Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Brera  (Okunma sayısı 1871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Volkan

• Membro
Brera
« : 27 Ocak 2013, 12:49:41 »

emin

• Membro
Ynt: Brera
« #1 : 27 Ocak 2013, 13:02:19 »
Bayadir takip ediyorum fiyati istikrarli gidiyo jantlar harika motor olayina girmesem dusunebilirdim, insalla bir gun brera ya da spider nasip olur ama 2.2 ile ilgili hala suphelerim var. almisken 3.2 mi almak lazim bilemiyorum.
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

bado

• Membro
« #2 : 27 Ocak 2013, 13:31:13 »
çok sexi bunlar ya..  :)
Bahadır BAYRAK --- 2011 Alfa Romeo Giulietta /

Sercan Keklik

• Membro
« #3 : 27 Ocak 2013, 18:31:15 »
Kaput boyalı, kamyona carpmıs sanırım. Cam tavan yok brera icin cok büyük dezavantaj. Fiyat çok yüksek.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

Volkan

• Membro
« #4 : 28 Ocak 2013, 21:49:40 »
Bilgiler için teşekkürler..Diğer breraların fiyatı bundan epeyce daha yüksek, olması gereken piyasa fiyatı sizce ne olmalı?

Anıl

• Membro
« #5 : 28 Ocak 2013, 22:54:07 »
Görüntü,işlevsellik olarak cam tavana diyecek birşey yok ama uzun vadede sunroof-cam tavan biraz sorunlu olabilir.
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

Sercan Keklik

• Membro
« #6 : 29 Ocak 2013, 00:02:09 »
Bilgiler için teşekkürler..Diğer breraların fiyatı bundan epeyce daha yüksek, olması gereken piyasa fiyatı sizce ne olmalı?

Şöyle kıyaslayın aynı model 159 u kıyaslayın.. Oda benzinli 30 lardan piyasası başlıyor.. Alırken bu araç daha pahalıydı evet.. e o zmn bunun normali 50-55 civarıdır. Üstüne satmaya kalkan ne satabilir, nede alan çıkar.. Birmotun elindekileri 48-51-46 gibi rakamlara sattılar. Arkadaşlar atıp tutuyo uçuyoda bu devirde 2.2, 3.2 arabaya binmek kolay kolay kimsenin harcı degil. Zararlarını min düşürmeye calışıyorlar ama ederleri belli araçların. Zaten yıllardırda bu yüzden satamıyorlar.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Volkey

• Ziyaretçi
« #7 : 29 Ocak 2013, 00:16:54 »
Merhaba Arkadaşlar

Linkteki araç hakkında bilgisi olan var mıdır?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-turkiyedeki-tek-siyah-2-2-jts-brera-87739560/detay/

Araç arkadaşımındır, sorularınızı yanıtlayabilirim...
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Volkey

• Ziyaretçi
« #8 : 29 Ocak 2013, 00:41:58 »
Merhaba Arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-turkiyedeki-tek-siyah-2-2-jts-brera-87739560/detay/

Araç çok düzgün bir araç, birkaç ufak tefek işlemi var ön panjur vs. içi dışı mükemmel durumda. Uzun yıllardan beri Alfa kullanan bir arkadaşım zaten. Dilinden anlayan değerini bilen biri yani. Kamyona çarpmış diyen arkadaş, senin aracın satılık olsa, herhangi boş konuşan biri de bu şekilde rahatça aracın hakkında atıp tutsa, özellikle herkesin aynı markanın tutkunu olduğu böyle bir ortamda bunu yapıp aracını kötülese sen ne yapardın?

Volkey

• Ziyaretçi
« #9 : 29 Ocak 2013, 00:57:32 »
Aşağıdaki eklediğim resimde görülen tabloda, 159 ile Brera'nın desteksiz kıyaslanmaları ile ilgili bir fikir oluşturabilecek bilgiler sunuyorum.

Birmot'ların ellerinde diye bahsedilen araçlar resmen tecavüz edilmiş test araçları, dizilere kiralanıp kameralar bağlanan hatta kaza geçiren, omple boyalı birkaç Brera. Bence arkadaşımın sattığı Brera gerçekten bu paraları hakeden bir araçtır. Diğerleri ile kıyaslandığında fiyatı çok makuldur. Kaldıki pazarlık da edeceğinizi düşünün az da olsa...

6 aylık vergisi 781 lira, kaskosu kullanan kişiye göre farklılıklar göstersede makul fiyatlarda... Böyle prestijli bir araba için gayet makul herşey. Arkadaşım olmasına rağmen yazın 10 defa teklifte bulunmama rağmen bana satmadı, niyeti olan, pazarlık edip anlaşabilen kaçırmasın...

Sercan Keklik

• Membro
« #10 : 29 Ocak 2013, 01:03:43 »
Merhaba Arkadaşlar

Araç çok düzgün bir araç, birkaç ufak tefek işlemi var ön panjur vs. içi dışı mükemmel durumda. Uzun yıllardan beri Alfa kullanan bir arkadaşım zaten. Dilinden anlayan değerini bilen biri yani. Kamyona çarpmış diyen arkadaş, senin aracın satılık olsa, herhangi boş konuşan biri de bu şekilde rahatça aracın hakkında atıp tutsa, özellikle herkesin aynı markanın tutkunu olduğu böyle bir ortamda bunu yapıp aracını kötülese sen ne yapardın?

Volkan bey, "Sanırım" ibaresini okumadınız heralde. Özel mesajda atmışsınız cevapladım.. Ben Emre beyle bir çok kez görüştüm telefonda araç hakkında. Yaklaşık 6 aydır.. Hatta daha önce bir satıldı kredisi çıkmadı alan arkadaşın tekrar geri aldı emre bey vs.. Ben Emre bey ile telefonda görüştügümde;

Aracın panjur üstünün vurulduğunu, Bunu Küçükyalı birmot tarafından yapıldığını resminin olmadığını, panjurun değiştigini, kaputun ise işlem gördügünü söyledi. Bende kamyona mı çarptınız sorusunu yönelttim. Sorunun cevabından kaçıldı. Açıklamak istemiyebilir gayet dogal ve nettir. Bende yukarda özellikle "sanırım" kelimesini kullandım. Burası forum alanı aklımızdan geçeni tecrübemizi düşüncemizi özgürce yazmak için burdayız ki, Herkes buraya sahibinden efsaneler topiciginde neler yazıyor.. Bu kadar abartıp, Konuyu avukatlık derecesine getirmenize bence gerek yok.

Kasko bedeline bakacaksanız Bir çok alfanın bedeline bakın. Noter bedelinede bakın ;) Kasko bedelleri unutmayın ki; Spor otomobile farklı, cabrio ya farklı, 4 kapıya farklı, hızlı araca daha farklı çıkar. Bugun hangi galeri ile görüşürseniz görüşün size verecegi Max. Fiyat Brera ve Spider serisi için 55 bin TL dir. (Yaklaşık 3 aydır Brera ve Spider bakıyorum bu fiyatlara bu yüzden üstüne basa basa konuşuyorum.) Emre beyde en son bırakmayı düşündügü rakamıda bana iletmişti zaten. Kendisiyle bir daha görüşmemiştik.

Bu arada birmot elinde test araçları diye bahsettiginiz araçlar evet vardı dogru ama onların kaça satıldığını hiç söylemiyim isterseniz...
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Volkey

• Ziyaretçi
« #11 : 29 Ocak 2013, 01:18:19 »
Merhaba Arkadaşlar

Volkan bey, "Sanırım" ibaresini okumadınız heralde. Özel mesajda atmışsınız cevapladım.. Ben Emre beyle bir çok kez görüştüm telefonda araç hakkında. Yaklaşık 6 aydır.. Hatta daha önce bir satıldı kredisi çıkmadı alan arkadaşın tekrar geri aldı emre bey vs.. Ben Emre bey ile telefonda görüştügümde;

Aracın panjur üstünün vurulduğunu, Bunu Küçükyalı birmot tarafından yapıldığını resminin olmadığını, panjurun değiştigini, kaputun ise işlem gördügünü söyledi. Bende kamyona mı çarptınız sorusunu yönelttim. Sorunun cevabından kaçıldı. Açıklamak istemiyebilir gayet dogal ve nettir. Bende yukarda özellikle "sanırım" kelimesini kullandım. Burası forum alanı aklımızdan geçeni tecrübemizi düşüncemizi özgürce yazmak için burdayız ki, Herkes buraya sahibinden efsaneler topiciginde neler yazıyor.. Bu kadar abartıp, Konuyu avukatlık derecesine getirmenize bence gerek yok.

Kasko bedeline bakacaksanız Bir çok alfanın bedeline bakın. Noter bedelinede bakın ;) Kasko bedelleri unutmayın ki; Spor otomobile farklı, cabrio ya farklı, 4 kapıya farklı, hızlı araca daha farklı çıkar. Bugun hangi galeri ile görüşürseniz görüşün size verecegi Max. Fiyat Brera ve Spider serisi için 55 bin TL dir. (Yaklaşık 3 aydır Brera ve Spider bakıyorum bu fiyatlara bu yüzden üstüne basa basa konuşuyorum.) Emre beyde en son bırakmayı düşündügü rakamıda bana iletmişti zaten. Kendisiyle bir daha görüşmemiştik.

Bu arada birmot elinde test araçları diye bahsettiginiz araçlar evet vardı dogru ama onların kaça satıldığını hiç söylemiyim isterseniz...

Burada spesifik olarak bir araç için kamyona çaarpmış sanırım demek yanlış Efsaneler bölümü değil sonuçta. 5000 den fazla iletisi olan biri olduğunuza göre, forumda belirli bir tanınmışlığınız ve itibarınız olduğunu düşünerek, bu şekilde karalama yapmanızı doğru bulmadım.

Bahsedilen fiyatlar kasko bedeli değil "kasko değerleri"dir bunu da belirteyim. Örnek vermek gerekirse, eskiden tenteli olan bir bmw cabrio araç ile bir bmw coupe aracın "kasko değerleri" neredeyse birbirleri ile aynı iken, iki aracın "kasko bedelleri" arasında uçurumlar vardı. Sebebi tenteli bir aracın çok daha kolay soyulabileceği, çalınabileceği vs. Kasko değerleri, kümülatif olarak belirli yüzdelerin sene sayarak aracın sıfır fiyatından geriye doğru düşülmesi ile belirlenir. Kapıya ona buna göre çıkmaz yani.. Nesye..

O söylemeyeyim diye bahsettiğiniz fiyatları da yukarıda vermişsiniz zaten... Amacım saldırganlık da değil bu arada, ister istemez bir kötüleme olmuş farkında olarak ya da olmayarak. Emre benim dostumdur bu yüzden yanlış anlaşılmasını istemem, araca baktıysanız ki 6 ay ilgilendiğinize göre beğenmişsiniz, almayacağınız kesinleştikten sonra "sanırım" ibaresi ile kamyon çarpmış demekte pek düzgün olmadı... Neyse... Ben size harika bir Alfa GT tavsiye ediyorum Gerçekten çok daha fazla tatmin edecektir siz her konuda... "Türkiye'de tek" diye bir ilan var araç benim, incelemenizi tavsiye ederim. Eğer gerçekten kusursuz araç arıyorsanız tabi. 25bine de araç var şu an çünkü... Saygılar.

Sercan Keklik

• Membro
« #12 : 29 Ocak 2013, 01:35:14 »
Merhaba Arkadaşlar

Burada spesifik olarak bir araç için kamyona çaarpmış sanırım demek yanlış Efsaneler bölümü değil sonuçta. 5000 den fazla iletisi olan biri olduğunuza göre, forumda belirli bir tanınmışlığınız ve itibarınız olduğunu düşünerek, bu şekilde karalama yapmanızı doğru bulmadım.

Bahsedilen fiyatlar kasko bedeli değil "kasko değerleri"dir bunu da belirteyim. Örnek vermek gerekirse, eskiden tenteli olan bir bmw cabrio araç ile bir bmw coupe aracın "kasko değerleri" neredeyse birbirleri ile aynı iken, iki aracın "kasko bedelleri" arasında uçurumlar vardı. Sebebi tenteli bir aracın çok daha kolay soyulabileceği, çalınabileceği vs. Kasko değerleri, kümülatif olarak belirli yüzdelerin sene sayarak aracın sıfır fiyatından geriye doğru düşülmesi ile belirlenir. Kapıya ona buna göre çıkmaz yani.. Nesye..

O söylemeyeyim diye bahsettiğiniz fiyatları da yukarıda vermişsiniz zaten... Amacım saldırganlık da değil bu arada, ister istemez bir kötüleme olmuş farkında olarak ya da olmayarak. Emre benim dostumdur bu yüzden yanlış anlaşılmasını istemem, araca baktıysanız ki 6 ay ilgilendiğinize göre beğenmişsiniz, almayacağınız kesinleştikten sonra "sanırım" ibaresi ile kamyon çarpmış demekte pek düzgün olmadı... Neyse... Ben size harika bir Alfa GT tavsiye ediyorum Gerçekten çok daha fazla tatmin edecektir siz her konuda... "Türkiye'de tek" diye bir ilan var araç benim, incelemenizi tavsiye ederim. Eğer gerçekten kusursuz araç arıyorsanız tabi. 25bine de araç var şu an çünkü... Saygılar.

Bakın karalama degil, Kendi fikrimi sunuyorum. Yalan yanlış ortada bir şey yok sizde teyit ediyorsunuz kaputun boyalı olduğunu, Bende, Emre beyde. Ben Kamyona çarpmış "SANIRIM" kelimesini açıkça KENDİ FİKRİM olduğunu belirterek bir mesaj atmışım. Bu araba kamyona çarpmış perttir almayın vs gibi bir postum yoktur. Kendi düşüncemi aktarmışım.

Artık Kasko bedelleri ve değerleri araçların trafikte kaç adet olduğunu ,kaçının ne kadar hasar aldığını, ne kadar masraf açtığına göre çıkmaktadır.. Üzerine basa basa söylüyorum. Sigortacınıza danışıp bilgi alabilirsiniz. Bugun 2010 Model ford Focusa kasko yaptırmaya kalkın 2.000 TL fiyat isterler. 159 a yaptırın 1.100 lira civarı isterler. Focus daha pahalı bir araç mı? hayır.. Fakat trafikte daha cok kazan yapan bulunan bir araç olduğundan ötürü bu poliçe bedeli ve komik bir kasko degeri konulmuş. Bu bedelleri koymalarındaki sebeplerde araç AGIR HASAR (Yani pert) olduğunda sigortanın ayırdığı bedel ile aracı Perte ayırmak içindir. Araç değeri arttıkça kasko bedeli de artar. Trafikte focus çok bu yüzden bedeli arttırdık diye bir bilgi yok poliçe açıklamalarında. Ona göre aracın değerini yükseltiyorlar.

Asıl bedel Noter Değeridir. Bu her zaman göz önünde bulundurulur ki, Bugun ben punto aracımı sattım Noter bedeli 13.400 - 18.000 e saattm. Değeri piyasası? 17-19 bin. Tekrar iletiyorum.. 3 Aydır çok ciddi şekilde bu araçların hepsini inceliyorum. Galeriler, Servislerle konuştuğumda ve yeni alınan Brera, Spider sahipleriyle görüştügümde fiyatlar hep aynı. Ben buraya 50.000 TL yazdım diye Emre bey veya bir başkası bu rakama vermek zorunda degil. Neticede 40.000 ? yazan da var sahibinden.com 'a. Herkesin kendi bütçesi, kesesi, ihtiyacı. Diledigine alır, satar.

Belki ilk okudugunuzda fevri davranmış olabilirsiniz belki bende yanlış anlamış olabilirim fakat tekrar üstüne basa basa iletiyorum.. Kendi düşüncemi ilettim. Aracı kötülemek degildir bu. Alfanın piyasası olmadığını burda hepimiz biliyoruz ki ben 8 Adet alfa sahibi olarak size şunu çok net söyliyebilirim; Aracın temizligine göre piyasası vardır. Benim 8 ay önce 41 e sattıgım kız gibi aracı 1.000 Km yapıp 38.000 e ilan açtılar.  Bugun 156 lara bakın 10 a da var 30 ada hatta 40 a bile zaman zaman.. Bu aracın bir bedeli tabiki var ama temizligi kaza durumu boyası, masrafı bunu her zaman etkiler. Ben bütün Alfalarımı hep çok yüksek rakamlara sattım. Forumdaki arkadaşlar şahittir. Piyasasını üstüne. Emre beyde 59 a satar. 65 e satar bu tamamiyle şans ve alıcının araca ısınması ile alakalı bir durumdur. Ben 29 bin TL ye sattıgım 156 ımın piyasası 24 TL idi 5.000 TL fazlasına verdim, 159 u ise 4 bin TL fazlasına. Tamamiyle alıcının ve satıcının anlaşacağı konudur. Herkesin belirli araçlar hakkında belirli bir bedel ödemeye kendini hazırlamıştır, bunu göz önüne alır ve karşılar.

Ben Emre Beyin aracında Cam tavan olmadığı için ve fiyattta anlaşamadığımız için vazgeçmiştim. Kaputtaki boya çokta gözüme batmamıştı. Neticede 2013 yılındayız 2006 model  bir araçtan bahsediyoruz. Bunca yıl neler degişmiyor ki bir boya çok dert olsun. Alıcak arkadaşında bunu dert edeceğini düşünmüyorum.

Umarım yanlış anlaşılmayı düzeltebilmişizdir.

GT teklfiniz için teşekkür ederim. 156-147-GT şasesinden daha farklı bir şasi arıyorum. Oda tek kapı olarak, MiTo var. Şu an kullanıyorum. Spider ve Brera var. Bunlarada sıklıkla bakıp ilgileniyorum.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

Volkey

• Ziyaretçi
« #13 : 29 Ocak 2013, 01:49:55 »
Merhaba Arkadaşlar

Bakın karalama degil, Kendi fikrimi sunuyorum. Yalan yanlış ortada bir şey yok sizde teyit ediyorsunuz kaputun boyalı olduğunu, Bende, Emre beyde. Ben Kamyona çarpmış "SANIRIM" kelimesini açıkça KENDİ FİKRİM olduğunu belirterek bir mesaj atmışım. Bu araba kamyona çarpmış perttir almayın vs gibi bir postum yoktur. Kendi düşüncemi aktarmışım.

Artık Kasko bedelleri ve değerleri araçların trafikte kaç adet olduğunu ,kaçının ne kadar hasar aldığını, ne kadar masraf açtığına göre çıkmaktadır.. Üzerine basa basa söylüyorum. Sigortacınıza danışıp bilgi alabilirsiniz. Bugun 2010 Model ford Focusa kasko yaptırmaya kalkın 2.000 TL fiyat isterler. 159 a yaptırın 1.100 lira civarı isterler. Focus daha pahalı bir araç mı? hayır.. Fakat trafikte daha cok kazan yapan bulunan bir araç olduğundan ötürü bu poliçe bedeli ve komik bir kasko degeri konulmuş. Bu bedelleri koymalarındaki sebeplerde araç AGIR HASAR (Yani pert) olduğunda sigortanın ayırdığı bedel ile aracı Perte ayırmak içindir. Araç değeri arttıkça kasko bedeli de artar. Trafikte focus çok bu yüzden bedeli arttırdık diye bir bilgi yok poliçe açıklamalarında. Ona göre aracın değerini yükseltiyorlar.

Asıl bedel Noter Değeridir. Bu her zaman göz önünde bulundurulur ki, Bugun ben punto aracımı sattım Noter bedeli 13.400 - 18.000 e saattm. Değeri piyasası? 17-19 bin. Tekrar iletiyorum.. 3 Aydır çok ciddi şekilde bu araçların hepsini inceliyorum. Galeriler, Servislerle konuştuğumda ve yeni alınan Brera, Spider sahipleriyle görüştügümde fiyatlar hep aynı. Ben buraya 50.000 TL yazdım diye Emre bey veya bir başkası bu rakama vermek zorunda degil. Neticede 40.000 ? yazan da var sahibinden.com 'a. Herkesin kendi bütçesi, kesesi, ihtiyacı. Diledigine alır, satar.

Belki ilk okudugunuzda fevri davranmış olabilirsiniz belki bende yanlış anlamış olabilirim fakat tekrar üstüne basa basa iletiyorum.. Kendi düşüncemi ilettim. Aracı kötülemek degildir bu. Alfanın piyasası olmadığını burda hepimiz biliyoruz ki ben 8 Adet alfa sahibi olarak size şunu çok net söyliyebilirim; Aracın temizligine göre piyasası vardır. Benim 8 ay önce 41 e sattıgım kız gibi aracı 1.000 Km yapıp 38.000 e ilan açtılar.  Bugun 156 lara bakın 10 a da var 30 ada hatta 40 a bile zaman zaman.. Bu aracın bir bedeli tabiki var ama temizligi kaza durumu boyası, masrafı bunu her zaman etkiler. Ben bütün Alfalarımı hep çok yüksek rakamlara sattım. Forumdaki arkadaşlar şahittir. Piyasasını üstüne. Emre beyde 59 a satar. 65 e satar bu tamamiyle şans ve alıcının araca ısınması ile alakalı bir durumdur. Ben 29 bin TL ye sattıgım 156 ımın piyasası 24 TL idi 5.000 TL fazlasına verdim, 159 u ise 4 bin TL fazlasına. Tamamiyle alıcının ve satıcının anlaşacağı konudur. Herkesin belirli araçlar hakkında belirli bir bedel ödemeye kendini hazırlamıştır, bunu göz önüne alır ve karşılar.

Ben Emre Beyin aracında Cam tavan olmadığı için ve fiyattta anlaşamadığımız için vazgeçmiştim. Kaputtaki boya çokta gözüme batmamıştı. Neticede 2013 yılındayız 2006 model  bir araçtan bahsediyoruz. Bunca yıl neler degişmiyor ki bir boya çok dert olsun. Alıcak arkadaşında bunu dert edeceğini düşünmüyorum.

Umarım yanlış anlaşılmayı düzeltebilmişizdir.

GT teklfiniz için teşekkür ederim. 156-147-GT şasesinden daha farklı bir şasi arıyorum. Oda tek kapı olarak, MiTo var. Şu an kullanıyorum. Spider ve Brera var. Bunlarada sıklıkla bakıp ilgileniyorum.

Yanlış anlaşılma vardıysa da kalmadı, teşekkür ederim. Konuyu daha fazla uzatmaya gerek de yok. Yalnız Sercan lütfen bana özelden Brera'ya ne teklif ettiğini ne kadar verebileceğini bildir lütfen. Belki bir insiyatifim olabilir bu konuda...

GT konusuna gelince tam da aynı sebepten, farklı şasi kullanmak isteğimden dolayı aldığım diğer aracımdan dolayı hiç istemeyerek satıyorum aracımı. Durumum elverse elimde tutmak isterdim ama iki spor araç lüks olacak benim için. Kaldıki bu sahip olduğum 3. GT aracım. Giulietta kullanmışsındır mutlaka, tercih edilebilir, diğerlerini bilemiyorum ama QV inanılmaz zevkli ve semsert bir araba. Gerçekten yeni jenerasyon bir alfa olduğunu hissettiriyor. Eski GTV şasisi gibi hissettiriyor yolda ki, uzun yıllardır kulandığım en iyi yola tutunan önden çekişli araç. Karar senin tabiki... Saygılar...

emin

• Membro
« #14 : 29 Ocak 2013, 02:08:27 »
ya topa gireyim kısaca giulietta qv'nin test aracı büyük hayal kırıklığıydı, mito qv ise muhteşemdi.
giulietta qv'ye yapılacak bazı müdahalelerle arzu edilen güç belki açığa çıkarılır ama stock hali hiç bana göre değil. oysa mito qv stock olarak kullanılabilecek harika zevkli bir araç. brera meselelerini bilemem ama binmek isterdim, sizin GT süper duruyor sercanın 159'unun jantlarına hastayım zaten bir de fümeye boyatmışsınız, rengi de güzel. Sizin araca Mito ile takas teklif edecektim ama cesaret edemedim, aracımdan memnunum ama böyle arada gönlüm GT'ye Brera'ya kayıyor. Şimdilik değişiklik zor görünüyor.
BMW E46 3.18ci - Ducati Hypermotard - Ducati Monster 695

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #15 : 29 Ocak 2013, 08:44:09 »
Kusura bakmayin,bu forumda yeniyim ama kucuk bir elestirim olacak,aslinda ilk uyeligim 6 sene once ama ne zamanki alfadan ciktim 1 ay evvel,yazasim geldi. Burda hep bir baslik aciliyor (istisnalar haric) ,herkes o araci soruyor ediyor ,alan olmuyor, sonra oraya satildi buraya satildi diye uzulen insanlar filan oluyor.

Begendiginiz birseyi hele de fiyati uygunsa ic gecirip takip edip de sonra baskasina kaptirmasaniza. Yani bu kadar ilgili insanlarsiniz ,alakasiz adamlar ucuz ucuz alip gidiyor arabalari. Alfadan anlamam diyemem ama sizin kadar anlamam, gecen sene basinda aldigim dizel GT den 2 bin lira zarar etmisimdir, burdan birinin gorup almamasi cok ilginc gelmisti. Hic de bir sorun cikarmadi bana (alcaltilmis suspansiyonun sertliginin direksiyonda yarattigi negatif ve cozulemez his disinda)

Nacizane onerimdir.

Gouki

• Amministratore
« #16 : 29 Ocak 2013, 08:52:15 »
Selamlar, site içinde alışveriş son 3 hafta içinde 2 kere oldu benim bildiğim kadarıyla. Diğer Alfa'ların ya geçmişini sitedeki Alfa'lar kadar bilemediğimizden ya da fiyatından dolayı konusu açılıp öyle kalıyor.

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #17 : 29 Ocak 2013, 09:01:23 »
Ekspertize goturup guvenlik acisindan bir problem olmadigina kanaat getirebiliyorsaniz ne hasar olursa olsun o araci alabilirsiniz,Turkiyede bu konuya hakkaten luzumsuz onem atfediliyor diye dusunuyorum. Yani bu canli varlik degil ki ,koca secerken sakalinda kose yer var mi diye bakasaniz

Alindigi hali duzgun ve guvenli ise gecmisinin ne onemi var, butun ilanlar "boyasiz, hatasiz, degisensiz" gibi aptal saptal ifadelerle dolu, merak ediyorum araba zaten boyali bir emtea ,tekrar boyanirsa ne olur ki ?

Kapi metal bir aksam, degisse ne olur ki ? "aa degiseni var boyasi var" gibi seyler hakkaten abuk,komik,mantiksiz. Buyuk bir kazada agirlik merkezi degisti ise ,direkleri egrildi ise , gozle gorulur bir hasar kaldi ise veya ekspertizde ustesinden gelinemedigi acikca belli bir problem var ise zaten o aracin alinmasi dogru olmayabilir ama orasinda boya var burasinda boya var muhabbeti hakkaten sacma.

Ikinci konu da km 100 binleri buldu mu sanki arabanin omru oymus gibi muamele edilmesi ,bunun bir diger versiyonu da test araci gibi araclarin perte cikmis durumda nitelenmesi .. Bilakis kilometre yapan, limitlerine cikilmis araclar sehir icinde dur kalktan baska bir sey yapilmamis ve temiz diye nitelenen araclardan daha bir aractir diye dusunuyorum.

Taksiler o dandik model arabalari ile 500 binlerin altinda arac satmiyorlar , ustelik bakimsiz ,lpg li halleri ile .Ben test araci satin aldim birmottan kirdilar da kirdilar fiyati aldim ,en ufak bu sebepli sorun yasamadim .

"Haklisiniz ama durum boyle ,biz de bunu biliyoruz ama satarken bunlari dile getirince bir sey degismiyor" diyeceginizi dusunuyorum ,bu kadar sivri laf ettim ama buna bir cozumum yok malesef.

agucba

• Amministratore
« #18 : 29 Ocak 2013, 10:33:53 »
Kimi modeller vardır, süper görünürler, performansları çok iyidir veya başka çok artı özellikleri vardır. Ama gel gör ki satılmaz veya talep edilen rakamın altına gider. Artık aracın sahibinin ihtiyacı yoksa, istediği rakam verilmezse satmaz. İhtiyacı var ise talep ettiği rakamın altına da verebilir. Bu tamamen kişinin kendi "arz-talebi" ile ilgili diye düşünüyorum.

Şöyle diyebilirim. Şu anki durumum farklı olsaydı kırmızı 2,2 Brera'yı alırdım, almak isterdim. Biraz pazarlık yapar ve iki tarafı üzmeyecek bir rakama almak için uğraşırdım. Bende iken satılıp satılmayacağı durumuna dikkat etmezdim, çünkü kendimi biliyorum, Brera'yı biliyorum, Alfa Romeo'yu biliyorum. Böyle olduğu için de biraz yüksek bir rakam verebilirdim ki kendi 145'imi aldığımda piasadaki diğer 145 QV'lerden nerede ise 2.500 TL daha fazla para vermiştim, ama bugüne kadar geçen süre zarfında fazladan verdiğim 2.500 TL'yi kat ve kat çıkardığımı düşünyorum.

Bir modelin çarpık olup olmaması da, eğer düzeltilmesi düzgün yapıldı ise, bence sorun değil. Kaldı ki hasarsız, çarpıksız, ellenmemiş bir model arayanların kendi kullandıkları modellere bakmaları gerek. Tamponları 3, 5 kez boyanmış ama bunu söylemeyen bir çok kişi var. Veya orasını burasını elletip, abuk sabuk işler yapıp sonra satarken eski "orijinal" haline getirip, satanlar var. Bunları yazarken birilerini eleştirmek ve çekiştirmek için yazmıyorum. Neticede satılık olan modeller var, durumları belli. Alacak olanların ince eleyip sık dokumaları gerek diye düşünüyorum. Neticede herkes alışverişini kendi cebindeki parasına göre yapacaktır. Yani her topalın bir kör alıcısı olacaktır.

Sonuçta kırmızı Brera'yı çok beğenirim ama hem günümüz şartları hem de kendi şartlarım, bana, Brera'yı "şimdilik" ilanlardan ve resimlerden inceleme fırsatı sunuyor.  :)

///////////////

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #19 : 29 Ocak 2013, 13:17:15 »
Vuruk kirikla ilgili bir yazi yazmistim ama yanlis basliktan oturu silinmis sanirim, benzer seylere deginmistim. Orasi burasi  vurulur araba bu yahu ,neden duzeltilince degeri dussun, eger yaptirmayip o masrafi adama birakirsan tamam, ama boyaninca "aa neden boyandi" .. saka gibi ,bir parca hasar almissa boyanir degistirilir. daha ciddi hasarlarda da ekspertiz yapilir ,oncelikle guvenlik sonra da gorunum sorunu kalmamissa alinir , yasayan bir organizma degil ki bu ,alti ustu metal yigini ,her tarafi takileybil sokuleybil bir yapida .

Bir digeri de test araci alinmaz , kilometresi yuksek arac alinmaz. hadi model yili eski araba almamayi teknolojisi eksidi diye bir derece anlayabilirim ama km sinin ne onemi var ,araba yol yapmak icin icat edildi ,taksiler 1 milyon km ye kadar lpg ile gidiyor ,neden 70-80 bindeki arabaya eski yorgun muamelesi yapilir ki

test araci bulsam kacirmam , ki aldim da gecen yil ,sifir sorun yasadim , test arabasi bilakis iyidir ,bunlar kullanildikca toparlanir esner kendine gelir , bana esas mantiksizi "az kullanilmis" diye lanse edilen araclara ragbet edip bir de fazla para odemek.

Gouki

• Amministratore
« #20 : 29 Ocak 2013, 14:03:27 »
Yok hayır mesajınız silinmedi tam 3 mesaj yukarda :)

Dubai'de bir mağazada kıyafet bakıyordum. Bana yardımcı olan personel Türk'lerin neden sürekli az fiyat teklif ettiğini sordu. Pazarlık konusunda namımız yurtdışına açılmış. Belkide araba alım satımında en ufak bir kusur aramanın altında yatan temel sebep de fiyat kırmak.

Alper

• Membro
« #21 : 29 Ocak 2013, 14:35:42 »
Vuruk kirikla ilgili bir yazi yazmistim ama yanlis basliktan oturu silinmis sanirim, benzer seylere deginmistim. Orasi burasi  vurulur araba bu yahu ,neden duzeltilince degeri dussun, eger yaptirmayip o masrafi adama birakirsan tamam, ama boyaninca "aa neden boyandi" .. saka gibi ,bir parca hasar almissa boyanir degistirilir. daha ciddi hasarlarda da ekspertiz yapilir ,oncelikle guvenlik sonra da gorunum sorunu kalmamissa alinir , yasayan bir organizma degil ki bu ,alti ustu metal yigini ,her tarafi takileybil sokuleybil bir yapida .

Bir digeri de test araci alinmaz , kilometresi yuksek arac alinmaz. hadi model yili eski araba almamayi teknolojisi eksidi diye bir derece anlayabilirim ama km sinin ne onemi var ,araba yol yapmak icin icat edildi ,taksiler 1 milyon km ye kadar lpg ile gidiyor ,neden 70-80 bindeki arabaya eski yorgun muamelesi yapilir ki

test araci bulsam kacirmam , ki aldim da gecen yil ,sifir sorun yasadim , test arabasi bilakis iyidir ,bunlar kullanildikca toparlanir esner kendine gelir , bana esas mantiksizi "az kullanilmis" diye lanse edilen araclara ragbet edip bir de fazla para odemek.

Yazdığınız yazı bu sayfaya taşınmış admin tarafından sanırım.
Bende sizin gibi düşünüyorum açıkçası aracın dış aksamındaki çamurluk , kapı , kaput , bagaj kapağı gibi kısımlar sonuçta ufak dokunuşlarda bile onarılamaz hale gelebiliyor.
Bunlar yüzünden arabayı almaktan vazgeçmek bence saçmalık tamamen.
Büyük kazası olur amortisör kuleleri falan oynar vs. gibi durumlarda zaten sakınmak gerekli ama bunun dışında diğer şeyler bence biraz abartılıyor bizim milletimiz tarafından.
Misal benim aracımın sadece ön sağ çamurluk değişik , değişim sebebini de biliyorum.
Araç sahibi arkadaşım çevre yolunda giderken köpeğe çarpıyor daha doğrusu tam çarpmada değil sıyırıyor ama köpeğin kemiği sert olduğu için çamurluk yamuluyor.
onun dışında ne farda bir kırık , çatlak var ne birşey.
Sadece çamurluk yamuluyor oda düzeltilince güzel durmayacağını düşünüp değiştiriyor çamurluğu.
Ben kazalı halini de kendi gözümle gördüm hatta gerek yok dedik ama o pipirikli olduğu için birde tam orada ki çizginin düzgün yapılamayacağını düşündüğünden ki bence aracı gösteren çok güzel bir detaydır orası yamuk olduğu zaman zaten tüm güzelliği bozulur.
Bende olsam bende değiştirirdim o çizginin yamuk olmasındansa değiştirir temiz temiz binerim.
150 TL lik bir çamurluk parçasını bu kadar değerli yapan kişileri de anlamıyorum zaten.

Anıl

• Membro
« #22 : 29 Ocak 2013, 15:59:37 »
İnsan bile yolda giderken bir yerini sürtüyor,teneke-boya çizilirde,yamulurda benim içinde farketmez,önemli olan iskelet yani şasi düzgün olsun!Bence de deforme olan parçanın değişmesi daha doğru,düzeltme malzemeyi bozuyor,ısı-çekiçleme vs malzemeyi yoruyor,macun olayına hiç girmiyorum çünkü hatalrı kapamanın en iyi ve kolay yolu! Buyrun bir örnek,parçayı doğrult ver macunu sonuç işte bu,sizce de değişim mi,düzeltme mi.Bence değişim ;)
(Bu fotoğraf kastyle (İzmir) firmasının G serisi Mercedesi toplamadan önceki halini gösteriyor,diğer fotoğraflarda facebook sayfasında görülebilir.Bunu yapan boyacı sanırım heykeltraşlıktan gelme aracı macundan baştan yaratmış).
İtalyanlar sadece otomobilleri değil, hayalleri de yaratırlar...

1998 GTV V6 TB

Volkan

• Membro
« #23 : 30 Ocak 2013, 21:59:28 »
Bazı boya ve değişenler bence de önemli değil.
Brera çok az bulunan bir araç olduğundan piyasası sanki net değil, ilanlar arasında belirgin farklar var. Bu yüzden düşüncenizi merak etmiştim. Teşekkürler.

tribaldancer

• Ziyaretçi
« #24 : 31 Ocak 2013, 10:03:57 »
50-60 bin araligi karardir. Filanca fiyata almistim,bu kadar dusmemeli dusuncelerini anlayisla karsilamakla beraber piyasanin bictigi fiyat onemli. Yoksa yuksek fiyatlar satisa konu olamadigi icin emsallerin de fiyati yuksekse asla satilmaz.