Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Giulietta Ön Cam Değişmesi Gerek. Ne yapmalı?  (Okunma sayısı 2332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Spiritchaser

• Membro
Giulietta Ön Cam Değişmesi Gerek. Ne yapmalı?
« : 16 Aralık 2020, 10:44:37 »
Merhabalar,

Bir kaç gün önce uzun yoldan dönerken aracın ön camına sağlam birşey çarptı ve iyi hasar verdi diyebilirim.  Ankara'daki yetkili servisi aradım, eski Akota, durumu izah ettim ancak henüz benim aracı kasko yaptığım şirketle anlaşmaları olmadığını, Ocak ayına kadar beklemem gerektiğini söylediler (anlaşmanın garantisi yok tabi).  Birmot'u aradım durum aynı.  Bana önerdikleri camı ben alayım, ödemesini yapayım, sonra sigorta şirketi ile anlaşmalarını takiben bana sigorta şirketi geri ödeme yapacağı şeklinde. 

Ben de bu işe girmek istemedi pek ne olacağı belli olmaz diye sigorta aracı şirketimi aradım beni Öz Oto Cam diye bir yere yönlendirdi.  Anlaşmaları varmış.  Konuştum firma ile ama emin olamadım..  Beni orjinal cam konusunda temin etmesine rağmen emin olamıyorum.  Ne olacağı belli olmaz.

Bildiğiniz bir firma mı bu Öz Oto Cam.  Sizce onlara yaptırayımmı yoksa yetkili servisin sigorta firmasıyla anlaşmasını bekleyip yetkili servise mi yaptırayım?  Ya da başka bir öneriniz varsa paylaşabilirisiniz tabi.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

murat

• Amministratore
Ynt: Giulietta Ön Cam Değişmesi Gerek. Ne yapmalı?
« #1 : 16 Aralık 2020, 11:04:01 »
Valla Birmot da Mahmut Cam'dan farklı değil.. Zamanında benim cam kırılmıştı. Gittim değiştiler Birmotta, oha bi baktım güneşliği yok camın , düz cam.... Ulan dedim siz şasi masi bakmıyor musunuz cam değişrken, rastgele yapıştırıyo musunuz? Cevap yok tabi, hemen doğru camla değiştiler. Sonra arıza büyüdü ;) Madem arkada daha pahalı olan bu cam var bana yerse mi yapıyosunuz türünde bir ton olay çıkarmıştım 2015 te filan..
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Kibitzer

• Membro
« #2 : 16 Aralık 2020, 11:09:05 »
Yetkili servisler de bu tarz birçok işi dışarı gönderiyorlar. Benim giuliettanın tamponunda küçük bir onarım yapılacaktı, Autoking'e göndermişler. Üstelik onlar da onarmadan 2-3cm'lik çatlak diye direkt üstüne boyayı basmışlar. Ne oldu, o çatlağın olduğu yer boyayı hafiften araya çektiği için oyuk kalmıştı. Kızdık bağırdık çağırdık derken "ya biz söküp Autoking'e gönderelim, ya da sen götür" dediler. Halkalı'dan Beylikdüzü'ne gitmiştim bu iş için, meğer Autoking evimin dibinde İkitelli'deymiş.

murat

• Amministratore
« #3 : 16 Aralık 2020, 11:12:06 »
Yetkili servisler de bu tarz birçok işi dışarı gönderiyorlar. Benim giuliettanın tamponunda küçük bir onarım yapılacaktı, Autoking'e göndermişler. Üstelik onlar da onarmadan 2-3cm'lik çatlak diye direkt üstüne boyayı basmışlar. Ne oldu, o çatlağın olduğu yer boyayı hafiften araya çektiği için oyuk kalmıştı. Kızdık bağırdık çağırdık derken "ya biz söküp Autoking'e gönderelim, ya da sen götür" dediler. Halkalı'dan Beylikdüzü'ne gitmiştim bu iş için, meğer Autoking evimin dibinde İkitelli'deymiş.

Double şanssızlık..Birmot'un da Auto king in de en berbat 2 şubesi devreye girmiş :D
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

Kibitzer

• Membro
« #4 : 16 Aralık 2020, 11:25:26 »
Double şanssızlık..Birmot'un da Auto king in de en berbat 2 şubesi devreye girmiş :D

Aynen öyle olmuş. Tabii dersimizi aldık. Cam olayında da o cam firmasına bir baktım internetten. Büyük iş yapan bir yere benziyor, yakınsa en azından bir önünden geçip içeri bir göz atıp fikir alınabilir. İçinize sinerse orada yaptırabilirsiniz.

Spiritchaser

• Membro
« #5 : 16 Aralık 2020, 12:05:10 »
Akota'da daha önce yine çatlamadan dolayı bir cam değiştirmiştik.  İşçilik rezalet.  Fitil yerinden çıkmışmı kaymışmı öyle gezdik senelerce.  O zaman taktıkları cam ne kadar orjinal onu da bilmiyorum açıkçası.  Camın sol önünde Alfa Romeo vs. gibi logolar var da logoyu herkes koyar herhalde diye düşünüyorum.  Bagaj iç lambasında temassızlık var.  Belli bir açıda sönüyor belli bir açıda yanıyor falan.  400 TL'ye yakın fiyat çıkardı Akota dün.  :)  Biraz söylendim.  Alfa'ya biniyorsam 300'ün 500'ün lafını yapmayacakmışım.  Öyle dediler  :)

Öz Oto Cam'da hali hazırda cam yokmuş.  Tedarikçiden, kimse artık, sipariş vereceklermiş.  Türkiye'de kim ki bunun tedarikçisi?

halil

• Membro
« #6 : 16 Aralık 2020, 14:57:40 »
orijinal camın tedarikçisi tofaş'tır.birmottan sipariş verip getirtebilirsiniz.yalnız bu işi kasko sigortanızdan yaptıracaksanız ,poliçenizi kontrol edin.bazı poliçelerde orijinal cam kapsam dışıdır.
cehennemde ateş yoktur.her insan kendi  ateşini bu dünyadan götürür.P.S.A

stan

• Membro
« #7 : 16 Aralık 2020, 16:47:24 »
Öncelikle poliçenizi kontrol edin, orijinal cam mı yoksa muadil parça mı onu anlayın.

Orijinal cam ise de arayın sigorta firmasını konuşun. Tam olarak hangi marka olduğunu öğrenin. 2 sene önce bana orijinal ithal parça diye Çin malı camı takmaya çalışmıştı Sampo. Cam markasını teyitledikten sonra sigorta firmasının size önereceği birden fazla camcı olacaktır. Onları araştırın, hangisi iyi ise ona gidin. Bence burada küçük, büyük yerden ziyade, mümkünse işçilik hakkında yorum arayın.

Sigortanız ile görüşmeden camı kendiniz değişip, sonradan fatura etmeye çalışırsanız yüksek ihtimalle sıkıntı yaşarsınız.

sanctuary35

• Membro
« #8 : 16 Aralık 2020, 21:39:00 »
benim ilk sigortama orj cam klozu koymamıslar sonra eklettim öylelikle izmirde enriko alibertide orj değiştirdim onlarda kendısı değiştirmio taşere etmişler ama birebir orj logolu cam akustik işareti ve güneşlikte var

Spiritchaser

• Membro
« #9 : 17 Aralık 2020, 10:45:09 »
Biraz önce konuştum sigortayla, orjinal camı karşılıyor problem yok dedi.  Mekan ile de konuştum onlarda orjinal cam temil edileceğini, Birmot'tan sipariş geçeceklerini merak etmememi söyledi.  Şimdilik işçilik nasıl olur oraya bakıcaz.  Firma düzgün bir yere benziyor gibi.  Genelde iyi yorumlar almış.  Hayırlısı.  Akota'yı Ocak bilmem kaçına kadar beklemek istemedim açıkcası. 

Ne talihsiz bir yolculuk oldu yahu.  Cam gitti, sol ön far gitti az kaldı ceza yiyordum.  En enteresanı da cama bakmak için yolda durup bagajı bi açmıştım orada oldu sanırım.  Bir yaratık girmiş arabaya arkadaş.  Kolum gibi bacakları olan neredeyse kafam kadar bir örümcek.  Kaç gün arabada bana eşlik etmiş haberim yok.  Sürerken görsem altıma yapardım herhalde  :D.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2020, 15:32:54 Gönderen: Gouki »

Ogzhan

• Membro
« #10 : 19 Aralık 2020, 00:22:03 »
Merhabalar,

Bir kaç gün önce uzun yoldan dönerken aracın ön camına sağlam birşey çarptı ve iyi hasar verdi diyebilirim.  Ankara'daki yetkili servisi aradım, eski Akota, durumu izah ettim ancak henüz benim aracı kasko yaptığım şirketle anlaşmaları olmadığını, Ocak ayına kadar beklemem gerektiğini söylediler (anlaşmanın garantisi yok tabi).  Birmot'u aradım durum aynı.  Bana önerdikleri camı ben alayım, ödemesini yapayım, sonra sigorta şirketi ile anlaşmalarını takiben bana sigorta şirketi geri ödeme yapacağı şeklinde. 

Ben de bu işe girmek istemedi pek ne olacağı belli olmaz diye sigorta aracı şirketimi aradım beni Öz Oto Cam diye bir yere yönlendirdi.  Anlaşmaları varmış.  Konuştum firma ile ama emin olamadım..  Beni orjinal cam konusunda temin etmesine rağmen emin olamıyorum.  Ne olacağı belli olmaz.

Bildiğiniz bir firma mı bu Öz Oto Cam.  Sizce onlara yaptırayımmı yoksa yetkili servisin sigorta firmasıyla anlaşmasını bekleyip yetkili servise mi yaptırayım?  Ya da başka bir öneriniz varsa paylaşabilirisiniz tabi.

Öz Oto Cam'da ben Giulietta'mın camını değiştirmiştim. Çin malı bir cam taktırmıştım. İşçilikleri gayet güzel güvenebilirsiniz.

tughan

• Membro
« #11 : 23 Aralık 2020, 09:13:05 »
Konuyu yeni farkettim biraz geç gördüm. 2 defa ön cam değiştirmiş(yakında 3 olacak) biri olarak, sigorta şirketimin anlaşması olan carglass firmasında değişimleri yapıldı. 156 nın ön camına 5 yılda bir düzenli taş geldiği için maalesef alışkanlık haline geldi  :haydi:
Carglass firmasının taktığı camlar hep orjinaldi, babamın arabasının da camını değiştirdiğimizde bir problem yaşamadık orjinal cam birebir takıldı. Sitesini de incelerseniz otomobil üreticisinin tedarikçisinden OEM ürün getirdiklerinden bahsetmişler.
Tuğhan.
156 Selespeed

Spiritchaser

• Membro
« #12 : 23 Aralık 2020, 15:21:00 »
Pazartesi günü Öz Oto Cam'a taktırdı.  Daha fazla beklemek istemedim.  Orjinal cam takıldı.  Akustik özellikli falan olandan.  İşçilik de güzel.  Bi üç beş sene idare etse bari şu cam.  İkinci oldu bu.  Sizin dediğiniz yeri de not ettim ilerisi için teşekkürler. 

GoogleTagged