Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Samsung Galaxy Note 3 + Galaxy Gear akıllı saat ve S-View Cover  (Okunma sayısı 12459 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

universeee

• Membro
Xperia Z1 kuzene aldık süper ama görüldüğü kadar sağlam değil. Ekranını çatlattı bizim kuzen :asagi-ok:
O senin kuzenin hatası, ben bugüne kadar kullandığım hiçbir telefonda çatlak gibi bir sorun yaşamadım :D
2005 Alfa Romeo 147 1.6TS Distinctive 2013-2016
2013 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna 2016 - ...

egeozal1

• Ziyaretçi
O konuda katılıyorum. Adam kıymet bilmiyor. :asagi-ok:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

ozoozo

• Ziyaretçi
Ben yeni 5s aldım fatih 2-3 gün oldu , çok memnunum şuan , proğram,app doldurdum en ufak kasma yok , geçişler tık tık.Internete daha hızlı giriyor vs eğer düşürsen merak ettiğin olursa beraber deneriz bilgi veririm sana. Daha önce htc sensation 4g kullanıyordum ilk zamanlar çok iyiydi ama daha sonra bir şeyler yükledikçe bildiğin hantallaştı, saçma sapan yazılım hataları , force close hataları vs cabası. Proğramları pat diye kapatıyordu falan en sonda tamamen yazılımsal bir klavye sorunum vardı oda soğuttu beni , uzun lafın kısası çok haşır neşir değilsen bir süre sonra android cok baş ağrıtıyor , kimileri oynamadık yerini bırakmıyor haliyle memnunlar yani apple gibi simple değil herşeyini değişebiliyorsun androidin önü açık fakat bana göre değildi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Fatihob

• Membro
Z1 pahalı o ya ayrıca tipsiz geliyor bana. İşlemcisi hızlıymış ama kullandıgım programlar. Face, mail, whatsapp, ibb, instegram, ve track master tarzı 1-2 program başka bişiye ihtiyacım yok :) Yani telefon uçsun kaçsın gibi bi beklemtim yok. Bana Golf yeter, E serisi MB aramıyorum :D

Edit:
Apple istiyorumda işte onda bana uymuyor. Tek amacım piste çekim yapmak. Orta derece bi kamera ve deli gibi pahalı olmayan appler lazım. Appleda bu yok. Yoksa tam benim gibi sakin kullanıcı işi.
..

ozoozo

• Ziyaretçi
Amazondan bir 4s 5 fiyatlarına bak istersen , söz vermek istemiyorum çünkü emin değilim eğer abimin arkadaşlarından vs güvene bileceği birisi varsa Türkiyeye dönecek olan onlarla getirte biliriz. Hem tr den çok daha ucuza gelir diye düşünüyorum özellikle 4s için hemde istediğin olur ama dediğim gibi sormam gerek dönecek yakın arkadaşı var mı diye

universeee

• Membro
HTC one kamerası seni tatmin etmez sanıyorum. S4 ve G2 arasında da artık hangisi gözüne hoş gelirse al gitsin. Artık bir yerden sonra çok da aşırı fark etmiyorlar. Özellikle de senin gibi telefonu kastırmayacak insanlar için :)

egeozal1

• Ziyaretçi
S4 miniye bakabilirsin Fatih abim ;)

Fatihob

• Membro
Özdemir iphone almam bana ne kadar uygun olsada. Bağzı appler yok itunesde. Google Store lazım bana :)

Evren abi s3 kadar çekim yapmazmı HTC one.

Eyw Ege onada bi bakayım.
..

max-ime

• Membro

Standart bir kullanıcı olarak hangisi daha iyi anlayamam belki ama HTC'nin sıkı fanıyım.

Sırasıyla HD2, Sensation XL, One S son olarakta One. Yenisini çıkarsın yine ilk partilerden alırım. Maksat adamların işi görülsün:)

ozoozo

• Ziyaretçi
Ha pardon fatih :) sen appler yazınca ben onu apple anladım ondan hala iphone diyorum hahaha :) applications demek istediğini anlamadım :D

Fatihob

• Membro
Aa sende vardı Ugur o gün görmüştüm. Şimdi netten videolarına baktım bana yeter güpegündüz yolu çekicek altı üstü bu :) Ben en iyisi bugun gidip alayım bari :)

Np Özdemir :D
..

max-ime

• Membro
Aa sende vardı Ugur o gün görmüştüm. Şimdi netten videolarına baktım bana yeter güpegündüz yolu çekicek altı üstü bu :) Ben en iyisi bugun gidip alayım bari :)

Np Özdemir :D

Yeter diye düşünme Fatih, hayet iyidir kamerası :)

Rakam değeri düşük ama megapixel değilde ultrapixel diye geçiyor.

universeee

• Membro
Özdemir iphone almam bana ne kadar uygun olsada. Bağzı appler yok itunesde. Google Store lazım bana :)

Evren abi s3 kadar çekim yapmazmı HTC one.

Eyw Ege onada bi bakayım.

Ya bu konuyu daha önce konuştuk aslında ama hangi konu altında hatırlamıyorum. HTC One telefon olarak bence çok iyi ama kamera olarak biraz eksik. Sorun rakamın düşük olmasıyla tam olarak ilgili olmasa da bağlantılı. Evet piksel sayısı düşük ama boyutları büyük. Yani milletin 13 MP sıkıştırdığı alana bu adamlar 4 MP koymayı tercih etmiş (bu rakamları sallıyorum). Bunun sana gece çekimde avantajı olacaktır, ışığın az olduğu ortamlarda da. Ama sen diyorsan ki ben sadece gündüz pistte çekim yapacam ve zaten var olan bir telefonu yenilemek değil niyet sıfırdan telefon almak o nedenle çözünürlüğü daha yüksek bir telefonu tavsiye ediyorum tabi. İki telefonda 1080p video çekiyor ama biri 4 milyon pikselle diğeri 13 milyon pikselle. Gece çekimin de olmayacağına göre.

Tabi karar sana kalmış şimdiden hayırlı olsun. HTC One'ın çok güzel bir telefon olduğunu tekrar söylüyorum (hatta tam almaya niyetleniyordum ucundan döndüm) ama senin kullanmak istediğin alan için S4 diyorum.

universeee

• Membro
Bu arada piksel boyutunun büyümesinin ne işe yaradığını şu videodan çok net anlayabilirsin Fatih

Bu videoda da gündüz yapılan bir çekim karşılaştırması var. 1080p olarak izlersen hangisini tercih etmek istediğin konusunda biraz yardımcı olabilir

Fatihob

• Membro
Piksel sayısı tabi ki önemli değil sonuçta duvarları kaplamıyoruz fotoğraflarla ama "piksel sayısı/tek piksel boyutu" önemli. HTC One'da piksel boyutlarını büyütüp çözünürlüğü düşürmüşler. Az ışıklı ortamlar için güzel özellik ama yeterli ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde diğer telefonlardan aşağıda kalıyor ne yazıkki. Tamam piksel boyutunu büyüt ama az biraz da çözünürlüğü koru. Bir noktayı 1 pikselle görmek var bir de aynı noktayı 4 pikselle görmek var. Bahsi geçen fotoğraf makinesi olmadığı için şahsen ben biraz yüksek MP değerleri görmek istiyorum. Fotoğraf makinesi seçimi yapıyor olsaydım... O tamamen farklı bir konu! :)
Kısacası HTC biraz kendi ayağına sıkmış bana kalırsa zira kamerasını öne çıkarmak için bahsettiği piksel boyutu mevzu ancak teknik bilgisi olan insanların yada araştırmayı seven tiplerin anlayacağı olay ki o da bizim toplumda pek yok. Piksel boyutuna çok takılmadan yap sen şöyle helalinden bir 8 MP bitir işini, bak nasıl satılıyor o telefon :)
Ve lütfen şu D800e'yi ortadan kaldıralım çünkü çok canım çekiyor :)

Bir arka sayfada vardı aynı açıklama okumuştum :) Gece çekim yapmıcağım için HTC dısındakiler daha mantıklı ama süper bişiye ihtiyacım yok zaten Samsungada antipatim var :) Diğerderide 0.3inc büyük ben bunu cebime koycam dahada büyümesin. Dediğim gibi bugun içinde HTC'li olabilirim.

Bilgiler ve yardımlar için teşekkürler.

Videoları şimdi izledim Youtubedende bakmıtım HTC beni idare eder ;)
..

universeee

• Membro
HTC One güzeldir, sıkıntı yok. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun  :yukari-ok:

Maksat zamanında kendi araştırdığım ve tereddüt ettiğim konularda sana fikir vermekti.

tolga_ozhan

• Membro
ayfon 5s

Calibra

• Membro
Ben hala kararsızım.
Cep telefonu en çok kullandığım teknolojik alet. iPhone'dan devam etmeyeceğim kesin gibi. Alıp 2,5 - 3 sene kullanacağım için doğru karar vermem lazım, sokağa atacak para da yok.

Note 3, Xperia Z1, G2 arasından hangisi derken bir de Nokia Lumia 1520 çıktı. Nokia'yı beklemeye ondan sonra almaya karar verdim.
Alper UZUN
2007-2013 Alfa Romeo 147 1.6 Distinctive MK2

Gouki

• Amministratore
Htc One ile yaptığım gece çekimlerini Ankara Baklava Buluşması konusunda bulabilirsiniz :p

universeee

• Membro
Ben hala kararsızım.
Cep telefonu en çok kullandığım teknolojik alet. iPhone'dan devam etmeyeceğim kesin gibi. Alıp 2,5 - 3 sene kullanacağım için doğru karar vermem lazım, sokağa atacak para da yok.

Note 3, Xperia Z1, G2 arasından hangisi derken bir de Nokia Lumia 1520 çıktı. Nokia'yı beklemeye ondan sonra almaya karar verdim.
Kararsız kaldığınız telefonların hepsi zaten herkesin, ben de dahil, kararsız kaldığı telefonlar :D Allah yardımcınız olsun! :)

Nokia ile ilgili sadece nacizane kendi fikrimi söylemek isterim başka yerlerde bazı okuduğum yorumlar üzerinden: Kullanımı, ekranı, vs gayet güzel ama kullanılacak faydalı uygulama sayısı biraz sıkıntılı. Ben yıllar önce iPhone alırken Android bu durumdaydı, uygulama az sorunlar fazlaydı. Şu anda da Windows Mobile için aynı şeyi düşünüyorum. Detaylı uygulamalara da sahip olmadıktan sonra bence öyle bir akıllı telefon almanın gereği yok. Eklemek isterim, sanıyorum ben de sizin gibi iPhone'dan vazgeçeceğim bundan sonraki telefonumda. Bir melodi değiştirebilmek için bile bilgisayara ihtiyaç duyma gerekliliği beni çok bunaltmaya başladı.

Size de şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. Artık hangisini alırsanız :) Benim gönlümden yatan aslan Xperia Z1 şu sıralar ama! :)

Fatihob

• Membro
Ben HTC Oneyi aldım bu akşam. Akıllı telefon maceram 3.5 sen önce i4 ile başlamıştı bu süre zarfında elime hiç android almadım desem doğrudur. Hep menülerinde kaybolurdum aldıgımdada şimdide HTCde kayboldum. Sanırsam bu Samsungtanda farklıymış. Bakalım ne yapıcam. 1 hafta falan bi alışma süreci yaşayacağım kesin :)
..

egeozal1

• Ziyaretçi
Güle güle kullan Fatih abim :alfisti:

max-ime

• Membro
Ben HTC Oneyi aldım bu akşam. Akıllı telefon maceram 3.5 sen önce i4 ile başlamıştı bu süre zarfında elime hiç android almadım desem doğrudur. Hep menülerinde kaybolurdum aldıgımdada şimdide HTCde kayboldum. Sanırsam bu Samsungtanda farklıymış. Bakalım ne yapıcam. 1 hafta falan bi alışma süreci yaşayacağım kesin :)

Hoşgeldin Htc dünyasına:)

universeee

• Membro
Hayırlı olsun, alışması biraz vakit alacak olsa da güzel seçimlerden biri :)

sbk0655

• Membro
Bende bahsettiğiniz gibi üç model arasında kaldım.Uzun bir araştırma sürecinden sonra aradaki fiyat farkını karşılayacak bir özellik bulamadığım için lg g2 aldım.Gayet memnunum üstelik note 3 ve z1 den daha kibar bir kasaya sahip.Benim için şu an tek sorun ios sonra su androide alışma dönemi.Bu arada 32 gb 1700 tl ye aldım.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GoogleTagged