Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Siz Alfa nızı niçin aldınız ?  (Okunma sayısı 3691 defa)

berat908 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coyote

• Membro
Ynt: Siz Alfa nızı niçin aldınız ?
« #100 : 03 Ocak 2016, 21:02:46 »
90'ların ilk yarısında, arkadaş çevremde 4-5 tane 33 vardı. O dönemde, kendi aracımdan çok Alfa'ya bindim desem yalan olmaz. Hele bir 1.7 16V vardı ki, onunla her çıkışımız ayrı bir maceraydı. Boxer sesi tutkuya dönünce ben de kalbimin sesini dinledim ve Alfa bakmaya başladım. İlk tercihim coupe olduğu için de 1.7 bir Sprint satın aldım. O gün bu gündür Alfa Romeo'nun yeri benim gözümde başkadır. Ha, şu an kullandığım 156'nın kalple filan bir alakası yok. Bu paraya, bu tasarım, bu konfor, bu performans bedava olduğu için, bir yıllık arayış sonunda temizini bulunca gözümü bile kırpmadan hemen satın aldım.  :clover:

akaydoruk

• Membro
« #101 : 15 Ocak 2016, 03:13:28 »
Öncelik tabiki işimiz dolayısı ile parça ve bakımında kolaylıklar oluyor çocukluğumdan beri bir 159'un ayrı bir köşesi olmak üzere alfa hayranlığım vardır  :clover:
16' Super TCT Lux JTDm.

34 DA 428

Kaan

• Membro
« #102 : 15 Ocak 2016, 08:49:13 »
Yıl 2003. Daha 13 yaşındayım ama abartısız arabada doğdum diyebilirim. Broadway'den BMW M3 e kadar binmediğim araba  kalmamıştı babamın sık araba değişimleri sayesinde. Tabi babam sayesinde çok küçük yaşta araba sürmeyi ve ilgili herşeyi öğrenmeye başlamıştım. O gün okulun ilk yarısı bitmiş tatile girmiş ananemlere gidiyorduk. :) Yeni arabamız 2002 model 156 2.0 TS. Momo siyah deri koltuk, sunroof vs. Alfa Romeo ile o gün tanıştım. Babamın yanına o koltuğa oturduğumda nasıl hayran kaldığımı hala hatırlarım. Babam da daha genç tabi o zamanlar sağolsun Colin McRae gibi kullanır.  Velhasıl sakin sakin gidiyorken bir anda babam tribe girdi 2. viteste gazlamaya başladı. Çıkan motor sesi şimdi bile kulaklarımda. Rallideyiz sandım. Nasıl bir motor gücü nasıl bir yol tutuştur bu. Virüsü ilk o zaman kapmıştım. 2010 yılında 98' 156 1.6 TS geldi. Arabanın bende olduğu zamanlar uçuyorum mutluluktan. 2 yıl bizdeydi ama babamla geçirdiğimiz ağır kaza sonrası yaptırıp bir süre daha bindikten sonra uygun fiyata sattık. Sevgilimden ayrılmış gibi üzgündüm. Ama artık sıra bendeydi. Ben de aşkıma kaldığım yerden devam etmek için şimdiki kara oğlanı buldum. Allah ayırmasın kimseyi Alfasından. Ne diyeyim başka.
Sonuç olarak  :lol: yeterince uzattım zati. Motor sesi, performansı, eşsiz tasarımı, yol tutuşu ve kendini özel hissettirmesi ile beni benden aldı. Hala arka çamurluk ve tampon kısmına bakarken dalar giderim.  :alfisti:
1 hayal
5 duyu
6.his

Serhat59

• Membro
« #103 : 17 Ocak 2016, 20:51:04 »
Sene 2005 unviversite 1. Sınıfta kırmızı bir 156 ile oldu tanışmamız. Malum sitede bakınırken kırmızı bir mk2 156 gördüm ve virüs fotoğraftan bulaştı. Sene 2015 ve ağustos ayında evlendim, iki aşkıma birden kavuşmuş oldum. 26 ağustos 2015 de on sene hayalini kurduğum, birgün araba alırsam o araba bu olacak dediğim 156'dan biri benim oldu çok şükür.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive 2006
Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm Distinctive 2006

Spider916

• Membro
« #104 : 15 Şubat 2021, 11:24:40 »
16-17 yaşlarında bir abimizin 145 1.7 boxer’ı ile Nakkaştepe-Göztepe arası yaptığımız yolculuk sonrası gözüm hep Alfa’lara bakar oldu.

İlk Alfa’mı 37 yaşında aldım 96 Spider 2.0 TS , aracın 4.sahibi idim ve önceki sahiplerinde de çok iyi bakılmış bir araba idi.3 yıllık beraberliğimiz sonrası bir başka Alfa sever arkadaşımıza sattım.Araba’ya işlerim ve yurtdışı seyahatlerim dolayısı ile  zaman ayıramamak ve yatması beni üzmüştü açıkçası.

Bir gün tekrar zaman ayırabileceğim bir dönemde yine bir Alfa ile yollarımız kesişecektir.
96 Spider 916 2.0 TS 🍀 🕷 (2017-2020)

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal