Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 2011 mito için aux girişi istiyorum uykularım kaçıyor  (Okunma sayısı 914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

manis

• Membro
herkese selamlar;

aux için derdimi izah etmeden önce durumumu şöyle özetlemek isterim ki ilgili forumları okudum, mayısın başında 2011 model 1.4 t-jet 155hp mito sahibi oldum, ilk 2 gün benden mutlusu yoktu.. 3.gün "olsun cd'yle de idare ederim" düşüncemin hata olduğunu anladım ve 2016 dünyasında arabamda telefondaki müzikleri dinleme isteğimin çok ta büyük bi istek olmadığı kanaatindeyim..

ama gelin görün ki bosch markasının yemeyip içmeyip "ya biz bu şirin mito kullanıcısına nasıl yaparız da telefonundan müzik dinletmeyiz hehehehe" diye bi birim kurup öyle mi bir teyp üretmişler aklım almıyor..

çakmaklığa takılan fm transmitter kullanmak istemiyorum çünkü araca her biniş/inişimde takıp çıkarmak çakmak yuvasını bozacakmış gibi hissettiriyor, takılı bıraksam elektrik çekmeye devam edecek.. asla yanlış anlaşılmak istemem küçümseme değil, ironi maksatlı söylemek isterim ki şahin-doğancı arkadaşlar aux sahibi olabilirken ben olamadım.. o-la-ma-dım.. 😭😭

neyse farkı vereyim, orjinalini bozmadan alfa romeo yetkili servisinden aux girişli teyp alayım diye izmirde enriko alberti'yi mi aramadım, ankarada dakota'yı mı aramadım, yine ankarada bu işin piri denilen (reklam sayılmasın) pioneer mehmet'le mi görüşmedim, yaşadığım şehir malatya'da götürmediğim oto ses ve görüntü sistemcisi mi kalmadı artık ben bu işin içinden çıkamadım..

her görüştüğüm yer ile;
"-kaç model abi?
-2011 usta,
-teyp markasını biliyo musun?
-bosch abi,
-yapçak bişey yok abicim.. aparat bile uymaz sana"
diyaloğunu yaşıyorum..

artık o kadar sıkıldım ki bir sonraki arabam pert olsa motoru bitik olsa tek tekerleği eksik olsa eğer aux girişi varsa ve ben telefonumdan spotify'ı açıp müziğimi dinleyebileceksem gidip o arabayı alacağım..

"yahu bu kadar uzun topic mi olur" diyen abilerim-ablalarım saygıdeğer büyüklerim, sevgili küçüklerim sizleri duyar gibiyim 😔
akıl akıldan üstündür diyerek site site forum forum geziyorum, derdime derman bulamadım. italyanca öğrenip alfa romeo fabrikasına mail atmam gerekse de ben bu aux meselesinin peşini bırakmayacağım.. yahu düşündükçe uykularım kaçıyor 2011 model güzelim mito'ya sen niye bi tane mini minnaaacık aux girişi koymazsın 😭😭

beats audio bluetooth'lu baş üstü kulaklık alıp dinlesem, ortam seslerini duyamayacağım.. çakmaklık vs takıp ses kalitesi düşsün istemiyorum, navigasyonlu dokunmatik vs bişey takıp orjinalliği bozmak istemiyorum.. ne olur şu çırpınışlarımı duyan birisi bana bi yol gösterebilirse, git kardeşim şunu yap şöyle böyle vs derse o kadar mutlu olacağım ki anlatamam..

kazasız belasız emniyetli sürüşler, bol keyifler dilerim..
iyi geceler hepinize (aux'unuz var ya, uyursunuz tabi ☺️)
saygılar 😎

tughan

• Membro
Selamlar,

Ya benim de aklıma takıldı siz sorunca, google' da ilk yazdığım yere girdim ve şöyle bir şey gördüm. Mümkün değil midir acaba baykuşta da?

http://www.fiorinofunclub.com/Konu-Onemli-Bosch-Teypler-icin-AUX-Kablosu-html.html
Tuğhan.
156 Selespeed

manis

• Membro
Merhaba;

Evet bu iletiyi ben de okumuştum, bosch markanın da aux takılanı ve takılmayanı olsa gerek ki nereye gittiysem teybi açıp görmek istediler.. Nasıl çözeriz bu işi hayırlısı diyelim ☺️
saygılar 😎

gurkanlale

• Membro
Selamlar,

Ben de dediğin konudan muzdariptim fakat ufak bir araştırma yaparak şunu buldum;

http://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/alfa-romeo-mito-2008-2011-usb-aux-aparati-P60616410

Sipariş ettim ve geldi, bir oto teypçiye gittim ve taktırdım. Aracınızın ana ünitesi orjinal ünite değil mi? CD Changer girişi var bunun arkasında. İşte oraya bağlanıyor bu küçük kutucuk, hiçbir yeri delip biçtirmeden teybin arkasından torpidoya çektirdim, yine torpidonun içinden de havalandırma kontrollerinin olduğu orta konsolun altından da aux kablosunu çıkardım. Gittim bir de HAMA marka kalite bir AUX kablosu edindim. Gayet de memnunum, ses kalitesi oldukça iyi.. Üstelik ortalıkta kablo vs gözükmüyor, teybin üzerindeki MEDIA kısmından CD Changer olarak gözüküyor açtığımda. Ben her ne kadar sadece AUX özelliğini kullansam da istersen USB bellek istersen SD Card takıp sırasıyla çalabiliyosun. Bir bak derim.

EDIT: Zaman sorunu yoksa Alibaba Express'de de var bunlardan, sipariş verip beklerim diyorsan ucuza gelir oradan.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2016, 15:30:51 Gönderen: gurkanlale »
Drive Tastefully..

harunk

• Membro
aynen baglantisi falan cok basit bir parca ben de 159 icin almistim gayet memnundum
Ford Focus 1.6ecoboost 180hp
Alfa Romeo 159 1.9jdm  10 HK 757  & Regal Raptor E350-6
Polo 2011 1.6tdi            10 HK 216
A4 2010 1.8tfsi             10 HR 358
A3 2010 1.4tfsi             10 HR 355 & Borelli Ledow 250cc
Golf 6 2011 1.4tsi         34 GT 5151

manis

• Membro
İlginiz için çok teşekkürler;

Bu ürünü araştırmamın ilk günü farkettim, hemen 2.gün sabırsız biri olduğum için kargo süresini beklemek istemediğimden direkt olarak satış yapılan mağazasını aradım buldum, bizzat gidip kullanıcı manual'ini okudum. İçinde bosch markasına uyumlu olup olmadığı yazmıyor, blaupunkt vs yazıyor ama bosch yok 😔 mağaza sahibine sordum, "elimde yok abi, istesen de getirtmem çünkü seninkine uymayacak netice olarak ta o mal benim elimde kalacak" demişti.. Acaba yanlış yönlendirme mi yaptı ki bilemedim şuanda..

Sorunuza cevap olarak evet orjinal bosch ünite var, sizin aracınız da mito mu acaba? Aynı tip teyp kullanıyorsak siparişi hemen verip montaj sonucunu buradan paylaşabilirim, bu konu da tekrar hortlatılmamış ve aynı problemden muzdarip olan arkadaşlara çözüm önerisi olabilir ☺️
saygılar 😎

harunk

• Membro
benim bildigim aracin cd chalenger girisine takiliyor teybin arkasinda her model icin ayri ayri yazilmis ama ayni cihaz yollaniyor diye biliyorum, alet chalenger mantigi ile calisiyor zaten,
6 klasor olusturmaniz gerekiyo mesela usb de bos bile olsa isimleride sirayla CD01-CD02... diye olmasi lazim aletin calismasi icin
Ford Focus 1.6ecoboost 180hp
Alfa Romeo 159 1.9jdm  10 HK 757  & Regal Raptor E350-6
Polo 2011 1.6tdi            10 HK 216
A4 2010 1.8tfsi             10 HR 358
A3 2010 1.4tfsi             10 HR 355 & Borelli Ledow 250cc
Golf 6 2011 1.4tsi         34 GT 5151

gurkanlale

• Membro
İlginiz için çok teşekkürler;

Bu ürünü araştırmamın ilk günü farkettim, hemen 2.gün sabırsız biri olduğum için kargo süresini beklemek istemediğimden direkt olarak satış yapılan mağazasını aradım buldum, bizzat gidip kullanıcı manual'ini okudum. İçinde bosch markasına uyumlu olup olmadığı yazmıyor, blaupunkt vs yazıyor ama bosch yok 😔 mağaza sahibine sordum, "elimde yok abi, istesen de getirtmem çünkü seninkine uymayacak netice olarak ta o mal benim elimde kalacak" demişti.. Acaba yanlış yönlendirme mi yaptı ki bilemedim şuanda..

Sorunuza cevap olarak evet orjinal bosch ünite var, sizin aracınız da mito mu acaba? Aynı tip teyp kullanıyorsak siparişi hemen verip montaj sonucunu buradan paylaşabilirim, bu konu da tekrar hortlatılmamış ve aynı problemden muzdarip olan arkadaşlara çözüm önerisi olabilir ☺️

Aracım 2011 model Mito QV, orjinal teybi var üzerinde. Linkteki ürünü sipariş ettim, geldi taktırdım, cd changer girişinden, sorunsuz kullanıyorum. Teknik olarak aynı model yılına ait aynı aracın aynı model aparatla çalışması gerekir. En azından online sipariş edip takmayı deneyip uymazsa geri gönderme ve iade talep etme hakkın var. Kutusunu poşetini atmazsın denersin.
Drive Tastefully..

manis

• Membro
İlginiz için çok teşekkürler, yardımcı olma niyetinizden ötürü oldukça mutluyum, siparişi verip sonucunu paylaşmayı çok isterim teşekkürler alfistiturkey ailesi 👍🏼
saygılar 😎

KUY65

• Membro
Bu aparat mitoda çalışıyor diye biliyorum mantiken de calismali zaten. En kötü ihtimalle butceniz varsa doubledin takarsiniz, kullanisliligini cok seversiniz eminim :) saticaginiz zamanda orjinal teybi takmaniz mumkun zaten, orjinallik bozuldu bidaha geri duzelmiycek diye bisey yok yani :)
06KUY65-MiTo Kutay Yıldız, Ankara

manis

• Membro
Doubledin evet çok güzel bir çözüm ancak tek istediğim telefonumdan spotify açmak ve ekranlı bir sistem kullanmayıp tamamen yola odaklı bir sürüş yaşamak.. Orjinal takıntımız da cabası tabiki 😉 teşekkürler
saygılar 😎

YSN

• Membro
Arkadaşlar herkese merhaba aranıza yeni katıldım aynı dertten ben de mudaribim ancak ben teybi bir turlu sokemedim. İnternetten teybin arkasına takılan aux kablısunu soketli şekilde aldım. Yanında teyp dokme aparatı da geldi ancak naptıysam çıkmadı sanki vidalı gibi bir turlu gelmiyo. Abimde clio var tık diye geliyo benimki gelmiyo. Mitoda bi turlu sokemedik. Öncelikle teybi sokme konusunda yardım istiyorum daha sonra hazır ayx kablosu alsam direkt olur mu? Şimdiden teşekkurler.
2011 Mito
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal