Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Küçük ön plaka sorunu  (Okunma sayısı 840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Metin88

• Membro
Küçük ön plaka sorunu
« : 10 Nisan 2018, 15:40:43 »
Merhaba arkadaşlar aracımı aldığımda Antalya Şoförler Cemiyeti nde mühürlü şekilde küçük boy orijinal plaka basıldı ve bunu Antalya Birmot bayisi yaptırdı yasal olduğu söylendi.7 ay araca bu şekilde sorunsuz bindim ama Ankara da okuduğum için bu gün Ankara da çevirme sırasında beni plaka yüzünden ekipler durdurdu.Ceza kesmediler ama ceza kesilebilir yasal değil gibisinden söylem vardı.Bu plaka cemiyette basılmış mühürlü okunabilir sacı fontu her şeyi standartlara uygun sadece plaka yerine göre küçük sizce ne yapmalıyım?Şimdiden herkese teşekkürler.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ertena

• Membro
Ynt: Küçük ön plaka sorunu
« #1 : 10 Nisan 2018, 15:57:13 »
Benzer şekilde Antalya'dan aldığım Giulietta'nın Birmot'ta basılmış küçük ön plakasını standart boya çevirmiştim. Malum Ankara'da polislerin bu konuda çok taviz verdiği söylenemez. Size tavsiyem normal plaka bastırıp, altlık ile monte etmeniz olacaktır.

hkmtctnky

• Membro
« #2 : 10 Nisan 2018, 16:17:40 »
Bursa emniyetinde direk öyle küçük plaka basıyorlar aslında. yani yasalarda normalde plaka yeri uygun değilse küçük plaka takılabilir diyor ama Ankara polisi biraz bu konuda cins,anlatılmıyor.  biz yazarız sen git başvur Sildir o zaman madem yasal diyor.  :duvar:
'03 Opel Corsa 1.7 DTi 3dr (Casablanca Weiß)
'07 Opel Corsa 1.4 Sport 3dr (MetroBlau)
‘06 AlfaRomeo 147TI 3dr (RossoAlfa)
05 Opel Corsa 1.3 CDTi 3dr (Casablanca Weiß)
------------------------------------------------
‘09 AlfaRomeo MiTo (NeroEtna)
'05 MB CLS350
'07 Renault Clio 1.6 BVA

Metin88

• Membro
« #3 : 10 Nisan 2018, 16:25:12 »
bu arada konuyu yanlış başlığa açtığımı farkettim teknik yardım bölümüne nasıl aktarabilirim yada buradan silebilirim ?

Ormanci

• Membro
« #4 : 10 Nisan 2018, 16:25:44 »
Bursa emniyetinde direk öyle küçük plaka basıyorlar aslında. yani yasalarda normalde plaka yeri uygun değilse küçük plaka takılabilir diyor ama Ankara polisi biraz bu konuda cins,anlatılmıyor.  biz yazarız sen git başvur Sildir o zaman madem yasal diyor.  :duvar:

Aslında tam da öyle olsa durum ortaya çıkar. Cam filminin de alakası olmayan saçma salak bi yorumla alakasız bi maddeye dayandırılması gibi olur. Dava açılır ve ceza iptal edilirse örnek dava olur.

Ama kim uğraşmak ister, ayrı konu :)

Ben de en sonunda hay lanet olsun deyip normal plakaya dönmüştüm.

Ama bu arada 5-6 sefer alkol ve asayiş çevirmesine girdim, kimse de bişey demedi. Hatta polisin bir tanesi mühür ve TR hologramı vs. var mı diye uzun uzun inceledi.

Metin88

• Membro
« #5 : 10 Nisan 2018, 16:28:59 »
Aslında tam da öyle olsa durum ortaya çıkar. Cam filminin de alakası olmayan saçma salak bi yorumla alakasız bi maddeye dayandırılması gibi olur. Dava açılır ve ceza iptal edilirse örnek dava olur.

Ama kim uğraşmak ister, ayrı konu :)

Ben de en sonunda hay lanet olsun deyip normal plakaya dönmüştüm.

Ama bu arada 5-6 sefer alkol ve asayiş çevirmesine girdim, kimse de bişey demedi. Hatta polisin bir tanesi mühür ve TR hologramı vs. var mı diye uzun uzun inceledi.
bu gün beni durduran memur da işin içinden çıkamayıp amirini çağırdı bence onlar bile ne olduğu konusunda emin değiller mühür olmasa kesin yazacaklardı ama değiştir demekle yetindiler tam çözemedim :)

Ormanci

• Membro
« #6 : 10 Nisan 2018, 17:09:16 »
bu gün beni durduran memur da işin içinden çıkamayıp amirini çağırdı bence onlar bile ne olduğu konusunda emin değiller mühür olmasa kesin yazacaklardı ama değiştir demekle yetindiler tam çözemedim :)

Zaten "bilgi sahibi olmak" yerine, başedemedikleri-bilemedikleri şeyi yasaklamak genelde "yönetim" becerisi olmayanların sıkça başvurduğu yöntemdir.

Askeriye veya benzer şekilde silsile yoluyla çalışan kurumlarda bunu çok görürsünüz. Bir durumu çözmek yerine komple yok etmek, yok saymak en güzel çözümdür. En kısası...

"Sen sök, bizi uğraştırma".

Zaten cezalık bişey olsa yazar gönderirdi :)

GoogleTagged