Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Kırmızı kemer değişimi  (Okunma sayısı 2298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akaydoruk

• Membro
Kırmızı kemer değişimi
« : 07 Eylül 2017, 11:20:09 »
Arkadaşlar merhaba,

Mevcut kullandığım Giulietta aracıma kırmızı spor kemer uygulaması yapmak istiyorum.Bunun ile ilgili bilgisi olan var mıdır ? Fiyatlar ne civarda iyi malzeme ile bunu satan neresi var acaba ? (İşçiliği kendi yerimde yaptırıcam)

:alfisti:
11' Mito Qv

34 VK 5478

BartuDemirel

• Membro
Ynt: Kırmızı kemer değişimi
« #1 : 07 Eylül 2017, 11:24:48 »
Öncelikle merhaba ben ankarada yaptırdım fiyat konusunda önlere yaklaşık 7 metre gidiyor diye biliyorum yanılıyor olabilirimde emniyet kemerlerini malum çin sitesinden getirtebilirsiniz burdaki fiyatlardan daha uygun oluyor zaten burada satanların çoğu da ordan alıyorlar. Ben sadece önlere yaptırdım toplam olarak 200 tl civarında tutmuştu zamanında şuanki piyasa hakkında bir bilgim yok maalesef eğer işçiliği kendi yerinizde yaptıracaksanız çok bi şey tutmaz sadece kemerler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

akaydoruk

• Membro
« #2 : 07 Eylül 2017, 11:27:40 »
Öncelikle merhaba ben ankarada yaptırdım fiyat konusunda önlere yaklaşık 7 metre gidiyor diye biliyorum yanılıyor olabilirimde emniyet kemerlerini malum çin sitesinden getirtebilirsiniz burdaki fiyatlardan daha uygun oluyor zaten burada satanların çoğu da ordan alıyorlar. Ben sadece önlere yaptırdım toplam olarak 200 tl civarında tutmuştu zamanında şuanki piyasa hakkında bir bilgim yok maalesef eğer işçiliği kendi yerinizde yaptıracaksanız çok bi şey tutmaz sadece kemerler

Mevcut fotoğraf var mı ?
11' Mito Qv

34 VK 5478

BartuDemirel

• Membro
« #3 : 07 Eylül 2017, 12:59:48 »

Şu foto var şuan elimde sadece

murat

• Amministratore
« #4 : 07 Eylül 2017, 13:27:35 »
Şu kırmızılar biraz bordo tonu olsa iyi olur mu acaba? Bu şekil pek iç açıcı görünmüyor zira  :duvar: "spor kemer" tabiri de ayrıca enteresan  :p
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

OğuzCanAlantor

• Membro
« #5 : 07 Eylül 2017, 14:44:49 »
Şu kırmızılar biraz bordo tonu olsa iyi olur mu acaba? Bu şekil pek iç açıcı görünmüyor zira  :duvar: "spor kemer" tabiri de ayrıca enteresan  :p

Dediğine katılıyorum abi biraz daha koyu olursa daha güzel durur

admin

• Amministratore
« #6 : 07 Eylül 2017, 15:45:37 »
Siyahın nesi var?

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

Alsift140

• Membro
« #7 : 07 Eylül 2017, 15:59:01 »
Siyahın nesi var?
Muhtemel şekil olsun.

Ben orjinal den yanayım, şunların takılması bence yeteri kadar hava katar kemerlere..

2 adet Araç Emniyet Kemeri Omuzlar Ped Araba Kapak Için Fit alfa romeo 159 147 156 147 159 mito giulietta araba styling
 http://s.aliexpress.com/6NrmeUzi
(from AliExpress Android)

Ormanci

• Membro
« #8 : 07 Eylül 2017, 17:02:45 »
Siyahın nesi var?

Böyle yaklaşırsak, yayın, spacer'ın, jantın, difüzörün, vs.vs.vs.vs.'nin nesi var da diyebiliriz.

Bazı araçlarda "sportif" bi detay olarak kırmızı kemer standart geliyor. Bkz. Clio Sport, Mercedes A45 AMG vs. gibi. "Spor kemer"den kasıt bu detay olsa gerek :)

İstanbul'daysanız Beşiktaş'ta Art Car var tavsiye ederim. Yalnız kemeri Aliexpress'ten almayı tercih veya tavsiye etmem şahsen. Malzemenin belirsizliği açısından.

admin

• Amministratore
« #9 : 07 Eylül 2017, 17:06:29 »
Konuyu saptırmaya gerek yok ki.

Admin, kırmızı kemelere karşı.  :) Yani beğenmiyor.

Örnek; Mandıra Filozofu.

akaydoruk

• Membro
« #10 : 07 Eylül 2017, 17:57:25 »

Örnek; Mandıra Filozofu.

Öncelikle katılıyorum size kimse herkes ile aynı şeyi sevmek zorunlu değil, kırmızı yaptırmamın sebebi ise eğer ki aracım lüks spor paket olmasaydı böyle bir işe kalkışmam çünkü daha önceki Alfalarımda da böyle bir fikrim oluşmadı güzel durmaz, araçta koltuk ,direksiyon, vites topuzunda kırmızı dikişler bulunduğu için kırmızı kemerin tabi ki iyi bir kalite de ve renk tonunda bu kombinasyona yakışacağını düşündüm.
Murat abinin değindiği noktaya gelirsek "spor kemer" terimini kullanmam, kemer tokalarını da değiştirip direk çelik model toka takmayı düşündüğüm için söyledim daha doğru bir tabiri var ise bir dahakine öğrenip o şekilde söylerim bu tabiri yakıştırmayanlar içinde bizzat özür dilerim :)

İkinci bir konu olarak hep gözlemlediğim bu başlık altında da yakaladığım bir durum var nedense hep bizim bu camia' da insanların fikirleri, sundukları, düşünceleri kayıtsız şartsız iğnelenip, dalgaya alınıp, yapıcı değil yıkıcı şekilde yorumlanıyor. Bunun sebebi nedir bilmem hep bir sınıflandırma ve ötekileştirme görüyorum/hissediyorum. Bu kendim için geçerli mi ? Hayır tabi ki, isteyen isteği gibi beni eleştirebilir iyi veya kötü tabi ki saygım sonsuz ama ben kendimi nerde biliyorsam ordayımdır ki bu markanın sadece binicisi olarak değil bizzat Alfa markasında çalışan olarak içerisinde yer alan bir insanım ki zira babam da buna dahil, bu yazdıklarım için bir çok kişi "iki yorum yazıldı, ne anladı, alakasız mevzulara değindi" diye düşünecektir, bu benim tekrar söylediğim gibi hep gördüğüm duyduğum bir şey.

Ben aracıma kırmızı kemeri takarken tekrar belirtiyorum araç içerisinde ki kombinasyonlar ile uyuştuğu için şık duracağını düşündüğüm için yapıyorum yoksa sırf kemer takmış olmak için uyumsuz bir şekilde bu işlemi yapmazdım ki yapanlarda illa ki vardır iyide yapmışlar neyden hoşlanıyorlarsa onu yapsınlar doğru olanı da o. Yaptığımızı tabiri caiz ise "apaçilik veya ucuzculuk" olarak görenler de olabilir kemerin metresine 5 TL verdik diye kötüleniyorsak oda sizin bileceğiniz bir şey ki daha hiç bir şey alınmadı yaptırılmadı :) Bu zamana kadar da forumdan da görenler olmuştur ki aracıma bir ekleme yaparken bile bir kere bile Tofaş siparişi dışında bir şey takmamışımdır takmam da, alabiliyorsak o şekilde alırız yada hiç yapmayız mantığına sahibimdir, aracıma ses sistemi yaptırmak için bile gidip dışarıdan ses sistemi bakmadım direk olarak distribütör' e aracın kendi opsiyon ses sistemini yani bildiğimiz böse sistemini sipariş geçmiştim ki uyumsuzluk sebebi ile iptal etmek zorunda kaldım yoksa taktıracaktım.

Bu yazdıklarımdan dolayı gülüp geçecek belki de dediklerimden anlam çıkaracak insanlarda olacaktır elbet, ben bir şeyleri kanıtlamak, göze sokmak veya laf sokmak amaçlı değil yanlış olduğunu düşündüğüm ve bu fikirleri benle ortak bir şekilde düşünen insanlar olduğunu da bildiğim için yazdım çünkü değindiğimiz noktaların bir nebze iyileşmesine sebebiyet olabilir umudu ile :)

Herkese iyi forumlar. :alfisti:
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2017, 18:04:22 Gönderen: akaydoruk »
11' Mito Qv

34 VK 5478

akaydoruk

• Membro
« #11 : 07 Eylül 2017, 18:00:07 »
Böyle yaklaşırsak, yayın, spacer'ın, jantın, difüzörün, vs.vs.vs.vs.'nin nesi var da diyebiliriz.

Bazı araçlarda "sportif" bi detay olarak kırmızı kemer standart geliyor. Bkz. Clio Sport, Mercedes A45 AMG vs. gibi. "Spor kemer"den kasıt bu detay olsa gerek :)

İstanbul'daysanız Beşiktaş'ta Art Car var tavsiye ederim. Yalnız kemeri Aliexpress'ten almayı tercih veya tavsiye etmem şahsen. Malzemenin belirsizliği açısından.

Büyük ihtimal orası ile görüşeceğim, Art Car bizim devamlı çalıştığımız yer deri koltuk konusunda devamlı ticaret halindeyiz kendileri ile bu konuda da yardımcı olurlar diye düşünüyorum :)
11' Mito Qv

34 VK 5478

murat

• Amministratore
« #12 : 07 Eylül 2017, 19:07:57 »
Öncelikle katılıyorum size kimse herkes ile aynı şeyi sevmek zorunlu değil, kırmızı yaptırmamın sebebi ise eğer ki aracım lüks spor paket olmasaydı böyle bir işe kalkışmam çünkü daha önceki Alfalarımda da böyle bir fikrim oluşmadı güzel durmaz, araçta koltuk ,direksiyon, vites topuzunda kırmızı dikişler bulunduğu için kırmızı kemerin tabi ki iyi bir kalite de ve renk tonunda bu kombinasyona yakışacağını düşündüm.
Murat abinin değindiği noktaya gelirsek "spor kemer" terimini kullanmam, kemer tokalarını da değiştirip direk çelik model toka takmayı düşündüğüm için söyledim daha doğru bir tabiri var ise bir dahakine öğrenip o şekilde söylerim bu tabiri yakıştırmayanlar içinde bizzat özür dilerim :)

Hayatım, sen dediğin için demedim zaten, böyle geçen başka yerler de gördüm o bakımdan. Hani emniyet kemerinin misyonu ve spor kelimelerinin birlikte tınlamaması burada konu, senlik bişey yok, özür mözür vs aşkolsun   8)

@admin de beğenmeyebilir, fikir beyan etmiş ama konu rayından çıkıp yine abuk subukluğa doğru gitmiş , tebriks  :duvar:

Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)
Giuilietta 1.6 JTD (2012)

octinum

• Moderatore
« #13 : 07 Eylül 2017, 23:25:24 »
Ben biraz samimiyetten görüyorum yahu bizim yorumları. :) Aslında tam tersi, samimiyet bulmadığımız kullanıcılara bu tip yorum yapmaktan kaçınıyoruz. Ya da ben kaçınıyorum diyeyim kendi adıma. Malum daha önce "Allahınız varsa yapmazsınız" karikatürünü filan da paylaşmışlığım vardır ki bu konuda da paylaşacaktım. :)

Kırmızı kemere gelince; denemeye değer belki, ama bence bir tık fazla olur görsel açıdan. Hem renk dengesini fazla kırmızılıya doğru çekebilir hem de tonu tam tutmazsa sırıtır.

Yalnız ben esas başka şeye itiraz etmeye gelmiştim. Emniyet kemeri güvenlik donanımıdır. Test edilmiş ve onaylanmış parçalar dışında güvenlik donanımlarını kurcalamaya karşıyım. Allah korusun, olumsuz bir durumda sonucu kötüleştirebilir de. Alınacak kemerler standart kemerlerle aynı spesifikasyonda mı? Alfa bu konuda farklı bir tedarikçiyle çalışıp, farklı spesifikasyona göre test etmiş olabilir mi? Eğer böyleyse, sırf görsellik için buna değer mi?

mutilator

• Membro
« #14 : 08 Eylül 2017, 08:27:49 »

İkinci bir konu olarak hep gözlemlediğim bu başlık altında da yakaladığım bir durum var nedense hep bizim bu camia' da insanların fikirleri, sundukları, düşünceleri kayıtsız şartsız iğnelenip, dalgaya alınıp, yapıcı değil yıkıcı şekilde yorumlanıyor. Bunun sebebi nedir bilmem hep bir sınıflandırma ve ötekileştirme görüyorum/hissediyorum. Bu kendim için geçerli mi ? Hayır tabi ki, isteyen isteği gibi beni eleştirebilir iyi veya kötü tabi ki saygım sonsuz ama ben kendimi nerde biliyorsam ordayımdır ki bu markanın sadece binicisi olarak değil bizzat Alfa markasında çalışan olarak içerisinde yer alan bir insanım ki zira babam da buna dahil, bu yazdıklarım için bir çok kişi "iki yorum yazıldı, ne anladı, alakasız mevzulara değindi" diye düşünecektir, bu benim tekrar söylediğim gibi hep gördüğüm duyduğum bir şey.

Ben aracıma kırmızı kemeri takarken tekrar belirtiyorum araç içerisinde ki kombinasyonlar ile uyuştuğu için şık duracağını düşündüğüm için yapıyorum yoksa sırf kemer takmış olmak için uyumsuz bir şekilde bu işlemi yapmazdım ki yapanlarda illa ki vardır iyide yapmışlar neyden hoşlanıyorlarsa onu yapsınlar doğru olanı da o. Yaptığımızı tabiri caiz ise "apaçilik veya ucuzculuk" olarak görenler de olabilir kemerin metresine 5 TL verdik diye kötüleniyorsak oda sizin bileceğiniz bir şey ki daha hiç bir şey alınmadı yaptırılmadı :) Bu zamana kadar da forumdan da görenler olmuştur ki aracıma bir ekleme yaparken bile bir kere bile Tofaş siparişi dışında bir şey takmamışımdır takmam da, alabiliyorsak o şekilde alırız yada hiç yapmayız mantığına sahibimdir, aracıma ses sistemi yaptırmak için bile gidip dışarıdan ses sistemi bakmadım direk olarak distribütör' e aracın kendi opsiyon ses sistemini yani bildiğimiz böse sistemini sipariş geçmiştim ki uyumsuzluk sebebi ile iptal etmek zorunda kaldım yoksa taktıracaktım.

Bu yazdıklarımdan dolayı gülüp geçecek belki de dediklerimden anlam çıkaracak insanlarda olacaktır elbet, ben bir şeyleri kanıtlamak, göze sokmak veya laf sokmak amaçlı değil yanlış olduğunu düşündüğüm ve bu fikirleri benle ortak bir şekilde düşünen insanlar olduğunu da bildiğim için yazdım çünkü değindiğimiz noktaların bir nebze iyileşmesine sebebiyet olabilir umudu ile :)

Yakışıklı Kardeşim,
Bu Formda biri Alfasına KIRMIZI KEMER takmayı düşünecekse bu tabii ki sen olmalıydın.. O araçtaki koltuk ,direksiyondaki incelikler, vites topuzunda kırmızı dikişler var olduğu sürece tabii ki KIRMIZI KEMER detayını en çok sen isteyeceksin.. Ve tabii ki en doğrusunu, en kalitelisini, en uygununu, en yakışanını yaptıracağından yaptırmaya çalışacağından şüphe yok Alfa Romeo ailesinin direk içinde yaşayan biri olarak. (bu gözler bu forumda neler gördü Gözlere ziyan. takılma)
Senin estetik olarak düşündüğün inceliklerin dışında bizim sana yardımcı olacağımız başka bi konu varsa ondan bahset :)
39TJ911 Alfa GT ss

Ormanci

• Membro
« #15 : 08 Eylül 2017, 09:03:03 »

Örnek; Mandıra Filozofu.

Haa tamam :D Yok hocam niye saptırayım :)

admin

• Amministratore
« #16 : 08 Eylül 2017, 09:23:45 »

Tabi ki herkesin zevki, fikri, bakış açısı farklıdır. Ve belki de gerçek hali ile fotoğraflarda göründüğünden daha iyi duracaktır.

Ama "genel" olarak "admin" kırmızı kemere karşı olmaktan ziyade, ki burada "karşı" kelimesinin ironik bir yakıştırma olduğu verdiği "Mandıra Filozofu" örneğinden anlaşılmış olsa gerek, bu tip bir kombinasyonu beğenmiyor.

Admin tekrar ediyor. Muhtemelen fotoğraflarda olduğundan daha iyi duracaktır.

En alta gülücükleri bolca ekleyelim de adminin yazdığı şeyin bir art niyet çerçevesinde olmadığı anlaşılmış olsun...

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
 :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim:

akaydoruk

• Membro
« #17 : 08 Eylül 2017, 10:02:25 »
Tabi ki herkesin zevki, fikri, bakış açısı farklıdır. Ve belki de gerçek hali ile fotoğraflarda göründüğünden daha iyi duracaktır.

Ama "genel" olarak "admin" kırmızı kemere karşı olmaktan ziyade, ki burada "karşı" kelimesinin ironik bir yakıştırma olduğu verdiği "Mandıra Filozofu" örneğinden anlaşılmış olsa gerek, bu tip bir kombinasyonu beğenmiyor.

Admin tekrar ediyor. Muhtemelen fotoğraflarda olduğundan daha iyi duracaktır.

En alta gülücükleri bolca ekleyelim de adminin yazdığı şeyin bir art niyet çerçevesinde olmadığı anlaşılmış olsun...

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
 :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim: :arkadasim:

Adminlerde hiç bir zaman art niyet aramadım/k açıkçası zaten cümleme cümlenizi destekleyerek başladım :) Dediğim gibi yaptırdıktan sonra burdan paylaşıp yorumları iyi/kötü rica edeceğiz, ama eminim araç içi kırmızı kombinasyonları ile iyi uyuşucaktır :)
11' Mito Qv

34 VK 5478

kuti147

• Membro
« #18 : 08 Eylül 2017, 11:54:14 »
Doruk benim mk2 147 aynı islemi yapmistim. Herkes çok begenmisti. Bu arada. Canlisi cidden daha güzel gözüküyor ;)
34 BS 3090 - Rosso Mk1 147
34 FH 3300 - Rosso Mk2 147
34 KY 5602 - Jarama Mk2 156 SS
34 NT 0522 - Jarama Mk2 156 SS
A4 2.0T Quattro Sline
——————————————-
34 ERH 07 -- Jarama Mk2 147

coyote

• Membro
« #19 : 08 Eylül 2017, 13:09:23 »
Bizim aracın arka orta koltuğun emniyet kemer tokası, koltuğun altında kaldığı ve yanımda alyen anahtar olmadığından, koltuğun altından çıkarıp gösteremediğim için tüv muayenesinden ağır kusurlu sayılıp kalmışlığım var. Ön kemerlere sonradan yapılacak sabitleme dikişlerinin herhangi bir sertifika, onay belgesi gibi birşeyi olmayacağı için, bilinçli ve dikkatli bir tüv çalışanına denk gelinmesi durumunda, muayeneden geçememe ihtimalini göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum.

akaydoruk

• Membro
« #20 : 08 Eylül 2017, 13:16:43 »
Açıkçası arıza,uyumsuzluk gibi problemler olabilir evet bu risk var uygulamayı ya Art Car yada kendi servisimizde yaptıracağım için mümkün olduğunca kusuru olmadan yaptırmaya çalışacağım.
11' Mito Qv

34 VK 5478

GoogleTagged