Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Park halindeki aracın lastiğine çarpıp, YAMULTMAK!?  (Okunma sayısı 2133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ormanci

• Membro
Nasıl olmuş ne olmuş, açıkçası C.tesi'den beri feci uyuz oldum, gerildim, sinirlerim zıpladı. Dün de Sercan'la Yılmaz Usta'ya sardım ne oldu ne oldu hasar nedir ne boyuttadır, ne yapacağız vs diye, kusura bakmasınlar buradan da yazmış olayım :)  :-[

C.tesi günü Suadiye taraflarında Kasdaş mıydı ne haltsa, o sokaklardan birinde park ettim. Baktım sokak biraz dar gibi, başka yere mi park etsem diye düşünürken, boşver dedim şimdi buradan çıkarım, C.tesi günü bu trafikte gez babam gez, dolaşmak zorunda kalırım diye vazgeçtim. Tam böyle düşünürken sokaktan VW Transporter geçti, baktım arabayla da baya mesafe kalıyor, ha iyi dedim, kamyon falan bile geçer buradan. Önümde de başka araçlar var zaten... Herneyse, bıraktım gittim.

2-3 saat hanımla dolaştık geldik, arabaya bindim, arkamda da başka arabalar park etmiş, parkçı ortalarda yok ama cama fişi basıp gitmiş.

Çıktım, biraz ilerledim, aaa direksiyonu düz tutmama rağmen araba sola gidiyor bariz bi şekilde. Noluyo be dedim lastik mastik mi patladı acaba, ileride çektim bi yere durdum, lastiklere baktım sağlam. Sonra dikkatimi çekti, sol arka lastik bildiğiniz yamuk duruyor.

Haydaa dedim, spacer mı kırıldı, bijon mu çıktı vs. gibi şeyler aklıma geliyor, vuruyorum ediyorum, yok, arka lastik yamuk, içeri bakıyor, ama bağlantılar sağlam. Dedim birisi çakmış o zaman. Tekrar durdum, zaten bu arada araba kıçını sallaya sallaya gidiyor fazla da hızlanamıyorum. Kaportaya baktım, hiçbişey yok.

O saatte rotçuya yetişebildim, Sercan'la konuşup, belki basit bişeydir dedi. İnşallah dedim gittim, o sırada fark ettim ki jantın üzerinde ufak bi siyah iz var bir de, başka bişey yok.

Geçerken motorun biri falan mı çarptı desem, böyle yamultamaz, yamultması için kafa göz yaracak şekilde sağlam kaza yapması lazım. Araba çarptı desem, kaportada hiçbişey yok, nasıl becerdi. Lastikte bile bir dokunma, sürtme, değme izi yok. Birisi manevra yaparken falan ön lastiği benimkine mi çaktı acaba diye düşünüyorum. O zaman da yine karşı tarafın aracında da bişey olması gerekmez midir? Bir de öküz gibi çarpmış olması lazım. Yani fark etmemiş bilmemne desek, o da zor sanıyorum. Çarpmış, bakmış ki görüntüde kaporta hasarı yok, basmış gitmiş herhalde onun bunun çocuğu...

Üzüleyim mi, kaportada hasar yok diye sevineyim mi bilemedim.

Kaskoya beyan yoluyla başvurduk. Bir arkadaşımın dediği gibi, nurtopu gibi bi Tramer kaydım olacak :) Neyse artık, yapacak bişey yok, bir de şimdi eksper geldi, gelmedi, inceledi, onay verdi, vermedi, şöyle dedi, paranın şu kadarı ödenecek, şu tarihte ödenecek tarzı geyikler şeklinde süreç işleyecek. Bakalım inşallah sigorta kıllık mıllık yapmaz, çabuk sonuçlanır...

5 yaşındaki alete hala mı nazar değer ya :P
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ucarozcan

• Membro
Geçmiş olsun.
Nasıl jantı yamulturlar çözemedim.  :S
Bayağı bir yetenek ister böyle bir olay.
Umarım daha kötüleri olmaz. :nazar:
Arabam Şekil Yolumdan Çekil!

Ormanci

• Membro
Teşekkürler, jant değil, salıncak yamulmuş. Jant görüntüde sağlam ama tabi bakalım inşallah başka bişeyler çıkmaz ekstradan. Gerçekten de yetenek isteyen birşey olmuş.

krm1983

• Membro
Çok geçmiş olsun. Maalesef cadde ara sokakları şantiyeye döndü.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Siamo fatti della stessa materia di cui sono fatti i sogni.

DcD-Semih

• Membro
Hocam başıma 2 defa geldi aynısı, birinde rot ayarı kaçmıştı sadece ara sokaktan çıkan bir serseri dokunmuştu diğerinde iş daha da ciddi idi salıncak kırıldı araba o tekerin tarafına doğru düştü resmen. Gaz verdiğimde sola fren yaptığımda sağa gidiyordu çekicilik olmuştu yani :) Geçmiş olsun fazla hasar vermemiştir umarım, dışarıdan birşey belli olmaması sevindirici.
2001 Alfa Romeo 145 1.6 T.spark - Giallo Zoe
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Rosso
2002 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Bianco Polare
2002 Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed - Grigio Chiaro
2000 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Rosso
2004 Alfa Romeo 156 2.0 T.Spark - Grigio Metallico
2012 Alfa Romeo Giulietta 1.4TB - Bianco Pastello

Doğa Tosun

• Membro
abi muhtemelen dar manevra falan yapıyorsa değmiştir, değdiğini farketmeden(yada farkederek) ittirmiştir. Başka türlü bi anlık sert bi darbeyle yamultacak kadar vursa kaporta da izler olurdu bence. Geçmiş olsun
"AlfaRomeo 159 JTDM Dist.Plus Qtronic
"MercedesBenz C180 AMG Selection
"BMW 520i Executive Plus

"Alfa MiTo 1.4 TB (sold)
"Alfa GT 2.0 JTS Selespeed (sold)
"Alfa 147 1.6 TS (sold)
"BMW 320ied 40th year(sold)
"BMW X5 3.0i (sold)
"BMW 320ia (sold)
"MercedesBenz C180 AMG(sold)
"VW Passat B8 Highline(sold)
"Honda Civic SportPlus 182(sold)
"Nissan Navara 4x4 Platinum(sold)

alisto

• Membro
Suadiye (caddebostan) tarafı bu ara şantiyeye döndü zaten, her tarafta inşaat ve kamyonlar. Muhtemelen onlardan biri manevra yaparken dokundu heralde.
Can sıkıcı, geçmiş olsun :(

forumda şöyle bir yazı görmüştüm zamanında.. "göz dedik, nazar dedik, bi türlü sanayiden çıkamadık, sattık sonunda.."  hepimizin sonu böyle galiba :)

octinum

• Moderatore
Geçmiş olsun. Doğa'nın dediği gibi bence de; çarpma olsa jantta filan belli olurdu. Yüksek torklu bir şeyler dokunup dokunduğunu farketmeden itmiştir.

Darwin'in yanıldığının ispatı gibi ülkeyiz yalnız. Hala maymundan gelemedik.

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
Geçmiş olsun. Vurup kacma olaylari en cok can yakanlaridir.  :(
*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

Koful

• Membro
Geçmiş olsun.

ihsanakdas

• Membro
Çok geçmiş olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ertena

• Membro
Geçmiş olsun hocam, memlekette sığır çok.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Gouki

• Amministratore
Bununla geçmiş olsun :(

cgokce

• Membro
Geçmiş olsun, en kötü hasar bu olsun  :nazar:

Alfadanadam

• Moderatore
Geçmiş olsun.
Bu da nesi arkadaş ya dediğimiz şeyler yaşıyoruz....

Ormanci

• Membro
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler, bu ara Giu'ların başına işler geliyor galiba, diğer başlıkta da başka bir arkadaşın arabayı pert etmişler resmen.

Araba da 1 haftadır hala eksper raporu bekliyor :(

GoogleTagged