Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo 159 için önerileriniz  (Okunma sayısı 642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nihat159

• Membro
Alfa Romeo 159 için önerileriniz
« : 04 Kasım 2016, 19:39:23 »
Dostlar yaklaşık 10 gündür 2008 model Alfa Romeo 159 kullanıyorum 134bin km de dizel otomatik vites sol çamurlukta lokal boyası var başkada boyası degişeni yok ortalama 8.7 litre yakıt tüketimim var

Benden önceki sahibi 4 bin km önce şanzuman beynini adana pompada değiştirmiş ayrıca şansuman temizliğini ve yağınıda değiştirmiş ayrıca dopayı temizletmiş şamandırayı orjinali ile değiştirmiş misilleri degiştirmiş, triger setini 7bin km önce değiştirmiş daha irili ufaklı masraflarını yapmış hepsi faturalı yaklaşık 10bin tl harcamış toplamda.

Şuan arabanın hiçbiryerinden trim sesi gelmiyor.

Araba sevis bakımlı, servisin faturalarıda bende her servise girdiğinde 850 tl harcanmış.

Ben arabayı 51bin tl ye aldım ve arabanın yürüyeni üzerinde yapacak bi masrafım yok size sormak istediğim piyasa ortalamalarındamı almışım arabayı?

Arabanın lastikleri starmaxx hız lastikleri ve yaklaşık olarak 40bin km yapılmış lastiklerle dolayısı ile yıpranmış bana lastik önerisinde bulunabilirmisiniz. Jantlar 17 inç ve konfor lastikleri takmak istiyorum.

Ayrıca araba için 8 9 bin tl para harcamayı düşünüyorum yürüyeninde yada motorunda şuan için yapılacak bi masraf görünmediği için iç aksesuarlara yönelmek istiyorum orjinal iç aksesuar alabileceğim iyi bir site varmı?

Işıklarda dururken vitesi D'den N'ye almak veya aracı çalıştırıp yürümeden önce turbonun yağlanması için 30 saniye beklemek gerek gibi bilmem gereken ince detaylar varmı

yardımlarınız için şimdiden tşkler
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

saskuran

• Membro
Ynt: Alfa Romeo 159 için önerileriniz
« #1 : 04 Kasım 2016, 20:53:05 »
Dostlar yaklaşık 10 gündür 2008 model Alfa Romeo 159 kullanıyorum 134bin km de dizel otomatik vites sol çamurlukta lokal boyası var başkada boyası degişeni yok ortalama 8.7 litre yakıt tüketimim var

Benden önceki sahibi 4 bin km önce şanzuman beynini adana pompada değiştirmiş ayrıca şansuman temizliğini ve yağınıda değiştirmiş ayrıca dopayı temizletmiş şamandırayı orjinali ile değiştirmiş misilleri degiştirmiş, triger setini 7bin km önce değiştirmiş daha irili ufaklı masraflarını yapmış hepsi faturalı yaklaşık 10bin tl harcamış toplamda.

Şuan arabanın hiçbiryerinden trim sesi gelmiyor.

Araba sevis bakımlı, servisin faturalarıda bende her servise girdiğinde 850 tl harcanmış.

Ben arabayı 51bin tl ye aldım ve arabanın yürüyeni üzerinde yapacak bi masrafım yok size sormak istediğim piyasa ortalamalarındamı almışım arabayı?

Arabanın lastikleri starmaxx hız lastikleri ve yaklaşık olarak 40bin km yapılmış lastiklerle dolayısı ile yıpranmış bana lastik önerisinde bulunabilirmisiniz. Jantlar 17 inç ve konfor lastikleri takmak istiyorum.

Ayrıca araba için 8 9 bin tl para harcamayı düşünüyorum yürüyeninde yada motorunda şuan için yapılacak bi masraf görünmediği için iç aksesuarlara yönelmek istiyorum orjinal iç aksesuar alabileceğim iyi bir site varmı?

Işıklarda dururken vitesi D'den N'ye almak veya aracı çalıştırıp yürümeden önce turbonun yağlanması için 30 saniye beklemek gerek gibi bilmem gereken ince detaylar varmı

yardımlarınız için şimdiden tşkler
Km dusuk buyuk avantaj ben 1 ay once 200000 km sattim senin aldigin fiyattan cok.daha ucuza 0 masrafti benimkide,,,,yakitin normal ist da isen bi seramik kaplat ilbeye,,cokfaydali sahsi onerilerim bi enjektor temizligi dpf temizligi manifolt temizligi yaptir,, hava filtresi altta oldugu icin cabuk kirleniyo ve nem kapiyo deistir  tum filtreleri deistir pahali bisey deyil  dur kalklarda şanzumanda hafif vurma varmi ona bak,,,,baskada aklima gelmiyo hayirli ugurlu olsun 159 baska bi dunya,,,,,

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahim

• Membro
« #2 : 05 Kasım 2016, 15:45:36 »
Ben 239 bin km'de aldım 159. 2 aydır biniyorum 242 bin km oldu. daha bir sıkıntı yaşamadım.  :nazar: 8-9 bin tl masraf için ayırmak ütopik rakamlar. o kadar sorunlu bir araç değil 159. bu arada aracınız hayırlı olsun. güle güle kullanın.

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
« #3 : 05 Kasım 2016, 16:14:27 »
hayırlı olsun
PADDOCK DETAILING

*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

fatihcan

• Membro
« #4 : 05 Kasım 2016, 16:44:42 »
Hayırlı olsun. Osmaniye den aldınız sanırım aracı. Otomatik  şanzıman için yapılanlar iyi olmuş. Enjektör bakımı yapılmamışsa yapmanızda fayda var. Double din pioneer ekranlı ana ünite düşünebilirsiniz. Hayırlı olsun tekrar.
"Cuore Sportivo"

2004 156 1.6 TS Distinctive (2012-2015)
2008 159 1.9 JTDM Distinctive (2015-....)

nihat159

• Membro
« #5 : 05 Kasım 2016, 19:29:26 »
tşkler hepinize dostlar evet osmaniyeden aldım aracı

ArinFırat

• Membro
« #6 : 05 Kasım 2016, 22:46:50 »
Konfor düşünüyorsanız eğer michelin veya continental' den şaşmayın, yumuşak hamurludur. Bridgestone ve lassa serttir, çukutları tümsekleri hissettirir.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gokturk01

• Membro
« #7 : 06 Kasım 2016, 00:43:58 »
öncelikle hayırlı olsun aracınızı Adana serviste incele fırsatımolmuştu  sahibi ilede hoş bir muhabbet etmiştik.8.9 bin gibi bir para harcamaya bence gerek yok zaten rakam olarak iyi almışsınız size 60 bin tl bulur satarkende zarar edersiniz etmeye zaten hepimiz ediyoruz  :)zaruri masraflarını yapın lastiktir v.s 159 lar fazla kurcalanmaya gelmez bence 3.4 binde hazırda bulunsun ne zaman ne yapacagı belli olmaz güle güle kullanmanız dileği ile.

hi_cazz

• Membro
« #8 : 06 Kasım 2016, 01:03:59 »
Lastik olarak goodyear f1 asimetrik 2 ya da 3 tercih edin derim. Kullandığım en güzel lastik oldu şimdiye kadar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal