Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: SATILIK Tertemiz 147 - 2005 MK2 - 1.6 Distinctive 120 HP - 77569 km  (Okunma sayısı 7350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Calibra

• Membro
Sevgili arkadaşlar...

2007 Mayıs'ında 12.950 km iken satın aldığım ve severek kullandığım 147'mi, hayırlı bir iş için satma kararı aldık.

Daha önce 2011 yazında satma kararı almış ama neticede triger kayışı, debriyaj değişimini yaptıktan sonra daha uzun süre kullanma kararı alarak satmaktan vazgeçmiştim.

Eşimle birlikte bazı planımız var, o nedenle beni sadece haftasonları keyfi gezintilere götüren, haftaiçi genelde otoparkta yolumu gözleyen 147'mi gerçekten çok üzülerek de olsa satmak zorundayız.

Halbuki daha 2 ay önce Sportivo'da son bakımı yapılmış, ön fren diskleri balataları yenilenmiş, üstüne bir de alt salıncaklar + viraj demir çubuğu değişmiş ve toplam yaklaşık 1.500-TL'lik bir fatura ödenmişti.

Aracımın sitemizdeki konusu burada: http://www.alfistiturkey.com/forum/uyelerimiz-ve-alfa-romeo-lari/34-tt-5704-147/

Şu an 77569 km'de ve hem dışı hem içi, hem yürüyen aksamı gerçekten çok temiz ve sorunsuz durumda.

Son bakımı yukarıda dediğim gibi 02.02.2013'te (75.214 km) Sportivo'da yapıldı.

Bakımlarını zamanını beklemeden yaptırmışımdır. Yürüyen aksama, bakımına hiçbir şeyi esirgemedim.

3 yıl dolmasından dolayı km beklenmeden 2008'de (24.750 km) ve 2011'de (59.000 km) triger seti- kayışı değişti,
2011 Aralık sonunda bakımdayken (65.806 km) debriyaj seti değişti,
2012 Şubat'taki son bakımda (75.214 km) ön takım (alt salıncaklar + viraj demir çubuğu) ile ön fren disk ve balataları değişti.

Özetle alanın uzun süre sorunsuz ve keyifle bineceği bir otomobil.

Bir kaç parçada boya var, malesef sürtmelerden ve çiziklerden dolayı, onları da en son 2012 Haziran ayında Sportivo'da yaptırmıştım. Çok şükür kazası belası yok.

2014 Temmuz'a kadar muayenesi mevcut.

İçinde sigara içilmemiş, zaten binildiğinde görüleceği gibi tertemiz bakılmış, kollanmış, koklanmıştır kendisi :)

Alan kişi lastiklerle 30.000 km daha yapabilir, 2014 Şubat ayına kadar periyodik bakıma sokmayabilir. :)

Özetle, severek, özenerek, valelere vermeden, kendimden başka kimseye kullandırtmayarak, otoparkta saklayarak, haftada sadece 2 gün ve en fazla haftaiçi bir akşam olmak üzere oldukça az kullandığım ve uzun süre kullanmayı planladığım 147'mi ne yazık ki satmak zorundayım.

Fiyat olarak kafamda birşey var, bakımı yeni yapıldığı ve herşeyi ile temiz bir araç olduğu için 24.500 gibi... Ancak makul tekliflere de açığım. PM aracılığı ile de irtibata geçebiliriz.

Hayırlısı olsun.

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2013, 21:17:47 Gönderen: Calibra »
Alper UZUN
2007-2013 Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive MK2

Kibitzer

• Membro
Valla hocam 156 arıyordum ama çelişkiye düştüm. Hatırlarsanız iki yıl önce de görüşmüştük sizinle ve sonradan vazgeçmiştiniz. Çok da beğendiğimiz bir aracınız var. Ne yapsak ki şimdi diye hanımla konuştuk şimdi. Düşündüğünüz fiyat ile ilgili km atar mısınız mümkünse?

Ekleme: Düşündüğünüz fiyatı yazmışsınız görmemişim iki yıl önce düşündüğümüz 147 diyerek heyecandan.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Alper

• Membro
Hayirli olsun adasim.
Guzel bir sey icin satiyorsun
Allah gonlunuze gore versin yeni yeriniz de hayirli olsun tekrar.

Calibra

• Membro
Valla hocam 156 arıyordum ama çelişkiye düştüm. Hatırlarsanız iki yıl önce de görüşmüştük sizinle ve sonradan vazgeçmiştiniz. Çok da beğendiğimiz bir aracınız var. Ne yapsak ki şimdi diye hanımla konuştuk şimdi. Düşündüğünüz fiyat ile ilgili km atar mısınız mümkünse?

Ekleme: Düşündüğünüz fiyatı yazmışsınız görmemişim iki yıl önce düşündüğümüz 147 diyerek heyecandan.

Merhaba tekrar, hatırladım :)

2011'de gerçekten çok niyetlenmiştim ama hem eşimin rıza göstermemesi, hem de almayı düşündüğüm aracın satılmasıyla vazgeçmiştim. O günden bugüne yukarıda da yazdığım gibi araçta değişen birşey yok, aksine bütün ağır bakımları vs. yapıldı. Almayı düşünürseniz, görüşürüz.
Alper UZUN

Tolga033

• Membro
Hayırlı satışlar ..

Calibra

• Membro
Hayirli olsun adasim.
Guzel bir sey icin satiyorsun
Allah gonlunuze gore versin yeni yeriniz de hayirli olsun tekrar.

Sağol adaşım. İnan kıyamıyorum, ama satmam lazım. İnşallah diğer işimiz rast gider, sağol :)
Alper UZUN

Mefsa

• Ziyaretçi
Bende almayı düşünüyorum ve aracınızla ilgili fiyat bilgisi alabilirmiyim...

Calibra

• Membro

Merhaba,

Düşündüğüm rakamı iletimin sonunda belirtmiştim aslında.
Alper UZUN

Calibra

• Membro
Kibitzer ile mesajlaştık, muhtemelen cumartesi günü Sportivo'da ekspertizde olacağız.
Alper UZUN

Kibitzer

• Membro
« Son Düzenleme: 16 Mart 2013, 12:43:32 Gönderen: Kibitzer »

Mefsa

• Ziyaretçi

Merhaba,

geç gördüm biraz pardon :)

Calibra

• Membro

Merhaba,

geç gördüm biraz pardon :)

estağfurullah
Alper UZUN

fevkalbeser12

• Membro
Kibitzer ile mesajlaştık, muhtemelen cumartesi günü Sportivo'da ekspertizde olacağız.

"Şimdilik" bana opsiyonlanmıştır. Cumartesi günü gelmek isteyenleri muhabbete bekleriz efendim :)
Vay gene site içi bi alışveriş olucak gibi, haydi hayırlısı olsun :alfisti:
Araba markalarından bir insan yaratmak istesek toyota beyni, aston martin yüzü, cadillac karnı ve alfa romeo bu insanın kalbi ve ruhu olur...
                         jeremy clarkson

shadycome

• Membro
Daha önce 2011 yazında satma kararı almış ama neticede triger kayışı, debriyaj değişimini yaptıktan sonra daha uzun süre kullanma kararı alarak satmaktan vazgeçmiştim.
yani sırf debriyajını trigerini değiştirmemek için mi satmak istemiştiniz de değiştirince satmaktan vazgeçtiniz.2011'den bu yana 2 yıl geçmiş acaba yine mi debriyaj,triger değişimi zamanı geldi ?
neyse hayırlı olsun inş değerini bilen birine gider..

Calibra

• Membro
yani sırf debriyajını trigerini değiştirmemek için mi satmak istemiştiniz de değiştirince satmaktan vazgeçtiniz.2011'den bu yana 2 yıl geçmiş acaba yine mi debriyaj,triger değişimi zamanı geldi ?

Bu nasıl bir laf şimdi ben anlamadım. Aracımı veya şahsımı kötülemek mi? Amaç nedir? Tanımadan bilmeden karalamak mı?

Aracımı hayırlı bir iş için daha sahibindenden ilanını bile açmadan burada, aracımın bilindiği ve tanındığı ortamda bilen ve isteyen birisine satabilmek amacındayken böylesi bir yaklaşımla karşılaşmak çok üzücü oldu.

Aracımla veya benimle ilgili bir şüpheniz varsa aracımın sayfasına bakınız. Orada 6 yıldır olan biten herşey yazılı.

Ben bu foruma aracımı ilk aldığımdan beri, yani neredeyse 6 yıldır üyeyim, beni bilen bilir. Aracımla ilgili tüm süreci detaylıca ve samimice yazmışken bu yazınız ile benim bu açık tavrımın altında başka amaçlar arıyorsanız, yanılıyorsunuz.

2011 yaz başında aracımı satma kararı aldığımda amacım 2009 model 147 selespeed blackline almaktı, yine o dönem konuştuğum, aracımı gelip inceleyen kişiler de bilirler.  Aracımın triger değişimine daha aylar vardı, kaldı ki ben alıcılara bunu belirtmiş ve ona göre bir fiyat vermiştim. debriyaj seti ise yine yukarıda yazdığım gibi 2012'de değişti. Üstelik daha 20 belki 30 bin km götürebilecekken. Çok şükür maddi durumum nası olursa olsun aracımın bakımından kısmadım, ne gerekiyorsa, eskimeden, bitmeden yapıldı.

O dönem de aracımı sırf bu bakımları yapmamak maksadıyla satmak düşüncesinde değildim, aracıma hiçbir zaman öylesine bir malmış gözüyle bakan birisi olmadım. Zaten öyle olsam daha 1 ay önce 1500-TL masraf yapmazdım.

Alfa Romeo araçlara yabancı olduğunuz anlamını çıkarıyorum çünkü triger seti 3 yıl veya 60.000 km'de değişir. 3 yıl eylül 2014'te dolacak.

Debriyaj seti değişei daha 10-15.000 km olmadı. Siz 15.000'de debriyaj değiştiren biriyseniz bilemem ancak öyle bir durum söz konusu değil.

O yüzden bu gelişigüzel yorumunuzu yersiz buldum.

Özellikle açık açık ve net yazıyorum, bu tip karalama amaçlı ve öküz altında buzağı arayan tipte yorumlara burada yer olmadığını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2013, 01:48:27 Gönderen: Calibra »
Alper UZUN

Gouki

• Amministratore
Abi hayirli olsun. Umarim hersey gonlunuze gore olur ve en kisa zamanda Alfa ile tekrar yollariniz kesisir.

147 hakkinda yorum yapmaya gerek yok. Hem bir Alfista'dan hem de bu kadar secerelisi zor bulunur.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Calibra

• Membro
Alper UZUN

Calibra

• Membro
Abi hayirli olsun. Umarim hersey gonlunuze gore olur ve en kisa zamanda Alfa ile tekrar yollariniz kesisir.

147 hakkinda yorum yapmaya gerek yok. Hem bir Alfista'dan hem de bu kadar secerelisi zor bulunur.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çok teşekkürler :)

Yok inşallah fazla ara olmayacak, kafamda var birşeyler :)
Alper UZUN

antihero

• Membro
Hayırlısı olsun
145 QV
156 2.0 SW SS
145 1.6 TS Sportivo

tugrul

• Membro
Hayırlısı olsun, 147 alacak olsam düşünmeden alırım bunu  :alfisti:

2002 156 2.0 TS
1999 156 2.5 V6
2006 156 1.6 TS
1999 166 2.0 TS
1999 166 2.0 TS
2011 Giulietta QV
2011 Giulietta QV
2006 GT
2004 156 1.6 TS
2007 Brera 2.2 JTS
2008 159 1.9 JTD DISTINCTIVE Q-TRONIC
2003 Nissan Terrano II 3.0 DI

Calibra

• Membro
Hayırlısı olsun

Teşekkürler

Hayırlısı olsun, 147 alacak olsam düşünmeden alırım bunu  :alfisti:

Abi eyvallah, bakalım hayırlısı inşallah severek kullanacak birisi sahip olur.
Alper UZUN

shadycome

• Membro

Bu nasıl bir laf şimdi ben anlamadım. Aracımı veya şahsımı kötülemek mi? Amaç nedir? Tanımadan bilmeden karalamak mı?

Aracımı hayırlı bir iş için daha sahibindenden ilanını bile açmadan burada, aracımın bilindiği ve tanındığı ortamda bilen ve isteyen birisine satabilmek amacındayken böylesi bir yaklaşımla karşılaşmak çok üzücü oldu.

Aracımla veya benimle ilgili bir şüpheniz varsa aracımın sayfasına bakınız. Orada 6 yıldır olan biten herşey yazılı.

Ben bu foruma aracımı ilk aldığımdan beri, yani neredeyse 6 yıldır üyeyim, beni bilen bilir. Aracımla ilgili tüm süreci detaylıca ve samimice yazmışken bu yazınız ile benim bu açık tavrımın altında başka amaçlar arıyorsanız, yanılıyorsunuz.

2011 yaz başında aracımı satma kararı aldığımda amacım 2009 model 147 selespeed blackline almaktı, yine o dönem konuştuğum, aracımı gelip inceleyen kişiler de bilirler.  Aracımın triger değişimine daha aylar vardı, kaldı ki ben alıcılara bunu belirtmiş ve ona göre bir fiyat vermiştim. debriyaj seti ise yine yukarıda yazdığım gibi 2012'de değişti. Üstelik daha 20 belki 30 bin km götürebilecekken. Çok şükür maddi durumum nası olursa olsun aracımın bakımından kısmadım, ne gerekiyorsa, eskimeden, bitmeden yapıldı.

O dönem de aracımı sırf bu bakımları yapmamak maksadıyla satmak düşüncesinde değildim, aracıma hiçbir zaman öylesine bir malmış gözüyle bakan birisi olmadım. Zaten öyle olsam daha 1 ay önce 1500-TL masraf yapmazdım.

Alfa Romeo araçlara yabancı olduğunuz anlamını çıkarıyorum çünkü triger seti 3 yıl veya 60.000 km'de değişir. 3 yıl eylül 2014'te dolacak.

Debriyaj seti değişei daha 10-15.000 km olmadı. Siz 15.000'de debriyaj değiştiren biriyseniz bilemem ancak öyle bir durum söz konusu değil.

O yüzden bu gelişigüzel yorumunuzu yersiz buldum.

Özellikle açık açık ve net yazıyorum, bu tip karalama amaçlı ve öküz altında buzağı arayan tipte yorumlara burada yer olmadığını düşünüyorum.

ya yanlış anlaşıldım yada yanlış yorum yaptım.
kötülemek falan değil amacım zaten inş hayırlısı olur değerini bilen birine gider dedim.okuduysanız eğer..
ben sadece yanlış bir cümle kurulmuş yanlış anlaşılmalara vesile olmaması açısından yazdım.
neyse amacım tartışma konusu yaratmak değil.
kusurum olduysa affola
hayırlı satışlar..

dragut

• Membro
Hayırlı satışlar. Umarım tüm satılık araçlarımızı değerini bilenler alır.
"Alfa sevgisi"

Fatihob

• Membro
2 tarafada şimdiden hayırlı olsun. 2 ay önceki bakımda bende ordaydım taş gibi duruyordu:)
..

Calibra

• Membro
Hayırlı satışlar. Umarım tüm satılık araçlarımızı değerini bilenler alır.

İnşallah.

2 tarafada şimdiden hayırlı olsun. 2 ay önceki bakımda bende ordaydım taş gibi duruyordu:)

Sağol Fatihçim. 147'mde senin de bir katkın var :)
Alper UZUN

GoogleTagged