Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Siparişle tasarım yapar mı acaba?  (Okunma sayısı 1609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akıllı

• Membro
Siparişle tasarım yapar mı acaba?
« : 07 Şubat 2017, 20:21:15 »
Youtube da gezinirken şöyle bir yer buldum. ben sadece alfaları paylaşayım ama Türk olunca hoşuma da gitti ayrıca  ;)
Paylaşıldı ise kusura bakmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=sVmI8qGsa5s

https://www.youtube.com/watch?v=0sPN8JHSDE8

https://www.youtube.com/watch?v=pb-RV1dh7W8

Özel sipariş alır mı acaba?
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

OğuzCanAlantor

• Membro
Ynt: Siparişle tasarım yapar mı acaba?
« #1 : 07 Şubat 2017, 21:30:29 »
Bence Şeytan göz diyen adama pekte far teslim edilmez. :) Eskişehir'de özel servisin arabasına yapmıştı .
Zevkler tartışılır ama 159 gibi Harika bir tasarımı bu tür şeylerle basitleştirmemek lazım

akıllı

• Membro
« #2 : 07 Şubat 2017, 21:33:45 »
@OğuzCanAlantor 159 un tasarımı tartışılmaz tabi. mesela bu hale bende çevirmem, hele ön farları.Ama merak ettiğim tasarım tamamen sahibinin olacak şekilde tarif ile yapar mı acaba? yoksa çok özür dileyerek yazıyorum, amcanın kendi doğaçlama işleri üst level apaçilik içeriyor sanki.  :-[

fatihmehmet

• Membro
« #3 : 07 Şubat 2017, 21:58:36 »
Şeytan göz mü ne zımbırtı ise hayatta yaptırmam ama stop tasarımlarını seviyorum. Facebook grubu da var kendisinin ve mesaj atınca cevap veriyor. 156 arka stop tasarımına 750 lira demişti.

Sent from my iPhone using Tapatalk
2007 - Alfa Romeo GT Q2 1.9 JTD (2019-.....)
2004 - Alfa Romeo 156 mk2 2.0 TS Manuel. (2016- 2019)
2008 - Alfa Romeo 147 1.6 TS - Alfa Rosso. (2013-2016)

ealprsln

• Membro
« #4 : 08 Şubat 2017, 17:10:35 »
Kendisi Mikail Peker, kendi aracımdaki bi-xenon dönüşümünü kendisi yaptı. Şu an sıkıntısız olarak kullanmaktayım. Su alma vs.. gibi problemler ile karşılaşmadım. 159 tasarımı ve üretimi çok uzun sürdü açıkçası hiç de kolay olmayan meşakatli bir iş. 159 sahibi olsaydım yaptırır mıydı ? Ne şeytan göz ne de arka tasarımı yaptırmazdım. Fakat aklınızda bir tasarım var ise kendisi ile görüşüp imal ettirmek mümkündür. Bu tip uygulamaların maaliyetli olduğunu da söylemem gerek, attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değecek mi durumu...
En azından birşeylerin yaptırılması planlanıyorsa çıkma far veya stop bulup onun üzerinde çalışmak çok daha akıllıca olur.
THE ROMANCE OF PERFORMANCE
'11 MiTo Quadrifoglio Verde

wolkanku

• Membro
« #5 : 08 Şubat 2017, 17:35:31 »
159'un stoplarına sadece şu "sonsuzluk aynası" dediği uygulamayı yapıp bıraksaymış gayet güzel olurmuş...geri kalan işlerin hepsi fazlalık olmuş.
'98 Honda Civic
'06 Alfa Romeo 156 1.6 TS
'07 Seat Leon
'99 Audi TT
'06 Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
'11 Opel İnsignia
'06 Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
'11 Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm SP2
08' Alfa Romeo 159 Jtdm Distinctive+

ertena

• Membro
« #6 : 08 Şubat 2017, 23:12:13 »
Naçizane fikrim son derece başarısız tasarımlar olduğu yönünde  :asagi-ok:

akıllı

• Membro
« #7 : 08 Şubat 2017, 23:27:45 »

Kendisinin tasarımları buradaki grubu kesmez zaten. O konuda neredeyse herkes hemfikir gibi. Ama yönlendiren olsa işi biliyor emmi, işe yetenek var ama tasarım başka birşey

alisto

• Membro
« #8 : 08 Şubat 2017, 23:35:55 »
şeytan göz derken muhtemelen abi "angel eye"ların etkisinde kaldı :)

stop tasarımları fena değil sanki ama 159'daki renkli ön farlar ciddi kötü.

Doğru yönlendirme ile giu'nun eblek ön farlarına daha agresif bir bakış kazandırılabilir mi acaba ?

octinum

• Moderatore
« #9 : 08 Şubat 2017, 23:44:06 »

Açıkçası ben pek çok fikri beğendim. Aşırıya kaçmış tabii ama muhtemelen müşteri kitlesinin büyük kısmı da bunu istiyordur. Infinity mirror işi yıllar önce Vectra'da düşündüğüm bir şeydi, sonra katranı kaynatsan olur mu şeker dediydim.  :p

Sıkıntı 159 (ve pek çok Alfa). Tasarım bütünlüğü o kadar ileri seviyede ki sonradan yapılan neredeyse her şey sırıtıyor. Benim 156 için şerit LED'li farlar satılıyor mesela, olabilecek en basit ekleme. O bile gözüme iğrenç görünüyor. Halbuki Audi'lerde filan millet ayıla bayıla alıyor.

akıllı

• Membro
« #10 : 08 Şubat 2017, 23:56:02 »
@octinum çok marka kavgası seven bi adam değilim ama fark orada işte. Ayıla bayıla alan grup arabayı ticareti için alıyor, önce 2. el düşünülüp araç alınırsa kimse tasarımına bakmaz. Ama sen önce içime sinsin, güzel olsun, zevkle bindiğime sayarım dersin. Bazıları sıkışınca kendi araçlarını bir üst markasına tamamlar (skoda vw ye, vw audiye mesela. Küsüratı yuvarlar anlamında örnek için yazdım) sen hiç bir zaman fiatı alfaya bir AR yi ferrari ye tamamlamazsın.

Kendimden açıkça yazayım mesela, çoğunuz biliyor yada tahmin ediyordur aracı kaça aldığımı. Normalin üstünde kaç para verdiğimi ama km düşük der geçerim. ama şunu derim: aracın konu başlığı 10 yıllık platonik aşk... her akşam park edip eve giderken dönüp tekrar bakıyorsam ve yüzümde o aptal gülümseme oluşuyorsa buna paha biçmem...o para bir şekilde kazanılır ama o gülümseme her zaman olmaz

Kısacası biz bu naletlere herşeyi kolay yakıştıramayız. Niye uzattım anlamadım  :D

Majo

• Membro
« #11 : 07 Haziran 2017, 22:34:27 »
Linkini paylaştığın kişi Mikail Peker. Zevkler tartışılmayacağı için ben size şunu söyleyeyim, işinin ehli ve de çok dürüst bir insan. Hemşerim Malatyalı. Cep: 0536 540 9066 buradan kendisine ulaşabilirsin. Farları gönderir isteklerini iletir veya beğendiğin bir kaç fotoğraf gösterirsin. O sana gerekli çözümü ve maliyeti söyler. Şeytan göz olayına gelince, encıl ayss demedi diye yiğidi öldürmeyin derim sadece... Melek göz beyaz olana, devil eyes (şeytan göz) da kırmızı olana deniliyor ve çevirisi de tam olarak bu zaten...
Maliyetlere gelince, kötü kalitede mal kullanmadığı için buraz yüksek maliyet çıkartıyor. İstanbulda 500-750 arasında yapılacak işi Mikail 1000-1250 ye yapar. Ama bir kere yapar ve ömürlük yapar bundan emin olun yeter. Esen kalın..
Risk yoksa ben de yokum.

GoogleTagged