Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Alfa yetkili servis ve parca temini  (Okunma sayısı 1150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murocanilays

• Membro
Alfa yetkili servis ve parca temini
« : 28 Ağustos 2016, 21:50:59 »
Iyi aksamlar arkadaslar. Araniza yeni katildim. Oncelikle uyeligimi onaylayan arkadaslara tesekkurlerimi iletiyorum. Benim bir alfam yok ancak 159 sahibi olmaya cok yakinim. Her ne kadar cevreden almamam konusunda buyuk baskiya maruz kalsam da kafamdaki bir iki soru isaretini giderdigim anda baskinin hic bi anlami kalmicak 😊 gorev nedeniyle mardinde bulunmam gerekecek onumuzdeki 5 yil boyunca ve malum dogu sartlarinda arac buyuk bir ihtiyac. Kafamdaki soru isareti su. Malum alfa gercekten anlayan ustalarin eline emanet edilecek bir arac, en azindan 159 hakkinda yaptigim arastirmalardan okudugum yorumlardan anladigim bu. Onumuzdeki 5 yil boyunca yasayacagim yer olan mardinde veya cevresinde alfanin yetkili servisi var mi? Yoksa ozel servis anlaminda gercekten isinin ehli olan ve alfa ruhundan ve sorunlarindan anlayan onerebileceginiz bir servis var mi? Servis ve yedek parca konusunda bulunacagim bolge acisindan sikinti yasar miyim? Bu konularda tereddutlerim var. Cunku 159 benim ilk arabam olucak. Yasim 30 ve acikcasi sirf tutuluyor diye herkesin alip kullandigi bir arac sahibi olmak istemiyorum. Bu konuda yardimlarinizi yorum ve goruslerinizi iletirseniz memnun olurum. Umarim guzel haberler verirsiniz de gercekten sahip olmak icin can attigim bu arac bi omur icimde ukde olarak kalmaz..
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

octinum

• Moderatore
Ynt: Alfa yetkili servis ve parca temini
« #1 : 28 Ağustos 2016, 22:02:47 »
O tarafta arkadaşlarımız vardı, servis konusunda onlar yorum yapar. :)

Öbür konularda; uzun süre kullanmaya niyetliyseniz çevrenizde usta/servis olsa bile arabayı en azından teorik olarak öğrenmek en iyisi. Forumda bol miktarda bilgi oluyor. İngilizce kaynaklar da yeterli genel olarak. Karşılaşabileceğiniz en genel sorunları araştırma ve ustaya işçiliği yaptırarak çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Tabii buna vakit ayırmak ister misiniz, o sizin bileceğiniz iş. :)

Parçaya da aynı şekilde çok takılmayın. İnternetten getirtmek en iyisi oluyor genelde. Adanadayım, pek çok Doğu iline göre daha çok parçaya erişimim var ama ben ve genel olarak Adana tayfası parçaları İnternetten satın alıyoruz. Bakım zamanınız yaklaştığında olası yedek parçaları toplu halde tek kargoyla alırsınız, taktırırsınız olur biter.

murocanilays

• Membro
« #2 : 28 Ağustos 2016, 22:23:19 »
Foruma henuz yeni giris yaptim belirttigim uzere ve isimden ve dinlenme saatimden arta kalan surede mutlaka forum konularini inceleyip bilgi edinmek istiyorum. Ancak bu servis durumu konusunda biraz acelem var desem yalan olmaz 😊 cunku bir iki haftaya kadar kocaeliden ayrilip mardine gitmem gerekecek ve hali hazirda gozume kestirdigim bir arac var, onu da bu sure icerisinde gerekli incelemeleri yapip kafama yatmasi durumunda almak ve yola ucakla degil 159 umla cikmak istiyorum... En azindan bakim zamani geldiginde hangi parcalarin degismesi gerektigi konusunda bile saglam bilgi verebilecek bi servis veya usta bulabilme durumunun bu araci " tamam aliyorum" deme noktasinda fazlasiyla etkisi olucak. Cok bisey istemiyorum, bi alfam olsun yeter 😊😊😊

Theillest

• Membro
« #3 : 28 Ağustos 2016, 22:29:28 »
Hoşgeldiniz Ankarada alfinde şükrü abinin oraya bakım yapılırken Mardin de görev yapan polis bi abiyle muhabbetimiz olmuştu servis sıkıntısı yaşadığını ve ankaraya getirdiğini söylemişti malesef tek Mardin değil burda kayseride de servis sıkıntısı var ama aracın ağır bakımları tamsa 6 ayda bir Ankara yaparsınız sorun kalmaz geriye kalan yağ filtre değişimi hal olur.

Xperia Z3 cihazımdan gönderildi

octinum

• Moderatore
« #4 : 28 Ağustos 2016, 23:13:03 »
Foruma henuz yeni giris yaptim belirttigim uzere ve isimden ve dinlenme saatimden arta kalan surede mutlaka forum konularini inceleyip bilgi edinmek istiyorum. Ancak bu servis durumu konusunda biraz acelem var desem yalan olmaz 😊 cunku bir iki haftaya kadar kocaeliden ayrilip mardine gitmem gerekecek ve hali hazirda gozume kestirdigim bir arac var, onu da bu sure icerisinde gerekli incelemeleri yapip kafama yatmasi durumunda almak ve yola ucakla degil 159 umla cikmak istiyorum... En azindan bakim zamani geldiginde hangi parcalarin degismesi gerektigi konusunda bile saglam bilgi verebilecek bi servis veya usta bulabilme durumunun bu araci " tamam aliyorum" deme noktasinda fazlasiyla etkisi olucak. Cok bisey istemiyorum, bi alfam olsun yeter 😊😊😊

Bakım zamanı gelince değişecek rutin parçalar kolay. :) Esas sorun her arabada başınıza gelebilecek "bonus" arızalar, trim parçası kırılmaları ve benzerleri. Yoksa rutin parçaların periyodu bellidir, siparişi verirsiniz gelir.

Yalnız @Theillest 'in dediği gibi, ağır bakımlar için Ankara yolu gözükebilir. Adana'da Kurzuk'la ikimiz de periyodik bakımları burada hallediyoruz ama triger değişimi gibi ağır bakımları aynı döneme denkgetirip beraber Ankara'ya, Alfin'e gitmeyi planlıyoruz. Alfa'da bazı ağır bakımlar işi cidden bilen adam gerektiriyor. Mesela benim Twin Spark için sanayide kime sorsanız hallederiz abi çeker, halbuki triger değişim kiti bile yoktur; yutacağınızı bilirse göz kararı veya tebeşirle değiştiriverir sonra motor yediğinizde "Aabi Alfalarda kronik bu keşke vosvogen alaydın" der geçer. 50 dolarlık triger değişim kitini almaya değecek kadar Alfa dıştan bile görmemiştir bile çünkü.

Theillest

• Membro
« #5 : 28 Ağustos 2016, 23:26:49 »
Bakım zamanı gelince değişecek rutin parçalar kolay. :) Esas sorun her arabada başınıza gelebilecek "bonus" arızalar, trim parçası kırılmaları ve benzerleri. Yoksa rutin parçaların periyodu bellidir, siparişi verirsiniz gelir.

Yalnız @Theillest 'in dediği gibi, ağır bakımlar için Ankara yolu gözükebilir. Adana'da Kurzuk'la ikimiz de periyodik bakımları burada hallediyoruz ama triger değişimi gibi ağır bakımları aynı döneme denkgetirip beraber Ankara'ya, Alfin'e gitmeyi planlıyoruz. Alfa'da bazı ağır bakımlar işi cidden bilen adam gerektiriyor. Mesela benim Twin Spark için sanayide kime sorsanız hallederiz abi çeker, halbuki triger değişim kiti bile yoktur; yutacağınızı bilirse göz kararı veya tebeşirle değiştiriverir sonra motor yediğinizde "Aabi Alfalarda kronik bu keşke vosvogen alaydın" der geçer. 50 dolarlık triger değişim kitini almaya değecek kadar Alfa dıştan bile görmemiştir bile çünkü.
Kesinlikle öyle abi yakın zamanda triger için bizede ankara göründü :) trigeri bizim elektrikci abi var al gel değiştirelim diyor :)  fiat servisine gittik baya büyük filtre değişimi için hava filtresi,aldılar arabayı yarım saat oldu çay kahve fln arkadaş geldi bu aynı değilmiş linea doblo ile fln dedi ordan çıktık.Özelıkle manuelse araç baskı balata alt merkez üst merkeze baktırın ki yakın zamanda yolda kaldım.Yani herkez yaparım zaten fiat fln aynı diyor ama sonra bir dünya masraf açıyor.Alfayı işini bilen sadece alfa romeo ya bakan  kontağı çevirince sesinden sıkıntı şurda diyip nokta atışı yapan ustaya baktırmak lazım.

Xperia Z3 cihazımdan gönderildi

murocanilays

• Membro
« #6 : 29 Ağustos 2016, 09:45:23 »
Dedigim gibi 159 benim ilk arabam olucak. Nerdeyse 6 aydan fazladir arastirma yapiyorum, cok araca baktim ama en son alfada karar kildim. Aracin cekici tasariminin yaninda kaputun altinda tasidigi guclu motor icimden bir ses tmm iste araba budur dedi ve arastirdikca yorumlari okudukca daha da baglandim araca. Polemik olsun diye soylemiyorum ama keske vosvogen alaydin diye dusunen insanlarin baskisi yuzunden 2000 model golf 4 e 30bin tl fiyat bicen saticilarla dolu piyasa.. Acikcasi piyasada yer edinmis araclarin piyasasi hep bu sekilde. Arac yaslandikca piyasasi artiyor ne hikmetse. Zaten al sat yapicak durumda degilim. Tabi hayat bu insana ne getirecegi belli olmaz. Vosvogen alsam da uzun uzun kullanicam alfa alsam da. Ama ben bu uzun uzun kullanacak oldugum aracin alfa olmasini istiyorum. Servis olayina gelince daha elimin altinda bi yer bulabilirsem kafam cok rahatlicak. En azindan kucuk bisey oldugunda bile bi gun icinde gidip gelebilecegim bi yer olmali mutlaka. Cunku aracima gozum gibi bakmak ve onunla olan birlikteligim mumkun oldugunca uzun uzadiya olsun istiyorum 😊 

admin

• Amministratore
« #7 : 29 Ağustos 2016, 14:12:20 »
Forumumuza üye olan Mardin Birmot'un sahibi var. Alfa Romeo servisi değil ama yine de size yardımcı olabileceklerdir.

Forumdaki ilgili başlık;

http://www.alfistiturkey.com/forum/servisler-galeriler/mardin'de-ticari-amac-olmadan-desek-amacli-servis/msg370255/#msg370255
:alfisti:

Lütfen forumda arama yapmadan yeni konu başlatmayın.

murocanilays

• Membro
« #8 : 29 Ağustos 2016, 15:27:49 »
Yonlendirmis oldugunuz konuyu gormustum tsk ederim. Konu altinda bahsedilen yerde alfayla ilgili bi islem yaptirip olumlu veya olumsuz gorus bildiren kimse olmadigi icin arastirmaya devam ediyorum 😉 bu arada burasi benim kayit oldugum ve konu actigim ilk forum. Konuyu yanlis yere actigimi farkettim ama artik acmistim ve geri dönusu yoktu, bu yuzden mazur gormenizi talep ediyorum 👍👍👍

ArinFırat

• Membro
« #9 : 31 Ağustos 2016, 07:18:15 »
Aramıza hoşgeldiniz.alfanın en safkanını seçip 159da karar kılmanız iyi seçim.Diyarbakır'dayım 2010 yılından beri sırasıyla 156 ve 159 kullanıyorum,parça konusunda sıkıntı çekmedim, ya Sercan dostumuzdan veya farklı sitelerden sipariş verdim..bahsettiğiniz bonus arızalar kırılmalar trimler için yapacak bişey yok, ya diyarbakır'a geleceksiniz veya antep'e (en azından mardin'den daha öndeler).. ama allah var işin en kötü yanı ise sipariş verdiğiniz parça gelir, aracınız lifte alınır sökülür dağıtılır ve gelen parça yanlış çıkar veya o parçayla bağlantılı başka değişmesi gereken parça daha vardır o kötü işte..yeni parça sipariş etmen gerekecek ve aracın 3 gün liftte kalmasına mı yanarsın, ustanın liftini 3 gün alıkoyduğun için seni öldürecekmiş gibi bakmasına mı, nerden buldun bu arabayı deyip azarlamasına mı..ama 159 bakımlı ve temizini aldıktan sonra sadece rutin bakım yapacağınız bir alfadır.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

agucba

• Amministratore
« #10 : 31 Ağustos 2016, 10:09:36 »
"Alfa'nın en safkanı" tabiri biraz fazla olmuş gibi. :)

Agucba by Tapatalk

///////////////

ArinFırat

• Membro
« #11 : 31 Ağustos 2016, 11:02:20 »
"Alfa'nın en safkanı" tabiri biraz fazla olmuş gibi. :)

Agucba by Tapatalk
Ben biniyorum ya öve öve bitirememem lazım ;) bu arada güç ve dayanıklılık anlamında en Safkanı, yoksa Giulietta hariç hepsi %100 alfa,bana Giuliettada fiat havası biraz fazla var gibi geliyor.

GoogleTagged