Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa hakkında tavsiyeleriniz  (Okunma sayısı 7463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahim254

• Membro
Alfa hakkında tavsiyeleriniz
« : 05 Mart 2018, 20:02:53 »
Herkese eskişehirden selamlar öncelikle..
Üç senedir alfa tutkunu oldum adeta.. sokakta ne zaman bir alfa görsem modeli yılı hiç farketmez detaylıca inceliyorum.. ve bu istemsiz oluyor..  o asi farları, üçgen ön kısım ve amblemi insanı kendine çekiyor.. 2 sene önce alfa 156 1.6 mk2 alacakken, etrafımdaki olumsuz yorumlar yüzünden golf6 almak durumunda kaldım.. yok piyasası yok, yok yedek parçq pahalı, yok Fiat kalitesizliği falan herkes önyargılı.. şimdi golfü satıp alfa 156 1.6, alfa 156 2.0 yada alfa 147 almak istiyorum.. nereden nasıl bulabilirim temiz bakımları zamanında yapılmış bir araba.. sizin önerileriniz yorumlarınız nedir? Alfa 147 mi, 156 mı? Hangi kasa, otomatik alınır mı? 156 1.6 biraz performanssız duydum dopru mu? Acemi ama çok istekli biri olarak tecrübeleriniz benim için cok değerli..
Herkese saygılar
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

agucba

• Amministratore
Ynt: Alfa hakkında tavsiyeleriniz
« #1 : 05 Mart 2018, 20:55:52 »
Açık olmak gerekirse Golf'ten sonra kalite anlamında Alfa 156 çok geride kalacaktır, ancak şuna "kesin" olarak emin olabilirsiniz. Bir Alfa Romeo'dan alacağınız keyfi çok az otomobilde bulabilirsiniz.
Umarım gönlünüze göre bir Alfa Romeo bulursunuz.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

///////////////

ibrahim254

• Membro
« #2 : 06 Mart 2018, 08:48:33 »
Golf 1.4tsi var harika bir araç ama alfa içimde kaldı. Bir de evleneceğim nasipse golfü satıp bir kısmını ev için kullanacağım.. Babam alfa alma diyor hala piyasası yok elinde kalır. Ben çok ciddiyim 147 yada 156 alacağım.. ama hangisini alsam karsr veremedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

agucba

• Amministratore
« #3 : 06 Mart 2018, 12:37:54 »
Zaten alırken piyasası olmayan(!) otomobil alacağınız için, satmak gibi durum karşısında da piyasası olmayan bir otomobil satılacağından bir kaybınız olmayacak.
Düz mantık.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 06 Mart 2018, 13:27:03 Gönderen: agucba »

///////////////

cem meric

• Membro
« #4 : 06 Mart 2018, 13:26:50 »
Golf 1.4tsi var harika bir araç ama alfa içimde kaldı. Bir de evleneceğim nasipse golfü satıp bir kısmını ev için kullanacağım.. Babam alfa alma diyor hala piyasası yok elinde kalır. Ben çok ciddiyim 147 yada 156 alacağım.. ama hangisini alsam karsr veremedim

Öncelikle Hoşgeldiniz,

Internette bakınız kaç adet 156 ve 147 ilk sahibinden satılık acaba ?

Dilediğiniz gibi bir araç bulmanız dileği ile iyi günler dilerim...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

ibrahim254

• Membro
« #5 : 06 Mart 2018, 16:22:12 »
Agucba benim iç sesimi söyledin..
Cem meric, ilk sahibinden sayısı az .. çok el değiştirmemiş olmasını ben de isterim.. ama önemli olan diriliği nasıl kullanıldığı.. 156 daha sağlam daha donanımlı efsane kasa ama 147 hem model olarak yüksek hem hatcback..

Teknik anlamda hangisi iyidir bilmiyorum , kullanan arkadaşların görüşleri cok önemli o yüzden..

Alfa ile ilgili cok site araştırdım en iyi ve köklü gerçek alfacıların yeri burası sanırım.. burda bşr bir aile gibi olmussunuz gördüğüm kadarıyla.. herkes ne ise onu söylüyor yalan yanlış yok.. alfanın kötü yanları da söyleniyor, artı tarafları da.. buradaki satıcılar bile arabasında bşr kusur varsa söylüyor bu hoşuma gitti

Alfadanadam

• Moderatore
« #6 : 06 Mart 2018, 16:30:11 »
156 ilk üretim ve model yılı 1998. 147 ise 2001'dir. Teknik neredeyse birebir aynı. Alt takımlar, motor gibi.
Teknolojik olarak örneğin 2001 model 147 2001 156'dan daha teknolojik bence.
Ancak 2003 yarım makyaj ve 2004 tam makyaj sonrası 156 da aynı teknolojiyi kullanır oldu.
Tip olarak 156 tercih ettim ben şahsen ama zevk meselesi aslında.
Temizi hangisiyse onu almalı.

martini_lancia

• Membro
« #7 : 06 Mart 2018, 16:46:45 »
Ayırdığınız bütçe de önemli bu hususta,gerçek manada temiz bir 156'yı ya da 147'yi sanırım 30 bin liradan aşağı alamazsınız.Aracın ekstralarına göre bu rakam gitgide çıkacaktır.

Kardeşim geçen hafta ilk sahibinden 1991 Mercedes 300E satın aldı mesela,kaputtaki yıldızı dahi fabrika çıkışı yıldız;Otomarsan satış  faturasına kadar duruyor.

Bütçe paralelinde sabırlı olmak gerekiyor.
2002 Cosmo Blu manual 156 2,0ts.

ibrahim254

• Membro
« #8 : 06 Mart 2018, 23:05:27 »

Gözüm hep bir alfada:))

İnşallah bulacağım iyi bir tane tabi önce golfü satmam lazım..

Bir de otomatik düşünüyorum? 156 otomatikler nasıl? Şanzıman sıkıntısı var mı vites geçişleri nasıl

master

• Editore
« #9 : 07 Mart 2018, 11:15:57 »
Aradığınız araçlar temizi artık tek tük kalmış, genel çoğunluğu masraf ister konuma gelmiş araçlar. Bu yüzden tavsiyem eğer forum içinden satan birisi olursa 3'e 5'e bakmayıp onların aracını ön plana almanız olacaktır. Ya da alacağınız aracın masraflarını bilip, ona göre doğru fiyata almanız da bir seçenektir.

Motor tercihinde ise kişisel görüşüm almışken 2 litre olanını almanız olur. Zaten artık model yılı itibari ile vergileri arasında öyle ciddi bir fark olmayacak, yakıt olarak da 2.0'lar şehiriçinde 1.6'lara oranla bir miktar yüksek yakmakla birlikte şehirlerarası orta-yüksek hız kullanımda yerine göre daha az bile yakabiliyor. Daha az yakmasa bile aradaki fark kayda değer olmuyor.

Performans olarak ise 2 litre olanlar 1.6'ya oranla hissedilir şekilde daha iyi ve keyifli. Normalde 156 1.6 ve 147 1.6 da performanslı araçlar. Ancak kendi dönemlerine göre. Bundan 17 ve 20 sene üretimine başlanmış iki araç oldukları için doğal olarak bugünün muadil araçları ile kıyaslandığında performansları kendi zamanlarındaki gibi lider konumda değil.

Gerek 156, gerek 147 için parça ve servis fiyatları konusunda korkmanıza gerek yok, ikisi de artık ustalar tarafından ezbere bilinen ve kronik problemleri rahatça halledilebilen araçlar.

Eğer bulabilirseniz dışı eski içi yeni olarak geçen genelde 2003 modellerde bulunan 156 2.0 çok güzel bir tercih olur, ancak piyasada o kadar nadir ki, uzun aralıklarla satışa çıkıyor. Bunun dışında 2004 ve sonrası 156 2.0, ve yine 147 2.0 gibi araçlar da pek kolay bulunmuyor.

Selespeed şanzıman, yani yarı otomatik olan şanzıman oldukça keyifli bir şanzıman olmakla birlikte aracın bakımlarına dikkat edilmezse, ve aşırı hor kullanılırsa problem açabiliyor. Duruma göre masrafı da yüksek olabiliyor. Bu yüzden SS şanzımanlı 156 veya 147 alacaksanız kontrollerini daha sıkı yaptırmanızı öneririm.
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

ibrahim254

• Membro
« #10 : 07 Mart 2018, 13:19:31 »
Teşekkürler..

Birkaç araç buldum Eskişehir de. 2004 model 156..

Özellikle sormam gereken sorular var mı arkadaşlar? Km kaza vs dışında 156 ve 147 özelinde mutlaka öğrenmem gereken şeyler?

octinum

• Moderatore
« #11 : 08 Mart 2018, 01:01:37 »
Golf beyaz mı? Buzdolabının ikinci eli hızlı oluyor orada sıkıntı yaşamazsınız. :D

Şaka bir yana, buradaki çoğu arkadaş Alfalarını satmaya karar verip de satamasalar çok üzülmeyecek kişiler, hatta arabasını satamadığına sevinen ve satabildiğine üzülenler tanıyorum. :D O yüzden satışının hızlı olmasını kriter kabul eden pek bulamayabilirsiniz burada.

Alfa almak konusunda öncelikle acele etmeyin. Forumda gezinin. ekşi sözlük'te Alfa 156 başlığının son sayfasında olması gerek, birisi çok güzel yazmış, beklentinizi iyice bir belirleyin. Ona göre karşılaştırın. İhtiyaçlarınızı karşılamayan araba her türlü kötüdür çünkü. Performans/yol tutuş için Golf almak ne kadar saçmaysa "trim sesi gelmesin istemem ben" derken 156 almak da o kadar saçma. :) 1.6 performansı muadili 1.6 litrelik araçlardan yüksektir. Ama 2.0 her halükarda daha çekici seçenek benim için.

Otomatik şanzımanla ilgili Selespeed başlıklarımız var. Genel olarak, manuel şanzıman ile üç aşağı beş yukarı aynı muameleyi yaparsanız, bir de her sistem gibi "normalden sapmaya başlayan" durumlara dikkat ederseniz önemli bir sıkıntı yaşamazsınız. Doğru müdahale edildiği sürece de DSG gibilerine göre çok çok masrafsız bir vites sistemidir. Ama işte manuel şanzıman muamelesi yapacaksınız, mesela vites geçiş sürelerine "DSG'den çok uzun ya" diye değil, "çok hızlı vites değiştirebilen bir insan gibi" diye göreceksiniz, falan. :)

Baktığınız araç ne tam olarak? Motor hacmi vb. nasıl? 2.0 ise triger seti değişimi VE bu değişimde balans seti değişiminin tarihine bakın. Balans seti triger setiyle beraber değişmiş olmalı, değişim periyodu da 3 yıl veya 60 bin km'dir. Onun dışında, şaside herhangi bir işlem olmamalı. 156'nın olayının büyük kısmı dengeli şasisidir çünkü. Kompresyon testi mutlaka yaptırın. Bir de arabayı mümkünse birkaç saat parkedip marşa basın bakalım dizel sesi çıkıyor mu. Bunlar dışındaki şeyler büyük oranda ne alsanız bakmanız gereken şeyler zaten.

ibrahim254

• Membro
« #12 : 08 Mart 2018, 08:51:47 »
Golf iyi bir araç yiğidi öldür hakkını yememek lazım:) 10lt tüketiminin dışında üzmedi beni ama alfa daha klas daha çekici geliyor bana.

Bir de bir şey soracağım. Göstergelerin arka rengi bazılarında siyah üstü turuncu/kırmızı gibi bazılarında beyaz üzerine yeşil ibre..
Fark nedirr acaba

martini_lancia

• Membro
« #13 : 08 Mart 2018, 09:10:24 »
Alfa için ayırdığınız bütçe net olarak nedir?Araç seçiminde, model yılından ziyade bütçe paralelinde alabileceğiniz en temiz ve orijinal aracı almalısınız.

Bunun yanında 10 lt ve üstü için hazırılıklı olmanızda fayda var Alfa Romeo 156 dünyasına girecekseniz. :) 

Lpg kulanacakmısınız?Yoksa satın almak istediğiniz araç lpg'siz mi olmalı?
2002 Cosmo Blu manual 156 2,0ts.

ibrahim254

• Membro
« #14 : 08 Mart 2018, 09:20:14 »
Alfa için ayırdığınız bütçe net olarak nedir?Araç seçiminde, model yılından ziyade bütçe paralelinde alabileceğiniz en temiz ve orijinal aracı almalısınız.

Bunun yanında 10 lt ve üstü için hazırılıklı olmanızda fayda var Alfa Romeo 156 dünyasına girecekseniz. :) 

Lpg kulanacakmısınız?Yoksa satın almak istediğiniz araç lpg'siz mi olmalı?

25-30bin lira arası belki biraz daha üstüne çıkabilirim..

Biliyorum alfalar 10lt üstü yakıyor:) lpg şart değil aslında.. yılda 10bin km civarı yaptığımı düşünürsek benzinli yada lpg çok farketmez diye düşündüm.. Bir de lpg performansı nasıl? Uyumlu mu o da önemli

Kaan

• Membro
« #15 : 08 Mart 2018, 10:11:40 »
25-30bin lira arası belki biraz daha üstüne çıkabilirim..

Biliyorum alfalar 10lt üstü yakıyor:) lpg şart değil aslında.. yılda 10bin km civarı yaptığımı düşünürsek benzinli yada lpg çok farketmez diye düşündüm.. Bir de lpg performansı nasıl? Uyumlu mu o da önemli

30.000 TL civarlarında kilometresi 100-150k arası orjinal 156 almak mümkün. Çok sık rastlayamassınız ama ayda 1-2 araba görüyorum ben malum sitede. Tabi artı olarak jant,yay,bi xenon, sunrrof, deri, bose vs. gibi ekstralardan bazıları işin içine girince rakam biraz daha yukarı çıkabilir. Ama buradaki aklı başında tüm alfistilerin ilk önerisi alırken birkaç bin fazla vermek sonradan daha fazlasını harcamaktan daha iyi olacaktır.
TS motorlar lpg ile çok uyumlu ancak performans kaybı hissetmemek yada en aza indirmek için ateşleme sisteminizin (buji, bobin, buji kabloları) iyi durumda olması gerekir.  Sağlıklı bir 156 1.6 TS İstanbul içinde şuanki fiyatlar ile benzinde sakin kullanım ile 55-60 kuruş, lpg ile 35-37 kuruş arası yakıyor.
1 hayal
5 duyu
6.his

ibrahim254

• Membro
« #16 : 08 Mart 2018, 10:33:01 »
Şu ibre renk olayı nedir?

Bir de bose çok duydum özelliği nedir detaylı bilgisi olan varmı? Benim golfte müzik sistemi nedir bilmiyorum ama ses ve bas çok çok kaliteli altı hoparlör var

admin

• Amministratore
« #17 : 08 Mart 2018, 15:48:23 »
Eğer km takıntınız yok ise aşağıdaki gibi bir örnek var. Gerçi görmüşsünüzdür.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-156-2.0-selespeed-sw-518775770/detay

Fiyatı sizin belirlediğiniz hedefe göre yüksek, ancak ilan açıklamasında yazdığı gibi ise değer.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ibrahim254

• Membro
« #18 : 08 Mart 2018, 15:53:27 »
Eğer km takıntınız yok ise aşağıdaki gibi bir örnek var. Gerçi görmüşsünüzdür.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-156-2.0-selespeed-sw-518775770/detay

Fiyatı sizin belirlediğiniz hedefe göre yüksek, ancak ilan açıklamasında yazdığı gibi ise değer.
Station sevmiyorum :/

fsencamlar

• Membro
« #19 : 08 Mart 2018, 16:11:58 »
Bende 30 civarı mk1.5 veya mk2 ss bakıyorum seçenekler zaten çok az temizler içinde biraz daha bütçeyi arttırmak gerekiyor heralde

Mr.Toksoy156

• Membro
« #20 : 08 Mart 2018, 17:54:52 »
Mk 1.5 derken mk 1 in iç makyajlısından mı bahsettiniz(2003 mk 1)

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fsencamlar

• Membro
« #21 : 08 Mart 2018, 18:28:22 »
Mk 1.5 derken mk 1 in iç makyajlısından mı bahsettiniz(2003 mk 1)

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet 2003 ler genelde mk1.5 diye geçiyor.

octinum

• Moderatore
« #22 : 08 Mart 2018, 19:17:22 »
Yo, bizbizeyiz burada Google'da çıkmıyor yazdıklarımız, söyleyeyim, Golf'e lafım yok. Vaadettiklerini veren gayet başarılı bir modeldir. Bizim milletin VW algısı nedeniyle garibimi yerden yere vuruyoruz. :D Tabii şaka yollu.

156 alacaksanız Sportwagon'u kesinlikle düşünün derim. Ben alırken kriterlerimden biri SW olmasıydı, geri kalan tüm kriterleri karşılayan şimdiki aracımı bulunca SW'den vazgeçtim. 156 Sportwagon'un hatları sedana göre daha "bütün" hissettiriyor. Ve tabii ki daha orijinal.

Gösterge hikayesi, ilk kasada yeşil aydınlatma, Mk1.5'tan itibaren kırmızı aydınlatma geldi. Mk1 detay bilgim yok ama 1.5'tan sonra eğer koltuk döşemeleri açık renkse beyaz arkaplan, koltuk döşemeleri koyu renkse siyah arkaplan var.

Mk1.5 ile Mk1 arasında sadece makyaj farkı yok. Mk1.5 mekaniği ve iç trimi Mk2 ile büyük oranda aynıdır. Sadece kaporta Mk1 ile aynıdır. O yüzden 1 değil, 2 değil, Mk1.5 denir. Bunu anlatan bir yazı vardı sanki forumda, fırsatım olursa bulup linkini paylaşırım. Arkadaşlar Mk1'in daha "ham" hissettirdiğini söylüyor ki bana da öyle geliyor ama Mk1.5+ olanların beni çeken başka özellikleri vardı; 6 havayastığı, çift bölge klima, ESP veya GTA'ya daha yakın altyapı gibi.

1.6 litre 156'ları Golf'ü kullandığınız gibi kullanırsanız bence Golf'ten fazla yakmazlar. Ben "insan gibi" kullandığımda Adana şartlarında 10-11 litre LPG arasında kalıyorum. 1.6 litre benzinli araç kullanan arkadaşlarım da 9-10 litre aralığından aşağı düşemiyorlar aynı şartlarda; aramızda en fazla 1 litre oynuyor. Fark zorlandığında artıyor ve sebebi aracın yapabildikleri. Sabah işe giderken otoyola kaynamam gerekiyor, ikinci viteste gaza bastıktan birkaç saniye sonra sol şerit hızının da üstüne çıkıp devam ediyorum ben. 1.6 litrelikler bu kadar çabuk hızlanamıyor. E ne kadar iş o kadar enerji; o kadar yakıt. :D

Twin Spark'ların LPG uyumunda hiç sıkıntı yok.

156'lardaki Bose gayet başarılı bir sistem ama birincisi motor sesi ve hissiyat peşindeyseniz pek bakmıyorsunuz, ikincisi ise "kaliteli şeyler" sınıfında öyle üst sıralara da oynamıyor. :) Piyasa işi "çok bass'lı" sistemlere göre elbette bariz iyi. Ama bizim hanımın C5'indeki JBL mesela, bambaşka. Her halükarda, benimkinin CD çaları bozuk, aldığımda bozuktu, şimdiye kadar da tamir etme veya değiştirme ihtiyacı hissetmedim. 156'dan beklentim o değil. Şu:
https://www.youtube.com/watch?v=A_dYHkExd74

Bu arada benim aracın konusunu "Bella'yı takdimimdir" diye aratabilirsiniz. Mk1.5. Epeyce de paylaşım yapmıştım son zamanlarda ihmal etmekle beraber.

ibrahim254

• Membro
« #23 : 08 Mart 2018, 23:02:18 »
Yo, bizbizeyiz burada Google'da çıkmıyor yazdıklarımız, söyleyeyim, Golf'e lafım yok. Vaadettiklerini veren gayet başarılı bir modeldir. Bizim milletin VW algısı nedeniyle garibimi yerden yere vuruyoruz. :D Tabii şaka yollu.

156 alacaksanız Sportwagon'u kesinlikle düşünün derim. Ben alırken kriterlerimden biri SW olmasıydı, geri kalan tüm kriterleri karşılayan şimdiki aracımı bulunca SW'den vazgeçtim. 156 Sportwagon'un hatları sedana göre daha "bütün" hissettiriyor. Ve tabii ki daha orijinal.

Gösterge hikayesi, ilk kasada yeşil aydınlatma, Mk1.5'tan itibaren kırmızı aydınlatma geldi. Mk1 detay bilgim yok ama 1.5'tan sonra eğer koltuk döşemeleri açık renkse beyaz arkaplan, koltuk döşemeleri koyu renkse siyah arkaplan var.

Mk1.5 ile Mk1 arasında sadece makyaj farkı yok. Mk1.5 mekaniği ve iç trimi Mk2 ile büyük oranda aynıdır. Sadece kaporta Mk1 ile aynıdır. O yüzden 1 değil, 2 değil, Mk1.5 denir. Bunu anlatan bir yazı vardı sanki forumda, fırsatım olursa bulup linkini paylaşırım. Arkadaşlar Mk1'in daha "ham" hissettirdiğini söylüyor ki bana da öyle geliyor ama Mk1.5+ olanların beni çeken başka özellikleri vardı; 6 havayastığı, çift bölge klima, ESP veya GTA'ya daha yakın altyapı gibi.

1.6 litre 156'ları Golf'ü kullandığınız gibi kullanırsanız bence Golf'ten fazla yakmazlar. Ben "insan gibi" kullandığımda Adana şartlarında 10-11 litre LPG arasında kalıyorum. 1.6 litre benzinli araç kullanan arkadaşlarım da 9-10 litre aralığından aşağı düşemiyorlar aynı şartlarda; aramızda en fazla 1 litre oynuyor. Fark zorlandığında artıyor ve sebebi aracın yapabildikleri. Sabah işe giderken otoyola kaynamam gerekiyor, ikinci viteste gaza bastıktan birkaç saniye sonra sol şerit hızının da üstüne çıkıp devam ediyorum ben. 1.6 litrelikler bu kadar çabuk hızlanamıyor. E ne kadar iş o kadar enerji; o kadar yakıt. :D

Twin Spark'ların LPG uyumunda hiç sıkıntı yok.

156'lardaki Bose gayet başarılı bir sistem ama birincisi motor sesi ve hissiyat peşindeyseniz pek bakmıyorsunuz, ikincisi ise "kaliteli şeyler" sınıfında öyle üst sıralara da oynamıyor. :) Piyasa işi "çok bass'lı" sistemlere göre elbette bariz iyi. Ama bizim hanımın C5'indeki JBL mesela, bambaşka. Her halükarda, benimkinin CD çaları bozuk, aldığımda bozuktu, şimdiye kadar da tamir etme veya değiştirme ihtiyacı hissetmedim. 156'dan beklentim o değil. Şu:
https://www.youtube.com/watch?v=A_dYHkExd74

Bu arada benim aracın konusunu "Bella'yı takdimimdir" diye aratabilirsiniz. Mk1.5. Epeyce de paylaşım yapmıştım son zamanlarda ihmal etmekle beraber.

Detaylı bilgi için teşekkürler.. herkesin ağzında bose var da o yüzden sordum acaba çok mu iyi diye..

Arabanın sesi çok tatlı gerçekten insanı dürtüyor.. ve düz yolda ibre ne kadar hızlı artıyor 170e kadar.. 100den sonra da aynı:)

Kararımı verdim mk2 alacağım ben. Çünkü ön kısmı daha hoşuma gidiyor daha sert duruyor.. yada 147 105 bg yada 120bg..

Adamlar 2004 te günümüz otomobil lerinde olmayan şeyleri yapmış esp airbag birsürü helal olsun

ibrahim254

• Membro
« #24 : 09 Mart 2018, 00:47:44 »
Bşr tane 2004 model 147 buldum 120lik..

Fiyat 31.000tl .. ne diyorsunuz arkadaşlar? Ne sorabilirim başka? Yorumlardan ne çıkardınız aklınıza takılan bir şey var mı?

GoogleTagged