Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Markadan soğutan şuursuz ALFACILAR !!!  (Okunma sayısı 2652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ylmz.mrtcn

• Membro
Markadan soğutan şuursuz ALFACILAR !!!
« : 23 Haziran 2017, 13:10:28 »
Selamlar arkadaşlar aranıza yeni katılmış bir kardeşiniz olarak çokca dertli olduğum bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

yaklaşık 2 aydır alfa 156 mk2 bakıyordum kendime, araştırmadığım site kalmadı en son geçen hafta buradaki yorumlardan bir arkadaşın arabasından bahsedildiğini gördüm ve ulaştım kendisine. ciddi alıcı olduğumu söyledim uzunca bir konuşma da yaptıktan sonra fiyat pazarlığımızı da yaptık arkadaş aracına kefil olduğunu şehir dışından gelebileceğimi söyledi. Ben de onun bu tutumuna nazaran bileti aldım ve çarşamba günü 21.06.2017 gece istanbula gittim. Arkadaş sağolsun karşılamaya bile gelmedi (İstanbul bilmediğim bir şehir) saat 8 de maslak metrosundan maslak alfaya kadar yürüdüm hatta yer bilmediğim için baya da dolandım. arkadaş söz de 9 da orda olurum demişti saat 10 gibi geldi. Aracına boya motor ön takım alt takım gibi testler yaptık. Boya durumunu görünce zaten çok şaşırdım, araçta 4 parça boya var demişti tavan ve bagaj hariç komple boyalı çıktı araç ki tavandaki boya durumuna da bakamadık carbon film çekmişti. hadi bunu da geçtim dedim motor durumuna bakıldığında 4 tllik bir masraf göründü ve aciliyeti olan masraflar ( YİNE SÖYLÜYORUM ARKADAŞ ARACINA KEFİL ÇAĞIRDI BENİ) bende bu durumda elimdeki raporlar birlikte arkadaşla konuştum 29.000 tl fiyat konuşmuştuk haricinde masraf yoksa aracın ama son masraflardan ve boyadan sonra 25 bin teklif ettim heralde bu rakam onu çok bozmuş olacak ki usta ücretini ödemen ve nezaketen de olsa istanbula yabancı biri olarak yalnızca onun aracı için gelmişim en azından toplu taşımanın olabileceği bir yere bırakabileceğini düşündüğüm için böyle bir teklif bekledim tabi gördüğüm manzara aracı çalıştırıp basıp gitmek oldu.
Yani ben 1 gün için 500 tl para harcadım ve çektiğim çilede bunun cabası oldu. Bu mubarek günde bu para onun yanına kalmaz kalmayacak da özellikle paylaşıyorum ilanını kesinlikle kanıp gitmeyin bu arkadaştan araç falan alınmaz !!!
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-temiz-156-297446999/detay
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

martini_lancia

• Membro
Ynt: Markadan soğutan şuursuz ALFACILAR !!!
« #1 : 23 Haziran 2017, 13:47:51 »
Öncelikle geçmiş olsun,tecrübe hanenize bir "+" olarak yazarsınız bu deneyiminizi,hayat böyle maalesef.

Satışta ilanı olan üye de,konuya istinaden süreci anlatırsa daha güzel olur kanaatindeyim.

Umarım aradığınız niteliğe sahip güzel bir 156 bulursunuz.
2002 Cosmo Blu manual 156 2,0ts.

radar54

• Membro
« #2 : 23 Haziran 2017, 14:36:12 »
Alfistiyim demekle Alfisti olunmuyor maalesef...  :alfisti:

Özellikle motor mükemmel durumda 10binde 400 ml yağ eksiltiyor demiş hesap bile yapmış.  :alkis:
2004_156 1.6 TS Progression 2015-2018

2008_147 1.6 TS Collezione 2018-2019

2004_156 2.0 TS Distincive Selespeed 2019-2023

2006_159 1.9 JTD Distincive Manuel 2023-

Theillest

• Membro
« #3 : 23 Haziran 2017, 14:56:45 »
Ne kadar ticaret olsada sonuçta gelen kişi misafirin oluyor arabayı beğenirsin begenmessin ama sonuçta şehir dışından gelen kişiye yardımcı olmak gerekir, biz araba alırken istanbuldan da aldık hep iyi insanlar cıktı karşımıza alışveriş yaptık ama daimide dost edindik her seferinde.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArinFırat

• Membro
« #4 : 23 Haziran 2017, 15:05:57 »
Alfisti olmayı geçtim, insan olmanın gereği olarak ağırlamayı yapamamış,ayıp etmiş..size de geçmiş olsun,sağlık olsun sıkmayın canınızı.o bütçeleri ayırmış iseniz daha iyilerini bulabilirsiniz

ylmz.mrtcn

• Membro
« #5 : 23 Haziran 2017, 18:32:05 »
Teşekkürler yorumlarınız için dediğim gibi araç boyalı da olabilir kaza da bela da bunların hepsi normaldir fakat şehir dışından kefil gibi konuşup insanları madur etmeyi o arabaya binen birine yakıştıramadım. Bende araç sattım 3 sene önce vandan gelip aldılar yemek ikram ettik oturduk sohbet ettik kazasız belasız uğurladık gönderdik. Para kazanma uğruna insan olmaktan vazgeçiyoruz sorun burda çıkıyor ben o parayı yine kazanırım da kaybedilen insanlık olunca o kadar kolay olmuyor.

erdem1904

• Membro
« #6 : 23 Haziran 2017, 23:03:47 »
2.el araç işi belli bir yaş üzeri için şans işi. İstanbul dan araç alırken sabahın köründe bakmaya başlayıp 3-4 araç belirlemekte fayda var. En son İstanbul a araç almaya gittiğimde,
Sırasıyla

2010 fiesta
2007 407
2006 focus vardı listemde. Çok titiz olmama rağmen 3 üde patlak çıktı. En son sinirlenip sözde ilk sahibinden hatasız boyasız 1 307 ye gidip baktırmadan aldım geldim. Satarken ön taraf komple değişik ve sol yan boyalı çıktı. Anlaştığımız rakamın 3.000 tl altına verdim gitti.
Ankara dan aldığım
Son 6 aracımı hep baktırmadan aldım. Çokta kasmamak lazım 😀
Her türlü harcıyorsunuz ;)
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

coolistanbul

• Membro
« #7 : 24 Haziran 2017, 11:43:49 »
Satış ahlakı aracı görmeden önce satıcının size dürüst olarak aracın durumunu madde madde aktarmasını gerektirir.

Servise götürdüğünüzde bu maddeler arasında olmayanlarda tespit edilirse masraf öğrenilir ve yeniden pazarlık yapılır. Nadir de olsa satıcı da bazı problemlerden bihaberdar olabilir. Samimiyeti ancak sohbet sırasında anlaşılır.

2005 model 12 yasında bir arabada satıcının aktardığı maddeler dışında problemler tespit edilebilir. Bu anormal bir durum değildir.

Ancak normal ve etik olmayan satıcının bu durumu öğrendikten sonra size olan davranışlarıdır.

Özetle bu masrafların tespitinin ardından ( düşük bir ihtimal olsa da satıcıda bu durumu o anda öğrenmiş olabilir )
pazarlık yapılmalıydı. Pazarlık mümkün olmasada sizi başta  karşılaması, zamaninda randevuya gelmesi ve işlemler sona erincede uygun bir yere bırakması bir Alfisti'ye yakışır bir davranış olurdu.

Özetle geçmiş olsun ama size 15 yıllık bir Alfisti olarak naçizane tavsiyem 12 yıllık araçlara bakarken beklentinizi hep minimumda tutun ve site dışından araçlar için deneyimli insanlardan tavsiye alın...

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşk 3 değil 4 harftir => ALFA
1997 1.6 Boxer 145 Rosso
2003 1.6 TS 156 J
1999 2.0 TS GTV Gümüş Gri
2006 2.0 SS GT

ekerem

• Membro
« #8 : 24 Haziran 2017, 12:36:19 »
Geçmiş olsun ben de aldığım bütün araçlardan zarar eden birisi olarak yazınızı okuyunca şanslı olduğunuzu düşündüm. Araba aramak, almak cok can sıkıcı olabiliyor. Özellikle aldıktan sonra çıkan sürprizler hayattan soğutuyor. Almadan sorunu görmüş olmanıza sevinin. Ben alirken ekspertiz yaptırdığım halde sonradan expertizle alakasız seyler cikmisti buraya da komu açmıştım. http://www.alfistiturkey.com/forum/geyiks/yanlis-expertiz-raporu-sorgulamada-cikmayan-kaza/
156 1.6 ts
159 1.9 jtdm Q-tronic
159 2.4 Jtdm Manuel

Alsift140

• Membro
« #9 : 24 Haziran 2017, 14:28:40 »
Alfa Romeo logoları silinmiş, ve alfisti

Logosu silinmiş veya başka logo türk bayrağı vs yapıştırılmış alfa ilanlarından, açıklamaya bile bakmadan çıkarım.

Serhat59

• Membro
« #10 : 24 Haziran 2017, 19:20:33 »
Alfa Romeo logoları silinmiş, ve alfisti

Logosu silinmiş veya başka logo türk bayrağı vs yapıştırılmış alfa ilanlarından, açıklamaya bile bakmadan çıkarım.
+1500

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive 2006
Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm Distinctive 2006

a-y-k-u-t

• Membro
« #11 : 24 Haziran 2017, 19:49:00 »
öncelikle geçmiş olsun...
aracı almadan önce foruma üye olup bizimle paylaşsaydın aracı bilen bir arakdaşımız çıkabilirdi,artık daha dikkatli olmak gerek...
yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et!!

Cihan82

• Membro
« #12 : 26 Haziran 2017, 01:25:33 »
Geçmiş olsun, sadece alfada değil her araçta olabiliyor maalesef böyle şeyler. Tamamen insan faktörü var burada. Umarım içinize sinen, keyifle binebileceğiniz bir araç bulabilirsiniz
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

devirsever

• Membro
« #13 : 26 Haziran 2017, 16:03:40 »
Eger gercekten dediginiz gibiyse ilan sahibinin art niyeti var demektir cunku ilan aciklamasi halen size verilenle ayni.
1996 155 Q4
1996 GTV V6 TB
1998 166 3.0 V6
2006 GT 3.2 V6
2008 GT Q2
1999 156 3.0 V6 Turbo Q2(Güncel)
1998 156 3.0 V6 (Güncel)

ylmz.mrtcn

• Membro
« #14 : 27 Haziran 2017, 18:30:10 »
Eger gercekten dediginiz gibiyse ilan sahibinin art niyeti var demektir cunku ilan aciklamasi halen size verilenle ayni.

özellikle bekliyorum düzeltme yapar diye ama yok adam beni arıyor birde malımı kötülemekten seni mahkemeye vericem diyor. Yüzsüzlüğün bu kadarı.

ugur_1903e

• Membro
« #15 : 27 Haziran 2017, 19:57:37 »
Öncelikle geçmiş olsun.
İkinci El hakikaten şans işi, aldığım iki alfayı da ekspertiz yaptırdım aldım, ancak ikisinde de klima sorunu yaşadım. Olay satıcıdan kaynaklı da değildi çalışırken bir anda bozuldu. Hatta giu için 2400 TL harcadım. Bu işin şans boyutu ama size yapılan çok çok farklı. Millet olarak insani  değerlerimizi tekrar kazanacağız inşallah.

Sercan Keklik

• Membro
« #16 : 28 Haziran 2017, 12:19:26 »
ilanda alfisti türkiye üyesi diyor yav
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

erdem1904

• Membro
« #17 : 28 Haziran 2017, 14:40:46 »
ilanda alfisti türkiye üyesi diyor yav

2007 yaza merhaba buluşması listesinde var ;)

50- Avşar Açıkgöz ? 2,5 ? 156
1996 146 1.7 boxer
1996 146 1.6 boxer
1998 156 2.0 ts exe.
2004 156 selespeed
2006 159 1.9 jtd dist.
2006 156 1.6 dist.
2005 147 1.6 dist.MK2

vieri

• Membro
« #18 : 28 Haziran 2017, 15:28:53 »
özellikle bekliyorum düzeltme yapar diye ama yok adam beni arıyor birde malımı kötülemekten seni mahkemeye vericem diyor. Yüzsüzlüğün bu kadarı.

İlanda yazılan bilgiler belli, sizin yapmış olduğunuz test sonucu belli.Neyin mahkemesine verecekmiş sizi acaba. Siz yine de ilanın bir ekran görüntüsünü alın elinizde bulunsun.Ondan önce siz başvurun. :)

blackgear

• Membro
« #19 : 28 Haziran 2017, 15:42:13 »
Bence konuyu bu kadar büyütmeye gerek yok.

Yapılabilecekler:

1) Ekspertiz sonrası araç bilgileri ile ekspertiz raporunun uyuşmazlığını ilgili siteye bildirmek,
2) Malum şahsın ilan reklamında adı geçtiği için Alfistiturkey forum yöneticilerini bilgilendirmek,
3) Sahibinden efsaneler ve araç sorgulamaları başlıklarında deneyiminizi ve ilgili ilanı paylaşmak,
4) Sırf Alfistiturkey forumuna üye olduğu için herhangi bir satıcı veya alıcıya güvenmemek (ki sitede bunu defaatle üstüne basa basa belirtiyor)
5) Bu tarz insanların heryerde karşınıza çıkabileceğini biliyor olmak,
6) Kesinlikle can sıkmamak, aramaya devam etmek :)

Dilerim tez zamanda hayalini kurduğunuz Alfanıza sahip olursunuz.

Bandırmalı

• Membro
« #20 : 28 Haziran 2017, 19:44:51 »

Soy ismi size çağrışımda bulunmadı mı?? :alfisti:

Kibitzer

• Membro
« #21 : 29 Haziran 2017, 00:00:24 »
Ben ikinci 156'mı almak için Trabzon'a gitmiştim. Sabah 7:30'da uçaktan inmiştim. Arkadaş biraz geç gelmesine rağmen akşama kadar benimle ilgilendi, ekspertizimizi yaptırdık, başka arkadaşlar aracılığı ile bulduğumuz bir arkadaşa arabayı gösterdik, yemeğimi ısmarladı, noterde çayımızı falan içtik(babası noterdi :)) ) alım satım işlemleri sonunda Samsun'a gidip orada kalacaktım, Samsun'da kalacağım arkadaşlar simit sipariş etmişti, bana bir dolu simit aldı ve yolcu etti. Kulakları çınlasın. Kendisi gibi düzgün insanlar ile karşılaştırsın :)

Hocam sizinki şanssızlık olmuş, hiç üzülmeyin, gayet ucuza tecrübe satın almış oldunuz.

murat

• Amministratore
« #22 : 29 Haziran 2017, 13:25:39 »
Yıllarca hem kendim Alfa Romeo alıcısı ve hem de satıcısı oldum. O bir yana burada benzer konularda dönen birçok tartışmayı, anlaşmazlığı vs. yi okumuş görmüş biriyim. Satıcıların üçkağıt yapma kastı dışında kimsenin yoğurdum ekşi demediğini, alıcıların beklentilerinde yaşanan osilasyonları git gelleri vs. vs. gördük görüyoruz. Olayları tek taraflı dinleyip yorum yapıyoruz genellikle..

Bu arkadaşımız ile satıcının arasında geçen konuşmalar da dahil pek çok bilgiye sahibiz. Sadece şunu söyleyebilirim ki -bazı arkadaşlar da yazmış gerçi- ama konuyu uzatmanın anlamı yok. Herşey bir yana şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki araç emsallerine göre çok iyi durumdaki bir araçtır onu biliyorum hatta zaman zaman canlı görüyorum. Gösterilen servisin konu ile ilgili yaklaşımları vs. ler de var sanıyorum konunun içinde.

Yeri gelmişken birkez daha tavsiye etmeliyim ki şehir dışında İstanbula araç göstermeye gelecek kişilerin kesinlikle araçları Bostancı'da göstermeye çalışmaları kendi iyiliklerine..Bu 156'nın sahibi olan üyemiz de yıllardır tavsiyeleri kulak ardı edip Maslak'a gitmenin bedelini ödemiş bana göre herşeyden önce ki yıllardır da değişik Alfalar kullanmaktadır, yani Alfistiliğin sınırı aracı kullanmaksa evet Alfistidir ama olayın sadece bu olmadığını hepimiz biliyoruz. Ama aracına mümkün mertebe titizlenen biridir ki bu göreceli bir durum. Kimse Sercan veya Okan olamıyor tabi ki çeşitli sebeplerden dolayı..Ama "Açıkgöz" arkadaşın birçok gecede park ettiği yeri beğenmeyip aracın başında nöbet tuttuğunu filan da bilirim. Misafirperverlik konusuna girmeyeceğim. Ben kendim araçlarımı alan kişilerle arada görüşür bayramlaşırım bile uzun zamanlar geçmesine karşın ama bunu araç aldığım kişilerden hiç beklemedim.

Araç Ereğli'den İstanbul'a alınmış, önceki sahibi bu satıcıdan çok daha titiz biridir ki forum eşrafındandır. İstanbul'da kullanıldığı süre zarfında herhangi bir kazası yoktur, sadece minik sürtmelerden kaynaklı yüzeysel boyalar bulunuyor. Tavana Ereğli'deyken minik bir şey düşünce fındık kadar boyutta ve derin olmayan minik bir göçük/gamze oluşmuştur. Karbon kaplamanın sebebi budur, boyatmamak için yani.

Neticede ekspertiz bunun için var, araç beğenilmemiş konu bitmiş..Ben göstermeden çok Alfa aldım, arkadaşımız da eğer göstermeden aracı alsaydı ve sonradan başta söylenmeyen şeyler çıksaydı çok farklı tondan farklı şeyler yazılabilirdi elbette.   :alfisti:

PS: Yeni üyemizin yaşadığı olay ve kendini mağdur hissetmesinin haklılığını bir kenara koyarak, bundan sonra da çokça görebileceğimiz benzer konulara yorum yapacak kimi arkadaşların "Vay *******", "Vay Üçkaatçı" "Vay yüzsüz" gibisinden yorumlar yapmadan önce bir nefeslenmelerini, konunun ilerleyen dönemlerine göre hakaretlerini çöpe atarak gerçek düşüncelerini özgürce yazmalarını tavsiye ederim ve hatta forum kuralları bunu gerekli kılar ;)
Teşekkürler
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 16:03:27 Gönderen: murat »
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Ugur55

• Membro
« #23 : 29 Haziran 2017, 23:30:21 »
Tatsız bir durum açıkçası uzak mesafeden arac alırken boyle bir durumla karsılasmak. Fakat söz konusu yeni bir üye ve şikayeti oldugunda forum eskilerinin tanıdık üyeyi savunma yada gormezden gelme moduna girmesinede alışmak gerek sanırım.
2012 Giulietta 1.4 MA Distinctive Mk1
2015 Giulietta 1.6 JTDM Distinctive Mk2
2015 Giulietta 1.4 MA TCT Distinctive Mk2
,,

admin

• Amministratore
« #24 : 30 Haziran 2017, 10:47:59 »
Uğur Bey, forum eskilerinin tanıdık üyeyi savunmak veya yeni üyeyi savunmama gibi bir durumu yok. İki de bir eski üye-yeni üye kavramını ısıtıp ısıtıp forumda dile getirenler, aslında sizin tabirinizle eski üyeler ve bu durumda bunu yapan da sizsiniz. Daha önce üye ve oldukça faal olup türlü sebeplerden dolayı uyarı alan, uzaklaştırılan üyeleri de sayabiliriz isterseniz. Türkiye ve hatta Avrupa'da Alfa Romeo tutkusu nedeni ile tanınan tasarımcı bir üyenin bile üyeliği sonlandırılabiliyorsa, bu durumda "tarafsızsınız" demek, birilerini savunmuyorsunuz demek, doğru değildir.

Eğer forum ile ilgili bir memnuniyetsizlik varsa, rahatsız eden şeyler var ise, memnun olmayanların yolun açık olsun, bir daha foruma gelmezler. Kimse kimseyi bir yere zorla davet etmiyor veya kolundan tutmuyor. Şimdi "beğenmiyorsanız gelmeyin" yazmamıza da itirazda bulunulacaktır, çözüm bu değil, denilecektir, forum üyeliğimi sonlandırın denilecektir, ama sonra bir bakıyoruz ki aynı kişiler farklı farklı üye isimleri altında tekrar, tekrar, tekrar, tekrar üye olmaya çalışmakta veya forum kurallarında "yapılmaması" açıkça belirtildiği halde başkalarının üyeliği ile foruma girmekte. Aslında bu gibi bir durumda kendi üyeliğinin kullanılmasına izin veren kişinin üyeliğini de sonladırmamız gerekirken, bunu "yapmıyoruz". Eğer biri veya birileri korunacak olsaydı, bu başlık daha en başından silinirdi ve kimsenin de ruhu duymazdı. Ama tüm yazılanlar, leyh veya aleyhte, aynen duruyor.

Gelelim asıl meseleye. Arabasını satmaya çalışan kişiyi tanımadıkları halde ona "insan değil" yakıştırması yapmak, isim/soyisim üzerinden bir yakıştırmada bulunmak, ne kadar doğru ve dürüst bir davranış? Kendine yapılmasını istemediğin bir davranışı, tutumu başkası için sergilemek ne kadar doğru?

Mertcan Bey, aynı zamanda forumumuza üye olan birisinin arabasını almak istemiş ve kendine göre nedenlerle almamış. Burada tek taraflı bir anlatım var ve karşı tarafın, yani arabasını satmaya niyetli olan kişinin ne dediğini, ne düşündüğünü, olayın kendi anlatımı ile nasıl gerçekleştiğini, gidilen serviste "gerçekte" neler yaşandığını, ticari kaygılar nedeni ile üçüncü kişilerin de olaya müdahil olması sonrasında aslında olayın nasıl gelişmiş olabileceğini "alenen" bilmiyoruz. Uzman kontrolü için gidilen servislerde, servislerin aslında kontrole gelen arabaları "eksik" gösterip kendi bünyelerindeki başka arabaların önerildiğine, kum tanesini doldurmayacak önemde bir arızanın bir kum yığını şeklinde gösterilmeye çalışıldığına, keyfe keder durumların da arıza listesine eklenerek fiyat pazarlığı yapılmaya çalışıldığına çokça şahit olundu.

Arabayı satmaya çalışan kişinin karşılamadığı, geç geldiği yazıldı. Araba satmaya çalışan kişinin arabasını alacak olan kişiyi karşılama zorunluluğu var mı? Yok. Karşılamış olsaydı, şık bir davranış olurdu ve belki böyle bir durumda olay farklı sonuçlanmış olabilirdi. Veya neden geç kalındığı biliniyor mu? Uyuyakalmış olabilir, işyerinden izin alamamış olabilir, işler yetişmemiş olabilir, bir habere göre dünyanın ikinci en yoğun trafiği olduğu belirtilen İstanbul şehrinin trafiğine takılmış olabilir. Bunların hepsi ihtimaller dahilinde olan şeyler. Kaldı ki bahsedilen metro istasyonu ile Maslak Alfa Romeo arası 10 dakikalık bir mesafe, günümüzün akıllı telefonlarının tümünde mevcut olan harita uygulaması ile bir şehrin yabancısı olmaya gerek yok. Tabi eğer akıllı telefon kullanılıyor ise... Bunlar tabi ki varsayım.

Avşar Bey, açıklama yapmadan işin aslının ne olduğu belli değil. Avşar Bey açıklama yapar veya yapmaz, bu onun bileceği iş. Ancak ilanda değişiklik yapılmamış olması, aslında Avşar Bey'in arabasına hala güvendiğinden olsa gerek.

Bu arada logosu/arması solmuş adam alfista mı olurmuş demek de çok abes, çok komik. Birisinin alfista olup olmadığının ölçüsünü armanın solukluğu veya parlaklığı belirlemez. Arabalarına türlü türlü ve binlerce lira masraflar edip, sonra bedava arma değişimi için Alfa Romeo Türkiye'ye mesajlar gönderenleri de görüyoruz.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

GoogleTagged