Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Herkese selamlar, iyi forumlar!  (Okunma sayısı 551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alptamer

• Membro
Herkese selamlar, iyi forumlar!
« : 11 Temmuz 2017, 01:32:20 »
Çok değerli bir topluluk olan Alfisti'ler. Hepinize bol bol selamlar.

Hemen kısaca kendimden bahsedeyim, maalesef bir Alfa Romeo sahibi değilim. Viyana'da Makine Mühendisliği okuyorum. Otomobiller ile ilgili ''kendimce'' bilgiliyim. Aslında BMW hayranıyım, fakat Alfa Romeo gibi bir markaya bir otomobil-sever olarak tabii ki sıcak bakıyordum. Araştırmalarım sırasında denk gelen Alfa'ların hakkında daha da bilgi sahibi olmak için okumalar yapmaya gayret etsem de, en iyi bilgileri her zaman Alfisti'lerin ağzından duyabileceğimi biliyorum ve bu vesileyle AlfistiTurkey platformuna katılmak istedim.

Otomobillerle küçük yaşlarımdan beri ilgileniyorum, o zamanlar Alfa'lar hakkında pek bilgi sahibi değildim. Fakat büyüdükçe ne kadar özel olduklarını, Alfisti'lerin onlara neden bu kadar değer verdiğini anladım. Alfa Romeo'nun beni çeken bir diğer yanı ise sahipleri. Gerçekten gördüğüm her Alfa sahibinin otomobilden anlayan ve onlarla ilgili bilgi sahibi olduklarını görüyorum. Bu da beni Alfa Romeo'ya çeken bir unsur açıkçası.

Gönlümde kıpkırmızı bir Guilia yatıyor geçen seneden beri, fakat ilk vadede sahibi olmak istediğim otomobil 159 SportWagon. Alfa'ların sorunlarını ve yaşattıkları ''keyif'' anlarını sizlerden öğrenmek dileğiyle.

Biraz uzun yazdım sanırım, değer verip okuyan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar... :D
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

blueoyester

• Membro
Ynt: Herkese selamlar, iyi forumlar!
« #1 : 11 Temmuz 2017, 10:37:54 »
hoşgeldiniz umarım istediğiniz gibi bir 159 bululursunuz
you are my desire alfa romeo
http://i.hizliresim.com/EY2mWA.jpg

OğuzCanAlantor

• Membro
« #2 : 11 Temmuz 2017, 11:03:20 »
Hoşgeldiniz  :alfisti:

alptamer

• Membro
« #3 : 11 Temmuz 2017, 11:46:15 »
Teşekkürler yorumlar için... :alfisti:

Tabii 3.2 isterim ama onunla hem madden hem de manen çok uğraşmak gerekir diye düşünüyorum. Kırmızı ve içi siyah deri koltuklu bir 2.4 Dizel Ti yakaladığımda kaçırmam muhtemelen. Biraz daha vakit var tabii, ilk başta biraz daha bilgi sahibi olmak istiyorum 159'la ve sorunlarıyla ilgili...

admin

• Amministratore
« #4 : 11 Temmuz 2017, 14:13:04 »
Hoş geldin hocam  :alfisti:

avrupada dilediğin gibi bir 159 bulmak çok daha kolay olacaktır.

ben senin yerinde olsam yapacağım ilk iş 1.8 tbi yada 2.4 dizel kırmızı ti paket bir 159 sedan yada sportwagon farketmez evin önüne çekmek olurdu. :)

tabi bunu türkiye kafasıyla söylüyorum, imkanlar dahilinde 3.2 bile düşünülebilir.

Avrupa'da da istediğiniz özellikte bir Alfa Romeo, hatta Ti donanımlı 159, daha da ilerisi, 159 Ti Sedan bulmak oldukça zor. Var olmasına var ama ya km'leri çok fazla, ya da bakımsız. Avusturya'da daha da zor. İyi durumda olanlara iyi para vermek gerekiyor.

Mesela 3,2 litre V6 motora sahip Ti donanımlı 159 sedan bulmak çok çok zor. Ancak normal bir 159'u kolayla alabilirsiniz.

:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

GoogleTagged