Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: alfa romeo 159 Şarj Dinamosu arızası :(  (Okunma sayısı 510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alperen08

• Membro
alfa romeo 159 Şarj Dinamosu arızası :(
« : 19 Aralık 2015, 22:40:01 »
Merhaba arkadaşlar dün ufak bir izmit buluşması yapalım dedik ancak resmen burnumdan geldi tam buluşma yerine vardığımda aracım sıradan abs, asr hill holder diye saybaştan saydığı hatalar ile uyarı vermeye başladı devamında çalışan araçta farlar bile yanmaz hale geldi. Velhasılı kelam buluşmanın devamında diğer arkadaşlardan aktarma vesayre yaparak arabayı evime kadar getirdim. bugün sabah da kıt kanaat servise gidebildim okadar ki servisin kapısına arabayı yanaştırdım araba stop etti. Sonuç İzmit'te olduğum için koca bir gün çözüm bulunamadı ve pztsi'ye elektrik ustası bekleniyor eğer yapamazlarsa yeni alternatör alacaz :( Sonuç: gözüm arkada kala kala arabayı serviste bıraktık.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

muğlalı

• Membro
Ynt: alfa romeo 159 Şarj Dinamosu arızası :(
« #1 : 19 Aralık 2015, 22:45:39 »
Geçmiş olsun araç kaç model bilmiyorum ancak şarz dinamosu ömürlü bir parça tahminim aracınız 2006-2007 ise bu arıza normal dinamonuzu tamir ettirirseniz sorun kalmaz.

tolga_ozhan

• Membro
« #2 : 19 Aralık 2015, 23:07:41 »
Şarj dinamosu öncelikle revize edilir. Revizyon kurtarmıyorsa satın alınır. Hemen alternatör alacağız diye yorumlamayın.

alperen08

• Membro
« #3 : 19 Aralık 2015, 23:15:53 »
aracım 2007 model, yenisini alma düşüncem çıkmasını alalım flan dediler bana bnde çıkma alacağıma 0ını alırım dedim. Bakalım pztsi tamir edebilirler inşallah. Ya içim acıdı resmen o yol canavarı olan araba resmen eziyet çekti servise gidene kadar. Ama şuan en büyük hatam kaskodan yol yardımı alıp bostancıya çekmemek oldu arabayı. öyle yapsam şuan arabam kapımın önünde yatıyordu %90 :(

alperen08

• Membro
« #4 : 24 Aralık 2015, 07:03:51 »
Günün yoğunluğundan ötürü gün içerisinde yazamadım, @Sercan Keklik'ten dün almış olduğum şarj dinamosu ile aracın sorunu giderilmiş oldu, yine istanbul dışı alfa kullanmanın sıkıntısını yaşamış olsam da inadına alfa inadına ruhu olan araba :)

Admin konu kapatılabilir. Teşekkürler.

tayfun

• Membro
« #5 : 24 Aralık 2015, 09:11:44 »
Geçmiş olsun. Dinamo şarj kesmşiş. Aynı durum benimde başıma geldi üstelik balayımda, yalovada. 15 km sanayiye zor attım kendimi. 100' tl lik bir parça deyişimi ile devam ettim yoluma. İşin diyer kısmı aynı parça, hem 156'da hemde opel omega ve mercedes'in birçok modelinde kuşlanılmış. Yani arabam 2005 model alfa deyilde mercedes olsaydı yine aynı sorunu yaşıyacaktım. Bu alfa'nın kötü bir marka oluşu deyil, bazı parçaların zamanla ömrünü bitirmesiyle alakalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kaan_ist

• Membro
« #6 : 25 Aralık 2015, 10:55:27 »
2004 156 var bende benmde kesti. Revizyon kurtardi simdi canavar gbi :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

harunk

• Membro
« #7 : 28 Aralık 2015, 20:25:22 »
2 hafta once benimde basima geldi acil bi isim vardi sabah arabaya bindigimde aku isareti gosterdi karsiya kartala gidecektim dedim donuste bostanci falan girerim sanayiye ama koprudeyken sirayla abs falan tum ikazlar yanmaya basladi derken araba acibadem sapagina kadar dayandi ve stop etti, :duvar:
ustune bide cumhurbaskani gececekmis tam koprunun altinda stop edince bi anda birsuru polis usustu arabanin basina  :duvar: :duvar: allahtan yardim ettiler sapagin biraz ilerisine kadar ittik sonra ustami aradim sagolsun gelirken beni sanayiye atacak kadar idare edecek bi aku getirdi maslak sanayiye cektik arabayi parcayi orjinali ile degistirdik

revizyonuna 300 falan istiyorllar sifiri 500 bence garantili sifir parca almak daha mantikli cogu zaman
Ford Focus 1.6ecoboost 180hp
Alfa Romeo 159 1.9jdm  10 HK 757  & Regal Raptor E350-6
Polo 2011 1.6tdi            10 HK 216
A4 2010 1.8tfsi             10 HR 358
A3 2010 1.4tfsi             10 HR 355 & Borelli Ledow 250cc
Golf 6 2011 1.4tsi         34 GT 5151

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal