Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Trafik cezasına peşin ödemede %25 indirim  (Okunma sayısı 1751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n/a

• Ziyaretçi
Trafik cezasına peşin ödemede %25 indirim
« : 22 Aralık 2005, 13:22:46 »
<p>Umarım aşağıda yazılan bilgilere ihtiyaç duymayız</p>
<p> </p>
<p>    Trafik cezalarında peşin ödemeye yüzde 25 indirim uygulanacak. Ekonomik durumu uygun olmayanlar ise 4 taksit yaptırabilecek. Cezalara itiraz süresi ise 7 günden 15 güne çıkarıldı. <br/>
    Emniyet Genel Müdürlüğü'nün trafik cezalarının uygulanmasına yönelik genelgesi İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sebati Buyuran imzasıyla 81 il valiliğine gönderildi. <br/>
    Genelgeye göre, ?Trafik Ceza Tutanakları?, Kabahatler Kanunu hükümleri gereği ?Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı? olarak düzenlenecek. <br/>
    Bu kapsamda trafik cezalarına itiraz süresi arttırılıyor. Trafik cezası uygulanan sürücünün yetkili mahkemeye itiraz etme süresi 7 günden 15 güne çıkarıldı. <br/>
    Trafik cezası uygulanan sürücünün para cezasını peşin ödemesi durumunda yüzde 25 oranında indirim yapılacak. Cezayı uygulayan zabıta, tutanağın üst kısmına ceza miktarının tamamını yazacak, sürücünün cezayı peşin ödemesi durumunda, 1/4 oranında indirim kutusu işaretlenecek ve yüzde 25'lik indirimin tekabül ettiği oran toplam hanesine kaydedilecek. <br/>
    Plakaya yazılan cezalar, sürücüye tebliğ edilmesinden sonra geçen 15 gün içerisinde peşin ödenirse yüzde 25'lik indirim hükmünden faydalanılacak. <br/>
    Genelgeye göre, Kabahatler Kanunu'nda belirtilen ödeme şekli olan idari para cezasının taksitlendirilmesi vergi dairelerinden talep edilebilecek. Kabahatler Kanunu'nun 17. maddesi, ?kişinin ekonomik durumunun müsait olmaması halinde idari para cezasının, ilk taksidinin peşin ödenmesi koşuluyla, bir yıl içinde ve dört eşit taksit halinde ödenmesine karar verilebilir? hükmünü içeriyor. Buna göre, trafik cezasını taksitle ödemek isteyen, ekonomik durumu uygun olmayan kişiler, ilk taksiti peşin olmak üzere cezayı 4 taksitte ödeyebilecek. <br/>
    Taksitlerin zamanında ve tam olarak ödenmemesi halinde, para cezasının kalan kısmının tamamı vergi dairesince tahsil edilecek.</p>
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2009, 02:31:06 Gönderen: Dentist »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

anIL(34an623)

• Ziyaretçi
« #1 : 23 Aralık 2005, 04:39:26 »

advantage campus karta belki bir taksit de fazla yaparlar?

« Son Düzenleme: 23 Aralık 2005, 04:39:26 Gönderen: anIL(34an623) »

Cem

• Ziyaretçi
« #2 : 21 Nisan 2008, 14:37:57 »
Açılmış başlık varken hazır,buradan devam edelim :
Geçen cuma günü rutin Çengelköy'den Üsküdar'a giderken boğaz köprüsü altındaki tüneli geçip sahile iner inmez, 3 ekip otosu gördüm ve çevirme yapıyorlardı. O konumda sürekli minibüslere ayakta yolcu kontrolü yaptıklarından gene o kontollerden biridir diyerek önemsemedim ve vakur bir tavırla yoluma devam ederken, polisin teki attı kendimi önüme, dedi "kenara alalım aracı".

Afalladım birden,ehliyet ruhsat derken hayırdır inşallah diyorum kendi kendime.
Sonra açıkladılar ki emniyet kemeri kontrol uygulaması yapıyorlarmış,  o yol fazla işlek olmayan,ortalama 30 KM süratle gidilen bir yol olduğundan kemer takma gereği duymadığım gibi,kontrolü yapılacağı bile aklıma gelmemişti. Ancak 55 YTL tutarında ceza makbuzunu görünce şaka olmadığını anlamış oldum.

Bu arada yoldan geçen taksiler durdurulmuş 5-6 araca pis pis sırıtarak geçiyorlardı. Polise çıkıştım,dedim bunların kemeri takılı değil,neden çekmiyorsunuz kenara?? Gelen cevap daha da ilginçti, ticari araçların kemer takma zorunluluğu yok!  Bu nasıl iştir aklı alan varsa açıklayıversin bana bir zahmet. Ben günde aşağı yukarı 1 saat trafikteyim,taksilerse en aşağı 18 saat yollardalar. KAzaya karışma riskleri bizden kat be kat fazla. Dedim onlar sıkılıyorsa bizde sıkılıyoruz, elden gelen bir şey yok,kanun böyle deyip sıyrıldılar işin içinden. Bende fazla üstelemedim. Ama hala aklım almış değil bu saçma ayrımı.
Aklınızda olsun,artık mahalle arasında bile olsa kemerinizi takın.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 14:37:57 Gönderen: Cem »

n/a

• Ziyaretçi
« #3 : 21 Nisan 2008, 17:36:52 »
Geçen ki suadiye buluşması ve test gününe giderken ,cumartesi günü öğle vakti saat 12:30 bir çevirmeden geçtim..Bildiğiniz gibi yaklaşık olarak 5 ay 23 gündür ehliyetim, alkol kontrolünde promil sınırını aşmam sebebi ile yok..Girdiğim çevirmede herkesi çekip kontrol ediyorlardı,benimde ehliyetim olmaması sebebi ile biraz uçuklama yaşadım ve içimden eyvahlar çektim.Çevirmeden geçerken, ön farlarım açık, camlarım filmli ve  ön tamponumda plakam olmadığı halde sadece kemer taktığım için çevirmeden yırttım.Normalde şehir içinde hata edip kemer takmayan bir insandım,orçundan kemer takmaya alıştım,çok şükür ki kemerden dolayı o gün çevirmeye girmekten kurtuldum.Ecel terlerini fazlaca döktüm çünkü yanlış bilmioyorsam ,ehliyetsiz araç kullanmanın 280ytl cezası + hapis cezası mevcut..Neyse kaldı 7 günüm biraz daha dayanırsam sonunda ehliyetime kavuşacam.. :)
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 17:36:52 Gönderen: n/a »

n/a

• Ziyaretçi
« #4 : 21 Nisan 2008, 17:39:21 »
30 Km hızla kemersiz bir duvara çarptığınızda ölme riski oldukça yüksek.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 17:39:21 Gönderen: n/a »

admin

• Amministratore
« #5 : 21 Nisan 2008, 17:57:32 »
Dünyadaki ölümlü kazaların çok büyük çoğunluğu, 60 km altı hızlarda yapılan kazalardır.

Ya da diğer deyişle, "Ben erkeğim çok iyi araba kullanırım, bu hız benim için neymiş, ben buna iki takla attırır, üç salto çektiririm..." düşüncesinde olan erkek sürücülerdir malesefki.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 17:57:32 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Cem

• Ziyaretçi
« #6 : 21 Nisan 2008, 19:02:25 »
Yanlış anlaşılma olmasın ,ben 30 KM altı kemer gereksiz demedim,tabi ki gerekli ama altı üstü 2 KM'lik bir yol ve sürekli dur kalk şeklinde olduğundan gerek görmedim, yüksek hızlarda kemer gerekli,yavaşken gereksiz demek gerçekçi bir yaklaşım olmaz.Ama ben akıllandım artık, otoparktan çıkmadan kemeri takıyorum artık. Bana ders oldu,kemer takmamak gibi saçma bir huy edinmiştim,o 55 YTL bana akıl parası olsun.
Sizlere de ceza yazılmasın diye hatırlatmak istedim.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 19:02:25 Gönderen: Cem »

agucba

• Amministratore
« #7 : 21 Nisan 2008, 20:29:41 »
quote:

quote:

30la giderken kim bi yere çarpar ki tabi bayan değilse

Çok gereksiz bir cümle olmuş. Ne bayanlar tanıyorum bir çok erkeğe taş çıkartır sürücülük konusunda.
Ayrıca Burcu Hanım'a katılmak gerkiyor. Kazanın nereden nasıl geleceği hiç belli değil ve o hızdaki bir kazada kalpten de gidebilirsiniz.

Edited by - agucba on 21/04/2008  20:42:30
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 20:29:41 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #8 : 21 Nisan 2008, 23:42:50 »
237 ytl kadar cezası mı olur Allah aşkına  evlat acısı gibi  oturdu içime
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 23:42:50 Gönderen: n/a »

Tufan

• Membro
« #9 : 21 Nisan 2008, 23:47:46 »
quote:

quote:

gerçekten tuhaf bir düşünce....şaka ise komik değil, ciddi ise anlamlı değil. yazmadan önce bir kez daha düşünmek lazım.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 23:47:46 Gönderen: Tufan »

Tufan

• Membro
« #10 : 21 Nisan 2008, 23:47:46 »
quote:

quote:

gerçekten tuhaf bir düşünce....şaka ise komik değil, ciddi ise anlamlı değil. yazmadan önce bir kez daha düşünmek lazım.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2008, 23:47:46 Gönderen: Tufan »

Sportivo

• Membro
« #11 : 22 Nisan 2008, 00:03:54 »
quote:

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=7RMLt28n0-M

Konuyla pek ilgili değil ama tam da yerine cuk diye oturan bir videoyu paylaşmak istedim.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 00:03:54 Gönderen: Sportivo »
Alfa Romeo 156
35 AU 4494

master

• Editore
« #12 : 22 Nisan 2008, 00:22:13 »
Sertac Bey ben bundan yaklasik 4 sene once 30km/s hizla giderken bir yayaya carptim ve az daha oluyordu kendisi, cok ucuz atlatilmis bir kazaydi. Neticesinde mahkemeye ciktim.

Ustelik bu 30 km/s hizla giderken frene basacak vakti bulamadim, sadece cok ani sekilde direksiyonu cevirebildim.

Araba kullanmayi 10 yasinda ogrendim, yasima oranla hatiri sayilir derecede fazla arac kullandim ve yol yaptim, kullandigim her araci da gerektigi zaman limitlerine yakin kullanabilecek durumdayim. Yani kullandigim arabayi tanirim, ve trafikte de tehlikelerden yeterince kacarim. Iyi bir surucu olduguma inaniyorum.

Ancak 30 km/s civari bir hizla yaptigim kaza budur. Sizin boyle bir durumla karsilasmamis olmaniz genelleme yapmanizi gerektirmez. Cok dusuk hizlarda cok olumcul kazalar yapmak mumkun. 140 km/s hizla giderken aracin arkasini kaydirarak bir viraja girebiliyor ve o araci toparlayabiliyor olmaniz 30 km/s ile giderken hicbir sekilde kaza yapmayacaginiz anlamina gelmez. Trafikte beklemediginiz bircok sey olabilir, bu araci kontrol edip edemeyecek yetenege sahip olmanizla ilgili degil, biraz sans, biraz da trafikteki olasi tehlikeyi onceden sezmekle ilgili.

Edited by - master on 22/04/2008  00:27:55
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 00:22:13 Gönderen: master »
Mülayim biriyim.

2001 156 2.0 TS Executive
1997 GTV V6 Turbo
2007 159 1.9 JTDm Distinctive Plus
2008 GT 1.9 JTDm Q2
2007 Spider 2.2 JTS

alfa146

• Ziyaretçi
« #13 : 22 Nisan 2008, 02:21:22 »
Öncelikle trafik cezaları ile ilgili bi yorum yapmak istiyorum. Trafik cezaları iyi güzel diyelim insanın aklını başına getiriyor. fakat işin ilginç ve kötü yanı bu uygulamayı yapanlar ceza kesmeye bayılanlar var. bi kısmı daha var onu herkes fazlasıyla biliyor zaten.
Türkiye'deki bütün araçlara aynı muamele yapılarak ceza kesilmesi gerektiğine inanıyorum. En basit bir örneği mesala savcılara ceza yok, peki onlar radara yüksek süratle girip ellerini kollarını sallayarak gidebiliyor ve trafiği riske atmıyorsalar bizler nasıl oluyorda trafiği hep tehlike içine sokuyoruz. Türkiye'de olan bu sınıf ayrımının bir son bulması gerektiğini düşünüyorum. Bu her konuda aynı emeklilik, cezalar, yargılanma, kamu kurumlarında iş görme vs.vs. böyle gidiyor.

Araç kullanırkenki riske gelince, Bu risk kişinin kabiliyetine göre, hava ve yol şartlarına göre değişir. Bazıları düşük süratlerde bocalarlar, bazılarının belli sabitleri vardır asla ordan yukarı geçmezler ve kendilerini güvende hissederler.
Hayatta her şey tecrübeyle sabitlenir. Kısacası bizzat yaşamak gerekir. Allah kimseye kaza yaparak tecrübe sahibi olmasını nasip etmesin.
Kendimden örnek vermek istiyorum, bazen kafama takılır araca şu süratte şunu yaptırırsam ne olur diye, her aracın kendine göre tepkimesi vardır araçlar aynı olsalar dahi. Eğer ben bu araca kullanıyorsam herşeyini bilmem gerekiyor. Allah göstermesin belki trafikte çok mecbur kalınca tehlikelide olsa kendini veya karşındakini kurtarmak için kullanman gerekir.
O yüzden öncelikle boş trafikle alakası olmayan bi yere gidip aklımdaki soru işaretlerini gidermeye çalışırım. bu bana riskli durumlarda daha çabuk ve doğru karar vermeme yardımcı oluryor.
30Km. ile 300km. arasında bence bi fark yok. Bu tamamen kazanın oluş şekline ve şansa kalmış bişey.
Hepimiz görüp duyuyoruz. Adam 200 le kaza yapıyor burnu bile kanamadan çıkıyor. Diğeri 30-40 la kaza yapıyor ya ölüyor ya hastanede komada yatıyor.
Ecel er geç birgün bizimde kapımızı çalacak, Hiçbir ölüm yazılmışın önünde değildir.

Biraz uzun oldu sanırım, kusura bakmayın aklıma geldikçe yazdım.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 02:21:22 Gönderen: alfa146 »

n/a

• Ziyaretçi
« #14 : 22 Nisan 2008, 02:27:06 »
quote:

özet: uzun yoldaysanız zaten kendiniz için takıyorsunuz. geri kalan zamanlarda ise polisi görünce emniyet kemerini takınız

yanılıyorsunuz!!
yada istanbul da olmadığınız için size emniyet kemeri polisi görünce takılacak birşey olarak görünüyor olsa gerek..

E5 diye adı geçen geneli 4 şeritli çevreyolunda çok geç olmayan ama yolun oldukça ferah olduğu bir saatte (23 civarında)
en sağ yada en sağın bir yanında 80-90km ile Cruise Control açık etliye sütlüye dokunmaz bir şekilde giderken daha ışığını görmeden sağımdaki şerit yada emniyet şeridinden sağ aynama herhalde 5-10cm ile tahminen 150km üzerinde geçen bir passat sayesinde ben daha ne olduğunu anlayamadan 15mt sağımdaki BETON bariyerlere vurup fren bile yapamayacağım için kim bilir kaç mt için nerelere çarpabilirdim bunun için polis görmeme gerek yok...
daha örnek çoğaltayım size isterseniz...
yine bizim sahil yolu dediğimiz geneli yine 3-4 şerit gidişe ayrılmış bir yolda gecenin 1 inde en sağda yine 40-50km ile giderken sanki o saatte yol yokmuş gibi ben önüme bakarken sol aynamda parlayan bir xenon ışığıyla gözümü(kafamı değil) aynaya çevirdiğim sırada aracı sarsacak kadar rüzgar yapabilcek hızda(buda herhalde 100-120 civarı olsa gerek) giden bir CL 500-600 türevi sayesinde yolun ortasındaki ağaçlara yada kaldırımın bitimindeki duvarlardan evlere taşmamam şanstır..
sadece 2 olaydada ben o hızlarda giderken onlar gittikleri hızla bana sadece dokunsalar bu dediklerimin gerçekleşme olasılığı çok yüksek..

bilmem anlatabildim mi ama emniyet kemeri denilen 3 noktadan bağlanan nesneyi mavi üniformalı kişiler için takmıyorsunuz yada sadece sizin uzun yol die tabir ettiğiniz yollarda tehlike olduğu için yapılmış şeyler değil..

aklı selim insanların yaratıp,ürettiği araçları kullanan aklım selim insanların canlarını korumaları için yapılmış ve en yüksek koruma oranına sahip şeydir emniyet kemeri..
kendiniz ve sevdikleriniz için takın diyerek bitireyim..

geçmiş olsun cem abi ama kemer takmamak için sadece park manevrası yapıyor olman gerekiyor onun dışında herşekilde takmamak kanunen yasak aynı takmadığımız plakalarımız gibi..

Edited by - Can on 22/04/2008  02:33:36
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 02:27:06 Gönderen: n/a »

Cem

• Ziyaretçi
« #15 : 22 Nisan 2008, 07:56:06 »
Teşekkür ederim Can, dediğim gibi kemer takmamanın hiç bir şekilde mazereti olamaz,yavaştım,yol boştu,çok kısa mesafe gidecektim, ileri sürüş teknikleri dersi almıştım,yada Ben Türk'üm bana bişey olmaz gibi düşüncelerin tümü kendini kandırmaktan öte birşey değildir. Emniyet kemeri süs değildir,benim yaptığım hataya düşmeyin diye uyarmak istedim sizleri.Çok acı bir tecrübeyle akıllanmak yerine çok şükür böyle bir şeyle dersimi almış oldum.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 07:56:06 Gönderen: Cem »

Dentist

• Membro
« #16 : 22 Nisan 2008, 08:35:47 »
Hatırlarsanız bu kemer takma uygulaması ilk çıktığında,karşıdan bakıldığında kemer takılıymış izlenimi veren t-shirtler bile çıkmıştı piyasaya.
 Türk insanının bu yaratıcı zekasına hayran olmamak mümkün değil.
 Ben kendi hesabıma ilk günden itibaren bunu alışkanlık haline getirdim ve gideceğim mesafe ne olursa olsun sürücü koltuğuna oturur oturmaz elim adeta otomatik olarak önce kemeri çekip takmaya gidiyor.Hepinize sonradan üzücü sonuçlar yaşamak istemiyorsanız tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 08:35:47 Gönderen: Dentist »
Bir zamanlar bunlar vardı;artık yoklar...

146 1.4 TS
147 1.6 TS Distinctive
159 1.9 JTD Distinctive Plus Qtronic
159 1750 Tbi-Ti
159 1.9 SW JTD Distinctive Qtronic

agucba

• Amministratore
« #17 : 22 Nisan 2008, 08:49:37 »
Şöyle söyleyeyim. Babamın 164 ile giderken ve ben arkada oturuyor isem, kemer takmaya başladım. Bu bir çok kişiye abes gibi gelebilir ama bir aile dostumuz aracın arkasında otururken kafasını tavana çarptığı için ölmüştü. Önde oturan oğulları ise kırıklarla kurtulmuşlardı.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 08:49:37 Gönderen: agucba »

///////////////

n/a

• Ziyaretçi
« #18 : 22 Nisan 2008, 09:00:59 »
quote:

quote:

Bu tespiti ben bulmadım, Crash Test Dummyler ile yapılmış testler sonucu uluslar arası şirketler yıllarca yayınlamıştır. Araba dergilerini takip etmenizi öneririm.

Bayan-erkek sürüş tartışmasına da girmem kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 09:00:59 Gönderen: n/a »

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #19 : 22 Nisan 2008, 13:39:45 »
evet arka koltugun da farki yok

zira kac km ile gidiyosak ,araba aniden durdugunda o km nin bir miktar azi ile koltuklarin arkasina ya da tavana carpariz

ve unutmayin ki sizin koltuga 40 km ile carpmanizla , o koltugun bos bi arazide size 40 km hizla carpmasi arasinda fark yoktu

hele de onde oturan kisinin agirligi koltuga eklenip kutle arttiginda arkada kemer takilir mi dusuncesinin ne kadar yanlis oldugu ortaya cikar
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 13:39:45 Gönderen: tribaldancer »

n/a

• Ziyaretçi
« #20 : 22 Nisan 2008, 15:20:54 »
aracın neresinde oturursanız oturun aynı tehlike altındasınız..
bu nedenle ön arka fark etmeksizin kemer takmak lazım..

çok yerinde bir karar serkan abi..
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 15:20:54 Gönderen: n/a »

admin

• Amministratore
« #21 : 22 Nisan 2008, 15:41:02 »
Kemer sıkıyor, rahat edemiyorum gibi noktalar bence bir bahane. Normal çalışan bir kemer sistemi, sizin hareketlerinize uyum gösterir. Adamı F1 pilotları gibi, öyle kaskatı koltuğa bağlamaz. Bunun aksi bir durum varsa kemerinizde sorun vardır.

Ben ehliyetim bile yokken araca bindiğimde kemerimi takardım. Ordan kalan bir alışkanlıkla halada takarım ve araca binen herkese taktırırım. İtirazı olanı dışarı atarım. Mantık bu kadar basit.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 15:41:02 Gönderen: a/a »
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

n/a

• Ziyaretçi
« #22 : 22 Nisan 2008, 16:27:08 »
quote:

Geçen ki suadiye buluşması ve test gününe giderken ,cumartesi günü öğle vakti saat 12:30 bir çevirmeden geçtim..Bildiğiniz gibi yaklaşık olarak 5 ay 23 gündür ehliyetim, alkol kontrolünde promil sınırını aşmam sebebi ile yok..Girdiğim çevirmede herkesi çekip kontrol ediyorlardı,benimde ehliyetim olmaması sebebi ile biraz uçuklama yaşadım ve içimden eyvahlar çektim.Çevirmeden geçerken, ön farlarım açık, camlarım filmli ve  ön tamponumda plakam olmadığı halde sadece kemer taktığım için çevirmeden yırttım.Normalde şehir içinde hata edip kemer takmayan bir insandım,orçundan kemer takmaya alıştım,çok şükür ki kemerden dolayı o gün çevirmeye girmekten kurtuldum.Ecel terlerini fazlaca döktüm çünkü yanlış bilmioyorsam ,ehliyetsiz araç kullanmanın 280ytl cezası + hapis cezası mevcut..Neyse kaldı 7 günüm biraz daha dayanırsam sonunda ehliyetime kavuşacam.. :)

Valla polisten korkmadığın belli. Annen baban da pek etkilemiyor, ya da etkilenmiyor herhalde. Bari Allah'tan kork, ne diyeyim.. :)

Edited by - dantelk on 22/04/2008  16:30:26
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2008, 16:27:08 Gönderen: n/a »

Dentist

• Membro
« #23 : 23 Nisan 2008, 23:04:08 »
Bence de biraz fazla umursamaz davranmışsın.Olumsuz sonuçları da göze almak anlamını taşır bu davranışın doğal olarak.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2008, 23:04:08 Gönderen: Dentist »
Bir zamanlar bunlar vardı;artık yoklar...

146 1.4 TS
147 1.6 TS Distinctive
159 1.9 JTD Distinctive Plus Qtronic
159 1750 Tbi-Ti
159 1.9 SW JTD Distinctive Qtronic

Sercan Keklik

• Membro
« #24 : 23 Nisan 2008, 23:13:36 »
Altunizadede Dogan holdingin orda çengelköy,nakkaştepe,altunizade kavşagı vardır, orda polisler bizzat her emniyet kemeri takılı olmayan kişilere ceza yazıyolar.. plakasız geçiyorum umursamıyor emniyet kemeri yüzünden ceza kesiyolar :)
arkadaşımın evı orda 1 haftada 3 kere yazmışlar..
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2008, 23:13:36 Gönderen: Sercan Keklik »
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS