Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: TSE'yi tanımayan cahil trafik polisi  (Okunma sayısı 293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alfa146

• Ziyaretçi
TSE'yi tanımayan cahil trafik polisi
« : 04 Eylül 2011, 13:39:16 »
Dün akşam saat 22.00 sıralarında cevirmeye girdim eksoz ses kontrolü yapıyorlar. Baktılar araçta ses yok, eksoz çıkışları abartı diye söylenmeye başladılar. Ancak aracın TSE'den projesi olduğu ve Trafik tescilden işletildiğini söylememe rağmen, proje yanımda olmadığından cezayı kestiler. Getir projeyi iptal edelim dedi. Bu arada şöyle bir ifade kullandı "TSE'de kimdir" Bu tiplere önce TSE'nin ne olduğunu öğretmek gerek.
Neyse, projeyi alıp yanına gittim cezayı iptal etsin diye. amirimi arıyayım dedi. aradı şerefli polis memuru amirine arabadan ses çıkıyor diye ifade de bulundu ve cezayı iptal etmedi.

Cezayı keserken eksozun görüntüsünden dolayı cezayı kestiğine dair telefona ses kaydı aldım.

Bu polis memurunu görevini kötüye kullanmaktan savcılığa suç duyurusunda bulunmaya niyetliyim ve cezayada itiraz edeceğim. Ama öncelikle yarın trafikten sorumlu müdür yardımcısıyla konuşacağım.

Bu konu ile alakalı tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum. Benim aklıma gelmeyen neler yapabileceğim konusunda bilgisi olan arkadaşlarda bilgilendirirse memnun olurum.

« Son Düzenleme: 05 Eylül 2011, 02:17:54 Gönderen: agucba »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ottoman

• Ziyaretçi
« #1 : 04 Eylül 2011, 16:28:12 »
hepsinden önce ses kaydını unutun sakın dile getirmeyin kafadan suçlu olur kendini savunmaya geçmiş bulursun. ses kaydı suçtur...
bu gibi durumlarda öncelikle çevirme yapan polis arabasının plakası alınır ki yarın polis o ben değildim demesin, en temizi polisin amiri olmadı müdürü ile bilinçli bir vatandaş edası ile kibarca konuşmaktır konuşurken sakın memurun cahiliyetini dile getirmeyin daha doğrusu cahil kelimesini kullanmadan şikayetinizi anlatın.
olacak olan şey karşınızdaki amir durumu tatlıya bağlar eğer polise gıcık değilse ufak bir azar ve uyarıdan sonra olay biter, gıcık ise size hukuki yolları anlatır yardımcı olur
malesef polislerimiz eskisi gibi değil yapacak daha iyi bir iş bulamayan 20 küsür yaşındaki bilinçsiz bir gencin beline ondörtlüyü takınca bir tuhaf oluyorlar ve görev başında eğitiliyorlar.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2011, 16:28:12 Gönderen: ottoman »

alfa146

• Ziyaretçi
« #2 : 04 Eylül 2011, 22:00:03 »
Benim bildiğim ses kaydındaki konunun içinde sende varsan delil olarak sunulabildiği ancak bundan tam olarak emin değilim.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2011, 22:00:03 Gönderen: alfa146 »

agucba

• Amministratore
« #3 : 05 Eylül 2011, 02:17:54 »
Vural Bey'in yazdığı gibi, bir baltaya sap olamamış kimi gençler(!), bir kaç aylık eğitimden sonra Polis olup karşımıza çıkıyorlar. Polis'in asli görevi asayişi sağlamak iken, olur olmadık işlere girişiyorlar.

Yaz başında da ben bir sorun yaşadım. Plakam yok diye bana ceza yazan memura yanlış maddeden ceza yazdığını söyledim. İtiraz etmememi yoksa aracı bağlayacağını bildirdi. Ben de "Bağlayabilirsiniz" dedim. Tam arabayı içeri aldım, "Ooo, sende "abart" egzoz da varmış" diyerek, daha önce yazmış olduğu toplam ceza tutarını silerek bir de egzoz cezasını ekledi. Sırf görünüşe bakarak kesilmiş bir ceza. Ses yok, hiç bir şey yok. Hatta egzozun rölantideki sesi, standart egzozdan bile az diyebilirim. İçeri girdiğimde egzozun türlü normlara uygun olduğunu söylediğim halde, yaptığım açıklamalar işlerine gelmedi. Neyse ki 145'imi 2 saat içerisinde otopark gazabından kurtardım.

Unutmadan; Cezayı yediğimde ay sonuna yakındı!
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2011, 02:17:54 Gönderen: agucba »

///////////////

GoogleTagged