmw 320d emsali 159 un nerdeyse 2 katı eğer kıyas yapacaksa buna göre yapalım.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-gormeye-deger-156,147-takasli-199719415/detay/ burdan bakarsınız direksiyona.
[/quote]

Teşekkür ederim. 159 ilk çıktgında eleştirelen bir konuydu . evet ses konusunda hassasım özellikle derdine derman bulamıyacagım ses olursa tkırtılar benim için sorun yaratıcaktır diye düşnüyorum

Ama şöyle 156 ve 159 da bindigmde hiç biyerinden ses tıkırtı vs gelmedigin gördüm..
2.memleket  = İtalya

canselmo

• Membro
« #21 : 05 Şubat 2015, 14:33:35 »
Arkadaşlar 45 - 50.000 tl civarlarına cıkıp elimde birsürü seçenek gözüküyor. Dizel benzinli olayına cok takmıyorum.

Baktıgım araçların başında

Alfa romeo 159 ( yıllardır hayran duydugum , özel hissetiren ,üstün yol tutuşu vs aşık oldugum bir araç)
Opel İnsgina (Dizaynı duruşu hoşuma giden araçlardan ama 1.6 turbo yakıt vs üzebiliyor diye biliyorum )
Mercedes Benz c230 (2005 model - Hertürlü en kaliteli c serisi + premıum hissi)
Mazda 6 (fiyatları baya arttı onlarında)
E90 BMW 316 (Eşşek ölüsü artı cok yakıcak ama sırf bmw diye bakıyorum)

Kendim şu an 98 model Fiat marea kullanıyorum kendisi italyadan gelme özel bir araç.  :D

Gönlüm italyanda ama artık biraz da sessizlik saglamlık arıyorum galiba :D
2.memleket  = İtalya

muğlalı

• Membro
« #22 : 05 Şubat 2015, 14:39:32 »
Arkadaşlar 45 - 50.000 tl civarlarına cıkıp elimde birsürü seçenek gözüküyor. Dizel benzinli olayına cok takmıyorum.

Alfa romeo 159 ( yıllardır hayran duydugum , özel hissetiren ,üstün yol tutuşu vs aşık oldugum bir araç)
Opel İnsgina (Dizaynı duruşu hoşuma giden araçlardan ama 1.6 turbo yakıt vs üzebiliyor diye biliyorum )

Kendim şu an 98 model Fiat marea kullanıyorum kendisi italyadan gelme özel bir araç.  :D

bu durumda 159 size göre değil sonucu çıkıyor. :)

canselmo

• Membro
« #23 : 05 Şubat 2015, 14:42:55 »

İşte bu kararsızlık beni bitirdi cidden  :D

Şöyle ti jant yay yapıp karışısında uzun süre oturup bakabilirim.  :'( :'( :'(
2.memleket  = İtalya

ar.159

• Membro
« #24 : 05 Şubat 2015, 16:10:21 »

İşte bu kararsızlık beni bitirdi cidden  :D

Şöyle ti jant yay yapıp karışısında uzun süre oturup bakabilirim.  :'( :'( :'(
işte sorun burda dostum
hepimiz alfanın tasarımına hastayız ve daha da zirveye oynamak için hemen jant,yay marşpiyel diyoruz
sen o yayı 19 ti jantı en konforlu dediğin alamana tak o zaman konfordan konuşalım yada 159 a 60 yanak  16" jant tak o zaman sesten bahsedelim.
ses konusunda evet bende takıntılıyım ama hangi ses bahsettiğiniz
trim sesleri ise 159 da yok
ama motor sesi var rüzgar sesi var yol sesi de var sayılır bunlar rahatsız ediyorsa ki bazen benide ediyor
o zaman 159 size göre değil ki bence insignia da değil passat ve türevi bir araca bakmak lazım
34 AV 0020 COMING SOON!!

GoogleTagged