Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: GT test sürüşü yakında :))  (Okunma sayısı 911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
GT test sürüşü yakında :))
« : 10 Mayıs 2006, 01:40:33 »
dostlarım dün mü, evvelsi gün mü ne tofaş'tan aradılar beni. dediler "test sürüşümüz var. sizi ewinizden alacaz, ewinize bırakacaz. katılmak ister misiniz?" aslında hiç vaktim yok ama ewden alma ewe bırakma fikri cazip geldi açıkçası

peki dedim "hangi arabayla test sürüşüne çıkacaz?". hatun bana 147 dedi. dedim "147 1.6 TS mi?". ewet dedi. bu arabayı kullanan arkadaşlarımız kusura bakmasınlar ama bu arabanın benim için bir esprisi olmadığını ve katılmaktan vazgeçtiğimi belirttim.

dedim TS motor hiç ilgimi çekmiyor, JTS li bi araba olsa ilgimi çekebilirdi. baktım kız pek anlamadı. "JTS nedir biliyor musunuz?" dedim. "kem küm aslında bilmiyorum" kısaca anlattım.

sonra kız "peki hangi arabayı test etmek istersiniz?" dedi. ben de "GT'nin tadı damağımda kaldı, mümkünse düz vites GT'yi kendi arabamı kullandığım yollarda kullanmak isterim". bakalım size dönelim dediler. olumlu bişey beklemiyordum ama pzt günü bi GT göndercekler bana. şaşırdım açıkçası. "şu an mümkün değil" demelerini umuyordum. zira gelecek GT'nin modeli (düz veya ss) kesin değil ama ben burdaki bikaç yerde güzel test edebilirim o aracı

araba pzt gelecek. arabayı kaptığım gibi C terminaline götürüp orada kaptırcam. (kasabaya giderken girdiğimiz yol). zaten yakında can arkımız GT test edip detaylı bilgi vermişti sağolsun bize ama benimkisi daha ziyade kendi arabamla (156 155 hp) performans karşılaştırması şeklinde olacak

pistte kullandım ve 156'ma göre biraz daha yawaş buldum ama çok da emin olamadım. pist çünkü kaymak asfalt ve hızı hissetirmiyor. fakat şimdi kendi arabamla defalarca geçtiğim yolda deneme şansına sahip olacam ve adil-sağlıklı bir karşılaştırma imkanım olacak. gözlemlerimi paylaşırım sizlerle...
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2006, 03:00:00 Gönderen: anIL(34an623) »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
« #1 : 10 Mayıs 2006, 01:48:32 »
bu sırada tofaş'ın böyle bir uygulama yapması güzel ama hala eksikleri var kızcağız bana niye TS motor ile ilgilenmediğimi sordu. ben de "kusura bakmayın ama önerdiğiniz motorun 2 litresini 6 yıldır kullanıyorum. o yüzden ilgilenmiyorum" dedim. hatun bombayı patlattı. "sizin alfanız mı var?"

pes walla. 1000 kere pes. kaç kere anket, form doldurdum, her yerde arabamı vurguladım, üstelik beylikdüzü birmota baya gitmişliğim, zincirlikuyu birmottan, kırmaktan, erkaydan da arabaya parça&aksesuar almışlığım var. hala bana "alfanız mı vardı sizin?" diyorlar
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 01:48:32 Gönderen: anIL(34an623) »

n/a

• Ziyaretçi
« #2 : 10 Mayıs 2006, 03:41:43 »
soru da iyiymiş :)

buarada GT yi istanbul park ta bende özellikle manuel istemiştim..sanki 156 ya göre daha az gidiyormuş hissi vermişti ama yolda kullanınca farksız olduğunu anladım..yazdımda zaten selespeed dışında hoşuma gitti..ve gerçekten bir keyif arabası :)

test snuçlarını bekliyoruz :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 03:41:43 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #3 : 10 Mayıs 2006, 08:34:48 »
Soru gerçekten ilginçmiş..peki sorsaydın ya , o zaman beni neye istinaden aradınız diye :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 08:34:48 Gönderen: Alfadanadam »

CuoreSportivo

• Ziyaretçi
« #4 : 10 Mayıs 2006, 09:44:35 »
Ah bi vakit bulup bende su 159 ve GT'yi test etmek istiyorum. Icine oturmaktan ileriye gidemedim daha...
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 09:44:35 Gönderen: CuoreSportivo »

Alfadanadam

• Moderatore
« #5 : 10 Mayıs 2006, 11:15:59 »
Sen iyisin gene Ziya'cım, ben 159'u canlı canlı bile göremedim daha :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 11:15:59 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #6 : 10 Mayıs 2006, 13:41:56 »
bülent gel ankaraya ayarlarız bi test sürüşü.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 13:41:56 Gönderen: n/a »

admin

• Amministratore
« #7 : 10 Mayıs 2006, 13:48:36 »
En kısa zamanda bir test team kurup, birmotlardan birini basmalı ve tüm modelleri iyice bi mıncıklamalı.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 13:48:36 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Alfadanadam

• Moderatore
« #8 : 10 Mayıs 2006, 13:51:54 »
Ereğliden bir kurtarabilsem kendimi neler yapcam ama, gene de teşekkürler Halil'cim :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 13:51:54 Gönderen: Alfadanadam »

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
« #9 : 10 Mayıs 2006, 15:17:19 »
quote:

Soru gerçekten ilginçmiş..peki sorsaydın ya , o zaman beni neye istinaden aradınız diye :)

abi koç grubunun gerçekten çok büyük veri ambarları var. arkım koç sistemde işe başlamak üzere. o anlatmıştı. bilmam kaç bin terrabytemıymış neymiş???

GT test sürüşünde bi sürü ilgisiz insan vardı. sanırım migrostan, koçbanktan, opetten vs almışlar bilgileri. herhalde ben de onların arasına karıştım
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 15:17:19 Gönderen: anIL(34an623) »

tarkan156

• Ziyaretçi
« #10 : 10 Mayıs 2006, 19:24:48 »
ya bu gt yı antalyada test edebilme imkanımız yokmu acaba?
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 19:24:48 Gönderen: tarkan156 »

n/a

• Ziyaretçi
« #11 : 10 Mayıs 2006, 21:08:45 »
bülent abi 159 u canlı canlı gör derim birde bizim 156 lar ile yan yana koydummu işte o zmn nasıl bir araba olduu ve estetik bakımdan ne kadar daha ileri gidildii apaçık ortaya çıkıor...   bizimkiler süt dökmüş kedi kalior o kaslar altında çok fazlada olmasa biraz bi burukluk yaşior....!
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 21:08:45 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #12 : 10 Mayıs 2006, 21:11:47 »
Bülent abi İstanbul a atınca kendini bir haber ver ayarlayalım sana 159 la sınırsız km bi test :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 21:11:47 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #13 : 10 Mayıs 2006, 21:27:42 »
quote:

ya bu gt yı antalyada test edebilme imkanımız yokmu acaba?

Antalya'da var birmot Tarkan Bey.. Orda yapabilirsiniz..
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 21:27:42 Gönderen: n/a »

tarkan156

• Ziyaretçi
« #14 : 10 Mayıs 2006, 21:47:01 »
ben 10 gün kadar once antalya birmottaydım gt yoktu,zaten oraya hıc gelmedı sadece araba fuarı ıcın getırmıslerdı orda ıncelemıstım ama test edebılme sansım olamadı.159 testı ıcın davetıye yolladılar 2 ay falan once onu bayaa bı test ettım,bugun ıtıbarıyla gt gelmısmıdır olmazsa acıp bı sorıyım cunku ılerde cıddı anlamda almayı dusundugum bı arac zaten antalyada kımsede almaz tek gezerim süper olur:)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 21:47:01 Gönderen: tarkan156 »

n/a

• Ziyaretçi
« #15 : 10 Mayıs 2006, 22:32:40 »
quote:

ben 10 gün kadar once antalya birmottaydım gt yoktu,zaten oraya hıc gelmedı sadece araba fuarı ıcın getırmıslerdı orda ıncelemıstım ama test edebılme sansım olamadı.159 testı ıcın davetıye yolladılar 2 ay falan once onu bayaa bı test ettım,bugun ıtıbarıyla gt gelmısmıdır olmazsa acıp bı sorıyım cunku ılerde cıddı anlamda almayı dusundugum bı arac zaten antalyada kımsede almaz tek gezerim süper olur:)

Sizin Birmotada mı vermemişler GT : ) Çok ilginç yaw : )
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 22:32:40 Gönderen: n/a »

Alfadanadam

• Moderatore
« #16 : 10 Mayıs 2006, 23:12:28 »
quote:

Bülent abi İstanbul a atınca kendini bir haber ver ayarlayalım sana 159 la sınırsız km bi test :)

Valla süper olur Can, kısmet artık..belki buluşma zamanı bir 159'la gelirsin de taze taze bakarız :)
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006, 23:12:28 Gönderen: Alfadanadam »

n/a

• Ziyaretçi
« #17 : 15 Mayıs 2006, 23:49:33 »
ee gönderdiler mi GT'yi anılıcım bekliyoruz değerli yorumlarını : )
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2006, 23:49:33 Gönderen: n/a »

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
« #18 : 16 Mayıs 2006, 01:01:28 »
tolga büyüksün baba. müsait bi ara yazacaktım gün içinde pek müsait olmadım açıkçası

ewet bugün GT geldi ve test etme imkanım oldu. 205-55-16 lastikli 2 litre SS göndermişler. arabayı bayan bir satış temsilcisi getirdi. arabayla sağlam bastım açıkçası. hatta bayan sık sık uyardı beni: "yawaş gidelim lütfen" diye ama pek kulak asmadım açıkçası

işte 156 2.0 TS (155 hp) ile GT 2.0 JTS  karşılaştırması:

PERFORMANS:
öncelikle arabanın performansı benim arabanınkiyle aynı. çok az bi fark war. hangisi daha iyi emin değilim. yan yana gitmeleri gerek daha iyi anlamak için. pistte kullandığım GT'den daha iyiydi ama kesinlikle. pistte kullandığım 225 lastik 18 janttı. 2 litre JTS motoru etkiliyor açıkçası 16-18 jant farkı. bi de pistteki araba siyah duman veriyordu nedense. belki de o araba sorunluydu

YOL TUTUŞ:
yol tutuş konusunda GT çok üstün. hatta son zamanlarda kullandığım tüm arabalardan üstün.

FRENLER:
frenler çok iyi gerçekten. fakat 156'mın frenlerini de ben çok kuvvetli buluyorum. hatta bu konuda bikaç arkla fikir ayrımına düşmüştük. zayıf bulanlar var aramızda. GT'nin frenler çok iyi ama 156'dan büyük bi fark göremedim ben.

KLİMA:
arklar klima budur. ızgaralar geniş-güzel ve püfür püfür üflüyor. 156'nın 2 kliması gücünde

SS:
allahım bu ne rezalettir böyle. selespeed kullanan arklar kusura bakmasın ama düz vitesin yanında SS eşşek gibi ağır. her vites geçişinde belki de 1 sn zaman kaybı var. ayağımı gazdan çekmeden de değiştirdim ama yok arklar. acayip yawaş. maserati teknolojisi kullanılmış, hızlandırılmış, vs. bu mu hızlandırılmış hali? önceki SS'lerin o zaman vites değiştirmesi 2 sn sürüyordu herhalde vites büyütme gerektiren sakat makas atılmaz bu arabayla. allah korusun arkadan girersiniz. araba belki 1 sn gaz almıyor.

ayrıca city versiyonu da anladığım kadarıyla sadece trafik için uygun. arabaya alışmam için önce city modunda kullanmamı tavsiye etti ark. aldık city moduna. yaw bu ne? hız 60-70 km, devir 1800-1900, araba kendini 5. vitese attı. araba bayıldı. dedim "bu niye böyle? araba bayıldı". ark gaza basın veya frene dokunun dedi. yaw niye gaza basayım weya fren yapayım? çok saçma arklar. daha sonra başka bi yerde city modunda gazladım red line çevirdik vites yükseltmedi nasıl bi sistemse? 70 kmde kendini 5. vitese atıyor? 2. viteste 100 km koyuyoruz, vites yükseltmiyor? anlamadım, bayan ark da anlatamadı walla

GÖSTERGELER:
yaw ii güzel ama kullanışsız arklar. 156larda 7000 devir kabak gibi önünüzde. yola olan dikkatiniz dağılmadan red line'a ne kadar kaldığını görebiliyorsunuz. GT'de sportif olsun diye geniş tutulmuş ama bu durum devir saatini okumanızı zorlaştırıyor. kaç defa red line girdim bu yüzden.

AYNALAR:
arka cam çok dar. dikiz aynası ben çok kullanıyormuşum meğersem. bugün farkettim. GT'nin genelde görüş açıları başarısız arklar

SONUÇ:
arklar ben bugün GT'den soğudum. arabanın fiyatı 40.000 euro. son euro hareketlenmesinden sonra fiyatı uçtu iyice. yakın zamanda bu araba 64 milyardı sanırım. 64 milyarken bile tatminkar değil bence. arabada xenon yok, sunroof yok, alarm yok. xenon aldın mı far yıkama almak zorundasın. 16 jant istemeyen olabilir. onun için de 17 veya 18 jant farkı vermek gerek. tam fiyat bilmiyorum ama şu an bunlar olan bi GT için 80 milyar isterler sanırım. 80 milyarlık araba değil arklar. ya da benim 80 milyardan beklentim çok daha fazla (tam rakam hesaplamadım. 80 benim tahminim.son euro hareketini de unutmayalım pls)

« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2006, 01:01:28 Gönderen: anIL(34an623) »

Tufan

• Membro
« #19 : 16 Mayıs 2006, 10:23:19 »
Biraz önce Alfa müşteri hizmetlerinden aradılar, aynı anıl gibi bana da 147 test etmek ister miyim diye sordular. gerisi aynı benim de:) haftaya ctesi günü gt 'yi eve getirecekler.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2006, 10:23:19 Gönderen: Tufan »

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
« #20 : 16 Mayıs 2006, 13:53:18 »
he he he abi şimdi muhtemelen zincirlikuyu birmottan elif hn arayacak seni ve test sürüşüne de o gelecek.

abi tanışıklığımız olduğunu belli etmeden, "test sürüşlerinde tatsız olaylar oluyor mu?" falan diye bir sorsana sana zahmet

dün ben bizim kankayla katıldım test sürüşüne. bu çevredeki müsait tüm yollarda sağlam bastım ve aksiyonlu kullandım gerçekten. elif hn tedirgin oldu. şimdi kendisi de haklı ama GT test ediyoruz sonuçta, 159 dizel test etmiyoruz

hatta dönüş yoluna geçerken elif hn, "isterseniz arkınız kullansın" dedi. umuyordu ki arkım yawaş ve sakin kullanacak. arkım harbi delidir. çocuk liseden beri kankam onun sürdüğü arabaya zor da kalmazsam binmem. o denli yani.

ben arkıma vermeyecektim ama sürmek istediğini söylemişti. elif hn öyle söyleyince de vermek zorunda kaldım. arkım harbi abarttı. elif hn çok korktu, fenalaşır gibi oldu bi yerde. ben arkımı yavaş gitmesi için uyarmak zorunda kaldım, vs. bi daha bize test aracı yok herhalde
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2006, 13:53:18 Gönderen: anIL(34an623) »

n/a

• Ziyaretçi
« #21 : 16 Mayıs 2006, 23:19:22 »
hehe anılcım crm listesinden direk black liste geçiş yapmışsın bu durumda : )
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2006, 23:19:22 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #22 : 17 Mayıs 2006, 18:03:37 »
Anıl güzel test etmişin :)

aynı sende benm gibi SS i sevmemişin,156 2.0 ın manuel nası gittiğini bildikten sonra SS bana hiçmi hiç tat vermedi.
ama dediğin gibi yol tutuş benm yaylı 147 den daha konforlu ama enaz benim 147 kadar başarılı..
arka görüş konusundan katılıyorum ama ben yazmamıştım çnkü bu bir coupe ve doğal olarak arka camın eğimi çok fazla,doğal olarakta görüş alanı dar :)

manuel boş bi GT fiyat artışlarından önce 58.000YTL ydi..
16jant,xenonsuz..ama manuel :) 16jant olsun,manuel olsun ,xenonsuz da olabilir,ki ben GT nin xenonundan pek memnun kalmamıştım,jant olarak orjinal jantlardan daha iyisini hafifini takabilirsin sonradan,xenonda takılabilir gene sonra :)
komple standart bi GT ye tavım ben walla :)

hea yay istiyor ama :P bi 3lük süper olur :)

bide çerçevesiz kapılar çok güzel duruo gene :)
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2006, 18:03:37 Gönderen: n/a »

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
« #23 : 18 Mayıs 2006, 03:42:27 »
bi de renk de GT'de önemli sewgili can. gelen GT siyahtı. istanbul parktaki arabalardan biriydi zaten. siyah renk GT'yi hiç göstermiyor. araba silik duruyordu. o kadar gezdik, kimse dönüp bakmadı yüzümüze

bana sorarsanız GT'de en güzel renkler kırmızı ve füme.

tolga sanırım haklısın. black list seri başı durumundayım şu an
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2006, 03:42:27 Gönderen: anIL(34an623) »

n/a

• Ziyaretçi
« #24 : 19 Mayıs 2006, 01:49:21 »
quote:

bi de renk de GT'de önemli sewgili can. gelen GT siyahtı. istanbul parktaki arabalardan biriydi zaten. siyah renk GT'yi hiç göstermiyor. araba silik duruyordu. o kadar gezdik, kimse dönüp bakmadı yüzümüze

bana sorarsanız GT'de en güzel renkler kırmızı ve füme.

tolga sanırım haklısın. black list seri başı durumundayım şu an

nee bakmadımı ???
bi sorun war :)

abartmıyorum bnm araba kırmızı falan die dikkat çekio ama siyah GT durduğu yerde bile milletin kafasını çevirtiyorduki giderken oo hoo :)

yani sende bi kısmetsizlik olmuş bence :)
ama siyajın arabanın hatlarını gizlediği kesin..

bence de luce di amalfi grisi ve bildiğimiz füme stromboli ydi snrm onlar çok güzel oluo buarabada :)

« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2006, 01:49:21 Gönderen: n/a »