Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Satılık 2009 159 jtd manuel 135bin km. bu kombinasyon TR'de tek  (Okunma sayısı 2429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ArinFırat

• Membro
Selamlar herkese..Bilenler bilir amacım ya 159 umun yanına giu almaktı ya da 2 adet giu almaktı..hayalim gerçekleşti, giu aldım almasına ancak şimdiye kadar 159 u zevkle kullanmama rağmen, giuliettanın direksiyonuna geçtiğimden beri meğerse 159 un şehiriçi yoğun trafikte ne kadar hantal kaldığını ve beni ne kadar yorduğunu anladım..sınıf olarak 159 un yol tutuşuna, güvenliğine, sağlamlığına, performansına, uzun yolda gidişine ve karizmasına diyecek hiçbir sözüm yok,yılda ortalama 12 bin km yaparım ve bunun en az 4 bin kmsi uzun yoldur..bu saydığım özellikler ile giu 159un yanından bile geçemez lakin günümüz trafik şartlarını düşündüğümüz zaman 3 yıla yakın süredir zevkle kullandığım 159 umu ikinci giulietta'yı almak için satmaya karar verdim.Çünkü Giulietta direksiyonuna,debriyajına seriliğine ve pratikliğine hayran kaldım. bu açıdan baktığımda 159 un beni çok yorduğuna ve giu ile rahatlıkla ailece uzun yol gidebileceğime kanaat getirdim..üstelik bakım ve parça maaliyeti bütçeme daha uygun.
şimdilik malum siteye ilan vermeyeceğim çünkü hemen satmalıyım diye bir acelem yok,bahara kadar yaza kadar yolu var..
*2009 model makyajlı kasa, manuel vites (otomatik vitese göre yakıt ortalaması 1-1,5 lt daha az.Şehiriçi 7.5 lt Şehirlerarası 5.5lt)....karbon siyah...krem deri döşeme,deformasyon yanık yırtık sökük yoktur.
*Haziran 2010 trafiğe çıkışlı,km orijinal 135 bin,,kağıt üstünde 3.sahibiyim ancak kullanıcı olarak 2. sahibi benim..ilk sahibi 4,5 yıl binmiş dolayısıyla araç gerçekten temiz ve bakımlı.bana yapacak pek bir iş bırakmamış sağolsun..80 bin km ye kadar tüm bakımlar serviste yapılmış.kayıtlar mevcuttur.
*ilk sahibi tarafından Debriyaj ve volan değişimi serviste yapılmış.(80 bin km) dolayısıyla bana rutin bakımlar kalmış..159umla geçirdiğim süre zarfında DPF iptali,Egr iptali, triger seti,,kasnak,kayış ve turbo hortumunu ben yeniledim.yağ ve filtreler gibi rutin işleri zamanından önce yaptım..her yıl düzenli olarak sonax iç dış detaylı kuaför ve boya koruma ve Serviste Carbon clean uygulaması yaptım..
*Joying marka 7" android double tablet teyp taktırdım..2017 başarsoft navigasyon, internet, usb, sd kart okuma, tlfon görüşmesi,sosyal medya, geri görüş kamerası,torque ve alfaobd uyumlu vs
*159 düşünenler için için bu kombinasyon ve bu km gerçekten TR de yok. Fiyat olarak 60bin düşünüyorum, piyasaya ve malum sitedeki 159 fiyatlarına bakınca 60000 TL istemem anormal karşılanmasın lütfen.
*2 adet benzinli giulietta yakıt ekonomisi olarak beni yoracağı için dizel veya lpgli(170bg)tercih ediyorum..renk olarak beyaz veya kırmızı.. deri koltuk ve cam tavan olursa artı puan olur.Söz konusu kriterleri karşılayan Giuliettalar ile takas düşünürüm.
*Hasar kaydı 9400 tl görünüyor,,bagaj kapağı değişmiş,sol ön ve arka çamurluk ve kaputun çamurluk ile birleştiği köşeden uç kısma doğru 1-2 karış eninde yakın boya var.işlem kasko vasıtasıyla serviste yapıldığı için vidaya civataya bile para yazmışlar,kayıtlar var bende..masraf olarak kapı gergilerinden 2-3 tanesinin değişmesi gerekiyor ve kar tuzlama aracı yüzünden sol eteklerde belirli belirsiz nokta nokta izler var.ayrıca bu yıl ki 5000 km lik tatil seyahatinden kaynaklı ön tamponda mucur izleri var keyfi olarak boyanabilir ve her yıl rutin olarak tatil dönüşü yaptırdığım sonax boya koruma pasta cila kuaför vs işlemleri yapmadığım için kılcal çizikler olabilir..(belki de giuliettaya yoğunlaştığım için savsakladım :)
*olan olmayan herşeyi yazdım ki kimseye mahçup olmak istemiyorum.
*aşağıdaki linkte ilk günden son haline kadar detaylı resimler var. isteyen dostlara şasi no ve whatsapp üzerinden detaylı resimler gönderebilirim..mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. TR de tek dememin sebebi henüz makyajlı kasa dizel manuel vites denk gelmemiş olmam.ayrıca model uzantısı olarak distinctive veya progression olarak değil "elegante/sport" olarak geçiyor..
http://www.alfistiturkey.com/forum/uyelerimiz-ve-alfa-romeo-lari/5-yillik-ozlem-ve-sonunda-159-jtdm-2009-dist-plus/50/
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2017, 11:45:54 Gönderen: ArinFırat »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

osmangirisen

• Membro
hayırlısı, özel bir 159 peşinde olanların ilgeleneceği kondisyonda, makyajlı kasa manuel, bulmak zor imkanı olanların kaçırmaması gereken bir araç... 
159 jtdm q-tr 2008

ArinFırat

• Membro
resimler

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArinFırat

• Membro
buna kardeş arıyorum :)

salihyksk

• Membro
kaçırılmaması gereken bir 159 bence :duvar:

ArinFırat

• Membro
Bu arada yedek anahtar, code kart ve orjinal teybi vardır..muayene 3 ay önce yapıldı,Temmuz 2019 a kadar muayene derdi yok.

Alfadanadam

• Moderatore
Hayırlısı olsun dostum şimdiden. 170'liği lpg'li alma ya, git 120'liğe taktır o lpg'yi. Hem LPG'cilerin daha bildiği motor o Tjet olduğu için  :yukari-ok:

ArinFırat

• Membro
Hayırlısı olsun dostum şimdiden. 170'liği lpg'li alma ya, git 120'liğe taktır o lpg'yi. Hem LPG'cilerin daha bildiği motor o Tjet olduğu için  :yukari-ok:
teşekkürler üstadım..tabii ki öncelikli tercihim dizel olacak,,dediğim gibi 2 tane benzinli araca binip ekonomimi dibe çekmemin manası yok, bu yüzden benzinli almayacağım kesin. keşke ülkemizde benzin ucuz olsa da benzinli binsek..önerinizi dikkate alıyorum.. "Fırat AĞAOĞLU" değiliz ki anasını satiim 2 tane benzinli binelim :)

ArinFırat

• Membro
şu an itibari ile 159 um satılmıştır, istanbul'a doğru seyir halindedir..alan arkadaşımıza hayırlı uğurlu kazasız belasız sürüşler diliyorum..forum içinde kaldığına sevindim..bu yaşına ve km sine rağmen hala 155 bg güç verebiliyormuş :) hayrını görür inşallah.

iceberg156

• Membro
Hayırlı, uğurlu olsun her iki taraf içinde

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

tugrul

• Membro
Hayırlı olsun  :)
2002 156 2.0 TS
1999 156 2.5 V6
2006 156 1.6 TS
1999 166 2.0 TS
1999 166 2.0 TS
2011 Giulietta QV
2011 Giulietta QV
2006 GT
2004 156 1.6 TS
2007 Brera 2.2 JTS
2008 159 1.9 JTD DISTINCTIVE Q-TRONIC
2003 Nissan Terrano II 3.0 DI

defrost

• Membro
Hayırlı olsun ozaman
inşallah 2. giu alınca 159 u aramazsınız

salihyksk

• Membro
şu an itibari ile 159 um satılmıştır, istanbul'a doğru seyir halindedir..alan arkadaşımıza hayırlı uğurlu kazasız belasız sürüşler diliyorum..forum içinde kaldığına sevindim..bu yaşına ve km sine rağmen hala 155 bg güç verebiliyormuş :) hayrını görür inşallah.

hayırlı olsun forumda kalmasına bende sevindim  :D :D

ArinFırat

• Membro
Hayırlı olsun ozaman
inşallah 2. giu alınca 159 u aramazsınız
teşekkürler..cam tavan+spor paket+ dizel veya 170 lik olur ise 159 u aratmaz inşallah :)

ArinFırat

• Membro
Hayırlı, uğurlu olsun her iki taraf içinde
teşekkürler..

ArinFırat

• Membro
Hayırlı olsun  :)
teşekkürler

ArinFırat

• Membro
hayırlı olsun forumda kalmasına bende sevindim  :D :D
teşekkürler..inşallah bende forum içinden aradığım kombinasyonda bir giu bulurum.bir daha seviniriz :))))

balesanist

• Membro
Hayırlı olsun iki tarafa da.Kime gitti?
"Mantığınla sev, duygularınla seç"

ArinFırat

• Membro
Hayırlı olsun iki tarafa da.Kime gitti?
teşekkürler..

ArinFırat

• Membro
düşük km giu arıyorum.beyaz veya kırmızı önceliğim.dizel, cam tavan ve spor paket olur ise 12den vurmuş olurum.. acelem yok, geniş zaman aralığında kar kış gelmeden umarım istediğim kombinasyonda denk gelir.

umitkilic

• Membro
Hayırlı olsun.Forumda tavansız beyaz dizel mk2 vardı

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArinFırat

• Membro
Hayırlı olsun.Forumda tavansız beyaz dizel mk2 vardı

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler..allah var fiyatı da iyi lakin ona maddi gücüm yetmiyor.

alfister

• Membro
bende uzun zamandır 159 bakıyorumda foruma girmemiştim kaçırmışım aracı gerçekten böyle gerçek kullanıcıdan bulmak çok zor allah alanada satanada hayırlı eylesin ... ben kaçırdığıma çok üzüldüm şuan  :duvar: :duvar:  :(:(

GoogleTagged