Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa üzerine tartışma ,  (Okunma sayısı 1218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« : 11 Haziran 2007, 13:22:38 »

Buradaki "Neden AlfaRomeo ?" konu başlıklı yazınızı ,bizim siteye koydum ve yazı 1 haftada en çok hit alan topic oldu .
Yazıya 100`ün üzerinde cevap geldi ,bence alfa için faydalı bir yazışma oldu .

Okumanızı tavsiye ederim ,alfa kullanmayanların yorumlarıda önemlidir .

http://www.cardanadam.com/forum/viewtopic.php?t=17206
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2007, 15:48:25 Gönderen: murat »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

admin

• Amministratore
Alfa üzerine tartışma ,
« #1 : 11 Haziran 2007, 13:40:19 »
Bu tartışmalar, gereksiz taraflara çekilmediği ve gene gereksiz polemiklere yol açmadığı sürece iyidir, güzeldir. Kişileri, kullandıkları marka hakkında bilinçlendirir.

Bunu daha öncede okumuştum.:) Katılmadığım iki noktası var yazılanların.

İlki tahmin edersin, yazıyı yazanların ve doğal olarak bizlerin fanatik olduğu yolunda olan kısımlar. Bunu rahatça ste adına söyleyebilirimki, aramızda öyle bilinçsiz ve bağnaz fanatikler yoktur. Bu yazıyı yazanlardan danttelk nikli arkadaş hele hiç mi hiç bu işlerde yolu yoktur ve hatta açtığı veya yazdığı Alfa konulu yazılar bu sebeple hep en çok tartışılan konular olmuştur.:)

Diğer konuda sorunlar kısmı. Bu bir gerçektir zaten kimse inkar edemez bu markanın bir çok sorunu vardır. Ama orada birçok kez seninde dediğin gibi, bu sorunları veya servis olumsuzlukları, yedek parça...vs... gibi konuları ortaya atan kişilerin nerdeyse hiç Alfayla ilişkisi olmamış, tamamen kulaktan dolma bilgilerle, yazmış olmaları. Tabi buda onların görüşleridir ayrı.

Genede dediğim gibi bunlar faydalı tartışmalar. Yeterki karşılarında konuyu bilen ve bu söylenenlere cevap verebilecek biri bulunsun. Doğruysa doğru, yanlışsa niye yanlış rahatça yazabilsin.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 13:40:19 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

AlfistiKerem

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #2 : 11 Haziran 2007, 13:56:51 »
Bektaş abiye katılıyorum.Yazılanları okudum.Alfa Romeo ile ilgil kulaktan dolma,bilinmeden yazılan yorumların çoğunluğu gözüme çarptı.Ordakilere şaşırıyorum.Aslında diyecek birşey bulamıyorum,çünkü Alfa Romeo kullanmayan bir insan Alfa'nın ruhundan anlaması bence çok mantıksız...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 13:56:51 Gönderen: AlfistiKerem »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #3 : 11 Haziran 2007, 14:03:13 »
analaşılmayan bişey var kimse zoraki alfa almamıştır.kimseye zorlada satılmamıştır.
isteyen kullanır isteyen kullanmaz.en sinir oldugum şey alfa karşısında olur olmaz arabaların kıyaslanması.birkaç defa buna benzer tartışmalar olmuştu bazı sitelerde katıldım baktımki ne desem boş birdahada başka bir yerde alfanın konusunu açmadım.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 14:03:13 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #4 : 11 Haziran 2007, 14:15:10 »
Duymuşsunuzdur ,
derlerki ,
ya alfayı seversin ,yada nefret edersin ..
bu laf gerçekten doğrudur bence.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 14:15:10 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #5 : 11 Haziran 2007, 14:19:24 »
Bu tartışmalar boşuna uzar gider tartışmalardır..

Bizim modifiyem.com'da Önder'le birlikte bmw 320 vs. Alfa 159 topicindeki tartışmamız hangi yönlere gitti hepiniz biliyorsunuz..

Nitekim bende Alfa Romeo fanatiği değilim, benimde Alfa'yı yerden yere vurup tepki çektiğim topicler vardır..

Sonuçta herkes için en kral kendi arabasıdır, kimseye aksini kabul ettirme şansınız yok, yada 1.3 fiestayla 120 beygirlik 147 tokatladığını iddia edenlere aksini kabul ettiremezsiniz..
Alfa romeo bir kültürdür, yaşam tarzıdır ve bunu sindiremeyecek insanlara bu kültürü empoze edemezsiniz..

Ayrıca Alfa romeo Her kesime hitap eden bir otomobil değildir, alıp da memnun olmayıp satan da çoktur.. Alıp bir daha vazgeçemeyen de çoktur..

Bu sebeple bence bu tartışmalar sonu kısır tartışmalar, bana artık Alfa Romeo'yla ilgili asılsız şeyler söyleyenlere, kulaktan dolma bilgilerini satanlara tek şey söylüyorum; "Sen alma o zaman"
bence sizde öyle yapın geçin, yoksa daha çok 1.3lük fiestayla 147 tokatlama hikayeleri dinlersiniz..

Edited by - shame on 11/06/2007  14:21:16
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 14:19:24 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #6 : 11 Haziran 2007, 14:21:11 »
Tartışmalar bir yana verilen 156 crash test neydi öyle, izleyince ürktüm cidden...

156'ların neden Ncap testi yoktur acaba...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 14:21:11 Gönderen: n/a »

kotchero

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #7 : 11 Haziran 2007, 14:41:57 »
Bence N cap testi vardır bildiğim 3 yıldızlı olduğu yanılıyor da olabilirim.

Bazen kendi içimizde bile sorunlar olmaz mı yani biz bir aile isek ki öyle, tartışma olacaktır bunu ne kadar seviyeli olduğuna bakmak lazım toplu hareket ediyor olmamız güzel o vyüzden inanın başka hiçbir otomobil sitelerine bakmıyorum bile gereksiz sesler çıkan sevili bulmadığım konuşmalar la dolu.
Selamlar.

Ya Sev - Ya Terket.

« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 14:41:57 Gönderen: kotchero »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #8 : 11 Haziran 2007, 14:56:05 »
147 3 yıldız, 159 5 yıldız almış Ncap'ten...

Ncap testlerinde firmalardan izin mi alınıyor test için, bunun prosedürünü bilen var mı acaba?

156 gibi çok satan ve güncel bir Alfa'nın teste tutulmamış olması ilginç geldi..

« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 14:56:05 Gönderen: n/a »

Sercan Keklik

• Membro
Alfa üzerine tartışma ,
« #9 : 11 Haziran 2007, 15:04:08 »
Edit>Bektas= Gereksiz polemiklere gerek yok diye belirtmiştim Sercanım.:) Dikkat lütfen. Bizim konumuz bunları yazanların karakterleri değil.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 15:04:08 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

alfa146

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #10 : 11 Haziran 2007, 15:15:47 »
orda yapılan yorumların çoğu bana boş geliyor.

hangi araba olursa olsun hepsinin masrafı var. alfaya gelince en azından parçalarının fiat olmasından ve bosch olmasından dolayı artısı var.
Orda hiç alfası olmamış veya sadece test sürüşü yapmış olanlar öyle rahat konuşuyorki. ben bu tiplere şöyle bakıyorum. Korkaklıklarından alfa alıp deneyemiyorlar. birde şöyle bişey var "kedi uzanamadığı ete murdar dermiş"
alfa alan biri kesin öncelikle performansı için alır. ama tatmin eder etmez o ayrı konu tabi bu sebeple alınan bi araç sizce nasıl kullanılır. siz arabanın sınırlarını sürekli zorlayacaksınız ondan sonrada ya bu araba çok arıza veriyor. elinin körü diyeceksin ona tabi arıza verecek. git diğerlerini kullan öyle bakalım ne oluyor. ya kapıdan çıkarsın ya bacadan misali. ben yıllar önce sanayide çalışırken aynı subarunun 3 defa pistonlarının kaputundan dışarı çıktığını gördüm. peki bu arabanın hatasımı bence değil kullanıcı hatası.

neyse belki biraz ağır oldu ama kimse yanlış anlamasın. bu tür çümleleri görünce pek dayanamıyorum.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 15:15:47 Gönderen: alfa146 »

babi

• Membro
Alfa üzerine tartışma ,
« #11 : 11 Haziran 2007, 15:26:59 »
arkadaşlar forumdaki yazılanlara bakarsanız nerdeyse birbirleriyle kavga edecekler evet erhanın dediği gibi isteyen sever isteyen sevmez bizde markamızı herkese sevdirmek zorunda değiliz her markanın artısı eksisi var.önemli olan alfalarımız sorunluda olsa sorunsuzda olsa biz binenlerin bunu severek kabul ettiğidir.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 15:26:59 Gönderen: babi »
Hakan Senyıl
Giulietta 1.4 TB
159 1.9 JTD SW
156 2.0 SW.SS
156 1.6 TS

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #12 : 11 Haziran 2007, 17:09:00 »
Yazılanları okumadım, ama tahmin ediyorum aşağı yukarı.

Ya isteyen istediğini düşünsün, yapacak birşey yok. Oraya biz kendi düşüncelerimizi yazmışız, isteyen katılır isteyen katılmaz.

Benim için çok iyi bir seçim olan bir otomobil, başkası için rezalet olabilir. Bana göre Şahin berbat bir arabadır, başkası Şahin'den başka arabaya binmez. Kimine göre Mercedes kötüdür, ben severim.

Ne sakladığımız ne de haksızce öne çıkarttığımız birşey var. Varyatör, tıkırtı, 2.el diye aratan, bu forumda ne kadar objektif tartışmaların yapıldığını görür. :)

"Alfa Fanatikleri" anlamındaki Alfisti kelimesini adresinde barındıran bir forum için oldukça ironik bir durum, ama bizim sitede fanatizmin gerçekten asgari seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ben... :)
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 17:09:00 Gönderen: n/a »

pulse

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #13 : 11 Haziran 2007, 17:15:18 »
piyasadaki arabalardan şu araba çok sorunsuz denebilecek araba bence yok,donanımı bu kadar yüksek olan arabalarda mutlaka ama mutlaka sorun ortaya çıkıyor..izmir de özgörköyde bmw sinin sorunu çözülemediği için çıldıran ,2005 polosu için 50 defa servise giden,2006 volvo s60 ında telefon problemi çeken,o bitince klima problemi  yaşayan,sağından solundan gelen sesleri giderilemeyen arkadaşlarım var..ama adı çıkmışya alfamda bi şey olsa hemen sen sat bu arabayı mantığı var..bunu kırmak zor ,çok zor ..türkiye de herşeyi iyi bildiğini sanan insanlar dolu olduğu sürece imkansız...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 17:15:18 Gönderen: pulse »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #14 : 11 Haziran 2007, 18:10:49 »
Sorunsuzluk konusunda  Alfa Romeo'nun imajını düzeltmek aslında çok çok zor değil..

Distirbütör olarak arabana güvenirsin, dersin atıyorum: "5 yıl - kilometre sınırsız garanti", "6 yıl 150.000km garanti", yaparsın reklamı. Verirsin dergilerden birine bir 159, Türkiyeyi dolaştırırsın, yapılan kilometreyi, çıkan sorunları maliyetlerini yazdırırsın dergilere, dergiler de bunu bayıla bayıla yaparlar..

Ama dediğim gibi Distribütör olarak önce arabana güvenmen lazım.. Sonra da markaya sahip çıkman lazım..
Yoksa bizim burda oturduğumuz yerden "Alfa Romeo sorunsuz arabadır" dememiz pek birşeyi değiştirmez..
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 18:10:49 Gönderen: n/a »

BARLAS

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #15 : 11 Haziran 2007, 18:22:54 »
Ben şahsen diğer otomobil forumlarındaki Alfa yorumlarını okumuyorum. İyi birşey de yazsalar, kötü birşey de yazsalar eğer bu kişiler Alfisti değillerse zaten düşüncelerini pek değiştirme şansımız yok, eğer Alfistilerse de zaten o zaman başka yerlerde değil, burada olmaları lazım..
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 18:22:54 Gönderen: BARLAS »

Tufan

• Membro
Alfa üzerine tartışma ,
« #16 : 11 Haziran 2007, 19:43:30 »
yarısına kadar okuyabildim.

gene aynı ekip, gene aynı önyargılar, gene aynı "en iyi ben bilirim" tavrı.

arkadaşlara selametler diledim ve cardanadamı 2-3 ay girmemek üzere kapattım.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 19:43:30 Gönderen: Tufan »

agucba

• Amministratore
Alfa üzerine tartışma ,
« #17 : 11 Haziran 2007, 21:27:08 »
Erhan'ın birinci mesajına katılıyorum.
İstemeyen almasın.
Bu arkadaşlar boş konuşuyorlar ve Önder, Erhan gibileri ne kadar doğruları yazıyor olsalar da (burada doğrulardan kastım artı ve eksileriyle her yönünü yazmaları) bazılarının kafalarında oluşmuş olan bir imaj var ve onu değiştiremezsiniz.

Bu arada benim anlamadığım, bu kişiler hiç Alfa kullanmamış olsalar da, hiç Alfa kullanmamış olanların söylediklerine inanıyorlar ama bizim gibi yıllardır Alfa (biz 21 senedir kullanıyoruz) kullananlara inanmıyorlar.

Bu arada 5-6 mesaj okuduktan sonra sayfayı kapattım, çünkü daha en başından konunun nereye gideceği belli.

Ayrıca okuduğum bu mesajlarda Alfisti Turkey'in seviyesinin nerelerde olduğunu bir kez daha anlamış oldum (burada kesinlikle biri ve birilerini veya forumu seviyesizlikle suçlamıyorum).
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2007, 21:27:08 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #18 : 12 Haziran 2007, 11:23:27 »
arkadaşlar ,
çoğunluk aynı düşünceye sahip ..
Bence bu yanlış .

banane !
isteyen alsın istemeyen almasın ..

Bu şekilde düşünmeye devam ederseniz ,
ehliyeti bile olmayan ,hayatında değil alfa ,hiç otomobili olmayan insanlar "EVET ALFA YARAMAZ ,ALFANIN PARÇALARI ÇOK PAHALI" diye düşünmeye devam eder .
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 11:23:27 Gönderen: n/a »

agucba

• Amministratore
Alfa üzerine tartışma ,
« #19 : 12 Haziran 2007, 11:56:20 »
quote:

arkadaşlar ,
çoğunluk aynı düşünceye sahip ..
Bence bu yanlış .

banane !
isteyen alsın istemeyen almasın ..

Bu şekilde düşünmeye devam ederseniz ,
ehliyeti bile olmayan ,hayatında değil alfa ,hiç otomobili olmayan insanlar "EVET ALFA YARAMAZ ,ALFANIN PARÇALARI ÇOK PAHALI" diye düşünmeye devam eder .

"İstemeyen almasından" kast edilen, "kimse Alfa almasın" değil.
Erhan ve Önder'in sayfalarca yazdıkları karşısında hala inat edip "Alfa kötüdür" diyen kişiler almasın.

Vaktim oldukça Alfist'e uğrarım. Ve burada bir çok kez ilk defa Alfa almış veya Alfa almayı düşünen insanlarla karşılaştım.
Çoğu ile de muhabbet edip Alfa'nın nasıl bir şey olduğunu anlatmaya çalışırım. Hatta bir keresinde Mini Cooper almak isteyen arkadaşa tam bir buçuk saat boyunca Alfa'yı iyi ve kötü yönleri ile anlattım.
Ama Mini'yi çok beğendiği için de önce Mini almasını, hevesini aldıktan sonra kendisine Alfa alma ve Alfa kullanma konusunda yardımcı olacağımızı söyledim.
Çünkü Mini kullanmadan Alfa almış olsa idi bu sefer gözü her seferinde Mini'ye kayacaktı.

Demek istediğim, bizler Alfa hakkında her ne kadar doğruları söylüyor olsak da özellikle arabalar konusunda insanların fikirlerini değiştirmek çok zor. Elimizdem geldiğince anlatalım, gönüllü olarak işimiz yapalım. İsteyen alsın, istemeyen almasın.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 11:56:20 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #20 : 12 Haziran 2007, 12:19:08 »
quote:

analaşılmayan bişey var kimse zoraki alfa almamıştır.kimseye zorlada satılmamıştır.
isteyen kullanır isteyen kullanmaz.en sinir oldugum şey alfa karşısında olur olmaz arabaların kıyaslanması.birkaç defa buna benzer tartışmalar olmuştu bazı sitelerde katıldım baktımki ne desem boş birdahada başka bir yerde alfanın konusunu açmadım.

çok çirkin benzetmeler yapılıyor sitede.tam geyik konusu olmuş.o konuyu kapama şansımız yokmu gereksiz bir tattışma bence.bir şekilde müdahale etmek lazım çünki yazıları bilende bilmeyende okuyor.yalnış şeyler kafalara yerleşiyor.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 12:19:08 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #21 : 12 Haziran 2007, 13:36:57 »
arkadaşlar alfa antipatisine sahip hangi arkadaşımı benim araca bindirdiysem çarpıldı.hele de bir tur atınca içleri gitti.Yaşamak lazım
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 13:36:57 Gönderen: n/a »

tughan

• Membro
Alfa üzerine tartışma ,
« #22 : 12 Haziran 2007, 20:03:43 »
Hakan abi hala sürüyor...Ya abi iyi güzelde hakikaten bizim cdm den bazıları çok sallıyor alfa ile ilgili...Yada gırgır olsun diye yapıyorlar...
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 20:03:43 Gönderen: tughan »
Tuğhan.
156 Selespeed

master

• Editore
Alfa üzerine tartışma ,
« #23 : 12 Haziran 2007, 20:39:28 »
Hakan Bey , anlayan insana anlatmaya çalışıyoruz her zaman Alfa'yı , ama anlamayan insan anlamıyor ısrar etmeye gerek yok :)

modifiyem.com sitesinde bir Passat vs 159 karşılaştırması var yaklaşık 15-20 sayfalık , orada Erhan ile yazdıklarımızı ve bir BMW fanatiğinin Alfa'yı aşağılama çabalarını okursanız , Alfa'nın bazı insanlar gözünde ne kadar değiştirilemez derecede önyargılı bir marka olduğunu görebiliyorsunuz.

Bu insanları da anlıyorum bir yere kadar , çünkü ilk Alfa'mızı almadan önce aynı şeyler bizim de başımıza geldi. Bütün çevre "çok yakar , alınmaz , servisi pahalıdır , sürekli bozulur" diyip durdu ve ben açıkçası alırken de dayanıksız bir araç diye düşünerek aldım , ama kullandıkça gördüm ki alakası yok , Alfa camiasının içine girdikçe , araçla bütünleştikçe tanıyor insan Alfa'yı. Dolayısıyla Alfa'ya binmemiş adamın önyargılarının olması da eski distribütörlerimiz sağolsun bir yere kadar normal. Ama işte tamamen değiştirilemez fikre sahip insanlara denk gelince de sinirleniyor insan.

Benim arkadaşlarımın bir tanesi sürekli Alfa kullandığım için dalga geçip dururdu , yok senin araban bozuk , senin araban dandik diye konuşurdu sürekli , günün birinde arabayı kullandı , kullandığı anda sırıtmaya başladı , ondan sonra sustu bir daha kötülemedi arabayı :)

Anlayan , yeni fikirlere açık insanlara her zaman anlatıyorum ben zaten Alfa'yı , iyisiyle kötüsüyle oturup gerekirse saatlerce anlatırım , daha geçen gün bir arkadaşıma oldukça uzun anlatıp durdum :) Ama bir insan anlamak istemiyorsa yapacak bir şey yok.

Ha bir de , Alfa'yı kötüleyenlerin %90'ı Alfa'nın koltuğuna bile oturmamış insanlardır. Zaten bir kere Alfa kullandıktan sonra bu kadar negatif eleştirmek mümkün değil.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 20:39:28 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

b.ozturk

• Ziyaretçi
Alfa üzerine tartışma ,
« #24 : 12 Haziran 2007, 21:42:50 »
Ben de 1 yıllık bir Alfa kullanıcısı olarak arabamdan çok memnunum. Ben de 2. el aldım. Açıkçası alfayı almadan önce bu sitenin olduğundan bile haberim yoktu. Arabamı 50.000 km aldım, aldıktan sonra bu siteden alfaların bir takım sıkıntıları olduğunu öğrendim. Arabayı 60.000 km bakımı için servise götürürken açıkçası korkarak götürdüm, acaba bazı alfalarda yaşanan tipik sorunlardan benim alfamda da varmı diye, allahtan hiçbir sorun çıkmadı ve şu anda da çok memnunum alfadan. Bence yukarıda arkadaşlardan birinin dediği gibi Alfa'lar zaten performanslı arabalar, limitlerini sonuna kadar sürekli zorlarsan illaki sorun çıkartır. Sadece Alfa değil bütün arabalar sorun çıkartır, neticede bunlar mekanik aletler, sorun çıkartmaz demek yanlış olur. Bence Alfa kullanmayan anlamaz ama 2. el alan kişilerin de alırlarken arabayı iyi incelemeleri gerekir, eğer çok hor kullanılmış bir araç alırlarsa sıkıntı yaşarlar. Sadece Alfa için değil tüm markalar için geçerli. Ben de Alfa kullanmayan Alfa'nın tadını bilemez diyorum. Alfa kullanmak ve alfisti olmak bir ayrıcalıktır diyorum arkadaşlar.

edit>agucba=Lütfen noktalama işaretlerine dikkat edelim.

Edited by - agucba on 12/06/2007  22:09:29
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2007, 21:42:50 Gönderen: b.ozturk »

GoogleTagged