Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo Servisin Ücretsiz Checkup  (Okunma sayısı 1706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murat

• Amministratore
Alfa Romeo Servisin Ücretsiz Checkup
« #50 : 13 Kasım 2006, 15:10:59 »
Valla ne derseniz diyin bunun savunulacak hiçbir yanı yok...
1,600 ytl nereeee 500 Ytl nere ayıptır,günahtır bu millete..Ha Aroc'a gelince .Çok iyi bir şey yapıyorlar ve tabii ki feedbackleri buradan alıyorlar.Bunları da mutlaka değerlendireceklerdir.Eminim buna.Birmot kesinlikle daha hassas olmalı.Çünkü tofaşın başına en çok belayı da birmot servisleri açıyor.
Burada kimse aroc niye böyle yapıyo demiyor zaten.Bazıları Arocun bu iyi niyetini 3 puana çevirmeye can atıyor

Edited by - murat147 on 13/11/2006  15:11:57
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 15:10:59 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

whale

• Ziyaretçi
« #51 : 13 Kasım 2006, 15:31:08 »
Ben şimdiye kadar duyduklarım sebebiyle hiç birmota uğramadım. Bütün bakımlarımı özel servislerde yapıyorum. Ancak bu topicte birmotu yerden yere vurmanızı hiç anlamıyorum. Birmotların daha doğrusu tüm markaların yetkili servislerinin amaçlarını ve zihniyetlerini daha yeni mi anladınız. SMS geldiği anda adamların bize masraf çıkaracağı zaten belli değilmiydi.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 15:31:08 Gönderen: whale »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Tufan

• Membro
« #52 : 13 Kasım 2006, 15:55:01 »
quote:

Valla ne derseniz diyin bunun savunulacak hiçbir yanı yok...
1,600 ytl nereeee 500 Ytl nere ayıptır,günahtır bu millete..Ha Aroc'a gelince .Çok iyi bir şey yapıyorlar ve tabii ki feedbackleri buradan alıyorlar.Bunları da mutlaka değerlendireceklerdir.Eminim buna.Birmot kesinlikle daha hassas olmalı.Çünkü tofaşın başına en çok belayı da birmot servisleri açıyor.
Burada kimse aroc niye böyle yapıyo demiyor zaten.Bazıları Arocun bu iyi niyetini 3 puana çevirmeye can atıyor

Edited by - murat147 on 13/11/2006  15:11:57

Murat Bey,
Kimseyi savunmuyorum, bunu tekrarlıyor olmaktan da şaşkınlık duyuyorum.
AROC'un bu görüşlerinizi değerlendirebilmesi için mesajlarda belli bir mantık silsilesi işlemeli: "ben bu hizmeti beğendim ama şu nedenden ötürü çok da faydalı olmadığını düşünüyorum" veya "ben bunun faydalı olmadığını düşünüyorum çünkü..." gibisinden. Şu ana kadar ben böyle birşey göremedim, yazılan mesajlarda sadece birmot ile ilgili eleştiri var. Şimdi siz lütfen kendinizi bir aroc yetkilisi yerine koyun ve en baştan beri yazılan mesajları bir de o gözle okuyun. Ne düşünürsünüz?

Siz de bu konudaki ilk mesajınızdan itibaren olaya negatif yaklaşmışsınız: "bakıcaklar ve bize masraf çıkaracaklar :))" demişsiniz. Bu zaten malumun ilanı, elbette ki bu hizmetin bir amacı var. Bazı arkadaşlar sağduyulu yaklaşmışlar ve gidip baktırın, beğenmezseniz yaptırmayın demişler. Bence bu olay bu kadardır. Cüneyt'in dediği gibi Birmotu yerden yere vurmanın gereği yok.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 15:55:01 Gönderen: Tufan »

murat

• Amministratore
« #53 : 13 Kasım 2006, 16:12:47 »
Neyse polemik haline dönüşmesin mevzu.Herkes dilediği gibi düşünüp karar verir ve yorumlar...Birmot şahane bir servistir özür dilerim kendilerinden çok
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 16:12:47 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

Tufan

• Membro
« #54 : 13 Kasım 2006, 16:22:45 »
quote:

...Birmot şahane bir servistir özür dilerim kendilerinden çok

« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 16:22:45 Gönderen: Tufan »

BARLAS

• Ziyaretçi
« #55 : 13 Kasım 2006, 16:43:58 »
quote:

valla birmot denen servis ücretsiz check up yapsa nolur yapmasa nolur?? 1,5 senede bir sesi engelleyememiş servis.... :))

Benim şahsi fikrimde hiçbir değişiklik yok. İstanbul'da Birmot'tan başka Alfa servisi yok mu? "Aroc'un üyelerine jesti" Birmot için "körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz" olayı olmuştur. Zaten her türlü sabıkalı servisler, bir şekilde müşteriyi ellerinde tutmaya çalışıyorlar... Kanımca...
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 16:43:58 Gönderen: BARLAS »

agucba

• Amministratore
« #56 : 13 Kasım 2006, 18:58:18 »
AROC'un üyelerine böyle bir hizmet sunması güzel bir jest.
Yalnız burada sanırım Birmot'a fazla yüklenildi.

Bir şey sormak istiyorum. Ücretsiz check up'a gidenler kendi istedikleri servise mi gittiler yoksa yönlendirildiler mi?

Ben, bana mesaj ile gelen telefon numarasını aradım. Benim nerede olduğumu sozrdular ve beni Birmot-Beylikdüzü'ne yönlendirdiler. Yakında olan başka bir yer olsaydı ve bu Birmot olmasaydı belki oraya yönlendireceklerdi. Bilemiyorum.

Ayrıca ilk yazdığım yazıda arabayı check eden adamı ilk gördüğümde sevmediğimi yazmıştım. Ama muhabbet etmeye başlayınca aslında Alfa Romeo Yetkili Servis'lerine karşı olan ön yargımdan dolayı böyle düşündüğümü fark ettim. Hatta yanan ABS İkaz Işığını Maslak Sanayi Sitesinde bulunan ve ABS'den anlayan elektronikçilere yaptırabileceğimi söyledi. İyi niyetli olmasaydı parçanın değişmesi gerektiğini söyleyebilirdi mesela.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 18:58:18 Gönderen: agucba »

///////////////

Sercan Keklik

• Membro
« #57 : 13 Kasım 2006, 20:42:37 »
quote:

Selam Arkadaşlar,

Check-up için Maltepe Birmot'a gittim,

Yaklaşık 2 saat boyunca profosyonel ekip aracımın başında gerekli tetkikleri yaptı sonuçtada bir liste çıkarmışlar,

Dreksyon kutusu değişecek boşluk varmış parça fiyatı :1600 YTL

Triger kayışı ve varyatör parça fiyatı 1500 ytl

4 BALATA 300 YTL

AMA 5 TAKSİTMİŞ ÇOK ŞÜKÜR.  :))

Direksiyon kutumla ilgili bir problemim yoktu.Boşluk diyorlar ama böyle birşey yok.

Herneyse parça fiyatı araştırdım,
Orjinal direksiyon kutusu 500 ytl
Tiger set 175 ytl
varyatör 300 ytl
balatalar 115 ytl

Biz kime nasıl güvenelim.

Merhabalar..
 Aracınızı oraya götürüp bu fiyatları aldıysanız elinizde Küçükyalı Birmot yazılı bir fiyat listesi vardır. Bu listeyi bana kargo yoluyla veya yüzyüze görüşüp bana teslim edebilirmisiniz? Madem böyle bi fiyat verildi bu fiyatları görelim gerekeni yapalım?
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 20:42:37 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Sercan Keklik

• Membro
« #58 : 13 Kasım 2006, 20:43:53 »
Birmot Beylikdüzü baya iyi.. Begenmeyen cıkmadı şu güne kadar ama güzel ufak tefek eksiklikler var fakat 1 Ocak 2oo7 tarihinde servisler ayrılıcak biliyorsunuz. Biraz Sabır..
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2006, 20:43:53 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

OGC

• Ziyaretçi
« #59 : 14 Kasım 2006, 09:09:04 »
Öncelikle İlginiz için teşekkürler.Birmod bana  klasik bir form doldurdu açıklama bölümünede bu problemleri yazdı.Fiyat bilgisini ben istedim ve bana yazılı olarak değilde şifaen söylediler.Hatta dijkkatimi çeken şu oldu;Direksiyon kutusuna önce 1200 YTL dediler ardında pardon 1400 ytl oda olmadı 1600+İşçilik oldu.
  Benim Aroc  uygulaması hakkında herhangibir şikayetim ve sıkıntım yok aslında güzelde bir uygulama ama dediğim gibi 1100 ytl çok ciddi bir fark.

Teşekkürler
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2006, 09:09:04 Gönderen: OGC »

murat

• Amministratore
« #60 : 14 Kasım 2006, 09:30:06 »
quote:

Öncelikle İlginiz için teşekkürler.Birmod bana  klasik bir form doldurdu açıklama bölümünede bu problemleri yazdı.Fiyat bilgisini ben istedim ve bana yazılı olarak değilde şifaen söylediler.Hatta dijkkatimi çeken şu oldu;Direksiyon kutusuna önce 1200 YTL dediler ardında pardon 1400 ytl oda olmadı 1600+İşçilik oldu.
  Benim Aroc  uygulaması hakkında herhangibir şikayetim ve sıkıntım yok aslında güzelde bir uygulama ama dediğim gibi 1100 ytl çok ciddi bir fark.

Teşekkürler

Zaten üzerinde durduğumuz konu bu.Kimse Aroc niye böyle bişey yapıyo noktasında değil.)Zaten her firma her yıl yapıyo bunları.Teşekkür ettik kendilerine).Ama size söylenen fiyatlar arasındaki fahiş fark şahsen o müesseseye olan güvenimi kaybetmem veya en azından burada sorgulama hakkımın doğmasına yol açar ki bu her akl-ı selim için de böyledir.Kaldı ki keşke Sercan'ın dediği gibi yazılı olsaydı bu da icaplarına bakılabilseydi.Sadece benim Birmot (ki ben hep Birmot diyorsam da Küçükyalı'dan bahsediyorum) ile yaşadıklarım inanın kitap olur.Canım o kadar yandı ki sesimi İtalya duydu.Canı yananlar çok iyi anlar.Bu fiyat olayına da bir ek yapayım.
Daha doğrusu Birmot kitabımdan bir alıntı :))
Aracın 1 yıl bakımı için fiyat aldım bana balatalar değişmezse 230-250 Ytl dediler.Ha iş bitti arabayı almaya gittiğimde 360 Ytl aldılar ve balatalar değişmemişti.Bu ne diye sordum geveleyip durdular.Zaten ordan son çıkışım oldu o...
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2006, 09:30:06 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

BARLAS

• Ziyaretçi
« #61 : 14 Kasım 2006, 09:53:01 »
quote:

Zaten üzerinde durduğumuz konu bu.Kimse Aroc niye böyle bişey yapıyo noktasında değil.)Zaten her firma her yıl yapıyo bunları.Teşekkür ettik kendilerine).Ama size söylenen fiyatlar arasındaki fahiş fark şahsen o müesseseye olan güvenimi kaybetmem veya en azından burada sorgulama hakkımın doğmasına yol açar ki bu her akl-ı selim için de böyledir.Kaldı ki keşke Sercan'ın dediği gibi yazılı olsaydı bu da icaplarına bakılabilseydi.Sadece benim Birmot (ki ben hep Birmot diyorsam da Küçükyalı'dan bahsediyorum) ile yaşadıklarım inanın kitap olur.Canım o kadar yandı ki sesimi İtalya duydu.Canı yananlar çok iyi anlar.Bu fiyat olayına da bir ek yapayım.
Daha doğrusu Birmot kitabımdan bir alıntı :))
Aracın 1 yıl bakımı için fiyat aldım bana balatalar değişmezse 230-250 Ytl dediler.Ha iş bitti arabayı almaya gittiğimde 360 Ytl aldılar ve balatalar değişmemişti.Bu ne diye sordum geveleyip durdular.Zaten ordan son çıkışım oldu o...

Ya Murat Beyciim, o denli yaşadıklarıMIZdan sonra bu olaydaki fiyat farkı mı sizin güveninizi kaybettirdi??
Küçükyalı Birmot bitik bir servistir, hangi servis bir arabanın kronikleşmiş bir sorununu halletmeye çalışırken "çaktırmadan" ön direğe zarar verir ve yine "çaktırmadan" boyayıp konuyu kapatır?? Bu verdiğim örnek bile devede kulak kalır herhalde.. Üstüne sizin yaşadıklarınızla da birlikte Küçükyalı Birmot rüştünü ispat etmiştir.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2006, 09:53:01 Gönderen: BARLAS »

Tufan

• Membro
« #62 : 14 Kasım 2006, 10:21:59 »
Arkadaşlar,
Birmot ile ilgili daha önce açılan şöyle bir başlık var. Konunun daha fazla dağılmaması açısından birmto ile ilgili deneyimlerinizi ve şikayetlerinizi bu başlık altına yazmanızı rica ederim.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2006, 10:21:59 Gönderen: Tufan »

murat

• Amministratore
« #63 : 14 Kasım 2006, 10:41:43 »
quote:

Arkadaşlar,
Birmot ile ilgili daha önce açılan şöyle bir başlık var. Konunun daha fazla dağılmaması açısından birmto ile ilgili deneyimlerinizi ve şikayetlerinizi bu başlık altına yazmanızı rica ederim.

Doğru... Benim de Birmotla ilgili bu topiğe her yazışımda aklımda bu var da dayanamıyorum.Servis bilmem ne diyince hemen laf oraya gidiyor.

Genel olarak fikrim check-up a gidin mutlaka..Ancak ciddi bir problem veya masraf çıkarsa başka bir yere de ihtiyaten gösterin emin olun.Sonra da içiniz rahat nereye isterseniz oraya yaptırın.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2006, 10:41:43 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

Alfadanadam

• Moderatore
« #64 : 14 Kasım 2006, 10:48:35 »
quote:

quote:

Arkadaşlar,

Doğru... Benim de Birmotla ilgili bu topiğe her yazışımda aklımda bu var da dayanamıyorum.Servis bilmem ne diyince hemen laf oraya gidiyor.

Genel olarak fikrim check-up a gidin mutlaka..Ancak ciddi bir problem veya masraf çıkarsa başka bir yere de ihtiyaten gösterin emin olun.Sonra da içiniz rahat nereye isterseniz oraya yaptırın.

Aynen katılıyorum, zamanınız müsaitse bu fırsatı değerlendirmek lazım. Aldığınız hizmeti beğenirseniz, ustaları da gözünüz tutarsa yaptırırsınız ya da yaptırmazsınız. En kötü ihtimalle ücretsiz bir kontrolden geçirmiş olursunuz neticede, fena mı :)
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2006, 10:48:35 Gönderen: Alfadanadam »

murat

• Amministratore
« #65 : 15 Kasım 2006, 08:54:36 »

Edited by - murat147 on 15/11/2006  09:08:24
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2006, 08:54:36 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

burcintun

• Ziyaretçi
« #66 : 17 Kasım 2006, 01:31:21 »
Arkadaşlar 15/11/06 çarşamba günü İzmir Enriko ya checkup için gittim. Görkem hanım sağolsun çok ilgilendi sıra olmasına rağmen şehir dışından geldiğim için biraz öne aldılar beni. Kontrollere başladılar. Sıvı kontrolleri, lastik diş derinliği,akü,motor,eksoz,öntakımlar ve meşhur examiner cihazı. Koca Enrikodaki Adamlar 155 i hiç examiner a bağlamamışlar Be Allah ın kulu eğitimde hiç mi göstermemişler veya gittiğinde hiç mi merak edip sormadın. Adam kafaya göre bulduğu sokete cihazı taktı. Ben de bilmediğimden yolcu kısmının altında ECU yu bildiğim için oraya bakın bir de dedim. Adam kabloları hoyratı bir biçimde sanki koparmak istermişcesine çekip durdu. Sonra orda soket buldu bağladı o da cevap vermedi. Olmayınca araca zarar verecekler diye cep telefonundan çaktırmadan. Servisim İzmir Alfa daki Ahmet abimi aradım. O da motor kaputunun içinde tam hatırlayamıyorum ama karşıdaki soket olması lazım dedi. Ben konuşmayı bitirdim. Aracın başına döndüm O orayı bulmuş cihazı bağlamış deniyor bile. Sonra sistem kendi ateşleme ünitesini buldu. Bosch motronic 2.10.4 test etti ve iyi çıktı. Sorun olmadığını biliyordum ama rakamsal olarak görmek istediğimden hep merak etmiştim. Adamların tavırları araçları bir yerden bir yere çekmeleri çok haşin geldi bana. Acımıyorlar bu aracın sahibi bu araca nasıl bakıyor diye düşünmüyorlar. Görkem hanım ustadan gelen sonuçları forma doldurdu. Aracı baya iyi bakmışsınız dedi. Servisiniz kim dedi? ben dışarıda özele baktırıyorum. İzmir Alfa ya dedim. Baya ilgilenmişler falan dedi. Aslında benim titizliğimden araç bu duruma geldi. O ayrı bir konu da. varyatörden ses geliyor dedi. Onu biliyordum her zaman ses gelmiyor ama yakıtı fazla yakar dedi CO değeride yüksek çıktı biraz. varyatör CO i de yüksek çıkarır dedi kam ayarlarını tam yapamadığı için çiğ gaz atar dedi onun için yüksek çıkarmış. Tamam sağolun dedim ayrıldım. Enriko dan çıktım. Hareket ettim. ABS ışığı yanmaz mı? Kendi kendime küfür etmeye başladım. Sana huzur battı olum dedim. Bilmeyen adamlara getirdin. Cihazı ABS soketine bağladı bozdu herhalde diye düşündüm. Sonra düzelebilir diye Servisimin yanına gittim. Olayı anlattım onlarda kızıdılar. Sert fren yap birkaç kere dediler yaptım. İşin tuhafı ışık yanmasına rağmen ABS çalışıyordu. Kontağı açıp kapadığımda testte ABS kendini kontrol edip sönüyordu. Harekete başladığımda hız artınca ışık yanmaya başlıyordu. Sönmedi servisim git götür bozdunuz diye söyle baktır dedi. Gittim gösterdim. Bizle alakası yok dediler pişmişlik yaptılar. Ben yalan mı söylüyorum şimdi dedim. Durduk yerde başıma iş açtınız dedim. Sonra çektim geldim ışık hala yanıyor tabi. Servise döndüm ön balatalar değişecekti onlara baktırdım. Çıkardık tekerleri ama balatalar daha 10000km daha yapar dedi. Değiştirmeyelim boşu boşuna para verme dediler. Tekrar taktık. Vakit daraldığı için iş görüşmesine gideceğimden Varyatörü bir ara geldiğimde değiştirelim dedim Valflileri çıkmış dedim fiyatını sordum . 250 ytl civarında dediler. Sizce nasıl Fiyat? Sonra ayrıldım. Işığın yanması sorun yaratır mı dedim. Sorun yaratmaz ama o zamanla geçer dediler. Taa Nazilli ye kadar ışık yanarak geldim. Akşam olmuştu fabrikaya uğradım aracın motor bölümünü aydınlatma ışığının altına gelecek şekilde aracı yanaştırdım. İş anlayacağınız üzere başa düştü. Soketleri söktüm taktım. Bir nevi reset attım. Sonra araca bindim dua ettim ol lütfen diye. Işık yanmadı. Çok rahatladım. Ya soketi tam oturtamadı ya da benden elektrik aldı:)Böyle sorunlu bir gün geçirdim anlayacağınız. Bir daha tövbe. Özel servis gibi nazik davranmıyorlar araçlara. Başkalarının araçlarını bile çok hoyratı kullanıyorlar. yadırgadım doğrusu.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 01:31:21 Gönderen: burcintun »

n/a

• Ziyaretçi
« #67 : 17 Kasım 2006, 01:57:15 »
amma günmüş burçin bey..şükürler olsun atlatmışsınız..geçmiş olsun..aracınızın fotoları varmıydı acaba üyeler bölümünde..!!
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 01:57:15 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #68 : 17 Kasım 2006, 08:20:15 »
Burçin Bey varyatörün valflisi yok, size verilen fiyat normal varyatör fiyatı. Zira varyatör üzerinde valf takılacak yer yok! :)
Valf denilen, varyatöre yağ basma hattı üzerine monte edilen bir check-valf'tir. Varyatörün bozulma sebebi aslında varyatörün kendisi değil, çalışma mantığının yanında yağlamasının tam düşünülmemiş olmasındandır. Ayrıca konum itibariyle motorun en üst kısmında bulunduğundan, motoru stop ettikten sonra yağ kartere süzüldüğü için yağsız kalır. İlk çalıştırma esnasında da mecburen bir süre yağsız çalışır. O bahsedilen valf, varyatör içindeki yağın, motor stop ettikten sonra kartere süzülmesini engellemek konuyor.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 08:20:15 Gönderen: Alfadanadam »

whale

• Ziyaretçi
« #69 : 17 Kasım 2006, 09:45:21 »
Bu check valf konusunda benim bazı şüphelerim var. Check valflerle haşır neşir olan arkadaşlar bilir. Bunlar çok sık arıza yapan ekipmanlardır. En azından benim çalıştığım yerde böyle. Bu durum varyatörde de olupta bozulursa o zaman ne yapacaz...
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 09:45:21 Gönderen: whale »

murat

• Amministratore
« #70 : 17 Kasım 2006, 10:24:12 »
Benim sunroof su tahliye hortumlarının uc kısımlarına check-valve takıldıyaklaşık bi 4-5 ay önce ve çok önemli bir sıkıntıyı giderdi arabadaki ve hala problem yaşamadım.Tabi benim check valveler sadece araç ıslandığında görev yaptıklarından arıza yapmaları da zor görünüyor haliyle
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 10:24:12 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

Alfadanadam

• Moderatore
« #71 : 17 Kasım 2006, 11:35:53 »
Cüneyt bu check valfler bu iş için dizayn edilmiş ve kapalı bir ortamda çalışan check-valfler. O açıdan problem yaşanacağını sanmam. Öte yandan aarcınıza taktığınız hangi ekipmanın bozulmama garantisi var? Bu da bozulursa en fazla araç tabiri caizse default haline dönüyor :) O zaman siz de gider değiştirtirsiniz.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 11:35:53 Gönderen: Alfadanadam »

Sercan Keklik

• Membro
« #72 : 17 Kasım 2006, 12:59:46 »
quote:

O zaman siz de gider değiştirtirsiniz.

Varyatörü? Subapları Çek valfi degiştircek özel servis? garanti vericek özel servis? Türkiyede böyle bi servis varmı? Notere gitmek lazım böyle bişey için hayatta inanmam...
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 12:59:46 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Alfadanadam

• Moderatore
« #73 : 17 Kasım 2006, 13:32:07 »
Maslak Yeniler Servis Sercan'cım, noter de benim. Oldu mu?
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2006, 13:32:07 Gönderen: Alfadanadam »

burcintun

• Ziyaretçi
« #74 : 18 Kasım 2006, 00:53:59 »
quote:

amma günmüş burçin bey..şükürler olsun atlatmışsınız..geçmiş olsun..aracınızın fotoları varmıydı acaba üyeler bölümünde..!!

Ahmet Bey imzamın altındaki linkte var. Üyeler kısmına daha koyamadım.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2006, 00:53:59 Gönderen: burcintun »

GoogleTagged