Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Aracınızın motor kısmına dikkat edin..  (Okunma sayısı 679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Baskan

• Membro
Aracınızın motor kısmına dikkat edin..
« : 14 Haziran 2013, 22:13:52 »
Malum havalar şu sıralar soğuk gidiyor biliyorsunuz. Bugün Juke ile yaklaşık 10 km yol yaptım neyse arkadaşlarla sohbet ederken içimden bir ses kaputu aç motora bak dedi nedensizce.. Kaputu açtığım anda birden siyah bir kedi motorun üstünden atlayıverdi.

Garibimin tüyleri biraz yolunmuş, allahtan ki kayışlara sıkışıp ölmemiş yoksa vicdan azabından kurtulamazdım. Kontrol etmek için nekadar peşinden koşsamda yaşamış olduğu korku nedeniyle kaçtı gitti.

Bu saatten sonra ilk işim marş basmadan önce aracın belirli yerlerine vurarak ses çıkartacağım, olaki soğuktan vs gibi nedenler ile aracın muhtelif yerlerine saklanan hayvanlara zarar vermek istemiyorum.

Aklınızda bulunsun arkadaşlar..
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

hi_cazz

• Membro
Ynt: Aracınızın motor kısmına dikkat edin..
« #1 : 14 Haziran 2013, 22:50:17 »
Corsa'da başıma gelmişti 2009 yılında. 5 tane yavru kedi çıkardım kaput altından. Tabiki aracı hiç kıpırdatmamıştım. Yalnız benim aracın motor kısmına biraz zor girer kedi. Her tarafı kapalı çünkü.

erol1903

• Membro
« #2 : 14 Haziran 2013, 23:51:57 »
Arkadas davlumbazin icinde kediyle Atasehir den Baglarbasina gelmisti. Arabadan cikinca farketmistik, yarim saatte cikarabilmistik.. Buyuk sans caninin yanmamasi.. Bizim kediler biraz daha bilincli, kaputun uzerine yatiyorlar motor sicakken, pati izleri cizikler sinir bozsa da candan degerli degil :)
Giulietta TCT Rosso Competizione - 34BK1903

erman

• Membro
« #3 : 14 Haziran 2013, 23:53:52 »
Benimde başımdan buna benzer bi olay gecti. Gecmis zaman 146 miz vardi o zmnlar aracın icinden bi yerlerden miyavlama sesi geliyor ama nerden geliyo anlasilmiyor bi turlu durunca ses kesiliyo hareket edince basliyordu hizlaninca dahada artiyordu aradik aradik bulamadik sonra egsozun ustune girdiğini farketmistik garibim isidan dolayi olsa gerek yada korkudan hem bagiriyo hemde cikmiyordu yerinden sonra kendiliğinden çıkıp gitmisti..

agucba

• Amministratore
« #4 : 15 Haziran 2013, 10:01:47 »
Babamın 75'inde küçük bir fare vardı. Fındık Faresi gibi bir şeydi :) Nerede ise bir hafta uğraşmıştık çıkarmak için. Kapan bile koymuştuk bagaja. Sonra bir gün torpido gözünde yakaladı babam. Açlıktan yorgun düşmüş ve orada kalmıştı.  :)

///////////////

Burak

• Membro
« #5 : 15 Haziran 2013, 11:06:50 »
birgün bizimde başımıza benzer bir olay geldi. İş yerinin orda  yürürken tam yanımızda bi araba durdu arabadan kedi sesi geliyor ama şöför de farkında değil. Biz söyleyince açtı kaputu, baya bi uğraştık çıkarmak için en sonunda biraz dürtmeyle yere düştü yavru kediymiş Allah'tan bişey olmamıştı   :)
1997 Gtv V6 TB

fevkalbeser12

• Membro
« #6 : 15 Haziran 2013, 11:55:31 »
Benzer bi olay benimde başımdan geçti hatta bugün çözüme kavuştu:) Bende neredeyse başlık açıcaktım bu konuyla alakalı. 3 gündür arabaya kedi musallah oldu:) Oturduğumuz apartmanında bahçesinde bi kedi doğum yaptı. Apartman olarak kedilere bakıyorduk süt, mama, yemek herkes evinden birşeyler getiriyordu. 3 gün önce evden çıktık işe geldik. Arkadaşlar biri bana arabadan kedi sesi geldiğini söyledi. Hemen kaputu açtık baktık ses geliyor ama kedi yok. Bi 10 dakika aradıktan sonra kedinin çok büyük bi şans eseri plakanın altındaki ızgaralarla radyatörün arasında kaldığını fark ettik yavru bi kedi. Allahtan fan motor kısmında olduğundan hiçbir zarar görmeden ordu durmuş. Dedik ki kendi nasıl olsa çıkar bi kaba süt bi kaba su koyduk. Nerden girdiyse ordan çıkar dedik. Ama meğer kendi orayı yuvası bellemiş. Uzaktan bakıyorum arabaya kedi bi giriyor bi çıkıyor arabaya, galiba kendi kokusu orda kaldı diye başka bi yere gitmiyor. Benim honda oldu kedinin yuva:) Hava o gün inanılmaz sıcaktı araba da siyah olduğundan, kediye azap olmasın diye bende hortumla arabanın altını suladım biraz ferahlasın diye. İşler yavaşlayınca akşamüstü gittim kediye operasyon yapmaya, kedi o sıra kaçtı gitti. Kurtulduk sandım ama meğer bu daha başlangıçmış. Ertesi sabah işe tekrar geldim, arabayı park ettim. Bi kaç dakika sonra kedi gene geldi girdi arabanın altına. Kediye pist mist falan dedik ama nafile. Bi ara gittim kaputu açtım kedi motorun kapağının üstünde duruyor. Bende kediyi o an orda beklemediğimden kedi kaçtı gitti. Akşamüstü tekrardan kaputun mandalını açtım baktım aradan baktım kedi orda. Arkadaşları çağırdım arabanın etrafını sardım. Özellikle arkadaşlardan birisi timsah avcısı gibidir korkmaz hayvanlardan. Kaputu açtık arkadaş tuttu kediyi. İşte o an kedinin içine panter kaçtı bizim arkadaşı bi başladı tırmalamaya ısırmaya tam kutuya koyarken gene kaçtı. Operasyon başarısız oldu. Bu sabah geldim işe bu sefer kedi iş yerinin mutfağına girmiş ama öyle normal bi yer değil tabi dolaplarının arkasına falan çok sote bi yere. Mutfağının pencerelerini kapattık. Ben kapıda bekliyorum elimde battaniye ile 10 dakikalık uğraş sonucu bi kaç tırnak izi ısırık ile kediyi yakaladık çuvala koyduk geri kardeşlerinin arasına bıraktık. Şimdi benim sorum bu konu ile alakalı acaba bu kedi ben eve gidince gene arabanın motoruna girer mi? Eğer girerse böyle kedilerinin sevmediği bi koku falan var mıdır motora sıksam etkili olur mu? 
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

Alfadanadam

• Moderatore
« #7 : 15 Haziran 2013, 12:01:52 »
Motosiklet brandalarına sıkılan kedi kovucu spreyler var. Ama nasıl bir engelleyiciliktir bilmiyorum. :)

Ferhat_27

• Membro
« #8 : 15 Haziran 2013, 13:14:49 »
Zaten alfayı devamlı kontrol etmekten(yağına suyuna) telef oluyoruz,birde kedi fare çıktı başımıza,vallahi billahi başka arabaya binseydim kesinlikle bakmazdım ,nedir bu çektiğimiz  :p bilen varsa söylesin  :'(

Baskan

• Membro
« #9 : 15 Haziran 2013, 13:47:52 »
Zamanında alfam kapalı otoparktayken böyle kediler dadanmıştı. Sağdan solda bilgiler ile naftalin tozu dökmüştüm aracın etrafına, bir süre kedi yoktu ortalıkta..

Bu arada kedilerden çok müzdarip arkadaşlar varmış, konu iyi oldu sanırım  :serefe:

erdem1904

• Membro
« #10 : 15 Haziran 2013, 15:11:30 »
Arabama değil ama yatağıma yavrulamışlıkları vardır pek muhterem kedilerin  :)
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

Kubilay

• Membro
« #11 : 15 Haziran 2013, 16:24:57 »
Kışın soğuktan korunmak için giriyorlar da yazın niye girmiş acaba.

Benim en çok korktuğum aracın içine yılan girip seyir halindeyken görmem  :'(

zephry

• Membro
« #12 : 08 Kasım 2013, 15:03:04 »
   Malum havalar soğumaya başladı.Bu soğukta kış günlerinde sokak canlılarının sığınacağı çok az yer var.Apartman altı, rüzgar almayan kuytu köşeler ve henüz soğumaya başalayan arabalarımızın motor bölümleri.Aracı hareket ettirmeden kaputa vurarak,  uyuyan hayvan falan varsa ordan çıkmasını sağlayabiliriz...

blackgear

• Membro
« #13 : 08 Kasım 2013, 15:55:47 »
Ehliyet' i ben Elazığ' da okurken aldım. Sürüş eğitim merkezi şehrin biraz dışarısındaydı. Bir sabah, her zamanki gibi servisle eğitim merkezine geldik, bi çay içtik, oturduk araçlara, trafiğe kapalı alan aylardan haziran. Bütün arkadaşlar kalktılar, ben aracı kaldıramıyorum. Gitmiyor araba. Sanki el freni çekilmiş gibi. Habire araba stop ediyor. Neyse, dedim bende problem var herhalde, bıraktım direksyonu hocaya, o da kaldıramıyor arabayı. Boşa aldık, itekliyoruz yok, araba gitmem Allah gitmem modunda. ( 2000 model Lada Vega) Hani kış olsa, diyecez ki, el freni yada hidrolik falan dondu, yok arkadaş, aylardan Haziran.

Neyse, bir ileri zorla bir geri zorla, arabayı açmaya çalışıyor hocalar, ben de bakınıyorum. Aracın sağ ön tekerleğin oradan garip renkte bir sıvı akmaya başladı, göbekten. Hidoliğe benziyor, dedik tamam sorun ön frenlerde, eğildik bir baktık ki, bir yılan, bir güzel dolanmış mil ve rotlar etrafına. Ölmüş tabi, muhtemelen biz zorlayınca. Arabayı kaldırdık, kestiler çıkardılar hayvanı, yaklaşık 1-1,5m uzunluğunda bi tarla yılanı. Neye uğradığımızı şaşırdık, üzülsek mi üzülmesek mi bilemedik. O günden sonra ben araba sürmedim ama. Zaten öncesinde vardı direksiyonum, formalite icabı gitti geldim :)

sacak

• Membro
« #14 : 11 Kasım 2013, 10:33:31 »
Geçen sene gece saat 11 gibi halı saha macı için dışarı çıkmıştım
Hafif yağmurlu bir geceydi Aracamı bndim Bir kaç sefer deneme rağmen marş basmadı
Neyse açtık kaputu kutup başlarından birinde oksitlenme olduğu için biraz uğraş sonucu aracı çalıştırdık ve çamlıcaya doğru yola koyulduk.
araçda yalnızım ve siğara yakmaya çalıştığım bir anda el fireni civarından kucagıma süzelen bir kedi
Ne olduğumu anlamadan acı bir fren sesi eşliğinde hatim indirme seviyesine getirmişti beni
Sanırım aküyle uğraşırken sızdı arabanın içine Çok sevimli olmalarına rağmen Bazen böyle kötü şakalar yapabiliyorlar
156 2.0
INFINITI FX -35

GoogleTagged