Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Satılık 2014 Giulietta ma distinctive cam tavan F1 vites spor paket  (Okunma sayısı 3883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

denozor

• Membro
merhaba arkadaşlar
1 yıla yakındır forumdayım. forumdan aracım için çok istifade ettim. Bunun için herkese teşekkür ederim.

aracımı segment değiştirmek istediğim için keyfekeder satışa çıkarıyorum. aracımdan çok memnun olduğum için istediğim fiyat olmadığı sürece satmayacağım.

gerçi giulietta bakan herkes muhtemelen ilanımı görmüştür ama yinede aracımı burada evinde, kıymetini bilecek alfistiye satmak tercihim.

güncel kilometre 34300

detaylar ilan linkinde mevcut :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-giulietta-1.4-m.air-distinctive-spor-paket-pluscam-tavan-plusf1-vites-331559961/detay/

merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermeye çalışacağım.

2014 giulietta 1.4 multiair distinctive tct 170bg

denozor

• Membro
Gözümüz gibi baktık

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

denozor

• Membro
Orjinal döşemesi gri kombinasyon.

denozor

• Membro
Bunlarda kaza resimleri
İki kazası var.
İlk kazası park halindeyken sağ tarafa araç sürtmesinden ötürü sağ çamurluk değişmiş sağ kapı altları boyanmış.

denozor

• Membro
Bu da ikinci kazası.
Sağ arka kapı değişti. Sağ arka çamurluk boyandı.

denozor

• Membro
güncel..
uzunca müddet ilanda kaldı.
mümkünse araç alım satım yapmayan arkadaşların yorumunu alabilirmiyim ?

Sercan Keklik

• Membro
güncel..
uzunca müddet ilanda kaldı.
mümkünse araç alım satım yapmayan arkadaşların yorumunu alabilirmiyim ?

Yorum yapılmasını istediğim için yapıyorum lütfen yanlış anlamayın. Satmak istiyorsunuz yönlendirmek adına;

1) Fiyat Çok yüksek. Kime Göre neye göre der iseniz piyasaya göre.
2) Gerçek bi Alfisti Bu renk jantlarla ve Piano Black yerlerle bu aracı almaz. (Boyayan bir çok arkadaş var biliyorum o yüzden alfisti dedim)
3) Koltuk kılıfı ile bu aracı satmanız oldukça zor olacaktır.
4) Yazdıklarınız çok isyankar ve göz alıyor renkleri ben bile çoğunu okumaktan yıldım.

Şahsi Tavsiyem: 2 Değişeni ve 4 Parça boyası olan bi araca göre daha makul fiyat yazmanız, Giuliettanın en sevilen rengi olmasına ragmen 2. el de hiç tutmayan bir renktir. İnsanlar Beyaz - Kırmızı - Siyah üçlemesini daha çok tercih ediyor. Bu Yüzden fiyatı kazasına ve boyasına göre aşağıya çekmeniz aracınızın satışını hızlandıracaktır. Arabam ne kadar eder? derseniz baştan cevaplıyım, ben galerici değilim net olmamakla beraber bu rakamlara kazasız boyasız araçların olduğunu söyliyebilirim.

Jantları orjinal rengine döndürün.

Koltuk kılıfları ile bu arabayı satamazsınız.

Daha net ve kısa bir açıklama ile durumu izah edin.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
147 2.0 SeleSpeed Blackline
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
Spider 2.0 TwinSpark (916)
Spider 2.2 JTS SeleSpeed (939)
159 JTD Ti
En Güzel Alfa Romeo, Arkadaşımın Alfa Romeosuydu

denozor

• Membro

1) Fiyat Çok yüksek. Kime Göre neye göre der iseniz piyasaya göre.
2) Gerçek bi Alfisti Bu renk jantlarla ve Piano Black yerlerle bu aracı almaz. (Boyayan bir çok arkadaş var biliyorum o yüzden alfisti dedim)
3) Koltuk kılıfı ile bu aracı satmanız oldukça zor olacaktır.
4) Yazdıklarınız çok isyankar ve göz alıyor renkleri ben bile çoğunu okumaktan yıldım.

yorumlar için teşekkürler

1. fiyat konusuna değinmeyeceğim. galerici olmadığımdan 2013-2015 aralığındaki emsal kilometre ve donanımdaki araçlara bakarak bir fiyatlama yaptığımı düşünüyorum. belki herkes yüksek yazmıştır o yüzden benimki de yüksek kalmıştır. sonuçta evet değişen ve boya var ancak trameri 7500tl tutarda. kalkıpta sigorta şirketi şişirdi olayı da yok.
basitinden birkaç örnek :
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-giulietta-1.4-tb-multiair-distinctive-orjinal-472471953/detay ok hasarsız ama cam tavan yok spor paket yok. standart renk.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-intercity2-alfa-romeo-giulietta-1.4-tb-multiair-distinctive-tct-469004393/detay cam tavan yok spor paket yok. standart renk.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-30000km-hatasiziz-469405493/detay spor paket yok. standart renk ve 2013 !!
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2013-alfa-romeo-giulietta-cam-tavan-45.723km-autosystem-otoshops-448703425/detay cam tavan yok spor paket yok. standart renk ve 2013
uzayıp giderrr.
şimdi emsal kimi almalıyım ? galericinin verdiği fiyatı mı ?

2. gerçek alfisti derken anlamadığım şey şu : bir arabanın orjinal optik görüntüsünü/donanımını değiştirmek, o araca bağlılığın niteliğini mi değiştiriyor ? ya da hangi değişimler bir alfistiyi gerçek yapıyor ? hangi değişimler azıcık alfisti yapıyor ? yani jantın ve plastik aksamı piano black kaplatmak alfistiliği bozuyor ama çift çıkış difüzor veya karbon kaplama, yay değişimi bozmuyor :) bu bana biraz absürd geliyor.
3.koltuk kılıfları döşemeyi temiz tutmak adına yaptığım birşeydi. hani ilerde satarsam temiz temiz kalsın diye düşünmüştüm.  sökmesi 10 dk almaz ki. alacak kişinin bunu sorun yapacağını düşünmüyordum açıkçası.
4. gelen mesajları, teklifleri görseniz neden isyan ettiğimi anlardınız. çek senet arsa takası, 1984 model dodge diplomat takası , 60000 vereyim ama 20 bin 3 taksit olurmu, bu araba beyaz olsaydı bu jantlarla süper olurdu , o zaman alırdım diyen mi istersiniz demem o ki isyan etmemek mümkün değil.

ama önerilerinizi dikkate alacağım.

Sercan Keklik

• Membro
Yanlış anlamayın ben fikrimi söyledim bana da isyan ediyosunuz :) veya öyle anlaşılıyor netice olarak ben size gerçegi ilettim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

denozor

• Membro
Yanlış anlamayın ben fikrimi söyledim bana da isyan ediyosunuz :) veya öyle anlaşılıyor netice olarak ben size gerçegi ilettim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yoo yanlış anlamayın size niye isyan edeyim. bazen mizacım biraz itici olabiliyor. kusura kalmayın.
sonuçta siz araç alıp satmasanızda piyasanın iyi kötü içindesiniz. ama ben piyasanın içinde olmadığımdan neyin aracın satışını kolaylaştırır çok bildiğimi söyleyemem. en basitinden kılıf 10 dk da sökülebilecek birşey diye düşünüyorum ama siz satışı zorlaştırır diyorsunuz. o yüzden yanlışları ve doğruları görmek adına sordum.

ssg

• Membro
Öncelikle hayırlı satışlar inşallah gönlünüzdeki rakama satarsınız.

Şahsi fikrim jantlardaki piano black kaplama sökülme diğer yerlerdeki benim hoşuma gitti açıkçası. Ek olarak koltuk kılıfı da sökülmeli elbetteki 10 dk'da sökülecek bir şeydir ancak en önemli şey ilk intiba.

Eğer imkan varsa profesyonel kamera ile yoksa Iphone vs güzel kamerası olan bir telefonla daha güzel açılardan(manzara, poz vs.) daha güzel fotoğraflar yüklenmeli. İlandaki fotoğraflar bence rengi doğru göstermiyor ve albeni oluşturmuyor.

İlan açıklaması Sercan abinin dediği gibi renkli ve göz yoruyor. Elbetteki bıkmış olabilirsiniz ama daha küçük puntolarla daha göz yormayacak renklerle yazılırsa daha iyi olabilir.

Ciddi olarak almayı düşündüm fakat parayı denkleştiremediğim için vazgeçtim. Benim açımdan fiyat(Mk2 Sporlu ve cam tavanlı) pazarlıkla vs. alınabilecek fiyatlarda.

Tekrardan iyi satışlar :)
MiTo 1.4 MA TCT
Giulietta 1.6 JTDm
-----------------
Eksi Alfalarım
-----------------
MiTo 1.4 TB
GT 2.0 JTS Selespeed

denozor

• Membro
Öncelikle hayırlı satışlar inşallah gönlünüzdeki rakama satarsınız.

Şahsi fikrim jantlardaki piano black kaplama sökülme diğer yerlerdeki benim hoşuma gitti açıkçası. Ek olarak koltuk kılıfı da sökülmeli elbetteki 10 dk'da sökülecek bir şeydir ancak en önemli şey ilk intiba.

Eğer imkan varsa profesyonel kamera ile yoksa Iphone vs güzel kamerası olan bir telefonla daha güzel açılardan(manzara, poz vs.) daha güzel fotoğraflar yüklenmeli. İlandaki fotoğraflar bence rengi doğru göstermiyor ve albeni oluşturmuyor.

İlan açıklaması Sercan abinin dediği gibi renkli ve göz yoruyor. Elbetteki bıkmış olabilirsiniz ama daha küçük puntolarla daha göz yormayacak renklerle yazılırsa daha iyi olabilir.

Ciddi olarak almayı düşündüm fakat parayı denkleştiremediğim için vazgeçtim. Benim açımdan fiyat(Mk2 Sporlu ve cam tavanlı) pazarlıkla vs. alınabilecek fiyatlarda.

Tekrardan iyi satışlar :)

yorumunuz için teşekkürler
ilanı biraz düzelttim, haftasonu da artık daha düzgün foto koyarım.

salihyksk

• Membro
Herkes arabasına istediği fiyatı yazmakta özgürdür ama sercan beye katılıyorum 1.etken renk. bu rengin diğerlerine göre biraz daha ucuz olması gerekli seveni beğeneni vardır o ayrı ama ülkemizde tutulan renk diye bir kavram var pastel renkler daha çok olsa keşke trafikte ama malesef beyaz ve siyah tutturmuş gidiyoruz.

İlk intiba çok önemli alfisti ve genç bir kesime hitap etmek var birde genel kesime hitap etmek var jantları eski haline çevirirseniz hitap edilen kesim genişler.koltuk kılıfları kimse sizin koruma amaclı taktıgınızı bilemez kesinlikle sökün..Diğer ilanları göstermişsiniz ama çoğu galeriden satışta, yani 2 3 fazla olabilir o fiyatlar ayrıca açıklamaları doğruysa değişeni bile yok, sizin aracınızda 2 tane değişen ve boyalı parça var fiyatı düşürmeniz satışınızı kolaylaştıracaktır.Hayırlı satışlar  :clover:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

admin

• Amministratore
İç mekan fotoğrafları eklerken kılıfları çıkartır, öyle çekersiniz. İşiniz bitince tekrar takarsınız koltuklar kirlenmesin diye.
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Sercan Keklik

• Membro
Bu arada sahibinden.com daki fiyatları cok baz almayın. Herkes birşeyler istiyor. Satış olup olmadığı önemli. 10 yılda aracınıza bu rakamı bu şekilde isteyebilirsiniz. Tamamiyle size bağlı, Fakat gerçek satış fiyatı denilen bir fiyat var. Tahminimce arabanızın rakamını 6-7 bin TL gibi bir rakam düşürseniz satarsınız.

*Not: tekrar hiddetlenmemeniz için iletiyorum, Tamamiyle ön görülü konuşuyoruz. Galerici veya fiyat belirleyici gibi bir özelliğim yok. Piyasayı takip ettiğim için satılan - satıştaki araçları gördüğüm için iletiyorum.

"2. gerçek alfisti derken anlamadığım şey şu : bir arabanın orjinal optik görüntüsünü/donanımını değiştirmek, o araca bağlılığın niteliğini mi değiştiriyor ? ya da hangi değişimler bir alfistiyi gerçek yapıyor ? hangi değişimler azıcık alfisti yapıyor ? yani jantın ve plastik aksamı piano black kaplatmak alfistiliği bozuyor ama çift çıkış difüzor veya karbon kaplama, yay değişimi bozmuyor :) bu bana biraz absürd geliyor."

Şuna da cevap veriyim; Bir değişimle alfisti olunup olunmaz diye bir kavram yok zira böyle boyalı moyalı stickerlı araçları Alfacılar almıyor. Bu bir gerçek. Yeni mezun olmuş veya üni ye girmiş genç bir kardeşimiz mutlaka alıyor. zira Boyalı moyalı kaplamalı maplamalı lipli mipli, yılardır Alfa Romeo binicisi almıyor, bakmıyor, eliyor bunuda burda sabaha kadar tartışsak ta bir anket açıp oylasakta forum üyesinin bile %90 ının tercih etmeyeceğini görüceksiniz.

*Not: tekrar hiddetlenmemeniz için iletiyorum, Burdaki boyalı moyalı arabanın boyası degil, sonradan yapılan siyaha boyanan yerler kast edilmiştir.
145 1.4 TwinSpark
145 1.6 TwinSpark
147 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 2.0 TwinSpark
156 2.0 SeleSpeed
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
156 1.6 TwinSpark
159 1.9 JTS
MiTo 1.6 JTDm
Giulietta 1.4 MultiAir
Giulietta 1.6 JTDm
Giulietta 1.6 JTDm
159 JTD Ti

denozor

• Membro

*Not: tekrar hiddetlenmemeniz için iletiyorum .

Yaw üstadım sende bizi hepten psikopat yaptın yahu

murat

• Amministratore

Yaw üstadım sende bizi hepten psikopat yaptın yahu

:D

Yalnız kılıflar halen bir miktar görünüyor, direksiyonun bulunduğu resimde, dikkatli bakan titiz bir herif kesin görür eğer kılıf takılmış araba alerjisi varsa ;)
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

denozor

• Membro
:D

dikkatli bakan titiz bir herif kesin görür eğer kılıf takılmış araba alerjisi varsa ;)

:):):):) çok dikkatli titiz bir arkadaşmışsınız sizde :):):):)

hiç dikkat etmemişim hemmmennn düzeltiyorum.

defrost

• Membro
Almak bir dert satmak başka bir dert hele potansiyel alıcı alfista ise incelerde inceler.

Benim tavsiyem daha sade bir açıklama yani o öyle oldu bu böyle olduya gerek yok
o detayları almaya niyetli olan kişiyle konuşursunuz.

murat

• Amministratore
Almak bir dert satmak başka bir dert hele potansiyel alıcı alfista ise incelerde inceler.

Benim tavsiyem daha sade bir açıklama yani o öyle oldu bu böyle olduya gerek yok
o detayları almaya niyetli olan kişiyle konuşursunuz.

Buna kesinlikle katılıyorum, mümkün olduğunca az kelime ile çok şey ifade edilmeli  :yukari-ok:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

denozor

• Membro
Buna kesinlikle katılıyorum, mümkün olduğunca az kelime ile çok şey ifade edilmeli  :yukari-ok:

şu yeterli mi ?

"satılık"

:p

şaka bir yana yazılması gerekenleri yazdığımı düşünüyordum.
ne fazla mesela ?

murat

• Amministratore
şu yeterli mi ?

"satılık"

:p

şaka bir yana yazılması gerekenleri yazdığımı düşünüyordum.
ne fazla mesela ?

Sahibinden satılık temiz kullanılmış, cam tavanlı, TCT otomatik F1 şanzımanlı, tüm bakımları zamanında yetkili servislerde yapılmış, özel renkli (4250 Tl fiyat farkı vardır) Giuilietta. Hasar geçmişi ile ilgili detaylı bilgi aşağıda, takas ancak şu şu araçlarla olur, onun dışında herhangi bir şey teklif etmeyiniz.

Yazardım ben
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
166 2.4 JTD (2003)

KAKIRMAN

• Membro
Vay be giulietta sıfır fiyatı hiç unutmam 67 kusurlarda idi... Maaş ile bir şekilde alınabiliyordu.

Sent from my HTC One max using Tapatalk
The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

Cihan82

• Membro
Bulabilirsiniz pro bir makina ile, araç haricinde dikkat dağıtıcı görsellerin olmadığı bir ortamda, uzaktan zoom yaparak çekin fotoğrafları. Çok daha farklı olacaktır. içinize sinen bir satış olması dileğiyle.. İlan açıklamaları fikrinie de katılıyorum, her yer bold ve büyük harf olunca okumak zorlaşıyor. SSS şeklinde yapabilirsiniz. Mesela:

Boya ve Değişen Durumu:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam condimentum pharetra eros ac vehicula. Quisque tincidunt eleifend erat ac ultrices.

Bakım Durumu:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam condimentum pharetra eros ac vehicula. Quisque tincidunt eleifend erat ac ultrices.

Aracın ekstraları:

gibi gibi  :)

« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2017, 10:24:05 Gönderen: Cihan82 »
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

denozor

• Membro
Bulabilirsiniz pro bir makina ile, araç haricinde dikkat dağıtıcı görsellerin olmadığı bir ortamda, uzaktan zoom yaparak çekin fotoğrafları. Çok daha farklı olacaktır. içinize sinen bir satış olması dileğiyle..
Tşk ederim

GoogleTagged