Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Hayal gerçek olacak mı?  (Okunma sayısı 258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« : 05 Nisan 2006, 11:00:11 »

Alfa Romeo'nun iki yıl önce Frankfurt'ta tanıttığı konseptin seri üretimi tehlikeye girdi

Fiat Group bünyesinde bulunan Alfa Romeo tarafından iki yıl önce Frankfurt’ta tanıtılan 8C Competizione’nin seri üretimi tehlikeye girdi. Eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda modelin seri üretimini tanıtmayı planlayan ve şu ana kadar 500 otomobil için sipariş bile alan Alfa Romeo, Ferrari ve Maserati ile karşı karşıya geldi.

V8 motor kullanan ve rakiplerine oranla donanım farkı bulunmayan 8C Competizione’nin, aynı sınıfta mücadele eden Ferrari ve Maserati modellerinin satışını ciddi oranda düşürmesinden endişe edilirken, yeni modelin sınıfına göre düşük olması planlanan fiyatı da bu korkuyu doğruluyor.

Gelen siparişler ve verilen sözler dikkate alındığında zor bir duruma düşen firma, 8C Competizione’nin gerçeğe dönüşebilmesi için motor gücü ve donanımda revizyona gitmeyi de düşünüyor.

kaynak:arabam.com

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 23:06:29 Gönderen: n/a »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alfa 156

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #1 : 05 Nisan 2006, 11:20:06 »

Tüh bu kötü oldu desenize gene performansı düşük piyasaya çıkacak.

Yazık

quote:

Onur wrote:

Alfa Romeo'nun iki yıl önce Frankfurt'ta tanıttığı konseptin seri üretimi tehlikeye girdi

Fiat Group bünyesinde bulunan Alfa Romeo tarafından iki yıl önce Frankfurt’ta tanıtılan 8C Competizione’nin seri üretimi tehlikeye girdi. Eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda modelin seri üretimini tanıtmayı planlayan ve şu ana kadar 500 otomobil için sipariş bile alan Alfa Romeo, Ferrari ve Maserati ile karşı karşıya geldi.

V8 motor kullanan ve rakiplerine oranla donanım farkı bulunmayan 8C Competizione’nin, aynı sınıfta mücadele eden Ferrari ve Maserati modellerinin satışını ciddi oranda düşürmesinden endişe edilirken, yeni modelin sınıfına göre düşük olması planlanan fiyatı da bu korkuyu doğruluyor.

Gelen siparişler ve verilen sözler dikkate alındığında zor bir duruma düşen firma, 8C Competizione’nin gerçeğe dönüşebilmesi için motor gücü ve donanımda revizyona gitmeyi de düşünüyor.

kaynak:arabam.com

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2006, 11:20:06 Gönderen: Alfa 156 »

CuoreSportivo

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #2 : 05 Nisan 2006, 11:59:05 »
Nedir bu Alfa'nin talihsizligi. Ayni sekilde ilk SUV'si (2003 Cenevre Otomobil fuarinda tanittigi)KAMAL'in da seri uretime gecmesi ertelendi. Sebebiyse hatchback ve sedan modellerinin toplamda 300.000 adet satmasinin beklenmesi. Aksi takdirde sirket zarar'a ugruyormus. Ancak belirlenen kota asildiginda Kamal seri uretime gececek. Daha coook bekleriz.... 
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2006, 11:59:05 Gönderen: CuoreSportivo »

master

• Editore
Hayal gerçek olacak mı?
« #3 : 05 Nisan 2006, 17:04:40 »

Peki düşünmemişler mi ki 8C Competizione'nin Alfa Romeo'ya sağlayacağı imajla birlikte daha alt modellerde de önemli bir satış artışı olacak ? Bana kalırsa bu artış , Ferrari ve Maserati'nin kaybını karşılar , üstüne kâr da bırakır.

8C Competizione 250-300 hp gibi o görüntü için berbat kalacak bir güçle piyasaya çıkacağına hiç çıkmasın daha iyi. İmaj sağlayacağına imaj götürür. İnsanların beklentilerini yüksek tutup ardından beklentilerin altında bir model çıkarmak çok ciddi bir pazarlama hatasıdır , umarım Alfa Romeo bu hataya düşmez. Baştan belliydi zaten bu aracın Ferrari ve Maserati'nin önünü keseceği , niye piyasaya çıkarken huysuzlanılıyor.

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2006, 17:04:40 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

n/a

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #4 : 05 Nisan 2006, 21:04:48 »

zarar ettirecek olduktan sonra çıkmasın daha iyi bence. üretici zarar ettiği zaman, mutlaka bi sonraki modelde eksiklikler çıkar. :) yeni 159'larda (160 mı olacak nedir :))  bi anda işçilik sorunları başlarsa, asıl o felaket olur ya :)

önemli olan kar etmek bence de.

(evet, ben de paraya tapıyorum :P )

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2006, 21:04:48 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #5 : 06 Nisan 2006, 13:31:18 »

Zaten Ferrari Maserati ve Alfa Romeo  Fiat bünyesindeki markalar değilmi??? Satıcağı yine kendi otomobili niye endişe duysun satışları düşücek diye??? + her otomobilin meraklısı ayrı bana göre...

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 13:31:18 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #6 : 06 Nisan 2006, 14:34:56 »
mesela, satacağı bir ferrari için, bir 8c'ye göre daha çok kar edecektir bizim grup. o zaman 8c yerine ferrari satmayı yeğlerler...

quote:

uc_poyraz wrote:

Zaten Ferrari Maserati ve Alfa Romeo  Fiat bünyesindeki markalar değilmi??? Satıcağı yine kendi otomobili niye endişe duysun satışları düşücek diye??? + her otomobilin meraklısı ayrı bana göre...

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 14:34:56 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #7 : 06 Nisan 2006, 19:41:31 »

İyide Ferrari olayı çok farklı ... Bence Ferrari alacak adam gene gider Ferrari alır .. 8C'nin ben Ferrari satışlarını etkileyeceğini hiç düşünmüyorum..

Maserati'yi etkiler mi .. Bence onuda etkilemez.. Zaten Maserati süper satış rakamları olan bir marka değil.. Alfa sonuçta tüm ülkelerde daha yaygın satılmış daha çok servis ağı olan bir araba 8C bence Maseratinin satıp satabileceğinden çok daha fazla satar ( = Para )..

Genel olarak bence olay satış rakamlarını etkilermi etkilemezmi olayı değil.. Grup olarak bakınca ha 8C satmış ha Maserati farketmezki.. Bence sorun aynı grubun elinde fazla spor markanın bulunması.. Spor modellere fazla fazla yatırım yapılması Fiat Grubunun toptan zarar görmesine sebep olabilir bence bunu düşünüyorlar.. Ferrariden vazgeçemeyeceklerine, Maserati markasınıda yok edemeyeceklerine göre Alfayı orta sınıf Spor araba segmentinde devam ettirmeye karar almış olablirler..

Tabi zaman gösterecek... 

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 19:41:31 Gönderen: n/a »

Onur

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #8 : 06 Nisan 2006, 19:59:27 »
alfa çok eziliyor ondan 8C daha az güçle çıkabilir karşımıza, yakında 166 sınıfı Alfa dan kaldırılıp maserati ye geçerse şaşırmayın, Onur demişti dersiniz
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 19:59:27 Gönderen: Onur »

master

• Editore
Hayal gerçek olacak mı?
« #9 : 06 Nisan 2006, 20:31:54 »

Bir topicte Ferrari-Alfa-Maserati'nin gelecekteki modelleri ve hangi platformların ortak kullanılacağı yazıyordu. O plana göre 8C işin içinde yoktu. Maserati'nin en alt modeli Brera'yla aynı platformda olacaktı ve yanlış hatırlamıyorsam bir de SUV olacaktı Maserati'de.

Ama bu denli plansızlık hakkaten kabul edilir gibi değil. Şu andan itibaren 8C babalar gibi 440hp olarak çıkmalı , ortalığı birbirine katmalı. Fiyat düşük olacak dediklerine göre de bir BMW M3 civarında olur tahminimce (120.000 euro) ki bu muhteşem bir fiyat. 120.000 euro civarında tahmin ediyorum çünkü bu sınıfın müşterileri arada 10-20bin euro fark var diye gidip Ferrari dururken Alfa almaz. İşte bu noktada Tolga Abi'ye katılmamak elde değil , Alfa Romeo her ne kadar geçmişi çok mükemmel bir marka olsa da günümüz itibariyle Ferrari dendiği zaman insanın aklıma muhteşem bir asalet ve ayrıcalık geliyor , hiçbir Tifosi de "aa Alfa ucuzmuş ben Ferrari'den vazgeçtim Alfa alayım" demez bence , öyle dese bile "ulan benim garajdaki F360 , Testarossa ve Enzo'nun yanına yeni bi Scaglietti alayım , ha bi de Alfa 8C diye bişey çıkarmış , onu da bi deneyelim bakalım" der muhtemelen :)

Bir de bu kadar konuşuyoruz ama esas soru şu , 8C çıkınca Türkiye'ye gelecek mi ?

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 20:31:54 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

n/a

• Ziyaretçi
Hayal gerçek olacak mı?
« #10 : 06 Nisan 2006, 23:06:29 »

Onur'a katiliyorum; Maserati'nin 166 sınıfında bi modelinin çıkması bana da şaşırtıcı gelmez.

Şimdi, hakkaten de eğer fiyatlar Ferrari ile eş olacaksa tabi herkes Ferrari alır. Ama o zaman, tutup da kim 8c alır ki zaten? :) Ne anlami kaliyor ki onca üretimin....

Tolga'nın grupla ilgili yorumuna da katiliyorum; Fiat grubunun biraz prestijli, hoş otomobillere ihtiyacı var. Alfa da bu işe aday. Alfa reklamlarına bakın; sanki sportif bir markanın değil, Audi'nin reklamlarını izliyorus :)

Ama sonuçta, üretilmesi şirkete (daha doğrusu gruba) faydalı olacak olsa, 8c'yi üretirlerdi bence. Şüphem yok bundan.

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2006, 23:06:29 Gönderen: n/a »

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal