Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’dan “What Car?" Dergisi Ödüllerinde Hat-trick  (Okunma sayısı 272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

admin

  • Amministratore
  • İleti: 5.768
    • Çevrimdışı


Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, “What Car?” dergisinin düzenlediği “2020 Yılın Otomobili” yarışmasında “Yılın Performans Otomobili” kategorisinde ödülün sahibi oldu. Üç sene üst üste bu ödülü kazanan efsanevi “Quadrifoglio” prestijini bir kez daha kanıtladı, Giulia tüm kriterlerde rekabetle mücadele etti ve kategorisinin bu sene de en üstünde yer aldı.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, günlük sürüş için de ideal olan sürüş dinamikleri ve sıra dışı, güçlü ve çok yönlü alüminyum motor kombinasyonu ile “What Car?” uzman ekibinin takdirini kazandı.

"What Car?” dergisi editörü Steve Huntingford, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'ya övgülerde bulundu: “Üç yıl boyunca Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’nun yılın performans otomobili seçilmesi onun kalitesini anlayabilmek için çok iyi bir sebep. Çekiciliğinin çoğu, Ferrari tarafından geliştirilen 2.9 litrelik V6 Bi-Turbo motorunda yatmaktadır. Bununla birlikte, 510 HP'lik bir güce ve arkadan çekişe rağmen hava şartları ne olursa olsun mükemmel çekiş özelliklerine sahiptir. Ayrıca vitesin her zaman pürüzsüz olması Giulia'yı her gün kullanabileceğiniz bir performans otomobili haline getiriyor.”

510 HP ve 600 Nm güce sahip motor, otomobili 307 km/s maksimum hıza çıkarıyor. 3.9 saniyede ise 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor.

FCA İngiltere CEO'su Arnaud Leclerc şunları söyledi: “Bu ödülü üç yıl boyunca kazanmak, yıllar geçtikçe gerçek bir süper otomobil olarak anılacak Giulia Quadrifoglio'yu üretmeye yönelik çalışmanın kalitesini kanıtlıyor.”
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.