Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Doğru Motor Yağı  (Okunma sayısı 911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreozkan

• Membro
Doğru Motor Yağı
« : 19 Ağustos 2019, 15:39:13 »
Merhaba arkadaşlar, aracım 2013 model Giulietta 1.4 MA, bayramdan önce periyodik bakım için gittiğim belki birçoğunuzun bildiği Alfa konusunda ün yapmış tecrübeli olduğunu düşündüğüm bir özel servise aracımı bıraktım. Servise gelmeden öncede arayıp yağ olarak ne kullandıklarını sorduğumda Selenia kullandıklarını soylediler.(hangi yağı diye sormadım çünkü selenia star pure energy 5w-40 kullandıklarını düşündüm) Birkaç saat sonra aracımı almak için döndüm ödememi yaptım ve tam çıkarken orda çalısan arkadaşlardan birine yağ ne kullandınız diye sordum ve selenia 5w-30 kullandıklarını söyledi. Ben bu olmaz deyincede servisin sahibi o arkadas bilmez deyip PETRONAS SYNTIUM 3000E yağın kullanıldığını söyledi. Ben bu yağında özellikleri dolayısıyla uygun olmadığını söylesemde şuana kadar hiçbir şikayet almadıklarını ve yılladır bu işi yaptıklarını söyledi. Ben daha fazla uzatmayarak ve bu servisin tecrübesine güvenip hayal kırıklığına uğradığım için yağ ve yağ filtresinin ücret iadesini isteyip başka biryerde yağı değiştirteceğimi söyledim. Onlar ise getirin 100 tl fark ile istediğiniz yağı koyalım dedi. Tecrübelerine rağmen hem yanlış yağ koyup bide böyle cevap alınca, tekrar oraya gelmek istemediğimi söyledim. Bunun üzerine servis sahibi; araçtan benim yağı boşaltırken videosunu cek gönder o zaman iadesini yaparım gibi tuhaf bi cevap verdi. :asagi-ok: Bende başka bi yerde uygun yağ ile filtreyi değiştirtip videosunu gönderip ücret iademi aldım. Bu durumu, konu ve yağ hakkında sizinde görüşlerinizi merak ettiğim için paylaşma gereği duydum. :alfisti:
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

murat

• Amministratore
Ynt: Doğru Motor Yağı
« #1 : 19 Ağustos 2019, 16:27:24 »
Bence iade etmesi mucize olmuş, yine de düzgün adammış..O yağı koymaması gerektiğini O ve ne yağ koyduklarını önceden sorması gereken sizssiniz elbette. Kusurlar çarpışmış ama bizim bu platformda müşteri her zaman haklıdır mottosu hakimdir. Video istemesi doğal zira zilyon tane abuk sabuk tiple de uğraşıyo bu adamlar... :kahve:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

Onurkaymaz

• Membro
« #2 : 19 Ağustos 2019, 16:54:54 »
Hocam değişimden sonra hangi yağa geçtiniz?

ysbilgin

• Membro
« #3 : 19 Ağustos 2019, 20:45:54 »
Ben de arabayı ilk aldığımda yine meşhur bir ustaya gidip ısrarla Fiat S2 onaylı yağ olduğunu teyid etmeme rağmen Mobil super 5w-40 koyduğunu kutusundan görmüştüm, hem de o zaman 100 lira olan yağa 200 lira yazmıştı, muhatap olmadım, gidip Motul alıp bir daha değiştirdim ertesi gün.
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

emreozkan

• Membro
« #4 : 19 Ağustos 2019, 21:31:21 »
Bence iade etmesi mucize olmuş, yine de düzgün adammış..O yağı koymaması gerektiğini O ve ne yağ koyduklarını önceden sorması gereken sizssiniz elbette. Kusurlar çarpışmış ama bizim bu platformda müşteri her zaman haklıdır mottosu hakimdir. Video istemesi doğal zira zilyon tane abuk sabuk tiple de uğraşıyo bu adamlar... :kahve:
Dogru soyluyorsunuz iade etmesi ayri bi esnaflik, durust duzgun kisiler olabilir o konuda lafim yok zaten ama alfa konusunda tecrubelerine guvendigim icin tatil yolumda ozellikle konum isteyerek zorla buldum ve 2 saatimi oraya harcadim. Sonuc boyle olunca insanin cani sıkıliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emreozkan

• Membro
« #5 : 19 Ağustos 2019, 21:32:07 »
Hocam değişimden sonra hangi yağa geçtiniz?
Motul x-clean ile degistirdim

Onurkaymaz

• Membro
« #6 : 20 Ağustos 2019, 08:24:12 »
En iyisini yapmışsınız. Benim bakıma gittiğim meşhur usta "shell, mobil, motul hepsi anyı ya." gibi bir cümle kurdu geçenlerde. Kendi yağımı bakıma gitmeden alıp arabanın hemen yanına koyup o yağı kullanmasını söylüyorum bundan sonrası için sizde yapabilirsiniz karışıklık olmuyor.
Motul x-clean ile degistirdim

ysbilgin

• Membro
« #7 : 20 Ağustos 2019, 10:08:14 »
Miktarına da dikkat edin, Multiair için 3.5 litreyi geçmesinler. 4 litre koyan da var. :)
Hayat sıkıcı otomobillere binmek için çok kısa!

murat

• Amministratore
« #8 : 20 Ağustos 2019, 10:21:23 »
En iyisini yapmışsınız. Benim bakıma gittiğim meşhur usta "shell, mobil, motul hepsi anyı ya." gibi bir cümle kurdu geçenlerde. Kendi yağımı bakıma gitmeden alıp arabanın hemen yanına koyup o yağı kullanmasını söylüyorum bundan sonrası için sizde yapabilirsiniz karışıklık olmuyor.

En iyi çözüm budur, yetkili servislerde de yapan arkadaşlar var  :yukari-ok:
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

emreozkan

• Membro
« #9 : 20 Ağustos 2019, 11:50:53 »
En iyi çözüm budur, yetkili servislerde de yapan arkadaşlar var  :yukari-ok:
Keske her yetkili servis boyle anlayisli olsa, cogu bizim oyle bir uygulamamiz yok deyip gecistiriyor.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal