Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Yunan Adalarına giden varmı ? Tavsiye lazım...  (Okunma sayısı 478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mahoretti

• Membro
Yunan Adalarına giden varmı ? Tavsiye lazım...
« : 11 Temmuz 2013, 13:34:04 »
kardeşlerim, bayram sonrası senelik izinimi kullanıp 2-3 günlüğüne yunan adalarına gideyim diyorum. En yakını SAKIZ. Kuşadası karşısında SAMOS ve Bodrum karşısında KOS son olarakta UZAK olsada Marmaris karşısında RODOS... İlk tercihim tabi SAKIZ...

Sizlerden tavsiye almak için bir danışayım dedim... Yorumlarınız, söylememe gerek yok ÖNEMLİ...
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

asklepios

• Membro
Ynt: Yunan Adalarına giden varmı ? Tavsiye lazım...
« #1 : 11 Temmuz 2013, 14:32:02 »
Geçen yaz gittik eşimle...Mikonos,Santorini,Rodos,Atina ve Sakız'a gittik...Santorini mutlaka görülmesi gereken bir ada,çok güzel,gezide en çok sevdiğimiz adaydı...Mikonos restoranları,mezeleri,gece hayatı ile ünlü,bol bol da gay...Atina şehir işte,bi özelliği yok,tarihi eser sevmem zira...Sakız adası küçük,şirin bir ada ama biz gittikten sonra büyük bir yangın çıkmıştı,ne halde bilemem...Rodos'ta kale var,güzel plajı,denizi var,güzel yemekleri var...

NOTLAR:

-Oruç ağzımla günaha girmeyeyim ama mutlaka ve mutlaka ekmek(pita) arası döner(domuz eti) Pork gyros yiyin,adamlar bizden güzel yapıyor

-Uzo, Tekirdağ'ın yanında anca musluk suyu kalır

-Biraları idare eder,en iyisi Mythos

-İnsanları klasik egeli,sıcakkanlı,cana yakın..."Türkler kardeş,düşman yok"  :arkadasim:

-Mezeleri güzel,lezzetli ama biz bu konuda daha iyiyiz

-Santorini'deki pastaneler müthiş...Taze ve inanılmaz lezzetli tatlılar,pastalar

Santorini'den bir kare

ihsany

• Membro
« #2 : 11 Temmuz 2013, 14:41:12 »
Ali Bey Santorini de deniz-plaj durumları nasıl?
Alfa Romeo 147 1.6 Eco
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA TCT
Alfa Romeo 156 2.0

İhsan Yaprak
L'amore è diverso in italiano

fevkalbeser12

• Membro
« #3 : 11 Temmuz 2013, 14:46:36 »
Mahmut abi gelirken uzo isterük:)
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

asklepios

• Membro
« #4 : 11 Temmuz 2013, 14:52:19 »
Ali Bey Santorini de deniz-plaj durumları nasıl?

Santorini volkanik bir ada...Hatta siyah çakıllarda oluşan bir plajı da var ama rehberlerimiz "tırt" ifadesini kullandığı için merak edip de gitmedik...Bir de ben denizde büyüdüğüm için deniz konusunda çok seçiciyim,öyle her denizi beğenmem...Gidip de küfretmek istemedim yani :)

mahoretti

• Membro
« #5 : 11 Temmuz 2013, 15:05:31 »
Bilgi için saolun. gemi turlarını bu senelik kaçırdık maalesef. kontenjanlar dolu şu an.... o yüzden selfservis olarak takılcaz. 2 günlüğüne SAKIZ daha sonrada 2 günlüğüne KOS yapıcaz ilk planlamaya göre. 2 günden fazla canımız sıkılabileceğini öngördük. 2 şer gün de de deniz ve yemek işlemlerini hallederiz sanırım.

Kemalim, UZO sözüm olsun sana...

ATA

• Moderatore
« #6 : 11 Temmuz 2013, 15:28:27 »
Annemle babam iki yazdır gidiyorlar bu turlara. Bende çok istiyorum ama çalışmaktan fırsat bulamıyorum malum ben iş sezonda...

Esnafı para kazandığı için dost canlısıymış, bu yüzden alışveriş tuzaklarına dikkat edin. Restoranlarda servis hızı çok yüksekmiş ancak bizdeki gibi boş tabak bardağı kaldırma adetleri yokmuş. Hatta meşur greek salata bile pek çok yerde iri doğranmış malzemeler ve kalıp peynir ile geliyormuş.

Balık merakı olanlara av malzemeleri fazlasıyla ucuz. Çok kötü kokan bir peyniri var iskorpini gibi bir adı vardı, zaten kokulu peynir demekmiş. İçersine başka bir peynir karıştırılarak yenilebiliyor ancak, o kadar ağır. Farklı tatlar seviyorsanız onu deneyin derim. Birde freeshoptan ouzo yerine litre litre yeni rakı alın  :))
1997 145 1.4 Ts (1999-2001)
2001 156 1.6 Ts (2006-2015)
1996 Gtv 2.0 V6 Tb
2009 MiTo 1.6 Jtdm
1991 75 2.0 Ts
2006 156 1.6 Ts

Burak

• Membro
« #7 : 11 Temmuz 2013, 18:48:35 »
Biz geçen sene sakıza gittik muhakkak araç kiralayıp gezin sahil kesiminde çok güzel köyler var , biz rastgele dolaşmıştık gayet keyifliydi :D
1997 Gtv V6 TB

GoogleTagged