Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Atatürk Havalimanı Prime class Kullanım klavuzu..  (Okunma sayısı 668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi

Çok sevgili arkadaşlar sizler için Istanbul iç hatlardaki Akbank'ın kurduğu ve AROC üyelerininde sınırsız faydalanabildiği Prime Class hizmetini test ettim.. Daha önce kullanan arkadaşlar mevcut ancak onlar benim kadar yüzsüz olmadıkları için ayrıntılı yazılar yazmadı benim gördüğüm kadarıyla : )

Öncelikle daha önceden kullanma imkanım olmayan bu hizmeti mükemmel bulduğumu söylemek isterim.. Uçak kaçıran bir kişiliğe sahip olduğum için hep havaalanlarına son anda giriş yaptığımdan dolayı bir türlü çıkıpta nasıl bir yerdir diye bakamamıştım..  kısmet bugüneymiş : )

Şimdi sizlere yazacağım klavuz ile hiç sağa sola bakınmadan sanki 10 senedir bu hizmeti kullanıyormuş rahatlığıyla karizmanızdan taviz vermeden nasıl giriş yapacağınızı anlatacağım..

Bir kere yeri hemen göze çarpan bir noktada değil.. Sizi yönlendiren tabelalarda yok malesef..Ben sizin yerinize 2 tur attım ve buldum.. Üst kattaymış meğersem..Check-in'inizi yaptırdıktan sonra hangi kapıdan girdiğiniz farketmiyor hemen sağa dönün ve dümdüz ilerleyin.. Yolun sonunda bir kapı var oradan merdivenlerle üst kata çıkın..

Girişte resepsiyondaki bayana sevgili aroc kartınızı uzatıyorsunuz.. Ondan sonra aroc kartınıza nasıl bir işlem yapıyorlar bilmiyorum çünkü bayan kişi cüzdanımdaki akbank kartını görüp istersenin bununla giriş yapın daha hızlı olur Aroc kartınızdan fotokopi çekip form doldurmamız lazım dedi, "peeki" dedim.. Amma içeri girdikten sonra hizmette bir farklılık olmadığının teyitinide aldım kendisinden..

Salon gerçekten etkileyici plazma tvler, deri koltuklar, bar, açık büfe, masaj koltukları vs. vs. Adında yakışır bir CIP salonu yapmış Akbank aferim kendisine..

İçeri girdiniz sol kısım sigara içilmeyen bölüm, sağ taraf bar ve sigara içilen bölüm.. Arada bir paravan filan yok sigaralarını içenler öbür tarafa doğru özgürce üfleyebiliyorlar, o olay biraz hikaye olmuş yani.. Neyse bunu sigara içmeyenler düşünsün diyerek bardaki yerimizi alıyoruz... Bilimum yerli ve yabancı alkollü içkiler mevcut, ( jack göremedim : ( aynı şekilde alkolsuz içkiler, pastalar börekler gayet yeterli zenginlikte.. Baştan tırsıyorsunuz yahu ücretlimidir aceba bunlar filan diye ama korkmayın saldırın.. Şahsen ben eskiden her havalimanına erken girebildiğim zamanlarda north shield'a bir bilet parası bayıldığım için çok hora geçti açıkcası...

Neyse yeme içme olayı böyle.. Kablosuz internet sınırsız sanırım.. Bardaki çocukla yaptığım röportajda havaalanı içinde yarım saat sınırlaması olduğunu söyledi.. Hoş buradada 1 saat sonra bağlantım kesildi ama bağlantıyı " repair " et dediğimde tekrar bağlandı... "Wireless laptopu" olmayanlar için ethernet kablo girişi, "hiç laptopu" olmayanlar içinde 2 adet pc mevcut : )

İçeride tuvalet yok.. Tuvalet ilk merdivenleri çıktığınız yerde, buda aklınızda bulunsun etrafı kesmeyin boşuna.. : )

Sonuç itibariyle benden 10 puan aldı...

Sona sakladığım bir ayrıntı.. Check-in yaptırıp çıkış kapılarının olduğu bölüme geçtiğinizde karşınızda bir adet GT ve bir adet 156 görüyorsunuz.. ve onların yanından geçip AROC kartınızla CIP salonuna giriyorsunuz ve Alfa Romeo sahibi olmanın ayrıcalığını doyasıya yaşıyorsunuz...

Efendim ?? A3 mü alsam 147 mi demiştiniz : ))

« Son Düzenleme: 08 Kasım 2005, 08:14:54 Gönderen: n/a »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Grandfather

• Ziyaretçi
Atatürk Havalimanı Prime class Kullanım klavuzu..
« #1 : 16 Ekim 2005, 20:46:06 »

Tolga yanlış mı anladım bu CIP salonu iç hatlar terminalinde mi? Benim bildiğim bu salon dış hatlarda idi o halde iç hatlar içinde açtilar.

Dış hatlardaki salonda  bu söylemiş olduklarına ilaveten 2  duş kabini ve  tuvalet mevcut .Malum uzun yola gıdeceksın ya. ))

EKMEL YORGANCIGİL

35 EKY 06

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2005, 20:46:06 Gönderen: Grandfather »

n/a

• Ziyaretçi
« #2 : 16 Ekim 2005, 20:56:12 »
bende geçen sene dış hatlar terminalindeki salona uğramıştım.gayet güzeldi.2 adet pc ,internet,pasta börek.yalnız alkollü içecek yoktu.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2005, 20:56:12 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #3 : 17 Ekim 2005, 07:51:07 »
Aynen öyle abi.. İç hatlardada açıldı, Aroc ilk bu hakkı verdiğinde sadece dış hatlarda vardı.. bir süre sonra Akbank iç hatlardada açtı.. 

quote:

Grandfather wrote:

Tolga yanlış mı anladım bu CIP salonu iç hatlar terminalinde mi? Benim bildiğim bu salon dış hatlarda idi o halde iç hatlar içinde açtilar.

Dış hatlardaki salonda  bu söylemiş olduklarına ilaveten 2  duş kabini ve  tuvalet mevcut .Malum uzun yola gıdeceksın ya. ))

EKMEL YORGANCIGİL

35 EKY 06

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2005, 07:51:07 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #4 : 18 Ekim 2005, 14:59:12 »

yarın ben bı malatya yolculugu yapıcamda ugrıyıcam tolga dedıgın yere ama arkkımda olucak yanımda sızın kartınız yok sız gıremesssınız gıbı bısey olmaz dımı arkkım ıcın benım kartımla ıkımızde gırebılırız dımı

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2005, 14:59:12 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #5 : 18 Ekim 2005, 15:03:45 »

Misafir alınıyor bir problem çıkmaz.. Ama 1 kişi sanırım sadece..

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2005, 15:03:45 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #6 : 18 Ekim 2005, 15:33:38 »
eywallah
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2005, 15:33:38 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #7 : 18 Ekim 2005, 18:04:39 »
misafir sınırlaması yok sanırım.geçen sene ben 3 arkadaşımla girmiştim.sadece isim aldılar
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2005, 18:04:39 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #8 : 18 Ekim 2005, 21:06:40 »

Yiyeceklere saldırma kısmına çok güldüm :)

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2005, 21:06:40 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #9 : 18 Ekim 2005, 21:45:36 »
ben de hep merak etmişimdir. haybeden bir olay mıdır gerçek midir diye.....millete hava atıp duruyoz havaalanında şööle havamız var bööle havamız var diye ama :)
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2005, 21:45:36 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #10 : 19 Ekim 2005, 09:30:03 »
Tolga cesaretli denemen icin kutluyorum seni.Sahsen karizmayi cizdirmemek icin denememistim.Keske bu yaziyi daha once yazsaydin  pazaertesi gunu istanbuldan donus yaptim ve deneme sansim olurdu cok uzuldum simdi.Wireless ataturk havalimanin her yerinde mevcut.Hatta arama yapinca birkactane server bulunabiliyor ama sadece akbank ucretsiz hizmet sagliyor.Yarim saatten cok kullandim baglantida bir kopukluk olmadi.Bu haftasonu tekrar gidiyorum aroc denemesi yapicam bakalim ne olacak.Kesin rezil etmez bizi diyorsun resetlemeyelim karizmayi.Bu arada o gt'ye bende hasta oldum.Ozellikle bordo deri kullanmislar icinde muhtesem guzel duruo :)
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2005, 09:30:03 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #11 : 19 Ekim 2005, 15:01:12 »

Ben işim gereği sık sık İstanbul'a gidip geldiğim için oldukça kullanıyorum. AROC kartının sınırısız sayıda misafir sokma hakkı var. Ben bir keresinde yüzsüzlük yapıpı 8 tane iş arkadaşımı sokmuştum! Yani Akbank kartından daha havalı :) Fotokopi ve form olayı doğru, ancak herhalde artık üşenmiş olmalılarki dün gittiğimde kartı görünce buyrun geçin dedi görevli..Bir de dün gördüm, içeriye iki tane masaj koltuğu koymuşlar ki sırf masaj yaptırmak için gidilir! :)

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2005, 15:01:12 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 07 Kasım 2005, 16:08:19 »

Prime Class Lounge'ta en zor gelen şeylerden biri de laptop'ımı açmış güzel güzel otururken uçak saati yaklaştığında ikide bir kalkıp gecikme var mı yok mu diye bakmaya gitmekti. İşte çözümü bu sitede, tüm uçakların durumunu görebiliyorsunuz, hem de yerinizden kalkmadan :)

http://www.havalimani.com/

(güncellenme hızını kontrol etmekte fayda var tabii :) )

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2005, 16:08:19 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #13 : 07 Kasım 2005, 18:17:40 »
Sevgili alfaman Buna hic gerek yok cunku prime class in icerisinde sadece ucaklarin durumunu gosteren bir ekran var,Giris kapisinin hemen uzerinde oradan bakip gorebilirsin ucaginin rotarini kalkisini boardingini :)
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2005, 18:17:40 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #14 : 07 Kasım 2005, 20:01:55 »
alfaman walla dogru soyluyoo berk ona dıkkat etmedın galıbaa ama olsun o ekranda bı arıza olusursaa senın yontemde ıse yarar
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2005, 20:01:55 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #15 : 08 Kasım 2005, 08:14:54 »

Dikkat etmez miyim, o kadar çok sömürdüm ki orayı en ince ayrıntısına kadar biliyorum! :) İçerideki ekran ile dışarıdaki büyük pano aynı bilgileri göstermiyor her zaman. İçeridekine güvenip bir kere uçağı kaçırıyordum az kaldı! Eğer bu site içerideki ile senkron ise işe yaramaz, dışarıdaki ile senkron ise işte o zaman işe yarar. O yüzden çıkışa yakın oturup kontrol etmek lazım :) Bu cuma oradayım yine, kontrol edip sonucu bildiririm...

« Son Düzenleme: 08 Kasım 2005, 08:14:54 Gönderen: n/a »

GoogleTagged