Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: ALFA ROMEO icin kötü bir imaj =(  (Okunma sayısı 983 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
ALFA ROMEO icin kötü bir imaj =(
« : 13 Aralık 2006, 17:32:10 »
http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=alfa+romeo&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=132984

görünce çok üzüldüm....eğer bu şikayet gerçekten doğruysa okuyan insanlar için çok kötü bir imaj çiziliyor....tabi ki diğer marka araçlarda da benzeri sorunlar mutlaka vardir ama alfa romeo için olmasi beni çok üzdü
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2006, 23:25:34 Gönderen: hakanv »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

admin

• Amministratore
« #1 : 13 Aralık 2006, 17:54:22 »
Bana göre kesinlikle kullanıcı hatası. Hiç bir markanın hiç bir motoru durduk yerde hemde bakımları yapılmışken böyle patlamaz, mantık dışı bir durum.

Geçenlerde yenilerde görmüştüm, araba fazla gaza basmaktan boğulmuşmu ne, sürücüde habire gaz vermeye devam ediyo sonuçta bir yerlerden gümlüyo motor.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 17:54:22 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

alfisti

• Membro
« #2 : 13 Aralık 2006, 17:57:20 »
kullanıcı hatası ise bunun belgelenmesi gerekmez miydi bektaş? şahsın beyanına göre birmot-izmir fabrikasyon hataya bağlamış olayı?
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 17:57:20 Gönderen: alfisti »
Ulvi Toprak Tire/İzmir
2009 159 JTDM Distinctive Plus QTronic

admin

• Amministratore
« #3 : 13 Aralık 2006, 18:07:14 »
Bunları hep yapıyorlar ulvi, müşteri memnuniyeti adına. Birde adam azılı bir tip çıkınca başlarından savmak için bile kabullenmiş olabilirler. Şimdiye kadar yağ eksiltiyo, yağ yakıyo, frenim ötüyo, debriyajım tutmuyor... diyerek servise giden bir çok kullanıcı hep haklı görülerek parça ve motor değişimleri yapılıyor.

Mesela Can'ın 147 sinde sol öndü galiba hafif tıtırtı geliyor diyor servis elemanına adam amortisörü değişiyor. Bu normalde yapılacak bir şey midir? Bu tip örnekler çoğaltılabilir.

Yav bu arada, servisleri savunuyormuş gibi hissettim kendimi.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 18:07:14 Gönderen: a/a »

alfisti

• Membro
« #4 : 13 Aralık 2006, 18:14:49 »
Bektaş bunları hep yapabildiklerini sanmıyorum. Bunların üstünde tepinip de yaptıramayan bir ton da adam olduğuna eminim. Çünkü karşı taraftan da garantiye dayalı parça değişimleri konusunda eminim ki çok ağır bir baskı vardır..

Can sanıyorum extrem bir örnek... Yanılıyorsam düzeltin ama babası tofaş da üstdüzey bir yönetici değil miydi?

PS: Can özür dilerim, mesaj metninin gelişimi gereği senden burada olmayan bir 3. şahıs gibi söz etmek zorunda kaldım... :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 18:14:49 Gönderen: alfisti »
Ulvi Toprak Tire/İzmir
2009 159 JTDM Distinctive Plus QTronic

n/a

• Ziyaretçi
« #5 : 13 Aralık 2006, 18:16:55 »
Bunlar olma ihtimali azda olsa gerçekleşen tatsız arızalar,  ancak motor patlamasında ki en başta gelen sebeplerden birisi de , oktanı bozuk benzinle, en yüksek vites de sonuna kadar gaza yüklenilmesi, ya silindir kapak contasını dagıtacak , ya pistonu delecek,ya da silindir kapagını dağıtacak....fabrikasyon bir hata olsa bu kilometreleri bulmaz, 10.000 km.civarında belli olur...çünkü fabrikasyon hata da esas etken piston kollarının mikronik ölçüsüyle ilgilidir ama arızanın ne olduğunu bilmek lazım detaylı tespit tahmininde bulunmak için....Diğer markalarda da bu tip arızalar var, özellikle de 520 serisinde, 24 walfe çıktıklarında sürekli silindir kapagı değişiyordu, veya piston kollarındaki alaşımdan dolayı çeşitli problemler çıkıyordu, diğer bütün markalarda bu tip tatsızlıklar az da olsa mevcut....ama birmotun detaylı bilgi vermesi de gerekli bence ...en azından müşteri memnuniyeti için. Ama benim görüşüm benzin oktanının kötü olması ve sürekli gaz verilerek yanma odasındaki yoğunluğun aşırı artması... Izmir de pek iyi benzin satan yer yok, ben 2 yerin haricinde kesinlikle benzin almam, biri Manisa rampasındaki shell, öteki de Cumhuriyet meydanının yakınındaki BP (eski mobil)...yine de yazık olmuş...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 18:16:55 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #6 : 13 Aralık 2006, 18:25:30 »
Mağdur vatandaş , Bektaş'ın azılı tip kriterlerine uyuyor. Ama bence de pek normal bir motor patlaması gibi değil vaziyet. Tamam vatandaş haklı olabilr ama Araç 23.000 km de ve kullanıcı vatandaşın oğlu. Ve sanki olay anında orada değil. İsim lekelenmesin diye bu durumu alttan alan firma malesef yine suçlu durumda kalıyor.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 18:25:30 Gönderen: n/a »

admin

• Amministratore
« #7 : 13 Aralık 2006, 18:35:16 »
Temizlik ve bakım konusunda da bir şey eklemek iterim. Önceki hafta cariumda muhabbet ediyoruz. 156 geldi, bilindik bir tavır çok bakarım, yalarım, yutarım falan falan. Yağ filtre değişecek denildi ve gitti. Bre insafsız bakılan araç böylemi olur. Yağ çubuğu bir çekildi gram yağ yok. Bir daha temzilendi ve tekrar çekildi, çubuğun ucuna bari değsin yağ, o bile olmadı. Sonra böyle motor patlar, yatak sarar suçlu araç ya da servis olur. İşte bunları kaldıramıyorum.

Bu arada yenilerde gördüğüm 156 da, Mehmet abinin dediği gibi bir şeydi.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 18:35:16 Gönderen: a/a »

alfistihrn

• Ziyaretçi
« #8 : 13 Aralık 2006, 18:43:39 »
Benim aracım 1999 model ve 2000 yılında İstanbuldan adapazarına giderken aynı olayı bende yaşadım. Aracımın her şeyi normaldi 10.000 küsür km deydi. araçta 4 kişi ve 2 de çocuk vardık. süratimde 210 km idi ve bir anda aracımın motorundan trak truk sesler çıktı ve arkasından dumanlar çıkmaya  başladı ne olduğunu anlamadım. arkamdan o süratte olduğum için araç yoktu önümde boştu. araç bir anda kasıldı ve fren pedalı sertleşti direksiyın sertleşti doğal olarak. olay olmadan tatlı bir viraj dönmüştüm. o virajda olsaydı kesin üçmuştum. zorla durdurduğum aracımdan çıktım ailemi çıkarttım ve kaputu açtım. Alttan alev almıştı araç. sağolsunlar insanlar durdu ve aracı söndürdük. Zeytinoğlu acili aradım ve çekici gönderdiler. Topkapıdaki
Alpara getirdik ve ilk iş günü aracıma baktıklarında 2 tane delik açıldığını öğrendim.
Yapılan testler sonucunda bana olay anında kaç km hızda olduğumu hangi viteste olduğumu söylediler ve sıkıştırlma olmadığını ve garantiden değiştiriceklerini beyan ettiler. Sıfır motor geldi ve takıldı.

Edited by - alfistihrn on 13/12/2006  18:49:54
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 18:43:39 Gönderen: alfistihrn »

Alfadanadam

• Moderatore
« #9 : 13 Aralık 2006, 22:11:59 »
Araç hangi viteste hangi devirde olursa olsun "red line" da gidilmesi dışında motorun patlamaması gerekir. Kaldı ki maksimum beygir gücünü 6300 devirde veren Twin Spark motorun bu devirlerde patlamaya "hakkı yoktur"....
(Motor bakımlarının tam, yakıtın uygun, motorda da arızalı ekipman olmadığını varsayıyorum doğal olarak).
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:11:59 Gönderen: Alfadanadam »

Tufan

• Membro
« #10 : 13 Aralık 2006, 22:36:43 »
olacak şey değil. modern bir motorda ne olursa olsun böyle bir fabrikasyon hatası kabul edilemez. umarım gerçekten de servis olayı kurcalamayıp kullanıcı hatasını üzerine alıp böyle bir açıklama yapmıştır.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:36:43 Gönderen: Tufan »

krm

• Ziyaretçi
« #11 : 13 Aralık 2006, 22:40:00 »
öyle de patlaması mümkün değil ki, devir kesme diye bir şey var.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:40:00 Gönderen: krm »

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 13 Aralık 2006, 22:48:05 »
valla devirli kullanımdan dolayı motor patlamasını arkadaşımın ikinci el olarak aldığı 100bin km ye yakın 98model 156sında 2000yılında canlı olarak tatmıştık...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:48:05 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #13 : 13 Aralık 2006, 22:48:59 »
Ben de, Bektaş ve Veloce Abi'ler gibi düşünüyorum.

Muhtemelen kullanici hatasi.

Ayrıca, sözkonusu arıza fabrika hatasından kaynaklansa bile, çok da büyütülecek birşey yok. Motor patlaması çok nadir gerçekleşecek birşey (hele de bu kadar erken km'lerde).. Fabrika da motoru değiştiriyor. Elbette hoş birşey değil ama, sonuçta motor bu. Arıza yapabilir. Arıza yapabileceğinden dolayı da, garanti veriliyor.

Fabrika, bütün bu sorulan sorulardan ilk 3 tanesini yanitlamak zorunda değildir. Son sorunun yanıtını, faturada görürler.

Motor herhangi bir nedenle patlayabilir, en basitinden, triger diş atlamıştır, motor gider. Bunlar olabilecek şeyler. Önemli olan da, bu arızaların "kronik hastalık" derecesine gelmemesi...

Bizim r9'umuzun motor bloğu çatlak çıkmıştı, 125.km'de aracın bloğu değişti. Kısmet...

Motorun en çok canına okuyan şey, yüksek sürat.. Milllet marifetmiş gibi, 10-15 dakika 200 üzeri süratlerde seyahat eder bir de.. Hatta insanlar sahibinden.com 'da satmaya çalıştıkları otomobillerin, son sürat denemelerinden çekilmiş kadran fotolarını koyuyorlar. İlginç geliyor bayağı..
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:48:59 Gönderen: n/a »

alfistihrn

• Ziyaretçi
« #14 : 13 Aralık 2006, 22:53:25 »
Aracın motorunun bakımları yapılı ve kullanımdan dolayı bir sorun yok ise bunlara rağmen motoru patlıyorsa bunun sebebi fabrikasyon hatadır diyebiliriz o zaman.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:53:25 Gönderen: alfistihrn »

Alfadanadam

• Moderatore
« #15 : 13 Aralık 2006, 22:56:32 »
Kerem'cim yüksek sürate karşı olmak başka birşey, yüksek sürat motorun canına okur diye iddia etmek başka.
3. viteste 6000 devirde gitmekle 5. vites 6000 devirde gitmek arasında motor açısından hiçbir fark yok.
Bu sefer de motorun canına okuyan yüksek devir dersen devir kesici neden 7000 devirde devreye giriyor? Bir sürü elektronik zerzevat var motorda. Koysun birşey 5. viteste kimse 160'ın üzerine çıkamasın.

Ben otoban kullanımlarından sıklıkla 200 ve üzeri hızlarda ve hatırı sayılır süreler giderim. Eski aracım 1.4 TS.'de de böyleydi bu durum şimdiki 2.0 T.S aracımda da. Motorunuza muntazam bakımları uygulatır, gerekli lastik,plastik ve diğer sarfları zamanında değiştirirseniz ve bunlara ek olarak sizin elinizde olmayarak "kötü benzin" almamışsanız yüksek devir motora birşey yapmaz. Yeterki hangi devirde gaz pedalına ne kadar basacağınızı bilin.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 22:56:32 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #16 : 13 Aralık 2006, 23:15:44 »
quote:

Aracın motorunun bakımları yapılı ve kullanımdan dolayı bir sorun yok ise bunlara rağmen motoru patlıyorsa bunun sebebi fabrikasyon hatadır diyebiliriz o zaman.

Ya evet, elbette... Ama bu olmayacak birşey değildir. 0km aldığınız bir otomobil bile, motor yakabilir. Genelde bunlar genelde münferit olaylardır..

Her araç arıza yababilir, tek bir vakaya bakarak markayı yargılamak doğru olmaz bence.

Motor kıran Toyota, Honda modelleri de vardır, ama bu modellerin sağlamlığını tek birer vakaya bakarak sorgulayamayız ki..

quote:
Kerem'cim yüksek sürate karşı olmak başka birşey, yüksek sürat motorun canına okur diye iddia etmek başka.
3. viteste 6000 devirde gitmekle 5. vites 6000 devirde gitmek arasında motor açısından hiçbir fark yok.
Bu sefer de motorun canına okuyan yüksek devir dersen devir kesici neden 7000 devirde devreye giriyor? Bir sürü elektronik zerzevat var motorda. Koysun birşey 5. viteste kimse 160'ın üzerine çıkamasın.

Ben otoban kullanımlarından sıklıkla 200 ve üzeri hızlarda ve hatırı sayılır süreler giderim. Eski aracım 1.4 TS.'de de böyleydi bu durum şimdiki 2.0 T.S aracımda da. Motorunuza muntazam bakımları uygulatır, gerekli lastik,plastik ve diğer sarfları zamanında değiştirirseniz ve bunlara ek olarak sizin elinizde olmayarak "kötü benzin" almamışsanız yüksek devir motora birşey yapmaz. Yeterki hangi devirde gaz pedalına ne kadar basacağınızı bilin.

Abi senin mantığına göre, 1.viteste 7200 çevirmek ile, 5.viteste 7200 çevirmek arasında bir fark yok.

Ama bence arada ciddi farklar var. Herşeyden önce, yüksek süratte motora binen yük artiyor. Dirençler fazla.

Evdeki el blenderini, son hızında çalışırken süte sokun, rahatça fıldır fıldır döner. Ama süt-un karışımına soktuğunuzda, motorun üzerine binen yük artar, zaten sesinden bile motorun ne kadar mutsuz olduğunu anlarsınız..

Abi o mantık ile, motor, kesiciye kadar ne kadar çevirirse çevirsin, zarar görmez.. Ama hiç olur mu, mesela 2.viteste 6000d/dak'da 5 dakika gitsen, motorun bütün karakteri değişir, pistonlar iki misli hızlı çalışırlar, eksantriğe uyguladıkları basınç, orta devirlere göre kat kat fazla olur... Otomobilinde yağ hararet göstergesi olan arkadaşlarımdan biliyorum; araç yüksek sürate çıkarken, yağ ısısı o kadar hızlı yükseliyor ki.. Motor herzamankinden çok daha fazla ısınıyor, içeriden...

Yüksek devir zaten iyi birşey değildir, ama düşük viteslerde devir çevirildiği zaman, en azindan hem motorun üzerindeki yük daha az oluyor, hem de yüksek devirler hızla geçiliyor, sonraki vitese de çabuk geçildiği için.

Yüksek sürat öyle değil ki, hıııııııııııııııııınnnnnnnnnnnnn diye dakikalarca, araç yüksek devirde kaliyor..

Edited by - dantelk on 13/12/2006  23:16:50
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 23:15:44 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #17 : 13 Aralık 2006, 23:34:24 »
Kerem'cim heme bir bilgilendirme yapayım öyleyse.
Motor için boşta devir çevirmesi yüklü devir çevirmesinden çok çok daha kötü bir olaydır. Motor yükteyken devir çevirmesinde bir sakınca yok. Çeviremeyecek gibiyse çeviremez zaten; siz ne kadar gaza yüklenirseniz yüklenin. Düşük viteste yüksek devir çevirmek aslında daha da kötü hatta. Motor soğutması yağ, su ve motor etrafında dolaşan havayı da katarsanız 3 kısımdan oluşur. Yüksek hız ile düşük hız arasında motor ve soğutma açısından değişen tek parametre motor etrafında sirküle eden havadır. O açıdan yüksek süratte motorun alacağı hava motorun soğumasına yardımcı olur. Hatta bu hava motoru öylesine soğutur ki; siz yüksek hızlardayken vitesi boşa atarsanız motor bloğunun çatlama riski vardır. Çünkü bu durumda motor ani soğumaya geçer.
Vitesi hiçbir koşulda boşa atmamanız için bir sebep daha, aklınızda olsun...

Edited by - Alfadanadam on 13/12/2006  23:35:53
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2006, 23:34:24 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #18 : 14 Aralık 2006, 01:52:38 »
quote:

Bektaş bunları hep yapabildiklerini sanmıyorum. Bunların üstünde tepinip de yaptıramayan bir ton da adam olduğuna eminim. Çünkü karşı taraftan da garantiye dayalı parça değişimleri konusunda eminim ki çok ağır bir baskı vardır..

Can sanıyorum extrem bir örnek... Yanılıyorsam düzeltin ama babası tofaş da üstdüzey bir yönetici değil miydi?

PS: Can özür dilerim, mesaj metninin gelişimi gereği senden burada olmayan bir 3. şahıs gibi söz etmek zorunda kaldım... :)

cevap size özel değil bektaş a da..2 defa alıntı olmasın die böle yaptım :)

walla babamın tofaş ta olmasıyla bnm servis işlerimle pek alakası yok..
babam z.kuyu da merkez de doğru ama z.kuyu ya bidefa götürdm aracı 3 defa gözümün önünde yanlış yağ koymaya kalktılar..aman aman..

ben işlerimi evsan da yaptırıyorum..

ön takımdaki sorunda amortisör değişince direkt geçti onuda belirteyim..
araçla ilgilenen sağolsun hep TSU cu oluyor..snrm alfa ları başkasına vermiyorlar EVSAN da..çnkü nezmn servise insem gelmiş her alfa onun odası önünde oluyor..

kısaca babamın tofaşta olması bana hiçbirşey kazandırmıyor şu çerçevede..(araç alımında indirim dışında )

ben çıkıp demiyorum babam tofaş'ın şusu busu yapın bunu die..z.kuyu da dediğim gibi gidip ben orda dert anlatmak istemiyorum anlaşamadığım adamlarla..

gittim tekrar bgn geçmedi die..sinir oldu adamda gittiğimde başka bir arkadaşımız war turuncu 147 onunla uğraşıyordu.. hea ben TSU cuyu normal müşteri den daha çok tanıyorum satış taki arkadaş sayesinde..bide alır almaz yaşadığımız ufak sorunlardan dolayı..

Edited by - Can on 14/12/2006  02:07:15
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 01:52:38 Gönderen: n/a »

BARLAS

• Ziyaretçi
« #19 : 14 Aralık 2006, 08:57:56 »
Ama eğer kullanıcı hatası ise bunu servisin üstüne alması da işte böyle ters anlamlar çıkarıyor ortaya. Adam da şikayet ediyor işte...
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 08:57:56 Gönderen: BARLAS »

omeroguz

• Membro
« #20 : 14 Aralık 2006, 09:01:52 »
Vatandaşın parası var oğluna araba almış oda kullanıyor. Bu kusur imalat hatasından da kaynaklı olabilir, kullanıcıdan da olabilir. Servis en azından vatandaşın isteklerine cevap vermek zorunda.
Burada haklı haksız davası aramak yanlış. Yazılı olarak vatandaşa bilgi vermek zorunda. Çünkü adam çocuğuna güvenli olarak düşündüğü bir araç almış. Fakat araç motor patlatmış. Endişelenmekte ve sorularına cevap istemekte sonuna kadar haklı.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 09:01:52 Gönderen: omeroguz »

murat

• Amministratore
« #21 : 14 Aralık 2006, 09:05:53 »
Valla bu Alfa'ya özgü birşey değil ama hemen "ya bi yerde okudum bu Alfalar motor patlatıyomuş " dedikoduların üretmek için net bir durum.Her motor yanar bozulur...Ama "patlama" lafı geçtiği için ben işin içinde mübalağa bulunduğunu düşündüm ilk etapta..Yani kullanıcının bir kusuru bulunma ihtimalini yüksek görüyorum
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 09:05:53 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

agucba

• Amministratore
« #22 : 14 Aralık 2006, 09:37:41 »
Aracın sahibinin babası haklı olarak arıza yapan bir aracı kötülemekte. Kimse sahibi olduğun arabanın arıza yapmasını istemez, kaldı ki bu araba bir de çocuğuna aitse ve arıza yapmışsa daha da hassas olur.
Ama şikayet eden adamın şikayeti de bana göre biraz iş güzarlık gibi. Sormuş olduğu 2. ve 3. soru zaten bunu gösteriyor.
Ayrıca bir aracın bakımları ne kadar iyi yapılırsa yapılsın motoru gerekli kullanım şartlarını aşacak bir şekilde kullanırsanız patlar da çatlar da.
Bu olay İzmir'de meydana geliyor ve tahminimce İzmir Otoyolu'nda yüksek süratte denemesi yaparken oldu. Ve aracın sahibi bir üniversite öğrencisi (tüm üniversite öğrencilerini kast etmiyorum bu arada).
Demek istediğim, burada bana göre kullanım hatasından kaynaklanan bir sorun var.
Ama Alfa Romeo'nun şikayete konu olması neticede hiç güzel olmadı.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 09:37:41 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #23 : 14 Aralık 2006, 12:51:31 »
Kıymetli Alfasever ler, sizlere bazı önerilerim olacak...

* Alfa nızın her 1000 km civarında sabah yağını ve suyuna bir göz atın...
* Benzine dikkat edin, özellikle güzel İzmir'de benzin problemi var...,
* Alfanızda 3ncü vitesde 6.000 devir gitmek ile 5 nci vitesde 6.000 devir gitmekte ciddi fark vardır, 4.000 devirde, motorunuzun gerçek 1/1 devrini görürsünüz, bunun üzerindeki viteslerde, Alfanız da 5 kişi seyahat ediyorsaniz, 5 nci vites de Cesme otobanınızda gaz pedalını sonuna kadar kapatmissaniz, yağınız eksik ise, bir de aldığınız benzin kötüyse herseye hazırlıklı olun....Alfanızdaki 3 yolcu üzeri her 10 kg. 1 ps güç kaybınıza neden olur....
*  Son vitesinizde gaz pedalınıza sonuna kadar basmayın, 3/1 boşluk bırakın, zaten ne gidiyorsa gidecek merak etmeyin...bu 3/1 boşluk motorunuzun hayatı dır...unutmayın...,
* Alfanizda sizin haricinizde yolcu var ise KESINLIKLE fazla yuksek suratlere cıkmayın....Allah korusun, kötü bir kaza yaşarsanız, taşıdıgınız tüm yolculardan sadece SİZ sorumlusunuz....
*   Fabrikasyon arizalarin başında; piston kollarının yapısındaki döküm hataları gelir, tüm yük kollara bindiği için, yapısal bozukluğu nedeniyle mikronik uzamaya başlar bu da bloktan bir veya birkaç kol çıkmasına neden olur,
*   Diğer fabrika arızası da elektronik sistemde oluşur, beyin, ateşleme, röle vs....
*   Kesinlikle diğer tüm markalarda da bu problemler az veya çok var, bmw lerin 5 serisi bir ara sürekli olarak silindir kapak contalarını yakıyordu, fabrika hatası diye de Kosifler veya Borusan da değiştiriyordu, yine bu modellerde piston kolları problemi de gündemde, bu nedenle de önemli arızalar veriyor,
*   Benzer konu Mercedes, Audi, VW diğer tüm markalarda da var, dediğim gibi az veya çok....
*   1977 yılından beri sürekli Alfa kullanan biri olarak size çok samimi bir itirafta bulanmak istiyorum; bir alfayı kullandığınız gibi,  başka bir markayı kullanın, görün neler olacak?! ben 300 dizel Mercedes i , BMW Alpina yı , Audi 'i  kullandım ve kendime göre de belli kriterlerde testlere tuttum, ne oldu hemen aktarayım; Mercedes yağ yakmaya başladı, bmw nin yağ pompası ilk fireyi verdi Audi nin de ilk denemede debriyaj balatası bitti...Bu örnekleri yazmaya başlarsam herkese fenalık gelebilir...

Ancak servisin de Araç sahibine karşı biraz daha detaylı bilgi vermesi gerekli, bu bilgileri verince zaten krşı taraf rahatlayacak bir bakıma....

Hepinize, Kazasız, sıhhatli ve bol keyifli sürüşler...

"PER LA VITA ALFA, ALFISTITURKEY..."
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 12:51:31 Gönderen: n/a »

murat

• Amministratore
« #24 : 14 Aralık 2006, 13:30:17 »
Verdiğiniz değerli bilgiler nedeniyle teşekkürler
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2006, 13:30:17 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)