Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta İçin Multimedia Ünitesi  (Okunma sayısı 47492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozoozo

• Ziyaretçi
Ynt: Giulietta İçin Multimedia Ünitesi
« #150 : 04 Temmuz 2014, 17:44:50 »
@ozoozo çinliye indirim teklif etmiceksin hemen yapar ama sana gönderdiği ürün ile bildiğin ürün arasında dünya fark olur :D

İstanbulda vakti zamanında çinden ihracat ile 3'lü priz alıcaklar üründe anlaşıyorlar, abimiz indirim istiyor kabul ediyorlar. Gelen ürünle anlaştıkları ürün arasında kalite farkı var. Soruyorlar niye böyle oldu diye, o ürün 3 dolardı sen indirim istedin bende 1 dolarlık olanını gönderdim diyor. 3 konteyner 3'lü priz çöp :D

Hahaha aynı bizim antepin,urfanın esnafı işte al kafasını duvara vur :) Kilosu 5 liralıkta var abiii,10 liralıkta var.  :duvar:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Rotweiler

• Membro
« #151 : 04 Temmuz 2014, 17:46:43 »
navigasyon cihazı performansında çalışıyor hatta ondan bir tık daha üstün hem fikiriz.
Fakat başlardada dikkat ettiysen geri çıkış okuna tıkladıkça çıkmamazlık yapıyor algılıyorda tıklamayı.
BMW mercedes performansında ekran nasıl çalışır bilmem hiç binmedim daha önce öyle arabalara. Kıyasladığım şey olsa olsa cep telefonum herhalde.
Genel menü arası geçişler dediğimiz gibi navigasyon cihazı performansının bir tık üstü hafiften tepkime düşüklüğü var.
Ekran olayı tartışılır.
@Rotweiler
@ozoozo

Abi o ilk başı dip not olarak ekledim. O ilk baştaki dokunmatiğin basıp basıp almamasının sebebi radyoda bir işlem yapmıyor , yani radyodaki seçimini tamamlamadan çıkış yapmak istiyor haliyle yanıt alamıyor. Daha sonra radyoyu seçip çıkıyor. E tabi ki bir BMW nin ekranı gibi vs değil ancak , bmw ekranından daha fazla özelliği var. Ekranlarla da zırt pırt geçiş yapmayacağımızı sayarsak ürün başarılı. Özellik bakımından tartışmasız güzellikleri var , hele uzun yol vs yapmayı seven için cidden güzel bir ünite. Şehir içinde belki açıp bir şey yapılmaz ama :) veya İstanbulda yaşayan için bence güzel bir ünite , trafiğin kilit olduğu saatlerde açar tv izlerim :D Özetle , çoğunluğa uyarım benim hoşuma gitti! Arabaya birde OBD cihazı görevi görmesi de güzel bir özellik , aslında bu video yu çeken ablamız,abimiz malı pazarlayamamış belki de imkanları bu kadardır. Araba üzerinde çok daha şık görüntüler elde edilebilir , arabayla uyum sağladığında o ekrandaki boost,fuel consumption vs güzel duracaktır seyir halinde.

Az önce de yazdığım gibi öz, biçok fonksiyon araç ile bütünleşik çalışmak zorunda. Burda yapılan genel işlemi göstermek adına aküye bağlamak montaj sonrası. Kısacası raw footage.

Bir de hiçbirinizin sormadığı ancak benim merak ettiğim bir soru var: O ekran havalandırma üstünde olacak ya, cama deymeyecek değil mi? Ölçtünüz mü aracınızdaki havalandırma kanalı ile camın arasını? Bence ölçmediniz.
Anyone can drive a fast car, but only few can drive a car fast.
|||||||||||||||

ozoozo

• Ziyaretçi
« #152 : 04 Temmuz 2014, 17:47:56 »
navigasyon cihazı performansında çalışıyor hatta ondan bir tık daha üstün hem fikiriz.
Fakat başlardada dikkat ettiysen geri çıkış okuna tıkladıkça çıkmamazlık yapıyor algılıyorda tıklamayı.
BMW mercedes performansında ekran nasıl çalışır bilmem hiç binmedim daha önce öyle arabalara. Kıyasladığım şey olsa olsa cep telefonum herhalde.
Genel menü arası geçişler dediğimiz gibi navigasyon cihazı performansının bir tık üstü hafiften tepkime düşüklüğü var.
Ekran olayı tartışılır.
@Rotweiler
@ozoozo

Abi o ilk başı dip not olarak ekledim. O ilk baştaki dokunmatiğin basıp basıp almamasının sebebi radyoda bir işlem yapmıyor , yani radyodaki seçimini tamamlamadan çıkış yapmak istiyor haliyle yanıt alamıyor. Daha sonra radyoyu seçip çıkıyor. E tabi ki bir BMW nin ekranı gibi vs değil ancak , bmw ekranından daha fazla özelliği var. Ekranlarla da zırt pırt geçiş yapmayacağımızı sayarsak ürün başarılı. Özellik bakımından tartışmasız güzellikleri var , hele uzun yol vs yapmayı seven için cidden güzel bir ünite. Şehir içinde belki açıp bir şey yapılmaz ama :) veya İstanbulda yaşayan için bence güzel bir ünite , trafiğin kilit olduğu saatlerde açar tv izlerim :D Özetle , çoğunluğa uyarım benim hoşuma gitti! Arabaya birde OBD cihazı görevi görmesi de güzel bir özellik , aslında bu video yu çeken ablamız,abimiz malı pazarlayamamış belki de imkanları bu kadardır. Araba üzerinde çok daha şık görüntüler elde edilebilir , arabayla uyum sağladığında o ekrandaki boost,fuel consumption vs güzel duracaktır seyir halinde.

Az önce de yazdığım gibi öz, biçok fonksiyon araç ile bütünleşik çalışmak zorunda. Burda yapılan genel işlemi göstermek adına aküye bağlamak.

Bir de hiçbirinizin sormadığı ancak benim merak ettiğim bir soru var: O ekran havalandırma üstünde olacak ya, cama deymeyecek değil mi? Ölçtünüz mü aracınızdaki havalandırma kanalı ile camın arasını? Bence ölçmediniz.

O kısmın camla alakası yok abi ,  o konuda sıkıntı yok ;) Değse benim fiberden yaptırdığım göz değer. direk 7" mi 8" mi ne boyutunda tabletim duruyor 24 saat :D

@Rotweiler abi ekranda usb,aux ve sd girişi nerede onu sorman mümkün mü , birde bize bir kitapçık vs yollarlarsa iyi olur ürünle beraber ki sanırım yollarlar montajı için vs. :)

Deniz

• Membro
« #153 : 04 Temmuz 2014, 17:50:06 »
parasına göre güzel bir ürün heleki türkiye şartlarında kıyaslarsak
görüntü kalitesi güzel
dokunmatik hassasiyeti yada touch panel tartışılır.
Giulietta'm olsa alırmıydım evet alırdım.
umarım herkes işini görür bu cihazla 159 ti jantı kıymetinde.

textineer

• Membro
« #154 : 04 Temmuz 2014, 17:50:49 »
Ben ekranın dokunmatik ekran algılama, geçiş hızı v.s. çok takılmadım açıkçası çok kötü değil. Bir yerde ufak bir takılma yaptı ama numune olarak yapıldığı içinde olabilir, spesifik olmayan bir sebebide olabilir.

Fakat hala aklımda ciddi sorular var.

1) Bizim araçlarda bu ekranın takıldığı yer itibariyle, dokunmatik ekranın kullanımı çok ergonomik değil. Yani yolda araç kullanırken radyoyu değiştirmek için baya bir uzanmak gerek. Hadi güvenlik açısından sakıncaları cepte zaten, insan bel fıtığı olur maazallah. :) Ki bence makyajlı kasada özellikle multimedya ekranı dashboard üzerine almalarının temel sebebi de bu.
2) Bu ekranı oraya taktık diyelim, orijinal teyp çalışacak mı? Çalışsa bile senkronize olarak çalışacak mı? Bence bu şekilde ortak senkronize bir kullanım olmayacak. Çalışmaz ise bu sefer çok kötü bir kullanım şekli oluşacak, bir de teyp orda anlamsızca duracak.

Sorular, sorular , sorular ...  Bakalım bu işin sonu nereye varacak. :)

ozoozo

• Ziyaretçi
« #155 : 04 Temmuz 2014, 17:53:54 »
Ben ekranın dokunmatik ekran algılama, geçiş hızı v.s. çok takılmadım açıkçası çok kötü değil. Bir yerde ufak bir takılma yaptı ama numune olarak yapıldığı içinde olabilir, spesifik olmayan bir sebebide olabilir.

1) Bizim araçlarda bu ekranın takıldığı yer itibariyle, dokunmatik ekranın kullanımı çok ergonomik değil. Yani yolda araç kullanırken radyoyu değiştirmek için baya bir uzanmak gerek. Hadi güvenlik açısından sakıncaları cepte zaten, insan bel fıtığı olur maazallah. :) Ki bence makyajlı kasada özellikle multimedya ekranı dashboard üzerine almalarının temel sebebi de bu.
2) Bu ekranı oraya taktık diyelim, orijinal teyp çalışacak mı? Çalışsa bile senkronize olarak çalışacak mı? Bence bu şekilde ortak senkronize bir kullanım olmayacak. Çalışmaz ise bu sefer çok kötü bir kullanım şekli oluşacak, bir de teyp orda anlamsızca duracak.

Ben yaklaşık 8 aydır falan o ortadaki gözden işlev görüyorum , bel fıtıklık bir durum olmuyor ondan emin olabilirsiniz :) Görüş mesafesi için ise insan alışıyor ve sıkıntı olmuyor.

2. Sorunun cevabını ise adamlara sormakta fayda var ancak , bu sistem ses sistemine vs bağlanıyorsa arka taraflardan mutlaka teyp ile de bağlantı oluyordur ki üretici bunu da düşünmüştür ama soralım yinede.  :)

alihsans

• Membro
« #156 : 04 Temmuz 2014, 17:54:24 »

Bildiğim kadarıyla aletin uzaktan kumandası da var. Onunla kullanılabilir ama benim aklımda hala bu usb/sd/hdd olayı var.
Blue&me olmayan araçlarda kullanılamaz gibi geliyor.  :S
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

Everybody should drive a Mini, everybody should own a Mini at some point or you're incomplete as a human being. JAMES MAY

ozoozo

• Ziyaretçi
« #157 : 04 Temmuz 2014, 17:55:32 »
parasına göre güzel bir ürün heleki türkiye şartlarında kıyaslarsak
görüntü kalitesi güzel
dokunmatik hassasiyeti yada touch panel tartışılır.
Giulietta'm olsa alırmıydım evet alırdım.
umarım herkes işini görür bu cihazla 159 ti jantı kıymetinde.

Aynen öyle abi , Abim kendi aracı için yaptırdı serviste 4bin lira para aldılar :) Hemen hemen aynı özellikleri var bu sistem ile , yanılmıyorsam CD girişi falanda vardı tam ortaya monte ediliyor. Babama konusunu açtığımda oda fiyata uygun dedi. Nissanda 3.5 milyar istiyormuş yeni kasalardaki ekran için. Bana göre giulietta nın içindeki tek eksiği ekran inşallah iyi olur :)

textineer

• Membro
« #158 : 04 Temmuz 2014, 18:01:28 »
Uzaktan kumanda olayını bilmiyordum. Kumanda olması en azından bazı sorunların aşılmasında kolaylık sağlar. O sorunu bir nebze aştık o zaman.

İlk adımı attık nasipse. Geriye kaldı bu orjinal teyp konusu. :)

@alihsans Blue&me konusunda da ilan açıklamasından ben de o şekilde anladım. O konuda da aracında Blue&me olmayanlar için bir soru işareti mevcut. 

Rotweiler

• Membro
« #159 : 04 Temmuz 2014, 18:20:41 »
Ben diğer sayfalarda entegra çalıştığını, araç diagnostic bilgileri dail radyo vs gibi özellikleri okuduğunu yazmıştık diye hatırlıyorum ama?
Bence bi hepimiz geçmiş sayfalar dönüp alıntıladığım özellikleri ve sorulan soruların cevaplarını okuyalım.

Support original car blue&me system and USB/AUX play.
AUx ve USB girişleri aletin arkasında.(Yani açık kalan kısmında) BU durumda altında oluyor sanırım.
Built in sistemle entegre çalışıyor.
Blue&Me yok ise aracınızda, küçük bir modül takarak halledebilirsiniz diye düşünüyorum.
Anyone can drive a fast car, but only few can drive a car fast.
|||||||||||||||

Baskan

• Membro
« #160 : 04 Temmuz 2014, 18:33:46 »
Benim pek içime sinmedi nedense

Deniz

• Membro
« #161 : 04 Temmuz 2014, 18:33:56 »
yutuba yüklüyorum videoyu bitince atacağım linki burayada

ajavelin

• Membro
« #162 : 04 Temmuz 2014, 18:34:41 »
Sorulari toplayıp topluca iletsek..

Özellikle BTyi netlestirsek

Alfadanadam

• Moderatore
« #163 : 04 Temmuz 2014, 19:24:28 »
Ben gayet beğendim cihazı. Özellikle win ce'li cihaz bundan iyisi olmaz zaten. Pek sanmam ama ekranı kapasitif yapabilseler benim gözümde 10 numara olur.

Ha bu haliyle alır mısın? Evet :)

Alanlar:

1- Bülent CENGİZ

ozoozo

• Ziyaretçi
« #164 : 04 Temmuz 2014, 19:27:37 »

Ha bu haliyle alır mısın? Evet :)

Alanlar:

1- Bülent CENGİZ

1-Bülent CENGİZ
2-Özdemir Bilgin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Deniz

• Membro
« #165 : 04 Temmuz 2014, 19:34:37 »
Buyrunnn

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 19:44:54 Gönderen: Deniz »

KAKIRMAN

• Membro
« #166 : 04 Temmuz 2014, 20:00:05 »
İlk beğeni benden olsun

HTC One max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

The Machina List

1998 | Alfa Romeo 145 | 1.6 TS
2001 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2011 | Alfa Romeo Giulietta | Sport Pack 1 | 1.6 JTD
2005 | Alfa Romeo 156 | Sportwagon | Selespeed 2.0
2006 | Alfa Romeo GT | 2.0 TS
2011 | Alfa Romeo 159 |1.7 TBI

qetu

• Membro
« #167 : 04 Temmuz 2014, 20:50:39 »
Öncelikle merhabalar.İsmim Alper. Yaklaşık 1 senedir foruma üyeyim ve ilk mesajım bu konuya kısmetmiş.
Umarım konuyu dağıtmıyorum ama başlığın modele özel değil de bir arayış için olduğunu düşünerek kendi aracımdaki cihazı paylaşmak istedim. Daha önce youtube'da denk gelmişsinizdir belki ama forumda denk gelmediğim için paylaşıyorum.

Konudaki android yorumları için belki alternatif olabilir. Alakasız mesaj olması çekincesiyle pek detaya girmiyorum :) Soru olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Not: Çekim bana ait ve firma ile bağlantım yok. Reklam olarak algılanıyorsa mesajı silebilirim.

fatihmehmet

• Membro
« #168 : 04 Temmuz 2014, 20:54:27 »
Bence de cok iyi

Sent from my iPhone using Tapatalk
2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

ozoozo

• Ziyaretçi
« #169 : 04 Temmuz 2014, 21:10:46 »
Öncelikle merhabalar.İsmim Alper. Yaklaşık 1 senedir foruma üyeyim ve ilk mesajım bu konuya kısmetmiş.
Umarım konuyu dağıtmıyorum ama başlığın modele özel değil de bir arayış için olduğunu düşünerek kendi aracımdaki cihazı paylaşmak istedim. Daha önce youtube'da denk gelmişsinizdir belki ama forumda denk gelmediğim için paylaşıyorum.

Konudaki android yorumları için belki alternatif olabilir. Alakasız mesaj olması çekincesiyle pek detaya girmiyorum :) Soru olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Not: Çekim bana ait ve firma ile bağlantım yok. Reklam olarak algılanıyorsa mesajı silebilirim.

Bu sistemi kullanan hali hazır da bir çok giulietta kullanıcısı var buna bende dahil olmak üzere :) Hatta o göze birebir fit fiber kesim bile yaptırdım , gayette orjinal şık duruyor ancak arabanın içine binmeyin :D bindikten sonra o görüntü her şey gidiyor. Birde bu ekran gibi araçla beraber çalışması,araca uyum sağlaması gibi şeyler olmuyor. Tableti bayadır kullanıyorum ancak dediğim gibi aracın içine oturunca bildiğiniz çok abes duruyor ve kötü duruyor.

Geçen gün bir arkadaşımla, bir yere gittik arabayı valeye verdim tableti cd ile kapatıyorum :D   :haydi: haliyle aa bu niye böyle ki dedi ? o an alfa mühendislerine içimden baya güzel laflar ettim diyebilirim şu arabada ekran nasıl olmaz diye. İşin özeti şu ekran gibi hiç bir tablet,navigasyon cihazı vs olmuyor. Şarj etmesi ayrı dert, müzik sistemine bağladınız yine bu sistem gibi rahat kullanışlı değil. Sizin cihazda direksiyondan kontrol varmış ama sanıyorum ki aramızda direksiyondan kullanan yok :) aslında daha çok yazarım dertlerini de özetle eğreti duruyor , ama siz memnunsanız ne güzel. Paylaşım için de teşekkürler :)

alihsans

• Membro
« #170 : 04 Temmuz 2014, 21:10:47 »
@qetu Gayet başarılı duruyor.
Biraz daha detay verebilir misiniz? Mesela sizce bu sistemin eksikleri var mı? Kapağı kapatıp gözün içine saklanabiliyor mu? Montajı kolay mı? Montaj dahil ne kadara mal oldu? Gibi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

Everybody should drive a Mini, everybody should own a Mini at some point or you're incomplete as a human being. JAMES MAY

ajavelin

• Membro
« #171 : 04 Temmuz 2014, 21:26:15 »
Parrot kesinlikle daha iyi gözüküyor. Açılır kapanır bir yuvası olsa tadından yenmez

ozoozo

• Ziyaretçi
« #172 : 04 Temmuz 2014, 21:29:45 »
Şimdi biraz araştırdım bu fiyata bu cihazı almam imkansız. Hele birde basit bir tabletle bile bütün bunlar yapılabiliyor iken.
http://www.hepsiburada.com/liste/parrot-asteroid-tablet-arac-ici-multimedya/productDetails.aspx?productId=otmob0385&categoryId=60001687

Deniz

• Membro
« #173 : 04 Temmuz 2014, 21:33:01 »
Haydaaa topic ikiye ayrıldı. Parrotun işlevini görebilecek birsürü tablet var bu tablete yüklenecek programlar aracılığıyla hands free özelliği ile telefonunuzu baglayabilirsiniz  tablete. Bizim ünitemiz ise tamamen farklı arabada obd özelliğini geçtim tv özelliği bile var elma ile elmayı karşılaştırmak lazım bence.

ozoozo

• Ziyaretçi
« #174 : 04 Temmuz 2014, 21:36:17 »
Haydaaa topic ikiye ayrıldı. Parrotun işlevini görebilecek birsürü tablet var bu tablete yüklenecek programlar aracılığıyla hands free özelliği ile telefonunuzu baglayabilirsiniz  tablete. Bizim ünitemiz ise tamamen farklı arabada obd özelliğini geçtim tv özelliği bile var elma ile elmayı karşılaştırmak lazım bence.

Ben biraz bunu anlatmaya çalıştım da anlatamadım abi :D

Arkadaşlar konu daha fazla dağılmadan toparlayalım ona göre sipariş geçelim , Çinden gelecek üniteyi isteyenler kesin ve net kararını verdikten sonra adını yazsın ve bir an önce siparişini verelim.

1- Bülent Cengiz
2- Özdemir Bilgin

GoogleTagged