Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Trafik cezası  (Okunma sayısı 584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wolfshade1989

• Membro
Trafik cezası
« : 12 Mart 2016, 03:35:54 »
Arkadaşlar selam,
Geçen hafta 199 tl trafik cezası yedim. Bildirim kağıdı bugün adresime ulaştı fakat internet vergi dairesinden baktığımda herhangi bir borç görünmüyor.
Böyle bir durumda da manuel ödeme de yapmak istemiyorum belki memur hatasından geçmemiştir umudu ile :)
Vergi dairesine gidip memura sorgulatırsam borç çıkar mı acaba? Ya da birkaç gün sonra int. vergi dairesine girişi sağlanır mı?
1994 - Honda Civic Ex
2003 - Alfa 147 Mk1 Distinctive
2017 - Seat Ibiza
2008 - Alfa 147 Mk2 Blackline

Atilla Özerten

nanotechmilas

• Membro
Ynt: Trafik cezası
« #1 : 12 Mart 2016, 08:55:21 »
elindeki evrakla giderken vergi dairesi once onu sisteme girip sonra oderler zaten on odeme gibi biraey yapmis oluyorsun

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Kaan

• Membro
« #2 : 12 Mart 2016, 10:00:31 »
cezanızın tahakkuk etmeme gibi bir durumu yok. kullandığınız herhangi bir bankanın internet şubesi aracılığı ile manuel olarak makbuz bilgilerini girerek indirimli şekilde ödemenizi öneririm. en azından %25 indirimi kaybetmeyiniz.
1 hayal
5 duyu
6.his

ArtemiS

• Membro
« #3 : 12 Mart 2016, 10:22:57 »
cezanızın tahakkuk etmeme gibi bir durumu yok. kullandığınız herhangi bir bankanın internet şubesi aracılığı ile manuel olarak makbuz bilgilerini girerek indirimli şekilde ödemenizi öneririm. en azından %25 indirimi kaybetmeyiniz.
Tebligat elinize geçtikten 1 ay içinde cezanızı, bulunduğunuz il-ilçenin vergi dairesine ödeyebilirsiniz, böylece %25 lik indirimden de faydalanmış olursunuz...Lakin ceza size tebliğ edildiği günden itibaren 1 ay geçmeden, aracınız üzerindeki cezayı, internet üzerinden(vergi dairesi baskanlıgı internet şubesi-bankanızın internet şubesi) ya da benzeri online sitelerden görme, ödeme şansınız olmuyor.Ancak 1 aydan sonra, cezanızı, internet üzerinden sorgulama, ödeme sansınız oluyor ki, böyle olunca da indirimden faydalanmamış oluyorsunuz...Size tavsiyem, tebligat makbuzu ve faturanızla beraber en yakın vergi dairesine başvurmanız 1 ay içerisinde. :haydi:

textineer

• Membro
« #4 : 12 Mart 2016, 10:30:53 »
Vergi dairesinin sayfasında görünmüyor emniyet müdürlüğü üzerinden sorgulayın.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArtemiS

• Membro
« #5 : 12 Mart 2016, 12:07:29 »
1 ay geçmeden, internet üzerinden herhangi bir yerden göremiyorsunuz diye biliyorum ben.

vozkol

• Membro
« #6 : 12 Mart 2016, 12:23:08 »
gib gov tr'de trafik cezası ödeme kısmında ''beyan ile ödeme'' kısmı var. O kısımda henüz online olarak görünmeyen trafik cezalarınızı, ceza makbuzundaki bilgileri (seri sıra no vs) girerek kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Tebliğ tarihini girdiğinizde bir ay geçmemişse %25 indirim uygulanıyor. Ben tüm trafik cezalarımı bu şekilde ödüyorum.
2004-2008 : 1997 145 1.6 Boxer
2010-2014 : 2006 156 1.6 TS Distinctive
2014-2016 : 2008 159 1.9 JTDM Distinctive plus
2016-....... : Giulietta 1.6 JTDM Super TCT

textineer

• Membro
« #7 : 12 Mart 2016, 15:32:10 »
1 ay geçmeden, internet üzerinden herhangi bir yerden göremiyorsunuz diye biliyorum ben.
Benim trafik cezası tebliği gelmişti onun üzerine kontrol edeyim dedim henüz tebliği ulaşmamış 1 hafta sonra yediğim cezayida orada görüntüleyip ikisini birlikte ceza gelmeden ödemiştim.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan

• Membro
« #8 : 12 Mart 2016, 22:29:06 »
Tebligat elinize geçtikten 1 ay içinde cezanızı, bulunduğunuz il-ilçenin vergi dairesine ödeyebilirsiniz, böylece %25 lik indirimden de faydalanmış olursunuz...Lakin ceza size tebliğ edildiği günden itibaren 1 ay geçmeden, aracınız üzerindeki cezayı, internet üzerinden(vergi dairesi baskanlıgı internet şubesi-bankanızın internet şubesi) ya da benzeri online sitelerden görme, ödeme şansınız olmuyor.Ancak 1 aydan sonra, cezanızı, internet üzerinden sorgulama, ödeme sansınız oluyor ki, böyle olunca da indirimden faydalanmamış oluyorsunuz...Size tavsiyem, tebligat makbuzu ve faturanızla beraber en yakın vergi dairesine başvurmanız 1 ay içerisinde. :haydi:
uygulamasini sirket araclarim uzerinde sayisiz defa yaptigim birsey. plakaniz ile herhangi bir bankanin internet subesinden giris yapildiginda ceza gorunmez ancak makbuz bilgileri ile kendiniz beyan ettiginiz zaman en son odeme onayi kisminda kanuni sureyi gecmediginiz takdirde odeme tutarinin indirimli oldugunu goreceksiniz. isterseniz onaylamadan son adima kadar giderek kontrol edebilirsiniz. ancak bahsettiginiz sekilde yapilacak uygulamanin sonunda kesinlikle indirimden faydalinamaz. bunun disinda internet subelerinin ana amaci bankacilik islemlerinin en hizli ve zahmetsiz sekilde yapmaktir. bu sistem ulkedeki kamu ve ozel kuruluslarin neredeyse tamami ile entegredir. yani hata sansi da yok. zaten bu sekilde bir odeme sansi olmasaydi sistemler uzerinde yer almasi da anlamsiz olurdu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 hayal
5 duyu
6.his

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal