Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Merhabalar  (Okunma sayısı 922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AR147

• Ziyaretçi
Merhabalar
« : 27 Aralık 2016, 00:31:58 »
Aranıza yeni katıldım. Karamanda 3. Sınıf üniversite öğrencisiyim. Memleketim ordu. 2 gün içinde telefonla anlaştığım bir Alfa Romeo 147 mk2 2006 model araca Allah nasip ederse sahip olacağım. 2. aracım olacak. Yıllardır süren Alfa özlemi bir daha başlamamak üzere inşallah son bulacak. Ben sizlerin bilgisinden ve tecrübesinden faydalanmak istiyorum. Öncelikle ilk sorum malum yaklaşık 1 bucuk sene daha Karamandayım. Konya'ya 100km. Konyada bildiğiniz güvenilir Alfa Romeo yetkili servisi veya özel servisi varmıdır. Varsa nerededir. Bilgilerinize ihtiyacım var. O kadar olumsuz yorumlara (aile eş dost akraba) rağmen vazgeçmedim. Bana çıkarttıkları en büyük sıkıntı bakımını nerede yaptıracaksın afedersiniz yolarlar basarlar falan filan oldu. Memleketime gittiğimde Samsun için Okulda olduğum dönemde Konya için aracımın bir sıkıntı oluşturması halinde gidebileceğim servisler hangileridir. Şimdiden herkese teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2016, 00:38:16 Gönderen: AR147 »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Kaan

• Membro
Ynt: Merhabalar
« #1 : 27 Aralık 2016, 07:43:22 »
Hoşgeldiz. Konya için en yakın ve güvenilir servisler Ankara ve Antalya'da. Eğer aracınızdan soğumak ve pişman olmak istemiyorsanız özel Alfa Romeo servislerine gidiniz. Forum içinde il il servislerin yer aldığı konular mevcut. O konulardan da bilgi alabilir siniz.
1 hayal
5 duyu
6.his

AR147

• Ziyaretçi
« #2 : 27 Aralık 2016, 14:49:20 »
Çok az bir zamanım kaldı eğer kafamdaki kurdu öldürebilirsem akşam 22.00 da yola cıkmam gerekecek istanbula. Ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. Kafamı en çok karıştıran servis. Ben karamandayım Ankara ve Antalya bana çokta yakın değil. Ben her arızada buralara nasıl gideceğim. Sonuçta öğrenciyim. Aracın Konyada veya Karamanda  cebimi fazla yormayan servisini bulabilir miyim. Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. Bu arabalara bu kadar aşıkken dediğiniz gibi soğumak istemiyorum. Heryerde alfadan anlamayan ustaya götürülen araçlar alınmaz deniliyor. Burada ki sanayide özel servislerin hiçbirine gidemem o zaman. Ne yapmalıyım sizce. ?

Kaan

• Membro
« #3 : 27 Aralık 2016, 15:13:25 »
Arabayı sağlıklı yürütmek için kesinlikle Alfa servisine gitmenizi öneriyorum. Yol gözünüzde büyüyorsa eğer en yakın yetkili servise gidin derim. Çünkü Alfa'ya birşey oldu mu gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Forumda birçok konu var yaşananlar ile ilgili. Tabii yağı suyu filtresi gibi küçük şeyler için gitmeye değmez ancak belli başlı kalifiye işler için kesinlikle marka üzerine ustalaşmış özel yada yetkili servislere gidin.
1 hayal
5 duyu
6.his

Doğa Tosun

• Membro
« #4 : 27 Aralık 2016, 17:15:00 »
ben de üniversite öğrencisi olarak 1 senemi 147 ile geçirdim. Sorunsuz düzgün bir 147 alırsan zaten sadece bakımı geldiğinde gider gelirsin. Yağ değişimi vesaire kolay periyodikler zaten iyi bir ustanın yapabilecrği şeyler. Trigerdir ıvırdır zıvırdır bunlarda kesinlikle Ankara'ya gelmeni tavsiye ederim.

Güzel bir 147 al, iyi bakılmış bakımı aksatılmamış. 2-3 lira fazla da olsa piyasasından al düzgünse. İnan öyle seveceksin ki bi bakımmış servismiş görmüyo insanın gözü. Sattığıma çok pişman oldum 147'mi :)

Alacağın 147'ye dikkat et, eğer cacık bi araba alırsan etrafındakiler sana birkaç ay içinde "ben demiştim demi, uğraş dur şimdi" diyecekler. Düzgün alır ve sen de iyi bakarsan birkaç aya "bana da bulsak ya şöyle seninkinden" demeye başlarlar. Bol bol tecrübeyle sabit. 147'm olduğu dönem evde 3 Alfamız vardı. Hepsinde durum aynı.
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

AR147

• Ziyaretçi
« #5 : 27 Aralık 2016, 19:25:00 »
Anladım. Dediğiniz gibi keşke temizini düzgününü bakımı aksatılmamışını bulup emin olupta alabilsek. Adam aynılarını diyor telefonda ancak dediği hiçbirşey çıkmıyor. İstanbuldaki araçtan vazgeçtim zaten normalden ucuz olması beni biraz kıllandırmıştı. Şuan beklemedeyim. 26500 gibi bir bütçe var. İnşallah dediğiniz gibi bir araç bulup alıp severim ki almadan bu kadar sevdiysek aldığımda düşünemiyorum.

Merrdooo

• Ziyaretçi
« #6 : 15 Mayıs 2017, 15:10:34 »
Herkese iyi gunler oncelikle.1.9 dizel 159 almayi dusunuyoruz.Amkarada usta sikintisi cekmeyecegimizi dusunuyorum fakat 159 da kronik soeunlar nelerdir  bilmiyorum aydinlatabilirseniz sevinirim.Makyajsiz kasa icin

admin

• Amministratore
« #7 : 15 Mayıs 2017, 15:55:39 »
Herkese iyi gunler oncelikle.1.9 dizel 159 almayi dusunuyoruz.Amkarada usta sikintisi cekmeyecegimizi dusunuyorum fakat 159 da kronik soeunlar nelerdir  bilmiyorum aydinlatabilirseniz sevinirim.Makyajsiz kasa icin

Başlık ile alakası olmayan bir konudan bahsetmişsiniz ama yine de önce bir forumu bir karıştırın bakalım, 159 ile çok ayrıntılı olmasa da tatmin edecek kadar bilgi olduğunu düşünüyoruz.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

ArinFırat

• Membro
« #8 : 15 Mayıs 2017, 18:20:56 »
Konya'da Alfa Romeo'ya yetkili servis Koyuncu Otomotiv bakıyor.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GoogleTagged