Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Kablolu TV, Uydu Net, Kablo Net, ADSL Şeytan üçgeni  (Okunma sayısı 3008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sercan Keklik

• Membro
Herkese selamlar..

Yeni bir eve taşındık ve vesile ile yeni adetler yeni işler başımıza sardı gettii sormayın gitsin :)

Şimdi eski evde 1 Mbit Sınırsız Limitsiz ADSL kullanıyordum. Zyxel marka modem ile sorunsuz hayatıma devam ediyordum.
Diger odalarda kullanıcılarda hız problemi yaşasakta 1 Mbit in altına hiç inmeden beni 8 yıla yakın bir süredir idare etti. Bu evde binada tek biz kablo tv istiyoruz diye binaya kutu koymadıkları için bir türlü o nimetten yararlanamamıştık.

Şimdiki binada Kablo TV hizmeti mevcut. Yani Kablo Nette mevcut.

Şimdiki evde yalnız şöyle bir sıkıntı var. 260 m2 Dublex bir ev, Terastı üst kattı vs.. Problemsiz kesintisiz bir iletişim agı kurmak istiyorum. Çünkü üst katı kendime ayırdım, Alt katı ise aileye. Alt kattada üst kattada sorunsuz bir internet agı kullanmak niyetim.

Şimdi aylık 59 veya 49 TL ödüyorum sanırım.. Niyetim gene bu rakamlara yakın rakamlar ödemek üstüne pek çıkmak istemiyorum fakat lanet olası 1 MBit hızdan artık kurtulmak istiyorum ve Modem konusunda ciddi sıkıntı duyan bi ton insan var.

Neti ne için kullanıcaz?

2 Ipad, 5 Iphone, 1 MacBook, 1 Mac, 3 Laptop Baglantısı saglanacak. Bunun haricinde Almayı düşündügüm 2 Smart TV ye de bu hizmet baglanabilir. Hepsi aynı anda online olsa bile sonuçta hepsinden deli gibi download yapmıcam. Emule ve Torrent hatta cogu upload sitesini cok sık kullanıyorum.

Aylık 160 GB ın altına ınmeyen bir download ım var. Image dosyası arşivim var çünkü :)

Şimdi bana ekonomik olarak modemde sıkıntı yaşamıyacagım (Modem bedava olması kontratlı vs önemli degil benim için. Almak gerekiyorsa alıcam) bir ag kurmak istiyorum. Hatta niyetim Apple TV sisteminide kurmak fakat öyle ciddi bir niyet degil açıkcası..

Kullananlardan işin uzmanlarından vs elbet bilenimiz vardır. Destek çıkıp yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Bunun haricinde teknolojideki yenilik olann Smart TV ler hakkında görüşlerinizi önerilerinizi alabilirim..

22"
32"-37"
42"-46"

Tv ihtiyacım var.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Volkey

• Ziyaretçi
Ev için çözümün, evin dublex olduğunu da düşşünürsek, bir Broadband Router'a geçiş yapman. Bu şekilde evde ciahzlar daha iyi internet erişim hızına ve cihazlara arası paylaşıma sahip olabilirler.

Apple Tv niyetim var demişsin, niyetlenme ve mutlaka bunu da evindeki sistemin bir parçası haline getir. Apple Türkiye store açıldığından beri daha çok işe yarar oldu.

Smart Tv'ler hakkında birşey diyemeyeceğim zira bu ve benzeri "combo" ürünlerden ziyade kullanım odaklı high-end ürünler tercihimiz oluyor. Genelde 4 - 5 yılda bir bu tip teknoloji ürünlerini güncelliyoruz evimizde. Sonuç olarak bu bahsettiğin Tvlerin kullanım amaçları da önemli. Örneğin ben birini sadece monitör olarak kullanıyorum.  Bunları sürekli takip etmek her yıl yaklaşık ortalama bir araba parası harcamayı gerktiriyor. Daha 4 - 5 yıl diye bahsettiğim tur gelmedi çok şükür :)))
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Sercan Keklik

• Membro
Ev için çözümün, evin dublex olduğunu da düşşünürsek, bir Broadband Router'a geçiş yapman. Bu şekilde evde ciahzlar daha iyi internet erişim hızına ve cihazlara arası paylaşıma sahip olabilirler.

Apple Tv niyetim var demişsin, niyetlenme ve mutlaka bunu da evindeki sistemin bir parçası haline getir. Apple Türkiye store açıldığından beri daha çok işe yarar oldu.

Smart Tv'ler hakkında birşey diyemeyeceğim zira bu ve benzeri "combo" ürünlerden ziyade kullanım odaklı high-end ürünler tercihimiz oluyor. Genelde 4 - 5 yılda bir bu tip teknoloji ürünlerini güncelliyoruz evimizde. Sonuç olarak bu bahsettiğin Tvlerin kullanım amaçları da önemli. Örneğin ben birini sadece monitör olarak kullanıyorum.  Bunları sürekli takip etmek her yıl yaklaşık ortalama bir araba parası harcamayı gerktiriyor. Daha 4 - 5 yıl diye bahsettiğim tur gelmedi çok şükür :)))

Volkan abi :) benimde niyetim 32" smartı Monitör niyeti ile kullanmak :) o yüzden smart Tv ve kameralı diye diretiyorum.. Çünkü PS falan hayatta oynamam bluray falan ısım olmaz :) Sadece günlük tv ve pc için 32" smart a bakıyorum.

Diger tv lerdede öyle HD film bluray falan fantezisi kesinlikle olmıyacak. Neticede al kullan mantıgı :) bizde bozulana kadar gider kolay kolay degişim yapmayız o tür ürünlerde. Apple TV bu konuda işte bana gereksiz kaçıyor. Ondan düşünce aşamasındayım. broadband router nedir bilmiyorum inceliyecegim :)

ADSL uydu KAblo bu konuda ne diyorsun?
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

emin

• Membro
Sercan ayrıntılı okuyamadım ama ben superonline fiber internet kullanıyorumi 20 kpbs(1.5mb ile falan indiriyor)'ye çıkardılar sanırım son olarak 50 gb adil kullanım kotası var. Modemi 2 yıl önce kendileri getirip kurdular hediye ettiler taahüt veriliyordu. aylık 50 TL gibi bi rakam ödüyoruz.
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

cem meric

• Membro
Apple tv'yi bügün deneme fırsatım oldu jailbreak yapılınca web browser geliyormuş onu öğrendim onun dışında aynı odadaki wi-fi ağında cihazlar sorunsuz çalışıyor araya duvar falan girince bağlantıda sıkıntı oluyor.Bana sorarsanız Smart - Tv'lerin yaptığı çoğu şeyin yarısını yapamıyor.  :) Uygulama indirilemiyor,apple ürünleri dışındaki ürünlerle bağlantı yapmıyor görüntü,ses aktarma yada uygulama aktarma gibi.

+ Ları çok şık bir kumandası var  :)
156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

Volkey

• Ziyaretçi

Volkan abi :) benimde niyetim 32" smartı Monitör niyeti ile kullanmak :) o yüzden smart Tv ve kameralı diye diretiyorum.. Çünkü PS falan hayatta oynamam bluray falan ısım olmaz :) Sadece günlük tv ve pc için 32" smart a bakıyorum.

Diger tv lerdede öyle HD film bluray falan fantezisi kesinlikle olmıyacak. Neticede al kullan mantıgı :) bizde bozulana kadar gider kolay kolay degişim yapmayız o tür ürünlerde. Apple TV bu konuda işte bana gereksiz kaçıyor. Ondan düşünce aşamasındayım. broadband router nedir bilmiyorum inceliyecegim :)

ADSL uydu KAblo bu konuda ne diyorsun?

Aynen ben de 32" monitör olarak kullanıyorum, tv görevi de görüyor arada bir tabi.

Bahsettiğin konularda örneğin uydu, digiturk, d-smart vs. gibi yayınlar receiver ile çalıştıkları için, bunlardan birini kullanmayı tercih ettiğinde her tv başına bir receiver edinmen gerekecek. Splitter yükseltici vs. bu şeylere ihtitiyacın olacak. Sadece kablo tv kullandığında tek bir kaynaktan sadece bir splitter aracılığı ile tüm tv lerini besleyebileceksin.

Gerisi senin seçimine kalmış. Receiver'la kullanman gerekenlerden biri evin genel yaşamında kullanılabilir örneğin salonda ama bunun dışında başka receiverler ile her yer kablo ağı ve  kumanda bolluğu yaşamasın dersen, kablo tv kesinlikle şart. Zaten bedavadan biraz pahalı olduğu için kablo mutlaka olsun derim.

Kablo net artık günümüzn gerisinde kaldığı için ben fiberoptik öneriyorum. Eğer bölgede mevcut değilse şimdilik adsl ile devam et derim. Zaten yakında herkes fiberoptik olayına erişebilecek..

ismail

• Membro
Sercan merhaba, internet konusunda, eğer fırsatın varsa hiç düşünme turkcellsuperonline fiber al. Şuan en ucuza en yüksek hızları kesintisiz bu adamlar veriyorlar. 150 gb aylık download ile adil kullanıma illaki takılırsın. Uydunetin 5mb sınırsızı 69tl görünüyor. Bence bu sana yeter. Bir üst tarife 10 mb sınırsız 99 tl.

İki katlı evde kablosuzu verimli kullanabilmek için access point denen router tarzı bir cihazla interneti daha geniş alanda daha verimli kullanabilirsin.

Yiğit Doğukan

• Membro
Tek tavsiye edeceğim Turkcell Superonline.

KAKIRMAN

• Membro
Smart pc için bende arayışlardayım. Şöyle bir ürün var takipteyim
http://www.amazon.com/Foxconn-1-65GHz-USB3-0-Barebone-NT-A3700-0H0WBANA/dp/B0086A78JM
Burada 350 ila 450TL bandında oynuyor fiyatlar.
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

Kibitzer

• Membro
Turkcell Superonline Fiber Internet taşındığın yerde mevcutsa hiç düşünme geç. Fakat sadece sitelere veriyordular bu hizmeti. Sitede iseniz ve varsa hiç düşünme. Fiyat tarifelerine bakıp kendine uygun olanı seçebilirsin.

Superonline Fiber yoksa komşulardan Uydunet(Kablonet) kullananlara memnun olup olmadıklarını sor. Kablonet(Uydunet) öyle bir meret ki memnun olunan yerde yıllarca kesintisiz, problemsiz çalışıp varlığını unutturuyor, memnun olunmayan yerde ise canından bezdiriyor. Çevrede kullananlar memnunsa muhtemelen problemsiz kullanabilirsin. Hızlar ve tarifeler konusunda bilgim yok.

İki ihtimal de kullanamıyorsan mecbur TTnet'in seçeneklerine yöneleceksin, bunlarda da fiber olabiliyor. Saha dolabına kadar fiber gelip, saha dolabından ev arası mesafe 1km ve altı ise kullanabiliyorsun. Fiyatları, koşulları vs. hakkında bilgim pek yok.

Bizim sitede Superonline Fiber internet var, kullanıyorum ve çok memnunum. Eski abone olduğum için adil kullanım limiti olmayan 10Mbit bağlantım var. Yeni abonelerde bu seçenek yok sanırım.  Ayrıca evin telefon numarasını da Superonline'a taşıdım ve sabit ücret derdinden kurtuldum. Aylık 56TL civarında bir ücret karşılığında 10Mbit internet ve 100dk konuşma hakkım var. Superonline kendi getirdiği routeri kullanıyor, bu cihaz üzerinde iki tane telefon çıkışı var. Telefonu bu router üzerinden kullanıyorsun. Cihaz gayet güzel, bol özellikli bir alet.  3 adet ethernet çıkışı var, bu çıkışlar yetmezse mecbur switch kullanacaksınız ama cihazların çoğu kablosuz bağlanacağı için yetecektir muhtemelen.

TV olayı ise çok ama çok kriterli bir mevzu. Ben de TV-Monitör kullanmak istiyorum ama günümüzün tvlerinin hemen hepsinde input lag denen bir problem var. Bilgisayarın gönderdiği görüntü işlenerek ekrana yansıtıldığı için az da olsa bir gecikme mevcut, monitörlerde ise bu işleme olmadan direkt ekrana verildiği için gecikme yok(denecek kadar az, farkedilmiyor). Aktif oyun oynayan bir insan olduğum için de o gecikme beni rahatsız etmenin ötesinde engelliyor.

Evde yaklaşık bir ay önce aldığım ve çok araştırarak aldığım 42LM660S modeli bir TV kullanıyorum. Daha üstün bir model almak istediğim zaman fiyat/performans oranı anlamsızlaştığı için bunu tercih ettim. İStediğim herşey var, Pasif gözlüklü 3D, SmartTV, usb-hdd üzerinden film oynatma vs.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar  :kahve:

Sercan Keklik

• Membro
Yardımlarınız için çok teşekkürler. O halde şimdi fiber optik olayını sorgulama, sonra komşuların memnuniyeti. TV için sanırım acelem yok çünkü eşyalar konulması lazım özel mobilya vs yaptırıyorum TV basit bi işlemle halledilir çünkü. 32" tam cuk olur gibime geliyor yatak odasına ama bakalım..

Şu internet konusunu araştırıp bilgi vericem yardımlarınız için cok sagolun
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Sercan Keklik

• Membro
super Online olumsuz :) bizim binada yok.. Şimdi komşularda sıra
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

agucba

• Amministratore
Teledünya HD ve Uydunet'i bir araştır istersen. Ve Teledünya HD izlemek istersen Conax Kart ile HD yayınları izlersin, receiver olmadan TV'nin kendi kumandası ile yayınları alırsın.

Kızkardeşim kendi evinde Tivibu kullanıyor. Çok memnun. Kendi evimde TTNET'im olsa idi almayı planlıyordum ama olmadığı için alamadım.

///////////////

A.S.GÜMÜŞ

• Membro
evin içerisinde tek kaynaktan bağlantıyı iyi bir şekilde çoğaltmanın 1 yolu da evin elektrik hattını kullanmak teknolojik zamazingolar başlığında yazmıştım fiyatı ucuz ama istenilen işlevi goren aletler var , tabi modemin kac cihaz destekleyeceği de önemli bende de s.online 20 mbit sınırsız var, modem i onlar verdi aynı anda 10 cihaz bağlanabiliyor, senin cihaz sayısı 10 dan fazla daha gelişmiş bir modem lazım gelebilir

07 DH 800

KAKIRMAN

• Membro
Ben altyapıyı daha yeni bitirdim sayılır. Şöyle ki internet muhabbetini binadaki başka bir şahıstan kablosuz olarak alıyorum. Fakat tv panosu + wd multimedya + hd uydu alıcı + amfinin ethernet portlarına internet dağıtımı yaptım.  Bunun için Access point (300mbs) ve access pointten ethernetlere paylaşım için 10 lu dağıtım (hub) tesisatı yaptım. Şu anda çok iyi oldu. Sadece kumanda kargaşası var lakin onu da bir şekilde hallediyoruz.
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

ku2

• Membro
Şimdi gördüm başlığı..

Sercan.. Ben yeni 16mbit DSL bağlattım TTNet.
Ultranet Limitsiz tarifesi..
Modem ile kampanya var..Aylık 56 TL'ye geliyor (12 ay taahhüt ile)
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnetadslinternet/Sayfalar/TTNET-ADSL.aspx

16 mbit görmedim..ama düzenli 12-12.5 mbit alıyorum.. Gayet hızlı.
50 GB kota var..Adil kullanım. (Sen 160 GB indiriyorsan..en fazla 125 GBlık paketleri var..)
Aşıldığı takdirde hız 3mbit'e düşüyor..ki bu da güzel bir değer bence.

Arkadaşlar zaten yazmış. Aynı şeyleri yazmıyım. Router, Access point koyman lazım evin belli noktalarına. Çünkü duvarlardan geçe geçe o hız 12'den 1.5 mbite kadar iner..

Kablonet altyapısı destekleniyorsa tercih edilebilir. Ben kablonet bağlatamadım.. 20 mbit istemiştim. Gelip ölçüm yaptılar. Tek hat geliyor size.. Ayırıp digitürk ve kablo tv alıyorsunuz..bu yüzden interneti burdan alamazsınız. Splitter gerekli dediler. Ölçüm değerleri düşük çıktı bağlatmayın deymez dediler. 20 verip 7-8 alırsınız..Boşuna para vermeyin dediler.

Onun dışında.. Bizim evde Apple dükkanı gibi.. :))
iphone, ipad, macbook pro ve apple tv var.. (hatta bir adet açılmamış paket duruyor apple tv..kayınpeder kullanmayacak gibi duruyor..istersen sana satabilirim.. ama sormam lazım önce..)

Apple tv'den memnunum. Evet..doğrudur. Apple harici ürünler ile çalışmıyor. Ama TR itunes açıldıktan sonra..Filmler yüklenmeye başladı.. Youtube izliyorum daha çok. Henüz film kiralamadım..ya satın almadım.
Uzaktan kumandası güzel..ama iphone ile de kumanda edebiliyorsun (remote diye bir uygulama var..indirip yüklemen lazım)
İphone'dan, ipadden, macbook prodan kablosuz ekran paylaşımı, görüntü ve ses (airplay) yapabiliyorsun.
macbook taki tüm itunes'u paylaşırsan..network üzerinden görüyor.
Memnunum kısaca..

Öte yandan.. Logitech'in bluetooth adapter'ını aldım. Ev sinema sistemine bağladım. İphone'dan herhangi bir müzik, radyoyu ev sinema üzerinden dinleyebiliyorum. Kesinlikle öneririm..Kaliteli ve harika bir cihaz.
http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20(Speaker)/logitech-980-000541-wireless-speaker-music-adapter-(bluetooth)/productdetails.aspx?I_ID=57768

Buradan da izlersin
http://donanimhaber.com/logitech/VideoDetail.aspx?vid=2179&hd=False

« Son Düzenleme: 14 Şubat 2013, 15:20:26 Gönderen: selimgencoglu »
--
2004 Subaru Impreza WRX STI / 34 VK 0778
2015 Subaru Levorg 1.6 GT-S SPORT / 06 BM 4785

Sercan Keklik

• Membro
Apartmanda kablo net kullanan yok :( ne diyosunuz sansimi deniyimmi? Kucukyali telekom mudurlugune 100 m yakinim bence iyi olabilir?
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

agucba

• Amministratore
Telekom'un sahibi Araplar bildiğim kadarı ile.

Eski çalıştığım işyerindeki IT Uzmanı'nın kuzeni, telekomun internet hattı ile sorun yaşamış. Kimse ilgilenmemiş. Sorun yaşayan kişi kimseden cevap alamayınca doğrudan Araplara bir şikayet e-Postası döşemiş (bu arada İngilizcesi çok iyi imiş bu adamın). Artık ne oldu ise telekom iki gün içerisinde bu adamın bulunduğu sokağa fiber optik kablolar döşemiş ve ayrıca kendisinin oturduğu apartman için fiber optik hattını kullanıma hazır hale getirmiş.

Bu anlattığımın doğruluğunu teyit edemem ama bunu anlatan arkadaşın özellikle bana "sallaması" gibi bir durumu yok.

///////////////

Alfadanadam

• Moderatore
Telekom'a ne kadar yakınsan ADSL o kadar iyi olur. Ama bence amaç önemli. Adil kullanım kotasından hoşlanmıyorsan tek tercih kablonet. Ben senelerdir kullanıyorum ve çok memnunum.

Alper

• Membro
Telekoma 500 m den yakınsan fiber alma hakkın var ve vdsl-2 hatlar gerçekten çok çok iyi hız olarak.
Ben şirkete bile yedek VDSL 2 aldım 100 mb :) yedek ama ben kendimi o hattan dışarı çıkartıyorum arada gece falan download yaparken gerçekten çok hızlı.

Sercan Keklik

• Membro
Kararimi uydu net 3 mbit sinirsiz adil kotasizdan yanaa kullaniyorum. Modem ucreti vs yok. Modem anteni 2 dbi mis yalni bunun icin router veya rateter mi ne varmis yeni cikmis onu almam gerekiyor. Yarin sozlesme yapcam son onerisi olan :)
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Alper

• Membro
Kararimi uydu net 3 mbit sinirsiz adil kotasizdan yanaa kullaniyorum. Modem ucreti vs yok. Modem anteni 2 dbi mis yalni bunun icin router veya rateter mi ne varmis yeni cikmis onu almam gerekiyor. Yarin sozlesme yapcam son onerisi olan :)
Anteni değiştirebilirsin daha güçlüsü ile Sercan bu sayede tek modemle işi bitirebilirsin de.

Sercan Keklik

• Membro
Anteni değiştirebilirsin daha güçlüsü ile Sercan bu sayede tek modemle işi bitirebilirsin de.

Abı sanırım degısmıyomus uydu nette
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Kibitzer

• Membro

Abı sanırım degısmıyomus uydu nette

Değişse bile bazı sonradan takılan güçlü olduğu iddia edilen antenler ile orjinal ve düşük güçlü anten verimi yakalanamayabiliyor. İlla ki ekstra güç istenirse repeater veya router tercih edilebilir.

alfacan

• Membro
Eski bir kablotv kullanicisiyim . Kablotv - teledunya hd box + yayin ve sinirsiz 512 kbps ( biliyorum yavas  :) ) nete toplamda 42 lira oduyorum . Teledunyanin taksiti bitince 35 liraya duser sanirim .

Kablo tv alt yapisi bulunan yerleri nimet olarak adlediyorum .. seneye bi hiz artisi yaparim belki

GoogleTagged