Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta hoparlör  (Okunma sayısı 1435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dellobaltino

• Membro
Giulietta hoparlör
« : 25 Şubat 2018, 14:07:59 »
Arkadaşlar 2014 distinctive giu aracimin arka kapilarinda köşede tweeter mi deniyor bilmiyorum küçük hoparlör için yer var.fakat deliklerden baktiğimda içerde birşey gözükmüyor.oraya tweeter bağlamak fiziken mümkün mü? Böyle bir işlem yapan var mi?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

judas

• Membro
Ynt: Giulietta hoparlör
« #1 : 20 Haziran 2019, 14:05:31 »
Evet bizdeki modellerde arkada tweeter yok.Takılabiliyor.
147 1.6 T.Spark
GT 2.0 SS
Giulietta 1.4 TCT

SkY

• Membro
« #2 : 25 Haziran 2019, 10:14:43 »
2011 model var bende de spor paket giu..hafta sonu baktım ve dinledim aynen bende de yok ses gelmiyor.acaba sadece uygun bir tweeter koysak buraya seste ne artısı olur.

Aşmış

• Membro
« #3 : 25 Haziran 2019, 11:28:55 »
Arkada oturanların tiz sesleri daha çok ve keskin duymasından başka bir artısı olmaz. Bu aynı zamanda önde oturanlar için dezavantaj olur. Tiz sesler doğrusal hareket eder ve sesin geldiği yeri direk algılayabilirsiniz bu yüzden, bu da dinlediğiniz müziğin sahne etkisini bozar ki arka hoparlörler zaten bunu biraz yapıyor. Bende de tweeter yok ve ses merkezini öne çekip daha berrak bir ses almaya çalışıyorum, arka kapılardaki 16 cm lik hoparlörleri de daha çok bass için kullanmış oluyorum böylelikle. Çünkü bass sesler tizlere göre daha az doğrusal hareket ettiği için sesin geldiği yeri hissetmeden sadece etkisini dinleyebiliyorum, böylelikle kaliteli ses yakalamanın altın kuralı sahnelemeyi berbat şekilde de olsa birazcık yapabiliyorum.
Konuya yüzeysel yaklaşıyorsanız ki bu ses sistemlerinde yüzeysel olmak en iyisi çünkü oldukça kalitesiz bileşenler kullanılmış, taktırın gitsin, kalite arttı etkisi görebilirsiniz, he yok daha gerçek bir müzik duymak istiyorum derseniz dediğim gibi yapın. Ses merkezini ayarlardan biraz öne çekip basları arttırın, mid ve tiz dengesini de keyfinize göre ayarlarsınız zaten.
Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

SkY

• Membro
« #4 : 25 Haziran 2019, 11:57:58 »
Arkada oturanların tiz sesleri daha çok ve keskin duymasından başka bir artısı olmaz. Bu aynı zamanda önde oturanlar için dezavantaj olur. Tiz sesler doğrusal hareket eder ve sesin geldiği yeri direk algılayabilirsiniz bu yüzden, bu da dinlediğiniz müziğin sahne etkisini bozar ki arka hoparlörler zaten bunu biraz yapıyor. Bende de tweeter yok ve ses merkezini öne çekip daha berrak bir ses almaya çalışıyorum, arka kapılardaki 16 cm lik hoparlörleri de daha çok bass için kullanmış oluyorum böylelikle. Çünkü bass sesler tizlere göre daha az doğrusal hareket ettiği için sesin geldiği yeri hissetmeden sadece etkisini dinleyebiliyorum, böylelikle kaliteli ses yakalamanın altın kuralı sahnelemeyi berbat şekilde de olsa birazcık yapabiliyorum.
Konuya yüzeysel yaklaşıyorsanız ki bu ses sistemlerinde yüzeysel olmak en iyisi çünkü oldukça kalitesiz bileşenler kullanılmış, taktırın gitsin, kalite arttı etkisi görebilirsiniz, he yok daha gerçek bir müzik duymak istiyorum derseniz dediğim gibi yapın. Ses merkezini ayarlardan biraz öne çekip basları arttırın, mid ve tiz dengesini de keyfinize göre ayarlarsınız zaten.

aslında kendi adıma standart hali yeterli fakat bass seviyesi +2yi geçti mi kapılardan sesler artıyor tangır tungur.ben asıl standart sisteme slim bass koyup kapılardaki tizleri +6 yapıp bass'ları ise 0 yada var mı hatırlamıyorum ama varsa - seviyesine çekmek gibi bir düşüncedeyim.tweeter fiyatları uygun ama benim asıl derdim kapı döşeme söküp sonra takmakta.genelde iflah olmuyor kapılar sök tak yapıldıktan sonra

Aşmış

• Membro
« #5 : 25 Haziran 2019, 21:26:08 »
Bence güzel fikir. Kapıları sökünce zangırdayan yerleri çözebilirsiniz ama. Bu işi yapan yerler vardı. Harcayacağınız para belliyse bakarsınız, hangisinin iyi olacağını bu iyi ses sistemi yapan yerler bilir. Belki Slim bass ile aynı paraya gelir kapılara izolasyon yaptırıp sadece 16 lık kolonları değiştirmek, hem yol sesi de azalır, hem daha kaliteli bir ses olur belki.
Kolay gelsin. 

SkY

• Membro
« #6 : 27 Haziran 2019, 13:29:07 »

kitapçığa göre 3 farklı sistem var.
biri ana sistem ki bunda arka tweeter yok sanırım bu bizimkisi,bir yüksek kalite sistemli  ve birde bose olan.
şimdi bakıldığında ön kapılar da tweeter ve mid woofer hoparlör varken arkada sadece ful range var. üst seviyede tweeter ekleyince arka kapıları da mid woofer olarak koymuşlar.asıl soru sadece tweeter koyarak ve full range hoparlör ile düzgün bir ses alınır mı? yoksa arka kapıların hoparlörlerini de mi mid woofer olarak değiştirmeli.

Aşmış

• Membro
« #7 : 27 Haziran 2019, 19:45:37 »
Mantık olarak evet ama pratikte pek bir fark yaratmaya da bilir. En azından harcanan paraya değmeyebilir. 38 lik tweeter ile fullrange'in bazı frekansları gereksiz çakışacağı için linear bir duyum olmaz ama dediğim gibi komponentler genelde kalitesiz olduğu için pek de sorun olmaz belki veya midleri-tizleri kısıp devam edersiniz biraz daha iyi olması için.
Amacınız daha çok sürücü koltuğunda iyi bir ses almaksa ben olsam slim subwoofer ile bir çözüm düşünürdüm. Tamamen şahsi tercihimdir. Siz arkadan da ses gelsin, severim derseniz de tweeter taktırıp geçin, iki kuruşa mutlu olursunuz belki.
Yok ben iyi bir ses istiyorum kesinlikle derseniz de en temel sistem olan amfi, 2 yollu komponent ve bir subwoofer ile tüm sistemi değiştirmek gerekir.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal