Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 156 için Koltuk Takımı  (Okunma sayısı 1922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aktugoksuz

• Membro
156 için Koltuk Takımı
« : 24 Ocak 2020, 10:39:48 »
Arkadaşlar merhabalar,

Yaklaşık 3 senedir bindiğim 156-MK1 aracımı ufak ufak restore etmeye niyetlenmiş bulunmaktayım. Bu sebepten dolayı, hep istediğim ancak bir türlü fırsat bulamadığım birkaç şeyi yapmak istiyorum.

Süreç bir süredir gözüme batan ezilmiş sol koltuğu yaptırmaya çalışmakla başladı. Birkaç yerle görüştüm ancak en azından koltukların yan kumaşlarının sökülerek değiştirilmesi gerekli. Sonuçta tek bir koltuğu yaptırıp, diğerlerini ondan farklı bırakmam saçma olur. Böyle olunca da tüm koltuklar için maliyet yükseliyor. Bunları görünce acaba deri koltuk takımı bulabilir miyim diye araştırmaya başladım.

Bursa'da bir çıkmacıda kırmızı deri koltuklar buldum. Ancak fotoğraflardan koltukların baya yıpranmış olduğu görülüyor. Bakım, tamir yapılır ve kurtarılabilir mi diye de gözle görmek lazım ama İstanbul'da olduğum ve çalıştığım için fırsat bulmam pek kolay değil.

Bu durumda sizlere sormak istedim. Elinde, etrafında 156 için orijinal deri koltuk takımı bulunan ve satmak isteyen var mıdır diye. Önceliğim siyah ancak iyi durumda olan diğer renkteki koltuklara da hayır demem pek mümkün değil.
Koltuk takımının yanında kapı içleri olması ekstra olur ancak tam bir takım olursa tabii ki daha iyi olur ama kapı içlerinin olmaması problem değil.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
156 - 1.6 TwinSpark  - 2002
Mito - 1.4T Distintive - 2010

coyote

• Membro
Ynt: 156 için Koltuk Takımı
« #1 : 24 Ocak 2020, 11:26:42 »
https://www.alfistiturkey.net/forum/ikinci-el/sahibinden-efsaneler/msg444698/#msg444698

Yukarıdaki mesajda paylaşılan ilanın sahibi Bulgaristan'dan çıkma parça getiriyor. İlan yayından kalktığı için, ilan sahibinin iletişim bilgileri görülemiyor. Bu kişiden alışveriş yapmış bir forumdaş, numarasını paylaşırsa arayıp sormakta fayda var. Koltuk takımı dahil birçok parçayı daha önce satmıştı.

HuseyinGunduz

• Membro
« #2 : 24 Ocak 2020, 11:31:44 »
Merhaba Sakarya da oto kılıf dikim işi yapan bir yer varmış bende sosyal medyadan gördüm 156 için kırmızı deri koltuk dikimi yapmış fotoğraflar dan işçiliği gayet güzel duruyor tabi canlı görmediğim için bir şey diyemem isterseniz orayı bir araştırın . İnstagram dan ekran alıntısı yaptım oradan bakabilirsiniz .

https://hizliresim.com/vaOqZA
147 1.6 Twin Spark Distinctive 2006

mustafa26

• Membro
« #3 : 24 Ocak 2020, 11:31:44 »
https://www.alfistiturkey.net/forum/ikinci-el/sahibinden-efsaneler/msg444698/#msg444698

Yukarıdaki mesajda paylaşılan ilanın sahibi Bulgaristan'dan çıkma parça getiriyor. İlan yayından kalktığı için, ilan sahibinin iletişim bilgileri görülemiyor. Bu kişiden alışveriş yapmış bir forumdaş, numarasını paylaşırsa arayıp sormakta fayda var. Koltuk takımı dahil birçok parçayı daha önce satmıştı.
Bahsi geçen kişinin bir ilanı mevcut, iletişim bilgisiyle beraber ekran görüntüsünü paylaşıyorum

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

156 1.6 1998
156 2.0 1999
156 SW SS 2003

aktugoksuz

• Membro
« #4 : 24 Ocak 2020, 11:46:38 »
Merhaba Sakarya da oto kılıf dikim işi yapan bir yer varmış bende sosyal medyadan gördüm 156 için kırmızı deri koltuk dikimi yapmış fotoğraflar dan işçiliği gayet güzel duruyor tabi canlı görmediğim için bir şey diyemem isterseniz orayı bir araştırın . İnstagram dan ekran alıntısı yaptım oradan bakabilirsiniz .

İşçiliği gerçekten güzel görünüyor. Logolu yapabiliyor mu arayıp bir sormak gerekli. Özellikle bizim araçlarda deri koltuklardaki logoları çok beğeniyorum.

Bahsi geçen kişinin bir ilanı mevcut, iletişim bilgisiyle beraber ekran görüntüsünü paylaşıyorum

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahsi geçen ilanı görmüştüm, ancak o zaman böyle bir fikir aklımda olmadığı için sadece bakmakla yetinmiştim.
Telefon numarası için teşekkürler, bir arayıp sorayım kendisine.

Vesper

• Membro
« #5 : 25 Ocak 2020, 07:06:09 »
Beşiktaş Akaretler'de ART CAR. :yukari-ok:

kalite ve işçilik konusunda üzerine tanımam.
2013 1.4 170 Hp TCT Giulietta "Nero Etna"

hakan

• Membro
« #6 : 25 Ocak 2020, 13:01:17 »
Çıkma daha ucuza gelir muhakkak ayrıca hakiki deri olur.Başkasının eskisini çok iyi durumda değilse almayın.Eğer yeni yaptırmayı düşünürseniz altınuç deri çok iyi internet sitesinden hem fiyatları hem uygulamaları hemde deri çeşitlerini görebilirsiniz.Ben uygulama yapılmış bir 159'u yakından gördüm alman suni bej rengi deri döşeme çok beğenmiştim.dikişleri ve koltuğun deseni birebir orjinaline benziyordu.ben deri döşeme özellikle tercih etmedim 159' alırken,geçen aylarda facebook ikinci el alfa romeo ilanlarda ti döşeme satılığa çıkınca iki gün düşündüm alayımmı diye.deri görsel olarak iyi ama benim gibi iş yeri eve yakın olanlar için eziyet.size kolay gelsin.facebookta Hüseyin ebru atmaca hesabı olması lazım;çıkma  deri döseme işi yapan vatandaş,onunla irtibata geçebilirsiniz.
haktas

aktugoksuz

• Membro
« #7 : 28 Ocak 2020, 10:07:29 »
Beşiktaş Akaretler'de ART CAR. :yukari-ok:

kalite ve işçilik konusunda üzerine tanımam.

Art Car ile daha önce görüşmüştüm işçiliklerine diyecek bir şey yok ancak maliyet açısından biraz yüksek gelmişti açıkçası.

Çıkma daha ucuza gelir muhakkak ayrıca hakiki deri olur.Başkasının eskisini çok iyi durumda değilse almayın.Eğer yeni yaptırmayı düşünürseniz altınuç deri çok iyi internet sitesinden hem fiyatları hem uygulamaları hemde deri çeşitlerini görebilirsiniz.Ben uygulama yapılmış bir 159'u yakından gördüm alman suni bej rengi deri döşeme çok beğenmiştim.dikişleri ve koltuğun deseni birebir orjinaline benziyordu.ben deri döşeme özellikle tercih etmedim 159' alırken,geçen aylarda facebook ikinci el alfa romeo ilanlarda ti döşeme satılığa çıkınca iki gün düşündüm alayımmı diye.deri görsel olarak iyi ama benim gibi iş yeri eve yakın olanlar için eziyet.size kolay gelsin.facebookta Hüseyin ebru atmaca hesabı olması lazım;çıkma  deri döseme işi yapan vatandaş,onunla irtibata geçebilirsiniz.

Alfa Romeo ile ilgili olan çıkmacıların hepsini düzenli olarak daha önceden de takip ediyordum. Koltuk arayışıma başladığımda ilk işim onlarla iletişime geçmek oldu. Ancak düzgün durumda bir koltuk seti maalesef onlarda bulamadım.
Fotoğraflarından durumu baya iyi görünen bir koltuk takımı&kapı içi seti buldum. Bu hafta umarım gidip göreceğim. Koltukların durumu fotoğraflarda göründüğü kadar iyiyse yüksek ihtimalle alacağım. Aldığım gibi deri bakımı vs yapacağım için daha da iyi hale geleceklerdir diye düşünüyorum.

Ancak kapı içleri ile ilgili kafamda bir soru işareti var. Kapıların plastik kısımları satışta olan sete dahil. Hepsini birden alıp tekrar kapı içleri için uğraşmayayım diyorum ancak kendi kokpitimin rengi ile uyup uymayacağını konusunda emin olamıyorum. Tabii ki gidip gözle görünce netleşecek bir konu bu.

alfamurat

• Membro
« #8 : 13 Temmuz 2020, 16:04:53 »

sakarya'daki bu yere koltuk dikimi yaptıran 4-5 alfacı arkadaşımız var. kendimde gözümle gördüm, gerek işçilik olsun gerekse malzeme kalitesi olsun kesinlikle değerlendirilmeli.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal