Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Beyaz eşya seçimi  (Okunma sayısı 2001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fevkalbeser12

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« : 25 Aralık 2011, 21:38:11 »
Beyler merhaba,
        Yaz sonuna evlenicem kısmetse, eylül gibi. Malum masraf çok olucak:) Beyaz eşya önemli bi masraf kısmı özellikle. Şimdi acaba içimizde bu sektörde çalışan var mı? Ya da tecrübeli olanlar yahut ilgisi olanlar:) Ben bütçemi şöyle açıklıyayım Buzdolabi: 2000 tl Televizyon: 2000 tl Çamaşır, Bulaşık ve Fırın için 1000 er lira toplamda 7000 tl olucak şekilde ama bu son atım kurşun şeklinde olucak, hani üstü olmaz hatta altı olsa daha iyi olur:) Tavsiye edebileceğiniz bi marka model var mıdır? Hepsini aynı marka mı alsam?
Bazı markaların iyi olduğu modeller var mıdır? Özellikle evli arkadaşların tavsiyesini bekliyorum:)
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2012, 00:42:03 Gönderen: 147BLACK »
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

wolrath

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #1 : 25 Aralık 2011, 22:20:53 »
hepsını bosch aldık bız.
(tv samsung)

allah'a sukur suana kadar (2.5sene) tık dıyen olmadı.

memnunuz.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 22:20:53 Gönderen: wolrath »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

alfistahakan

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #2 : 25 Aralık 2011, 22:50:24 »
Beyaz eşya resmen şans işi.Bi sürü marka kullandım ama en sorunlu ürünler hep arçelikti benim için.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 22:50:24 Gönderen: alfacıhakan »
Hakan
Forever Alfa

wolrath

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #3 : 25 Aralık 2011, 23:08:56 »
hakan haklısın.

bızım de arcelık buzdolabı vardı dukkanda.

30senesı var rahat.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 23:08:56 Gönderen: wolrath »

alfa147black

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #4 : 25 Aralık 2011, 23:17:09 »
Beyazların tamamını bosch almış birisi için söylüyorum.bence uzak durun. çamaşır makinasının üst kapağı çatladı. buzdolabının kartı arızalandı.bu sorunları servis giderdi ama sökülüp takılırken ne kadar kalitesiz malzeme kullandıklarını gözümle gördüm.Benim sıralamam
1.Çamaşır Makınası, Bulaşık Makinası Miele
2.Fırın Siemens
3.Buzdolabı Amana diye bir marka incelemiştim. Hala üretiliyormu bilmiyorum.Ama çok iyiydi.
4.Televizyonum philips led ama tavsiyem Toshiba
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 23:17:09 Gönderen: alfa147black »

wolrath

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #5 : 25 Aralık 2011, 23:20:49 »
1.sıkları mıele alırsa zaten 7000lıra gıder :D
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 23:20:49 Gönderen: wolrath »

fevkalbeser12

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #6 : 25 Aralık 2011, 23:30:24 »
Peki televizyonu led mi lcd mi almak lazım?
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 23:30:24 Gönderen: fevkalbeser12 »
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

fevkalbeser12

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #7 : 25 Aralık 2011, 23:33:51 »
Şans işi konusunda kesinlikle haklısınız:) ne olacağı hiç belli olmuyor:) annemle babamım evindeki çamaşır makinasıda bulaşık makinasıda arçelik aşağı yukarı 15 sen oldu. Çamaşır makinasının üstüne 2 tane bulaşık makinası değişti ki bulaşık çok daha az kullanılıyor.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 23:33:51 Gönderen: fevkalbeser12 »
                         jeremy clarkson

ottoman

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #8 : 25 Aralık 2011, 23:52:09 »
11 yıl evel evlenirken maddi sıkıntım vardı iyi olmayan bir markanın beyaz eşyalarının en pahalısıyla en ucuzu arasında tam ortadaki modellerini listeledim çamaşır bulaşık buzdolabı elektrik supurgesi vs tüm elektrikli eşyalar liste halinde ve cebimde nakit para ile spotcular çarşısına girdim hepsinden fiyat aldım, hatta birbirleriyle çarpıştırdım verilen teklifleri göstererek. neyse sonuçta bayii fiyatının yarısından aşağı denecek bir fiyatla hepsi akşama evime geldi kuruldu, yetkili servis geldi garanti belgelerini imzaladı hatta zaman içinde garantiden tamirat olayı bile oldu. bunları neden anlatıyorum çünki ben zamanında spot malın garantisi olmaz falan sanıyordum. sizede spot tan fiyat almanızı öneririm.
markaya gelince buzdolabı evin elektrik tüketiminde hatrı sayılır bir rol oynuyor, yani zamanında vereceğiniz az para zamanla eletrik faturasından çıkıyor onun için demin bahsettiğim hepsi ariston olan beyaz eşyamdan sadece fazla tüketiminden ötürü buzdolabını arçelik marka geniş (tavsiye ederim geniş olmasını) bir buzdolabı ile yeniledim. diğerleri tıkır tıkır çalışıyor maşallah. gerçi hanım bu durumdan memnun değil, o değiştirip yenilerine kavuşmak için bozulmalarını bekliyor ama
bir çok marka artık kendi ülkesinde üretmiyor mallarını hatta bazıları aynı fabrikada üretiliyor ve hemen hepsi eskisi gibi kaliteli malzeme kullanmıyor. yani artık dayanıklı tüketim malı değil parça sattıran tüketim malları oldular. babamlar evlenince bir buzdolabı almışlar markası "ambrca" idi nerdeyse 40 yaşına geldi hala çalışıyor (peynirci bir yakınımıza verdik)
uzun lafın kısası markaya çok takılmayın paranızın yettiği ama az tüketen bir model seçin çünki ülkemizde "fatura ödeyenlere" elektrik çok pahalı
televizyona gelince bende daha karar veremedim, tüplü hala devam hem az yakıyor tüplü ya
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 23:52:09 Gönderen: ottoman »

Anıl

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #9 : 26 Aralık 2011, 01:06:11 »
Beyaz eşya şans işi,biz bundan 10sene yazlığa gazeteden çamaşır makinası aldık Westpoint marka şimdi var mı yok mu bilmiyorum,ben bir sene ömür biçtim ama hala taş gibi çalışıyor ve acayip sessiz...Yine bundan bir 10 sene önce buzdolabı aldık,Manisalıyız ya dedim vestel alalım,herneyse no frost vestel aldık,özellikleri baya iyi tabi ben altına üstüne baktım motor-pompa vs tayvan malı,annem sağolsun dolabı patlayana kadar doldurur tabi bunun sonucunda hava kanalları tıkanıyor ve soğutma borularında basınç oluyor neyse 4-5 sene geçti bizim dolabın no-frost'u rahmetli oldu,servisi aradık geldiler baktılar 400TL masraf çıktı,çöpe at daha iyi,garanti vs kalmamış zaten, bizimkiler dedi yaptıralım bende karışmadım artık,servis öteki gün arıyor abi bu dolabın parçası bizde yok,bulamayız vs,bizde direkt fabrikayı aradık bize 2km mesafede zaten,biz bir inceleyelim demişler ben işteyken 2 tane takım elbiseli mühendis gelmiş,laptop vs bağlamışlar,bakmışlar etmişler,biz size döücez demişler,ertesi gün ev aranıyor ve adamların dediği istediğiniz bayiye gidin sıfır aynı özelliklerde vestel beğenin biz evdekini sizden alıcaz,bizde gittik beğendik yeni dolap geldi eskisi fabrikaya gitti,ya bunlarda kronik bir sorun vardı,ya da incelemek için aldılar ama o fabrikaya annemi almaları lazım dolabın hava kanalları nasıl patlatılır bir göstersin onlara...kısaca vestel pek tutulmaz ama müşteri memnuniyeti bu olsa gerek Bu arada Manisa beyaz eşye üssü bosch,vestel,ariston,indesit burada üretiliyor,vestel aynı zamanda JVC vs gibi dünya markalarına üretim yapıyor yani artık bosch Alman,Ariston İtalyan vs kalmadı.Birde bir durum var bu fabrikalarda çalışanlara senede bir defa beyaz eşya alma hakkı vermişler yarı fiyatına! Herneyse ben tek bir şey söyliycem televizyon'da Samsung-Sony,Led,Lcd dersen fiyatı hangisi sana uygunsa digital yayın vs seyrediyorsan ona göre değerlendirip al,teknoloji çok çabuk ilerliyor bugün 3000,2ay sonra aynı mal 2000 sonra üzülme!Uzattım ama bununla ilgilide bir anım var,yıl 2006 Plazma TV zamanı,LCD'ler tek tük ama fiyatı bir şahin fiyatına denk,herneyse biz eve TV alıcaz,işten anlıyoruz ya ileri beni sürdüler beğen bakalım diye ben fiyata göre tüplü flat bakıyorum Sony,gittik almaya ben 50Hz beğendim fiyatıda uygundu,tabi satıcı atladı aman abi 50 alınır mı bak yayınlar dijital olacak,görüntü güzel olmaz 50 ile herneyse ben dedim bizde uydu var 100'ü ne yapalım,yok dedi elinde patlar 50Hz,herneyse baba dedi iyisini alalım 100Hz aldık,tabi 2 sene sonra ortada tüplü TV kalmadı LCD patladı,biz hala 100Hz flat sony'yi kullanıyoruz dijital yayında yok...Kısaca bunun zartı var bunun zurtu var diye pahalı birşey alma,sen neyi kullanıyorsan hangi özellik sana geliyorsa ona göre al,kullanmayacağın özelliğe fazla para verme!
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 01:06:11 Gönderen: Anıl »
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

fevkalbeser12

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #10 : 26 Aralık 2011, 01:52:56 »
Beyler çok sağolun tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için:) Ben işte bu yüzden bu forumu seviyorum herşeyi konuşabiliyorsun, herşey hakkında danışabiliyorsun. Eşyaların alımına mart gibi başlıycam o yüzden burda bu konu hakkında sık sık konuşuruz daha agrıtıcam başınızı. Benden öyle kolay kurtuluş yok:) Peki bu ürünlerin fiyatları sabit midir? Yoksa bayiden bayiye göre fiyatlar değişir mi?
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 01:52:56 Gönderen: fevkalbeser12 »
                         jeremy clarkson

Onur ÖZTÜRK

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #11 : 26 Aralık 2011, 06:50:39 »
quote:

Beyler çok sağolun tecrübelerinizi benimle paylaştığınız için:) Ben işte bu yüzden bu forumu seviyorum herşeyi konuşabiliyorsun, herşey hakkında danışabiliyorsun. Eşyaların alımına mart gibi başlıycam o yüzden burda bu konu hakkında sık sık konuşuruz daha agrıtıcam başınızı. Benden öyle kolay kurtuluş yok:) Peki bu ürünlerin fiyatları sabit midir? Yoksa bayiden bayiye göre fiyatlar değişir mi?

Beyaz eşyaları mümkünse tanıdık bir bölge bayisi bulup öyle alın. %20 daha uygun fiyatla alabiliyorsunuz. Bir arkadaşım Kütahya yataş bayisi, amcasıda Eskişehir bölge bayisi, bir konuşma sırasında bulunduğun ilin bölge bayisine git katalog fiyatları pahalı olduğu için size geldim de onlar sana hatırı sayılır bir indirim yaparlar demişti
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 06:50:39 Gönderen: Onur ÖZTÜRK »
                                                                                                                           Stile Italiano

dnr1

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #12 : 26 Aralık 2011, 08:50:14 »
beyler bu ne lüks marka takıntısı böyle cari açık zaten zirvede..hem kalite hem teknoloji..hemde türk malı vestel tavsiyemdir..fiyatıda çok uygun çokta kaliteli..aldıktan 3 ay sonra memnuniyet iade garantisi var.marka kendine güveniyo..5 yılda garanti
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 08:50:14 Gönderen: dnr1 »

obasar

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #13 : 26 Aralık 2011, 09:10:06 »
bende 3 ay önce evlendim ve buzdolabı kesinlikle siemens.. diğer herşey için ise ben arçelikten aldım çok ta memnunum...
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 09:10:06 Gönderen: obasar »
Alfa Romeo Mito 1.4 TCT Sportivo
Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Rddo

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #14 : 26 Aralık 2011, 10:04:52 »
Kemal Bey Günaydın,
2010 yılının Nisan ayında evlenmiştim bende. Herkes gibi hayalimdeki peri kızıyla evlendiğimden her şeyin en iyisi olsun mantığıyla aldım tüm eşyalarımı. Hükümetin kdv+ötv indirimine denk gelmişti ve tüm beyaz eşyalarımı Siemens'ten aldık. Önce aldık (Kasım 2009) parasını ödedik yani sonra (Nisan 2010) eşyalarımızı teslim aldık. Bulaşık makinası ve fırının yenilenmiş modellerini fiyat farksız almıştık. Maalesef peri kızı büyüyü bozduğundan evliliğimiz bu yılın Ağustos sonunda yalan oldu. Erkek başıma beyaz eşyalarla 5 aydır haşır neşirim anlayacağınız. Alırken çok araştırdığımdan elimden geldiğince size tüyoları vereyim. Fiyat/performans ve yaygın bayii istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle Vestel veya Arçelik/Beko seçin. Bu ürünleri hem uygun fiyata alırsınız hemde uzun süre kullanırsınız. Siemens almadan Bosch ile ürünleri karşılaştırdım bire bir,nerdeyse her şeyiyle aynıydı ürünler. Bildiğim kadarıyla aynı fabrikadan çıkıyorlar. Ben özellikle çamaşır makinasından çok memnunum. Bulaşık makinası da sessiz ve sorunsuz çalışıyor(Maşallah diyelim nazar değmesin:)] Bir erkek olarak fırın belki de en gereksiz şey ama eski eşim kullanırken çok işimizi görmüştü ve kendisi çok memnundu. Sanırım sizin eşinizde gönül rahatlığıyla kullanabilir. Buzdolabı konusunda söyleyebileceğim tek şey buzluğu altta olanlar büyük kullanım kolaylığına sahip. Olayların buraya geleceğini bilsem tabi ki bu kadar pahalı bir model almazdım ama sizin evliliğiniz inşallah çok mutllu ve bol çocuklu olacağından buzluğu altta modelleri size tavsiye ederim. Yalnız Siemens ve Bosch buzdolapları biraz sesli çalışıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer imkanınız varsa bayiden şimdiden modelleri alıp beğenin ve taksitli olarak ödemeye başlayın. 8 taksit alsanız bile ekonominize çoook büyük katkısı olacaktır. Şimdiden mutluluklar dilerim.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 10:04:52 Gönderen: Rddo »

evrenalpar

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #15 : 26 Aralık 2011, 10:08:45 »
Biz tüm beyaz eşyaları 5 sene önce evlenirken Siemens tercih ettik, bildiğim kadarıyla Bosch'la aynı.

Bosch'lar biraz daha pahalı ve tipleri daha kötüydü. Aynı firmanın malı olduklarından, daha güzel ve ucuz Siemens bize cazip geldi.

Vestel, Arçelik'le annemin zamanında başı çok ağrıdığından hiç düşünmedik bile.

Profilo o zamanlar batıyo falan diyorlardı, şimdi noldu bilmiyorum, hala var.

Çamaşır makinelerinde, devir hızı ve kg'a göre tercih ediliyor. Eşim açıkcası saolsun hiç 1000 devir, 1200 devir falan istemedi, zaten bence gerek de yok. Normal 600 devir falan gayet yeterli. Kg ise tamamen tercih. (5-6-7kg)

TV'de hangi yayını kullanıyorsunuz, kablolu mu digiturk mü, uydu mu? HD yayınlara ya da PS3'e falan ilginiz var mı? Ona göre tercihinizi belirlemeniz lazım.

Marka olarak LG'yi tek geçerim. Bence artık LED tercih etseniz daha iyi olur. Görüntü kalitesi ve sarfiyat çok daha iyi LCD'lere göre. LED'in çözünürlüğü / görüntüsü çok farkediyor.

Bi de gerçekten kullanmayacağınız özelliklere daha çok para vermeyin! Yok internet özelliği, yok youtube, facebook şu bu, hiç gerek yok.

Kolay gelsin, yengeyle inşallah kolay anlaşırsınız. Size çamaşır makinesinde örneğin, kg ve devirde anlaşmazlık çıkacağını garanti edebilirim.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 10:08:45 Gönderen: evrenalpar »
206GTI (2003-2008)
A3 1.6 (2008-2010)
Giulietta M.Air (2010-2012)
Honda CR-V (2012-2013)
Audi A3 1.6TDI S-Tronic (2013 - 2016)
Alfa Romeo 159 1.9JTD SW (2016 -2017)
Giulietta M.Air TCT (2017-...)

asklepios

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #16 : 26 Aralık 2011, 10:47:50 »
bosch-siemens-profilo,
arçelik-beko,
vestel-regal,

aynı fabrikadan çıkan,temel malzemeleri aynı,detayları farklı olan markalardır.( aynı bravo-delta-giulietta gibi )

ben hepsini bosch aldım,tvyi de samsung.şimdilik sorun yok.

ama bellona'dan hiç memnun değilim,bildiğin dandik.

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 10:47:50 Gönderen: asklepios »

Alper

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #17 : 26 Aralık 2011, 10:59:29 »
quote:

Beyazların tamamını bosch almış birisi için söylüyorum.bence uzak durun. çamaşır makinasının üst kapağı çatladı. buzdolabının kartı arızalandı.bu sorunları servis giderdi ama sökülüp takılırken ne kadar kalitesiz malzeme kullandıklarını gözümle gördüm.Benim sıralamam
1.Çamaşır Makınası, Bulaşık Makinası Miele
2.Fırın Siemens
3.Buzdolabı Amana diye bir marka incelemiştim. Hala üretiliyormu bilmiyorum.Ama çok iyiydi.
4.Televizyonum philips led ama tavsiyem Toshiba

En kalitelilerini yazmışsınız :) ve En pahalılarını tabii ki
Miele dünya üzerinde çamaşır ve bulaşık makinesinde referans niteliğindedir 20 - 30 sene çalışır banamısın demez :D
Amana zaten türkiye de yok denecek kadar az servis falan bulmak imkansıza yakın ama bozulur mu işte bozulmayacağı için sorunda olmaz ama genellikle çok büyük ürünlerini türkiye ye getiriyorlar misal malikanelerin kiler bölümüne özel boyutlarda ürünlerini getiriyorlar ki bunlarda 20000 -30000 dolar civarı ki normal buzdolapları fiyatları bile 2000 dolardan başlıyordu ben baktığımda türkiye de ABD de fiyatları çok daha ucuz orası kesin

TV ye gelince ben geçen sene Panasonic 50 inç aldım Plazma modelini seçtim ama eski plazmalar gibi değil bu modelleri LCD ve LED lerden çok daha üstün görüntü verebiliyorlar ben çok araştırdım çok gezdim alırken ve 2000 TL ye güzel bir Panasonic bulabilirsin
Özelliklede film seyrederim diyorsan Plazma al , dip siyahı sadece Plazmalar verebiliyor zaten Ledler gerçek orj led değil orj ledlerin fiyatları çok çok fazla
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 10:59:29 Gönderen: alpermusa »

madmax

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #18 : 26 Aralık 2011, 11:45:02 »
Buzdolabı: Samsung RT63EMEW( uygun fiyatlı ve ortalama bir evin kapılarında geçebilen büyük hacimli).

Fırın: BOSCH (aslında çokta gerekli değil, bir setüstü ocak artı mini fırında yeter ama ben komple fırın aldım )

Ç.makinası: BOSCH (kesinlikle fiyat-performans açısından,program çeşidi o kadar da önemli değil ama iç hacim bayanlar açısından önemli. Benim için de sessizlik önemli.( BOSCH' ta 4 adet şok tutucusu vs. var)

B.makinası: BOSCH ( Kesinlikle fazla programa gerek yok, ben sadece 2 kişi olduğumuz için( tabi ki başlangıç olarak ) yarım yıkama seçeneği olanı aldım.

TV: Valla eğer paran varsa 3D led vs. alabilirsin. (3D'de de 42" üstü makbuldür, birde ben en fazla gözlükle 1 saat film izleyebildim.) Eğer yoksa herhangi bir görüntüsünü beğendiğin LED'i al, zaten LED teknolojisinin de birkaç sene ömrü kaldı. Birde kesinlikle kampanyalara kanıp LCD alma, elde kalan stokları bitirmek için kampanya yapıyoruz diyorlar. Aslında o LCD'lerin kampanya ile sattıkları fiyat kadar bile değeri yok.

Birde çevremde servis yaygınlığı önemli diyenler de var. Örneğin SAMSUNG buzdolabı için yakın yerde servis yoksa arıza olduğunda sorun yaşarsın sen yine de arçelik al dediler. Bende benim için arızaya müdahale hızından çok, hiç arıza çıkarmaması daha önemli dedim. Arkadaşımın 2 kere arçelik buzdolabı değişti. Başka bir tanıdığımında birkaç sefer kompresörü değişti...Yine de sen bilirsin.

Birde ne alırsan al almadan önce kesinlikle internetteki yorumlara bakarak al.

Edited by - madmax on 26/12/2011  11:47:58
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 11:45:02 Gönderen: madmax »
Cansın TURGUNER
34 VE 8902 156 Selespeed
10 ACT 66 156 Selespeed
Diğer araçlarım çok da önemli değil;)

Rddo

• Ziyaretçi
Beyaz eşya seçimi
« #19 : 26 Aralık 2011, 11:51:12 »
Son bir not televizyonu evlenmeden hemen önce veya balayından gelince almanızı tavsiye ederim. Ticari MIY arkadaşım 4 ay once LG 'nin 55" 3D led TV'sini Vatan Bilgisayar indiriminden çok ucuz fiyata aldı. Yanında Blu-ray oynatıcı,2 film ve 7 gözlük hediyesi vardı. TV neredeyse mükemmele yakın görüntü kalitesi verirken 3d özelliği yeni ve baş ağrısı yapmayan teknolojiden. Dediğim gibi evlenmeden hemen önce veya evlendikten kısa bir süre sonra alırsanız sizin için daha iyi olur.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 11:51:12 Gönderen: Rddo »

EskiTüfek

• Imparatore
Beyaz eşya seçimi
« #20 : 26 Aralık 2011, 12:05:06 »
Bu sektörde patentler belli, birkaç küçük ayrıntı dışında nerdeyse tüm markalar aynı sistemleri kullanıyor. Dolayısıyla burda faktör malzeme kalitesi ve işçilik.

Bu mantıkla bakılırsa boch vs... bildiğim kadarıyla türk montajı, bana göre pek avantajı olmaz. Vestel zaten bilgisayarda casperın yaptığını yapıyor i bununda artısı yok çünkü ürün yelpazeside çok geniş değil. Her ne kadar sevmesemde en mantıklı seçim arçelik kalıyor. Pederde dahil 50-60 senedir arçelik kullanıyoruz sorunla karşılaşmadık henüz. Ama bu markanında ürünlerinin ortalama ömrü kullanıma göre 10-15 sene arası. Bundan sonra kesinlikle değiştirmek gerekiyor.

Hatta geçen yaz sonu Ç.Mak. yeniledik, gene arçeliğe karar kıldık. Bi dünya markayı yanyana karşılaştırdık ve sona bu kaldı. Ekonomik yıkama açısından sona bosch ile tekrar tekrar baktığımızda fiyat/perf. açısından arçelik öndeydi. Ki bildiğim kadarı ile A+++++ (beş artılı) yıkama sadece bunda var. O zaman 15 dk.lık program sunan başka mak. yoktu, ancak yeni çıkıyor.

Sözün kısası iyi araştırmak gerek.

Ve hatta şu an vestel %50 geri ödemeli bir kampanya başlattı görmüşsünüzdür. Aslında bu vestele değil tüm sektöre hitap edecek bir olay. Vestel cart diye kasul edip reklama girdi ama peşinden diğer markalarda geliyor, biraz beklemek lazım.

Mantığıda; yeni enerji ve su tasarruflu makinalardan alanlar, eski makinalarını vererek %50 indirim alıyor. Bunda da şimdiden fiyatlara bakıp, kampanya gelince ne olacak incelemek gerekecek.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 12:05:06 Gönderen: EskiTüfek »

murat

• Amministratore
Beyaz eşya seçimi
« #21 : 26 Aralık 2011, 12:28:01 »
Müdür şu Apple bi çamaşır makinesi yapsa ne kıyak olurdu değil mi
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 12:28:01 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

EskiTüfek

• Imparatore
Beyaz eşya seçimi
« #22 : 26 Aralık 2011, 12:56:59 »
Nissan'la ortak oto konsept çalışması vardı. :) Buna daha el atmadı.:)
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 12:56:59 Gönderen: EskiTüfek »

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #23 : 26 Aralık 2011, 13:40:03 »
Ben evlenirken eşiminde benimde kendi yaşadığımız evlerimiz olduğundan beyaz eşya almadık hatta sattık :) bende ariston buzdolabı ve çamaşır makinası eşimde de bosch çamaşır makinası ve bulaşık makinası vardı, ben bekarken kendim bizzat bir bulaşık makinası olduğumdan almaya gerek görmemiştim, neyse bendeki çamaşır makinasını sattık. Şeytan kulağına kurşun benim dolap 2004 model çatır çatır çalışıyor hiçbir sorun çıkartmadı, eşimin makinalarda öyle, tv ise Philips 8694 lcd, onu sonradan aldık, led tv almanızı amblight philips almanızı öneririm. 4 tarafından amblight olursa tadından yenmiyor.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 13:40:03 Gönderen: A.S.GÜMÜŞ »

07 DH 800

adnan.geyik

• Membro
Beyaz eşya seçimi
« #24 : 26 Aralık 2011, 15:01:24 »
Maddi gücün yetiyorsa bir daha para harcamamak istiyorsan;
Buzdolabını mutlaka General Elektrik al. Hem büyük hem sorunsuz. Torunun bile kullanır.
Çamaşır makinesi ve bulaşık makinelerini Arçelik al. Başın ağrımaz. Servis sorun yaşamazsın.
Televizyon; Sony (www.istanbulbilisim.com'dan uygun fiyatla.
Belki çamaşır makinesinde Bosch olabilir ama dedigim markalardan şaşmazsan üzülmeszin. Ben yıllardır bu markaları kullanıyorum. Çünkü elektronik konusunda çok araştırdım. Beni yanıltmadılar. Tavsiye etmeyecegim marka varsa Siemens'tir. Türkiye şartlarına uygun değildir. Tüm içtenleğimle yazıyorum. Kulağına küpe olsun.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2011, 15:01:24 Gönderen: adnan.geyik »
Adnan Geyik
35 Y 3282 - Lancia Delta

GoogleTagged