Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 11 Mayıs 2013 Reyhanlı Patlaması  (Okunma sayısı 2024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismet

• Membro
11 Mayıs 2013 Reyhanlı Patlaması
« : 14 Mayıs 2013, 10:20:41 »
bir süre bekledim burada konusu geçer mi diye.. baktım olmuyor ben yazayım dedim..

bir reyhanlı'lı olarak içimiz yanıyor.. haberlerde 50 ölü deniyor ama aldığım haberlere göre ölü sayısı 200lerde.. yaralıları saymıyorum bile.. yıkılan evler, dükkanlar ise ölülerin yanında hiçbir şey..

duyar duymaz ailemi aradım, şansa iyilerdi.. köydeymişler o sırada, köyden görüp duymuşlar 2. patlamyı ki arada 5-6 km yol var.. akrabalarımdan ölen yok, arkadaşlarım da iyi arkadaşlarımdan kayıplar yaşayanlar olmuş.. birisinin amcası oğlu ölmüş, birisinin abisi yaralanmış.. aile dostumuzun dükkanının önünde patlama oldu, kadın şansa istanbul'daydı.. ama yanında çalışan nadire abla onun kadar şanslı değildi.. o ve 2 yaşındaki yeğeni patlamada öldü.. hani resimlerde bir çukurda ellerini kaldırmış isyan eden bir ana var ya, o işte nadire ablanın anası..

bazı şerefsizler dünya zenginliklerine konmak için planlar yapıyorlar ve sırf bu yüzden 2 yaşından 70 yaşına kadar bir sürü suçsuz insan hayatından oluyor.. bunlar arasında 4 çocuklu olan da var, eşi 8 aylık hamile olan da.. bir gün her gün gibi uyanıp işe gidiyorsun ve o gün çok alakasız bir şekilde ölüyorsun.. geriye sadece acı ve yıkım kalıyor.. ne b.ktan hayat..

böyle işte.. 3 gündür içim yanıyor.. buraya dökeyim dedim içimi, belki acı azalır diye..
I am the master of my fate
I am the captain of my soul

Alper

• Membro
Ynt: 11 Mayıs 2013 Reyhanlı Patlaması
« #1 : 14 Mayıs 2013, 10:34:25 »
Yazılacak o kadar çok şey var ki...
Ama ilk olarak size geçmiş olsun ve kaybettiğiniz yakınlarınız için baş sağlığı dilerim.
Aslında bunun üzerine pek de birşey denmez.
Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki!!!
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 10:45:16 Gönderen: alpermusa »

wolkanku

• Membro
« #2 : 14 Mayıs 2013, 10:37:12 »
ben yorum yapmayacağım, ne zaman yorum yapsam bu konularda, ya tartışma çıkıyo (niye çıktığını da anlamış değilim, haklı haksız zaten belli) , ya da konu kilitleniyor.

ama yapacağım yorumu az çok tahmin edersiniz.

'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

EskiTüfek

• Imparatore
« #3 : 14 Mayıs 2013, 10:52:19 »
Ölümün olduğu yerde ki özellikle Hatay'da Reyhanlı'da söylenecek çok çok çok ciddi sözler varda... yeri burası değil.

Geçmiş olsun demek bile insanın içinden gelmiyor, biliyorsunki geçmiş olsun denenler hep aynı insanlar ve nedense acıyı hep o insanlar tadıyor. Burda da ofisten bir kişinin arkadaşı Reyhanlıdanmiş, çocuk tüm haftasonunu ruh gibi geçirmiş.

Acılarınızı içten paylaşıyorum...

Diğer taraftan konunun siyasi bir tartışma olmaması için özen gösterelim lütfen.

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
« #4 : 14 Mayıs 2013, 10:53:18 »
Öncelikle başımız sağolsun, olayı takip ediyorum başından beri. Ş..efsizlik havada uçuşuyor bildiğiniz gibi değil, olayda söylenen 50 ölü rakamı uydurma, dediğiniz gibi 200 veya fazla insan hayatını kaybetti, aynen 11 eylül de olduğu gibi üzerinde karartma uygulanıyor, hayatını kaybedenlerin sayısını açıklayan gazeteciyi içeri attılar bu bile neler döndüğünün kanıtı, olayı bir el kaide grubu üstlendi, bizim basında tek kelime yazmadılar, hükümet tarafından tam bir dezenformasyon uygulanıyor, tv kanalları günlük programlarla dolu acayip bir durum yaşıyoruz, düşen F4 te de aynı dezenformasyonu uygulamışlardı, iki pilotumuzun sağ kurtulduğu ama birileri tarafından yakalanıp öldürüldüğü ile ilgili haberler var, durum gerçekte hiç iç açıcı değil allah yardımcımız olsun

07 DH 800

smlcvsgl

• Ziyaretçi
« #5 : 14 Mayıs 2013, 10:57:56 »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Calibra

• Membro
« #6 : 14 Mayıs 2013, 11:20:15 »
Başımız sağolsun. Ölenlere Allah rahmet eylesin.

bir reyhanlı'lı olarak içimiz yanıyor.. haberlerde 50 ölü deniyor ama aldığım haberlere göre ölü sayısı 200lerde.. yaralıları saymıyorum bile.. yıkılan evler, dükkanlar ise ölülerin yanında hiçbir şey..

duyar duymaz ailemi aradım, şansa iyilerdi.. köydeymişler o sırada, köyden görüp duymuşlar 2. patlamyı ki arada 5-6 km yol var.. akrabalarımdan ölen yok, arkadaşlarım da iyi arkadaşlarımdan kayıplar yaşayanlar olmuş.. birisinin amcası oğlu ölmüş, birisinin abisi yaralanmış.. aile dostumuzun dükkanının önünde patlama oldu, kadın şansa istanbul'daydı.. ama yanında çalışan nadire abla onun kadar şanslı değildi.. o ve 2 yaşındaki yeğeni patlamada öldü.. hani resimlerde bir çukurda ellerini kaldırmış isyan eden bir ana var ya, o işte nadire ablanın anası..

bazı *******ler dünya zenginliklerine konmak için planlar yapıyorlar ve sırf bu yüzden 2 yaşından 70 yaşına kadar bir sürü suçsuz insan hayatından oluyor.. bunlar arasında 4 çocuklu olan da var, eşi 8 aylık hamile olan da.. bir gün her gün gibi uyanıp işe gidiyorsun ve o gün çok alakasız bir şekilde ölüyorsun.. geriye sadece acı ve yıkım kalıyor.. ne b.ktan hayat..

böyle işte.. 3 gündür içim yanıyor.. buraya dökeyim dedim içimi, belki acı azalır diye..

size ve ailenize, tabii ki oradaki herkese geçmiş olsun.

malesef ki, bu olayın arkasında çirkin hesaplar olma olasılığının yüksekliği insanın midesini bulandırıyor.

çok enteresan bir memlekette ve zamanda yaşıyoruz. Huzur yok ne yazık ki.

İnşallah bu son olur, böyle acılar yaşamayız görmeyiz.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 15:07:02 Gönderen: Calibra »
Alper UZUN
2007-2013 Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive MK2

mahoretti

• Membro
« #7 : 14 Mayıs 2013, 11:27:45 »
Keşke dileklerimizin bir yararı olabilse ama yinede ölenlere rahmet kalanlara da sabır diliyorum.

Hangi siyasi görüşü taşıyorsanız taşıyın ama "insan öldürme" ne bir din'de ne de bir siyasi görüşte olamaz. Olduğu yerde, "ölümüne tuttuğum" da olsa ben YOKUM. Allah bu anarşi düzenini insanların arasına sokanların cezasını versin. Yurdumuzu da devamlı olarak kaynayan bir kazana çevirmeye çalışanları da lanetliyorum.  >:(

Tolga033

• Membro
« #8 : 14 Mayıs 2013, 12:04:29 »
Öncelikle ölenlere Allah'tan rahmet geri kalan yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.Allah yardımcıları olsun.Umarım şu dönen pis oyunlar bir an önce son bulur.!!!  Söylenecek daha çok şey var ama ....... :-X

erol1903

• Membro
« #9 : 14 Mayıs 2013, 12:07:19 »
Cumartesi evden maca gitmek icin cikarken tv de gordum, olu sayisi falan verilmiyordu ufak capli birsey sandim. Besiktas macindan once yasananlari biliyorsunuzdur belki.. Carsinin icinde insanlar takim otobusunu beklerken yolu acmak icin iki yunus motosikletli 4 polis havaya sika sika insanlarin icine daliyor. Sonra bizimkiler de bunlara. Gazlar siseler havada ucusuyor. Sonra stadin onunde bir daha olay, tomalar gelmis bu sefer. Stadin duvarinda belki bir katkim olur diye videoya aliyorum olaylari. Spor burodan bi tanesi "kapat lan o kamerayi" diyerek uzerime yurudu. Gazeteci misin? Yok vatandasim diyince hayatimin ilk gozalti tecrubesini yasadim. Allahtan o kadar beceriksizler ki yarisinin elinde maske olmadigi halde kendi adamlarinin uzerine gaz attilar eski acigin ordan. Bunlar yukariya dogru kosmaya baslayinca ben de asagi gaza dogru topukladim eski acigin oraya.. Orda coktum, sonra babasi yerde yatan 3 yasindaki cocuklar, yere kusan insanlar stadin kapali kapilarini kirmaya calisanlar tam bir kaos. İnsanlik disi bir tablo.
Aksam eve gelince de malum olayi ve mide bulandiran dedikodulari ogrendim. Sonraki gun de edirnekapi metrobus istasyonunda yasanan cinayet. Sanirim insanlari cidden siniyorlar, ya da kendilerini yikilmaz/yenilmez saniyorlar. Tv de haberleri acinca midenin bulanmamasi imkansiz.. Agustosta Amerika ya gidiyorum, tatiller disinda 4 sene yokum. Donme zamani geldiginde ciddi anlamda "donememekten" korkuyorum, umarim isler o boyuta varmaz..
Biraz icimi dokeyim dedim ben de, konudan saptik, herkese cok gecmis olsun.
Giulietta TCT Rosso Competizione - 34BK1903

Gouki

• Amministratore
« #10 : 14 Mayıs 2013, 12:13:12 »
Başınız sağolsun İsmet abi malesef ateş düştüğü yeri yakıyor. Anneler gününde o anayı öyle görmek yürek burktu. İğrenç bir döneme doğru sürükleniyoruz.

Tolga033

• Membro
« #11 : 14 Mayıs 2013, 12:14:32 »
Maçtan önceki olaylar ,sonra işlenen cinayet ,ondan sonra da patlama .Çok kötü geçen 2 gün . :(
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 12:30:35 Gönderen: tolga_033 »

ihsany

• Membro
« #12 : 14 Mayıs 2013, 12:22:13 »
Başınız ve başımız sağolsun. Siyaset konuşmayı sevmiyorum ama beyinsiz yöneticilerden artık miğdem bulanıyor..
Ülkemin fikri hür, vicdanı hür, çalışkan ve zeki insanlara daha fazla ihtiyacı olduğunu düşünüyorum..
Allah sonumuzu hayır etsin deyip geçemiyorum, yapabileceğim ne varsa yapmaya çalışıyorum.
Hepimiz çok doluyuz..
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

erdem1904

• Membro
« #13 : 14 Mayıs 2013, 13:33:13 »
İsmet çok geçmiş olsun... 2 yaşındaki çoçuğun ölümü gerçekten çok üzücü.. Onlara hiç kıyamıyorum.. Konu çok derin.. Suriye'de olay mezhep savaşına dönüyor.. İstanbul'da bazı evler işaretlenip ölüm yazılıyor... Yeni oyunlar kurgular.. Yazıcak çizicek çok şey var.. Mevzu derin...
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 13:41:55 Gönderen: erdem1904 »
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

blackgear

• Membro
« #14 : 14 Mayıs 2013, 15:59:27 »
İsmet çok geçmiş olsun... 2 yaşındaki çoçuğun ölümü gerçekten çok üzücü.. Onlara hiç kıyamıyorum.. Konu çok derin.. Suriye'de olay mezhep savaşına dönüyor.. İstanbul'da bazı evler işaretlenip ölüm yazılıyor... Yeni oyunlar kurgular.. Yazıcak çizicek çok şey var.. Mevzu derin...

+1

İsmetim, çok geçmiş olsun, Allah kalanlara sabırlar versin. Kabullenmek tabi ki doğru değil ama mezapotamya, dünya topraklarında ilk insan kanının aktığına inanılan mekan. Tarih boyunca durmadı, durması da oldukça zor gözüküyor. Bu topraklarda ne var, neyin savaşı bu verilen anlamıyorum ama, bu bilinçsizlik ve çağ dışı ilkel davranışlar devam edecek gibi gözüküyor. Bu noktada içimiz parça parça oluyor. Mühim olan, millet olarak birliğin ve beraberliğin bozulmaması. Feyste yazdığın gibi,

uludere'de ölenlere üzülmeyip reyhanlı'da ölenlere üzülmek, reyhanlı'da ölenlere üzülmeyip uludere'de ölenlere üzülmek kadar acıdır..

başımıza ne geldiyse hep bu "bana dokunmayan yılan bir yaşasın"cılıktan geldi..

Toplum olarak dilerim bu bilince sahip oluruz. Zira bu toplum biziz, bu toplum bizim. Bu toplum sensin, benim, Ağrıdan, Edirneye benim arkadaşım, dostum, ablam, kardeşim.

KAKIRMAN

• Membro
« #15 : 14 Mayıs 2013, 17:35:04 »
Dünya hepimize yeterken bütün bunlar niye... Hayvanlar ne kadar mutlu değil mi?
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

egeozal1

• Ziyaretçi
« #16 : 14 Mayıs 2013, 17:38:10 »
Dünya hepimize yeterken bütün bunlar niye... Hayvanlar ne kadar mutlu değil mi?
Maalesef bende katılıyorum dünya kime yetmiyor.?!

voyager3355

• Membro
« #17 : 14 Mayıs 2013, 21:01:59 »
söyleyecek agiz dolusu lafim var. ama hic bir şeyi değiştirmeyecegine o kadar eminim ki yazmaya deger bile bulmuyorum.   Allah aramizdan ayrilanlara gani gani rahmet ailelere ise sabir ve metanet nasip eylesin.
birgün imrali kopeginden daha beter olacak bu ******. o gunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Allah daima Türk'ü korusun ve yuceltsin!

selamlar.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 23:16:10 Gönderen: Alfadanadam »
PARKU

Kubilay

• Membro
« #18 : 15 Mayıs 2013, 00:57:13 »
Başınız sağ olsun.Bu konuda oldukça üzgünüm, böyle birinci ağızdan dinleyince üzüntüm kat kat arttı.Sabırlar dilerim.

Allah'ın işi işte patlama günü bütün mobeseler arızalıymış.Sevgili yöneticilerimiz yapandan o kadar emin ki gazetecilere haber yapma yasağı geliyor.Düşünün o kadar eminler ki bir kaç gün önce suçlular yakalandı derken şimdi "yakalananlar yardım ve yataklık yapanlar,asıl failler yakalanmadı" diyorlar. Bir de çıkıp "benim Reyhanlı'daki kardeşim" diye cümleye başlamaz mı..

Yazarken midem bulandı, yüzüm kızardı.

Ne desek boş, ateş düştüğü yeri yakar.

Bir sonraki  "U.S.A and New Ottoman" katliamında görüşürüz.

dragut

• Membro
« #19 : 15 Mayıs 2013, 11:34:53 »
Tüm ülkemize geçmiş olsun...

Olay anında patlamanın olduğu ilçeye sadece 3 km uzaklıktaki çiftliğimizdeydim. 1 ay önce ilçedeki kargaşayı göz önünde bulundurup daha güvenli olur diye ailece çiftliğe yerleşmiştik.

Öncelikle ilçemizin, memleketimizin ve ülkemizin başına gelen bu olayları kesinlikle konduramıyorum. Bu hale geldiğimize de inanamıyorum. Siyasi olarak söylenecek çok şey var; ama gerek yok. Bir çoğunuz zaten ne düşündüğümü tahmin ediyorsunuzdur.

Ama maalesef burada kelle koltukta yaşıyoruz. İlçede işim olduğunda aracımı hep patlamaların olduğu yerlere park ederdim. Oradan alışverişe, semt pazarına, resmi işlemlerimi yapmaya giderdim. Yani saniye ve dakika farkıyla kimimiz hayatta kaldıysak da kimimiz de kayboldu. Bu şoku ve korkuyu hala üstümüzden atamadık, kolay kolay da atamayacağız.

Çok şükür ki ne benim, ne ailemin ne de akrabalarımın canına, sağlığına bir zarar geldi. Ama sevdiğimiz insanlar, aile dostlarımız bizim kadar şanslı değillerdi. Annemin çok yakın arkadaşı Nadire Abla, kucağında 1,5 yaşındaki yeğeniyle birlikte parçalanarak can verdi. Ölümün bu kadar dehşet verici ve travmatik başka bir çeşidi daha olamaz.

Bizi Suriye bataklığına çekmeye çalışan dış güçlere Atatürk'ün yıllar önce söylediği gibi toplum bilinciyle ve insaniyet vazifesiyle sağlam bir tokat gibi cevap vereceğimizi ümit ediyorum.

Hemşerilerimin, ülkemin ve insanlığın başı sağ olsun.

"Alfa sevgisi"

agucba

• Amministratore
« #21 : 15 Mayıs 2013, 13:02:16 »
Yakınlarını kaybeden herkesin başı sağ olsun.  :(

Söyleyecek, yazacak o kadar çok şey var ki.

Düşünün ki ağzına Atatürk kelimesini almayan, Türk Milleti diyemeyen birileri tarafından yönetilmekteyiz. Bilmiyorlar ki dile getirmeye çekindikleri kelimeler sayesinde oldukları yerlerdeler, onların insan üstü çabaları ile bu topraklara sahip oldular ve başımızdakiler şimdi resmen bu toprakları başkalarına peşkeş çekiryorlar..

O kadar mahkum olmuşlar ki on binlerce insanın ölümüne neden olan kişi ile nerede ise karşılıklı oturacak ve ondan gelecek direktifler ile hareket edecekler.

Allahım, sana dua ediyorum, bizlere başımızdaki bu belalardan kurtar...

///////////////

fevkalbeser12

• Membro
« #22 : 15 Mayıs 2013, 13:51:48 »
Kelimeleri yetersiz kaldığı yerdeyiz. Aslında karamsar bi insan değilimdir fakat son zamanlarda olanlar ülkeyi cidden bi batağa sürüklüyor inancındayım. Ayrıca hepimizi koyun yerine koyuyorlar, patlamanın olduğu gün televizyonlarda hiçbir yayın değişikliği yapmadan programda ne varsa onları yayınladırlar. Hatta malum partiden siyasetçilerin bi çoğu o akşam bi vekilin düğününe gittiler sanki hiçbirşey olmamış gibi fakat 19 mayısı kutlamalarını iptal ettiler. Yazıklar olsun artık böyle bi yönetime inşallah tez zamanda milletimiz herşeye uyanır. Ölenlerede Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır ve metanet versin.
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

celalAR

• Ziyaretçi
« #23 : 15 Mayıs 2013, 14:10:54 »
hepimizin düşüncelerinin aynı olmadıgına eminim..oyüzden hafif geçicem..böyle birşeyin ülkede iz brakmıyacagı tek yer türkiyedir..bunda tamamen hükümeti suclamak cok mantıklı değil bence..bizim oy verdiğimiz insanlarında ne yaptıklarına bakmamız gerekiyor..mecliste herşeye muhalif olan chp konu milletvekili zamlarına gelince tam yetki veriyor..madem sosyalistsin bunu yapmıcan..mhp gibi milliyetçi bi parti bile anca oturdugu yerden bagarıp cagırıyo..ciddi bi catlak hiç bi zaman olmuyor..düzeltilcek cok sey var..bunun farkındayım ama biyerden baslamazsak düzeltilcek birşey kalmıcak :D herkesin once bunu farketmesi lazm :D düşüncelerimden rahatsız olan varsa şimdiden özür dilerim..bunlar kişisel düşüncelerim..
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2013, 14:19:56 Gönderen: Gouki »

Ferhat_27

• Membro
« #24 : 15 Mayıs 2013, 15:01:55 »
Bence bu topic kilitlenmeli,çünkü bu tür konular tartışıldıkça baş sağlığı dilemekten çok siyasete girip anlamsız tartışmalara yol açabilir diye düşünüyorum,neticede alfa formu burası ,binlerce sitede zaten siyaset konuşulup herkes birbirine çakıyor ,burada olmamasını dilerim  :) kimsenin dediğine karşılık olsun diye yazmadım,sadece hassasiyetimi belirtmek istedim  :)

GoogleTagged