Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: bu 147 ler hakkındaki yorumlarınız nedir alfistiler?? :)  (Okunma sayısı 3496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

r_aktan

• Ziyaretçi
sayın alfa romeo sahipleri özel insanlardan bi ricam  ;) bende niyetliyim allah kısmet ederse bir 147 alıcam öncelikle aşağdaki linkteki 147 hakkındaki düşnceleriniz. (linkteki 147 92.000 km de bi sorum da bu 92.000 km de 147 de almak ne kadar mantıklı sanırım henüz lpg de takılmamış hiç??)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2006-alfa-romeo-1.6-ts-distinctive-ilk-el-92.000-km-de-119865110/detay
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

xxatmxx

• Ziyaretçi
kilometresi ve yılına göre fiyatı güzel bu jantlarda kolay bulunmuyor tabi ben siyahı tercih etmezdim orası ayrı. İçi de temiz görünüyor ancak ön kapılardaki döşemelerde bir gariplik var gibime geldi muhtemelen kapılar oynanmış daha iyi bilgisi olanlar olacaktır elbet. Detaylı inceletmek lazım. Düzenli bakımları yapılmışsa kilometresi o kadar sorun değil bence

fatihmehmet

• Membro
Mutlaka bir sıkıntısı var bu aracın. Bu kadar ucuz olmaz yoksa. Km takıntısı olmasın. Aracı gösterirsiniz motoru ne alemde öğrenirsiniz. (Genel olarak söylüyorum.) Ben 118 binde aldım 1 ay dolmadan 120 bin oldu.

Ama bu aracın mutlaka hasar kaydı vardır. Uzak durun derim.
2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

r_aktan

• Ziyaretçi
Mutlaka bir sıkıntısı var bu aracın. Bu kadar ucuz olmaz yoksa. Km takıntısı olmasın. Aracı gösterirsiniz motoru ne alemde öğrenirsiniz. (Genel olarak söylüyorum.) Ben 118 binde aldım 1 ay dolmadan 120 bin oldu.

öncelikle vaktinizi ayırıp cevaplandırdığınız için teşekkür.
1)hasar kaydı olup olmadığını nerden öğrencem
2)herkes aracı göster motorun durumunu öğrenirsin diyo.bunun tam olarak ne demek olduğunu bilmiyorum ve nasıl yapacağımı.mesela ankaradaymış araç ve ordan hiç tanıdığım yok.kalkıp aracı alıp herhangi bir alfa servisine, bakın bunun motor durumuna dediğimde heralde belli bi ücret karşılığı alıp bakıyorlar dimi.bide bilgisayara falanmı bağlıolar motor durumunu öğrenmek için??

45volkan45

• Membro
iyi geceler oldum olası plakasını kapatanlara uyuz olmuşumdur.Arkadaş araç satacaksın niye kapatıyorsun plakanı neden korkuyorsun.

hi_cazz

• Membro
İlan hırsızlığı oluyormuş :D Öyle söylüyorlar. Nasıl birşeyse

FB10ur

• Membro
Aracı ilanda görmüştüm daha önce ilan sahibini arayıp sorun plakasını isteyin daha sonra sorgularsınız fakat bu fiyata normal şartlarda olması mümkün görünmüyor..

fatihmehmet

• Membro

öncelikle vaktinizi ayırıp cevaplandırdığınız için teşekkür.
1)hasar kaydı olup olmadığını nerden öğrencem
2)herkes aracı göster motorun durumunu öğrenirsin diyo.bunun tam olarak ne demek olduğunu bilmiyorum ve nasıl yapacağımı.mesela ankaradaymış araç ve ordan hiç tanıdığım yok.kalkıp aracı alıp herhangi bir alfa servisine, bakın bunun motor durumuna dediğimde heralde belli bi ücret karşılığı alıp bakıyorlar dimi.bide bilgisayara falanmı bağlıolar motor durumunu öğrenmek için??

1) Önce plakayı isteyip aldiktan sonra 5664 e verilen plakayı yazıp yolluyorsunuz. Bu pekte güvenilir değil ama hiç yoktan iyidir.
2) Aracı almaya niyetlendiniz diyelim. Ankara da mutlaka detaylı expertiz yapan yerler vardır. 100 lira karşılığında aracın tüm (boya,değişen,on takım, yanal kayma, motor performansı) bölgelerine bakılır. Yalnız burda dikkat etmeniz gereken yalnızca ekspertiz isi yapan bir firma olsun.

Bulamazsanız Alfa Servisi'ne götürüp usta Lifte kaldırır alt takımlara bakar, bilgisayara bağlar motora bakar, bir de boya değişen var mı ona bakar.

Ben 2. Dediğimi yaptırdım sıkıntı çıkmadı ama ilk dediğimi yaptırmak isterdim.

2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

r_aktan

• Ziyaretçi
çok faydalı bilgiler oldu benim için alfistilere teşeşkkür :D

r_aktan

• Ziyaretçi
sahibini aradım sordum.tramer kaydında 26,000 tl ve 1000 tl olmak üzere 2 hasarı mevcut.hasarlı fotolarını da yakında göndercek buraya koyarım. araç hakkındaki düşünceleriniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-satilik-118717986/detay
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 11:26:27 Gönderen: r_aktan »

Kibitzer

• Membro
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 07:45:25 Gönderen: Kibitzer »

r_aktan

• Ziyaretçi
calibra abininkini biliyorum kırmızı değil aslında siyah istiyorum.ama işte yok temiz olan da pahalı
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 11:26:50 Gönderen: r_aktan »

Kibitzer

• Membro
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 07:45:15 Gönderen: Kibitzer »

r_aktan

• Ziyaretçi
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 11:27:11 Gönderen: r_aktan »

r_aktan

• Ziyaretçi

nasıl foto eklicem ya.26,000 tllik hasarın fotosu var ekleyemiyorum..
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 11:27:26 Gönderen: r_aktan »

Kibitzer

• Membro
Link olarak ekle. Mail ile geldiyse www.tinypic.com gibi bir siteye yüklemen lazım.

blackgear

• Membro
ya adamı aradım sordum.tramer kaydında 26,000 tl ve 1000 tl olmak üzere 2 hasarı mevcut.hasarlı fotolarını da yakında göndercek buraya koyarım. 22,500 diyo ama biraz daha pazarlık yaparım. ne dersiniz bu aracı almalımıyım.satınca biraz fiyat kırarak satsam elimde kalırmı??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-satilik-118717986/detay

nasıl foto eklicem ya.26,000 tllik hasarın fotosu var ekleyemiyorum..

Benim kullandığım yöntem;

Hoşgeldiniz bu arada. 26.000 TL lik hasar baya fazla, nasıl oldu da perte çıkmadı anlamadım??Böyle bir arabaya 22bin verene kadar biraz daha sabredin, para biriktirin derim.

http://www.alfistiturkey.com/forum/yeni-uye-adaylarimizin-dikkatine/siteye-photobucket-ile-resim-ekleme/

r_aktan

• Ziyaretçi
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 09:03:06 Gönderen: Gouki »

blackgear

• Membro
26 bin mi tutmuş bu? Fazla gibi geldi bana. :-X

Kibitzer

• Membro
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2013, 07:44:58 Gönderen: Kibitzer »

erdem1904

• Membro
Expertiz ve sigortacı kurbanı bu araç... Araç bu kaza haricinde temiz ve problemsizse piyasasının 5-6000 Tl aşağısını alınır ve satılır... Her malın bir alıcısı vardır.. Alınan fiyat önemlidir... Bu aracın bu modelde bu km de hatasızını 26.000 dan aşağı bulamazsınız.. 19-20 aralığı değerlendirilebilir bence...
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Musty

• Membro
Erdem Beye Katılmamak Elde Değil Hasar Bundan ibaretse, Bu ölçüde bi hasarı sanayide yaptıran adamlar var..15 bin eder demiş bi arkadaş ama o paraya bulursan bende alırım 2 tane :D

r_aktan

• Ziyaretçi
Expertiz ve sigortacı kurbanı bu araç... Araç bu kaza haricinde temiz ve problemsizse piyasasının 5-6000 Tl aşağısını alınır ve satılır... Her malın bir alıcısı vardır.. Alınan fiyat önemlidir... Bu aracın bu modelde bu km de hatasızını 26.000 dan aşağı bulamazsınız.. 19-20 aralığı değerlendirilebilir bence...

hocam 26,000 lık hasar 2010 da olup tramerde ağır hasar olarak geçiyor. birde bu 2009da  1300 tl lik çarpma olarak geçen bi hasar var..  ??

smlcvsgl

• Ziyaretçi
Fotoğrafı bulunan 26.000tl'lik değilde 1300tl'lik hasar olmasın. Böyle kazalı kayıtlı işler mide bulandırıyor bence uzak durmakta fayda 3-5 kuruş fazla verirsin kazasızısını alırsın, yada aynı paraya biraz boşunu alırsın yine kazasızını alırsın. Daha sonra kafanda hep soru işaretleri ile dolaşmazsın.

Cuore Sportivo

• Ziyaretçi
İyi bir kaportacı başka yerden kazası olup olmadığını anlar hatta direklere falan bakın boya olup olmadığı bellidir genelde.

Bunun dışında resimdeki hasar önemli değil diyenler olmuş ama benim gördüğüm kadarı ile şaseye kadar inmiştir bu darbe ve çektirmişlerdir tahminimce.Şase dengesi kaydımı o araç iflah olmaz söyliyim.

Tramer kaydına gelince;bu olayda dünya kadar hile dönüyor.Özelliklebu işten para kazananlar var ufacık hasarları şişirip yazıyorlar faturaları  ;) hatta pert olup kayıdı çıkmayan araçlar falan var...

Araç alırken en temiz yok eski toprak bir kaportacı ve motorcu bulup baktırmak.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal