Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Ankara A-R Özel Servis Rezilligi !!!  (Okunma sayısı 1391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tequila

• Membro
Ankara A-R Özel Servis Rezilligi !!!
« : 28 Haziran 2016, 02:34:11 »
Arkadaşlar öncelikle herkese  merhaba

Belirttiğim gibi aracım 2005 model 156 2.0 Selespeed

Alfa Romeo sunu seven herkes gibi aracta olusan en ufak sıkıntıda servis yolunu tutanlardanım.Arıza baslaması söyle gelisti arac seyir halinde iken selespeed vites numarası yanıp yanıp sönmeye basladı gidiş ve vites geçisi gibi herhangi bir sorun teskil etmedi daha sonra sabitlendi olaydan şüphelenip Ankara özel A-R özel servisinin yolunu tutum. ( Hata bence burdaydı )

Servise girdim daha önce robot pompası vites gecmediği için A-R sıfırı ile değişmişti.Araç cihaza bağlandı arıza kaydının olmadığı söylendi.Robotu teste aldılar herhangi bir sorun yok hersey tıkır tıkır taa ki arabayı calıstırıp elimi vites koluna atana kadar.Geldiğimde sağlam olan araç geri vitese taktığım zaman 2 4 3 5 1 seklinde karısıyor ancak ne hikmetse geri vitese geçmiyordu vitese müdahilim olmadığı halde kendi kendine sürekli vites değiştiriyor ekranda vitesler karısık sekilde ilerliyordu geriye almak mümkün olmadı ve aracın orada kalıp kontrollerinin yapılması gerektiği robot pompa şanzıman elektirik tesisatı kontrolleri yapılması gerektiği söylendi aracı bıraktık.

Sehir dışında çalısmam sebebi ile aracın basında olamadım ben ve sadece abimin bilgisi var ve iletişim bilgisi vardı.Sonrasında ben gün gectikçe servisi arayıp bilgi almaya calışıyorum ancak sürekli kaçamak cevaplar alıyorum kontrol ediyoruz selespeed karısık bir sistem elektirik tesisatını kontrol ediyoruz seklinde bu sürec salı çarsamba persembe oldu ve ben hala haber alamayınca tekrar aradım ve sorunun robottan olduğunu sanzıman robotunu değiştirdiklerini ve motor bakımı ile çıkma bir robotu araca taktığını söylediler tabiki şok oldum ve bu işem için benden 2800 tl talep edildi.

İşlerimi bitirip Ankaraya döndüğümde acı gercekle karsılastım durum anlatıldı ve benim bozuk olmayan sanzıman robotum çıkma bir parca ile değişmisti.Robotun 1 ay garantili olduğunu sorun cıkması durumunda 1500 tl ye geri alacagını bildirdi usta bende madem robotumu söktün değiştirdi benim robotum nerde dediğimde onu biz geri gönderdik oldu Asıl konu usta bana sormadan bu islemi nasıl yaptın kimden izin aldınız benim robotumu değiştirirken ki kaldıki değiştirildiğini bide düşünmuyorum şöyle ki o hal düşünce sinirle birlikte müthiş bir hayal kırıklıgı içerisinde mecburen istedikleri turarı ödedim çunku ben soru sordukça uslup giderek çirkin bir hal almaya başladı.Uğraşmak istemedim olan oldu dusuncesi içerisinde 2600 tl yi ödeyip aracı servisten cıkardım eve doğru yol almaya basladım evime yaklasırken fren yapmamla beraber arac vitesi boşa aldı.ertesi gun aynı yere gittim cihaza bağladılar hata kodu olmadığını yine boyle bisey olduğu anda nasıl mümkün olduğunu bilmedığim sekilde serviste olmam gerektiği söylendi hatta tedbirimizde bi okadar güzeldi akü kutup başlarını gevşeterek sorun olursa abi cıkar tak sıfırlasın oldu.Gitgide servislerden tiksinmeye başmıştım ve bu olay uzerıne aracımda robot değişmeden once hiç basıma gelmeyen vuruntu vites gecişlerınde cartlama sesi ve yanıp yanıp sönme sorunları esliğinde 4-5 defa daha gitti her seferinde aynı işlem gerçekleşti.en son robotu elime alacagımı anlayıp A-R Servisin yolunu tuttum cihaza bağlandı robot arızalı sıfırı ile değişecek 4.388 tl + işcilik+ yağ şeklide değişecek dendi birkere daha şok oldum.Üzerinde bir sensöz arızalıymış ve basın tüpü dahil ayrı satılmaz sıfır robot alınması gerekiyormus

Madem bu sekilde bir sıkıntı oldu ben neden size 2600 tl ödedim yada robot pompam neden değişti.Tamiri için para ödemeyeceğimi söylediğim zaman uslup hiç olmadığı kadar çirkinleşti  ortam bi anda gerildi ben ne olduğunu anlamadığım halde araç cihazdan söküldü ve aracı bırakmayacagımı söyleyip aracla yola cıktım ve  ne oldu dersiniz ? Bi anda vites karışmaya başladı  kendi kendine vitesleri değiştiriyor  vitese dokunmadığım halde ilk bastaki gibi vites değiştiriyor aynı ilk aracı A-R ye götürdğüm hale döndü bilgisayarı bağlayınca robot sapıttı yurumenın mumkunu yok. Zor güç eve geldim baska bir servisi aradım arkadas geldi proğram attı suan hersey normal halde gayet güzel calısıyor. Ancak bu robotu sıfırlamayı düşünüyorum cunku duzgun calısmıyor 2800 tl ninde üzerine 1 bardan soğuk su içeriz. Aracı orada bıraksaydım kim bilir basıma daha ne gelecekti.

Şunu anladım insanları Alfalardan soğutan araclar değil leşçi düzenbaz servislerdir. Ben açıkcası robotun değiştiğine inanmıyorum yerlerde sürünen sanzıman robotları vardı gördüğüm ilk gittiğinizde hersey cok güzel sonrakilerde nasıl öpebilirim mantığıyla ilerliyorlar.Servisler alfa romeo binicilerini cok iyi analiz etmis acıkcası yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar. Bu sürecte yeri geldi aracın kapısını acmak dahi istemedim okadar emekle aldığınız araclar kimlerin elinde oyuncak oluyor. Bunu destekler nitelikte bir konu daha acacağım lütfen onuda okuyun.

BİR DAHA A-R SERVİS Mİ ASLA ASLA ASLA !!!!!!

Moderatör notu : Lütfen noktalama işaretlerini kullanmaya özen gösterelim, teşekkürler.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2016, 10:13:35 Gönderen: murat »
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

HVRF.Y

• Membro
Ynt: Ankara A-R Özel Servis Rezilligi !!!
« #1 : 28 Haziran 2016, 02:57:19 »
Geçmiş olsun

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HRV.Y

zgn61

• Membro
« #2 : 28 Haziran 2016, 03:17:56 »
Çok geçmiş olsun, A-R servisle alakalı yazıları özellikle takip ediyorum. İçime doğan belli başlı kuşkular vardı, acaba ben mi yanılıyorum diye düşünüyordum. Yaşadıklarınız kuşkularımı doğrular nitelikte. Gözlemlediğim ilk olay ise parça değiştir kurtul mantığı. Bir çaba zahmet gösterilmeden parça değişilecek ve işlem tamamlanacak. Dedikleriniz çok doğru, insanları alfalardan soğutan baş faktörlerden biri servislerdir. Yedek parça fiyatları araştırıldığında gayette uygun fiyatlara bulunabiliyor. Tekrar geçmiş olsun. Ayrıca diğer aradığınız servis hangisi öğrenebilir miyiz?

MUU

• Membro
« #3 : 28 Haziran 2016, 03:23:21 »
Çok geçmiş olsun gerçekten, bu tarz paylaşımların saygı çerçevisini koruduğunuz sürece yararlı olduğu düşüncesindeyim, umarım bir daha bu tarz kötü bir anı yaşamazsınız. :(

h.t

• Membro
« #4 : 28 Haziran 2016, 08:20:49 »
Çok geçmiş olsun :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

cem meric

• Membro
« #5 : 28 Haziran 2016, 09:27:03 »
Geçmiş olsun  :(
156 2.5 v6 24v.
BMW 318Tİ.
MİNİ COOPER S R53.
GT Q2 1.9 JTD.
166 3.0 v6 24v.

francobaresi

• Membro
« #6 : 28 Haziran 2016, 10:26:17 »
gecmis olsun

Cuore sportivo

TRSemih

• Membro
« #7 : 28 Haziran 2016, 10:36:01 »
Çok ciddi rakamlar telaffuz ediliyor ve haklarında neler duyuyoruz. Allah muvaffak etsin.
Kayıtısız, iş emri olmadan, kara düzen devam edildikçe art niyetli servisler ..... devam eder. Delil sunabiliyorsanız bence şikayet edin. Bir silkmek gerekiyor.
Geçmiş olsun.
159 '06 1.9 JTDM (2016-...)
156 '05 1.6 TS (2012-19)
156 '98 2.0 TS (2014-15)

iceberg156

• Membro
« #8 : 28 Haziran 2016, 10:38:32 »
Çok can sıkıcı bir durum, geçmiş olsun.

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive Plus Q-Tronic
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive
Alfa Romeo 156 1.6 TS Distinctive

Burakalfatech

• Membro
« #9 : 28 Haziran 2016, 10:41:24 »
Çok geçmiş olsun

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

melih123

• Membro
« #10 : 28 Haziran 2016, 10:43:37 »
Böyle servisler olduğu sürece insanlar gerçekten arabalarından soğuyor.Ustayım diye geçinenlerin çoğu ego sahibi insanlar olduğunu düşünüyorum.Aralarında gerçek ustalarda var tabi onlara saygım sonsuz.Robot değiştirmek en kolayı önemli olan çözüm yolu aramak tamir etmek genelde ufakcık parçalardan geldiği kanaatindeyim böyle sorunların çok geçmiş olsun hocam umarım bir daha yaşamassınız böyle sorunlar.
Alfa Romeo Gt 2.0 JTS Selespeed

Aşmış

• Membro
« #11 : 28 Haziran 2016, 10:45:45 »
Geçmiş olsun. Şu yaşadığınız olayın düşük versiyonlarını çok güvendiğimiz servislerde bile yaşıyoruz maalesef. Seni kazıklayabileceğini hisseden usta bunu mutlaka deniyor açıkçası. Çok nadir istisnalarla karşılaşıyoruz. Paylaştığınız için teşekkürler.
Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

ihsanakdas

• Membro
« #12 : 28 Haziran 2016, 10:48:54 »
Benimde aynı servisle ilgili hiç hoş olmayan bir tecrübem olmuştu zamanında. E tabi yıllardır önünden geçmiyorum. Bu tip olaylar yüzünden Alfa nın marka değeri ciddi zarar görüyor, çok üzülüyorum. Çok geçmiş olsun

mahoretti

• Membro
« #13 : 28 Haziran 2016, 10:55:15 »
"geçmiş olsun" demek bize kolay da siz baya bir tuzluya mal olmuş bu durum.
Benim de en önem verdiğim konudur bu "servise güven" meselesi. Artık tamir olayı pek yok maalesef ama değişen parçaların da orjinalliği, fiyatları, gerçekten değişmişliği, çıkma olup olmadığı gibi konular herzaman soru işareti. Burada bahsediyoruz mesela "hangi marka yağ" diye ama servislerde ne marka yağ konulduğundan bile haberimiz olmayabiliyor. Güvenip bırakıyoruz sonuçta. Magnetec konduğunu nasıl anlıyacaksınız misal ? Yerde duran boş kutudan mı ?

OğuzCanAlantor

• Membro
« #14 : 28 Haziran 2016, 10:59:34 »
Geçmiş olsun mahkeme yolunuz açık Hakkınızı arayın derim .

Onur Mutlu

• Membro
« #15 : 28 Haziran 2016, 11:24:41 »
@Tequila Çok geçmiş olsun. Bence elinizde yeterli deliliniz varsa dava bile açabilirsiniz. Sizin ya da abinizin servisle telefon görüşmeleri çok rahat bulunabilir.

francobaresi

• Membro
« #16 : 28 Haziran 2016, 12:57:26 »
eski 159umun baski balata volan degisimi orda yapildi, birde alt salincak takmislardi. Orjinal diye taktiklari alt salincak yan sanayi cikmisti, o nedenle guvenim zedelenip birakmistim gitmeyi. Sohbetleri , ilgili tavirlari cok memnun birakmisti beni ama bu yapilan affedilir gibi degil. Ayrica hem yetkili servis hem ozel serviste alt salincagin yan sanayi oldugu kesinlestikten sonra arayinca , digerlerinin sistemleri barkod okuyamadigi icin yan sanayi saniyolar cevabi almistim.  servis ucretini yuksek tut fiyatlari yuksek desinler ama boyle isler yapmasin.

Cuore sportivo

defrost

• Membro
« #17 : 28 Haziran 2016, 13:24:17 »
Yazık ya bu nasıl iştir arkadaş çok geçmiş olsun keşke daha önce burada durumu anlatsaydınız hem aracınızdaki sorun hakkında fikir alabilirdiniz hemde servis konusunda.
Konu selespeed olunca gerçekten üzülüyorum belkide çok basit sıkıntıları kanser gibi büyütüyorlar. Çok geçmiş olsun

Bu arada parça nasıl ayrı satılmazmış onuda anlamadım daha yeni basınç tüpünü değiştirdim 300lira. Sensör bozuksa sensör, basınç tüpü sıkıntıysa o değişir.

muğlalı

• Membro
« #18 : 28 Haziran 2016, 13:27:27 »
Geçmiş olsun yaşananlar üzücü

E.Ç.M. (MiTongin)

• Membro
« #19 : 28 Haziran 2016, 13:46:02 »
Maddiyat ayri bir üzücü durum manevi duygularimiz ile oynanamasi ayri bir durum. Geçmiş olsun diyelim. Bizim selespeed uzamanimiz fikir verebilirnmi acaba :) @octinum
PADDOCK DETAILING

*Smiles per gallon*

( Yaktığınız yakıt başına düşen gülümseme oranı )

Tequila

• Membro
« #20 : 28 Haziran 2016, 13:58:25 »
Arkadaslar herkese teşekkür ederim kimsenin basına gelmesin
Bu anlattıgım olay 3 ay önce gerceklesti ve sürecte yasadıgım sıkıntıları anlattım yazının sonundaki olaylar dün basıma geldi ve artik yeter dedim.Elimde bütün belgeler var ysal sürecle alakalı neler yapabilecegim hakkında bir bilgim yok daha once bu gibi durum yasayanlar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirim maddi manevi yıprandık cünku

Bu olaylan önce aynı servisle ysamis oldugum ve yeni farkına varmıs oldugum bir diger konu daha var elimle fotograflar var eklemeyi yapamadım yardımcı olacak varsa onuda paylasmak isterim yine ben sadece basımdan geceni anlatacagım sozde yorullayın kimin ne oldugunu görsünler artık bukadar insanı aptal gerine koymasınlar.

OğuzCanAlantor

• Membro
« #21 : 28 Haziran 2016, 14:12:47 »
Arkadaslar herkese teşekkür ederim kimsenin basına gelmesin
Bu anlattıgım olay 3 ay önce gerceklesti ve sürecte yasadıgım sıkıntıları anlattım yazının sonundaki olaylar dün basıma geldi ve artik yeter dedim.Elimde bütün belgeler var ysal sürecle alakalı neler yapabilecegim hakkında bir bilgim yok daha once bu gibi durum yasayanlar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirim maddi manevi yıprandık cünku

Bu olaylan önce aynı servisle ysamis oldugum ve yeni farkına varmıs oldugum bir diger konu daha var elimle fotograflar var eklemeyi yapamadım yardımcı olacak varsa onuda paylasmak isterim yine ben sadece basımdan geceni anlatacagım sozde yorullayın kimin ne oldugunu görsünler artık bukadar insanı aptal gerine koymasınlar.

Farklı bir konuda aynı servisle davalık olan bir arkadaş var hatta benide şahit yazdırdı isterseniz onun iletişime geçin

HARUN DEVECİ

• Membro
« #22 : 28 Haziran 2016, 17:16:07 »
       Selam Arkadaşlar ,

A-R Servis olarak cevap hakkımız doğduğuna inanıyorum 

Değerli Alfacılar , 1985’ten bu yana bu camianın içinde olan 1995’ten 2001’e kadar Alfaromeo marka ile motor sporları yapan , başta İstanbul sonra İzmir ve şimdi Ankara’da birçok Alfa ustası yetiştiren ve türkiye’nin her yerinden sizin araçlarınız ile ilgili sorun yaşayan esnaf arkadaşlara ve size yardımcı olan  bir ağabeyniz yada kardeşiniz olarak lütfen çok rica ediyorum sonuna kadar okuyunuz , zira asıl problemi sonunda belirteceğim.

Bizim müşterimiz bu arkadaş değildir.Aracın asıl sahibi yani bize geldiğinde biz halen eski sahibinin zannediyorduk.Araç selespeed probleminden dolayı servisimize geldi , cihaza bağladık basit birkaç arıza gördük yada görmedik inanın hatırlamıyoruz.Cihazla resetlemek için hatsonu ( Yeni fabrika ayarları ) yaptık.Daha sonra problem daha da büyüdü ve araç vitesleri karıştırmaya başladı bizde aracın kalmasını ve incelememiz gerektiğini söyledik.
         A-R servis olarak Yetkili servis mantığı ile sıfır parça takmak yerine Robot tesisatı Basınç tüpü gibi 2 güne yakın bir sürü kontrol ve araştırmalar yaptık.Elimizde kalmadığı için İstanbul’dan çıkma bir robot getittirdik ve taktık , araçta ki sorunlar bitti.Bu arada şunu da belirteyim servisimize aracınız getirip bırakıyorsanız ,araç üzerinde çalışmalar ve araştırmalar yapılırken yeni robot yeni pompa yeni beyin yeni debriyaj değil (ki bunların tutarı yaklaşık 9,500tl )yerine iyi niyetimizle yukarıda belirttiğim gibi muhtemel parçalarda önce onarım ve kontrol yolunu tercih ederiz.
         Sonuç olarak bu arkadaş’a 18,03,2016 tarihinde aracını biraz soruınlu olarak teslim ettik.Robot çıkma olduğu için  bir ay garanti olur dedik .Daha sonra bu arkadaş zaman zaman boşa atıyor diye servisimizi  arayarak ve gelerek şikayetini bildirdi. Cihaza bağladığımızda hiçbir arıza görmedeğimizi bir daha yaptığın da  yani şanzuman ( s.speed arıza ) ışığı yandığında aracınızı STOP etmeden servisimize gelin ve cihaza bağlayalım diye kendilerine bilgi verildi

Arkadaş en son dün akşam 27,06,2016 tarihin’de servisimize geldi.Bu robot bozuk ne yapabiliriz dedi ayrıca bana  önceki sahibinde iken 07,09,2015 tarihli yapılan iş ile ilgili uslübsüz bir şekilde hesap sordu.
   Şöyle ki ;
’’ Sol ön tampon köşesi ve Farı kırıktı 7.000 tl para almışsınız. Ön tamponu değiştirdiniz mi ? Sol ön çamurluk değişti mi ? ‘’Yani bizi aşalayarak saçma sapan söylemlerde bulundu.Bunun üzerine o hasar ile ilgili iş emrini ve experin raporunu değişen parça listesini gösterdik.Kendisnin bu yaklaşımını kötü niyetle olduğunu ama aracın önceki sahibi (akrabası olan ) iyi bir insan olduğu için ve onın hatırı için eski robotu vermiş olduğumuz fiyata geri alıp yerine yenisini takıp sadece arada ki farkı ödemesini teklif ettim.Bu arkadaşta bu durumdan memnun olup teşekkür etti.Yarın gelirim değiştiririz ustam ve kalktı ve hatta beni öptü 

Sabah hakkımızda bu yazdıklarını gördük !

Şimdi değerli alfacılar asıl sorun şu kendimi dev aynasında görmüyorum fakat ben bu markaya çok emek verdim ve bu markaya gönül veren bir ustanızım.Her defasında sosyal medya aracılığı ile alfisti anlamını yitiriyor , dikkat edelim , yapmayın arakdaşlar diyerek kendimi parçalamaktan yoruldum.italya fiattaki sıkıntıdan dolayı yeni araç seçenekleri çok azaldığından araç 3.-5 yaşına geldikten sonra satan yerine başka bir alfaromeo alan alfistiler seçenek olmadığından mecburen istemese de başka bir markaya yöneliyor.Bu çerçeve de eski alfaromeoları cuzi fiyatlara satın alan 10. – 15. el sahibi olan yukarıda ki arkadaş gibiler alfaromeomuzu ayağa düşürmüş durumdadırlar.Buna rağmen hala yeni model seçenkeleri beğenmeyip 156-147-159-166 vs gibi alfalara binen gerçekten değerli alfisti olan arkadaşlarımızda alfalarını maalesef satıyor.Yakın bir tarihte eğer Alfaromeo yeni modelleri üretmez ise alfisti ,alfacı, kalite adına hiçbirşey kalmayacak.Diğer markalardan bile kalitesiz konuma hızla ilerleyeceğiz. Son olarak belirtmek isterim ki ;

ALFİSTİ OLMAK YENİ SIFIR KM BİR ALFAYA BİNMEK DEĞİLDİR , O KİŞİLİĞİNİZDE GİZLİDİR…

SAYGILARIMIZLA

A-R SERVİS

MUSTAFA DEVECİ
file:///C:/Documents%20and%20Settings/user/Desktop/IMG_0980.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/user/Desktop/IMG_0982.JPG
file:///C:/Documents%20and%20Settings/user/Desktop/IMG_0981%20(1).JPG

agucba

• Amministratore
« #23 : 28 Haziran 2016, 22:07:51 »
İlgili servisten cevap geldi. Ancak servisin cevabı sonrası yazılanlar kantarın topuzunu kaçırmaya yönelik iletiler olduğu ve işin kavga (tartışma değil) boyutuna devam edeceği belli olduğundan, tarafımca silinmiş, konu kitlenmiştir.
Şikayet ve şikayete gelen cevap sonrası ilgili servisi ile ilgili kararı verecek olan artık forum üyelerinin kendileridir.
Anlayışınız için teşekkür ederim.

Agucba by Tapatalk
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2016, 22:13:25 Gönderen: agucba »

///////////////

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal