Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: Selespeed şanzımanı düz şanzımana döndürmek  (Okunma sayısı 1136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

_mr_

• Membro
Selespeed şanzımanı düz şanzımana döndürmek
« : 16 Temmuz 2020, 20:31:44 »
Merhabalar arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza. aklıma takılan bişey var bu selespeed şanzımanı düz şanzımana çeviren varmıdır aracında bilinen,duyulan yada görülen şimdiden çok teşekkür ederim verilen cevaplara
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

Cihan82

• Membro
Ynt: Selespeed şanzımanı düz şanzımana döndürmek
« #1 : 16 Temmuz 2020, 23:07:45 »
Merhaba, yapmadım ancak bildiğim kadar yazayım. Manuele dönüştürmek için değişmesi ve eklenmesi gerekenler:
- Şanzıman aslında manuel ile aynı ancak ss robotu bağlantılarından dolayı dışının değişmesi gerekebilir ya da çıkma manuel bir şanzıman bulunabilir.
- Aracın ecu'su değişmeli diye biliyorum
- Vites kolu, vites çerçevesi, vites halatları, debriyaj pedalı, fren pedalı, debriyaj merkezleri, baskı,balata, bilya gerekebilir
- Opsiyonel olarak direksiyon ve göstergeler değişebilir
2003 Azzurro Gabbiano 156 Mk 1.5 SS
1998 Laguna 2.0 RXE
2015 Ford Tourneo Courier
2009 Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion
2001 Ford Focus Sport Trend

_mr_

• Membro
« #2 : 17 Temmuz 2020, 07:29:33 »
Çok büyük bir proje olmadan halledilebilir diye düşünüyorum bende şanzıman ss de sadece 1. Vites dişlisi daha uzun orana sahip gerisi aynı diye biliyorum ama çıkma şanzıman fiyatlarıda uygun alınabilir. Ss de 3 beyin var motor abs ss beyini. Ss beyin iptal edilirse oda çözülür. Peki sormam için tavsiye edebileceğiniz yer varmıdır yaşadığım yer eskişehir ama burada onu yabilecek yok

Kaan

• Membro
« #3 : 17 Temmuz 2020, 08:38:46 »
Sağlıklı olduğunda selespeed gibi çok keyifli bir şanzımanı niçin manuele döndürmek istiyorsunuz. Manuele döndürmek için harcayacağınız tutar ile selespeed sistemi komple sıfırlayabilir siniz. Manuele dönerken parça ve işçilik azımsanmayacak bir tutar çıkaracak karşınıza emin olun. Zaten robot dışında diğer ekipmanlar rahat bulunabilen pahalı sayılmayacak parçalar. Sıfır takılan robot usulüne göre kullanıldığı takdirde 100.000 km gibi bir süre sağlıklı çalışıyor. Projenizi bir daha gözden geçirmelisiniz sanki.
1 hayal
5 duyu
6.his

tunerviper

• Membro
« #4 : 17 Temmuz 2020, 09:22:54 »
Çok büyük bir proje olmadan halledilebilir diye düşünüyorum bende şanzıman ss de sadece 1. Vites dişlisi daha uzun orana sahip gerisi aynı diye biliyorum ama çıkma şanzıman fiyatlarıda uygun alınabilir. Ss de 3 beyin var motor abs ss beyini. Ss beyin iptal edilirse oda çözülür. Peki sormam için tavsiye edebileceğiniz yer varmıdır yaşadığım yer eskişehir ama burada onu yabilecek yok

araç ss ise motor beyni ss beyni ile iletişim kurmadan çalışmıyor. Motor beyni ss olmayan model ile kodlanmalı.
Turbo Twin Spark

murat

• Amministratore
« #5 : 17 Temmuz 2020, 09:23:09 »
SS satılıp Manual alınır  8)
Cuore Sportivo...

147 1.6 TS (2005)
145 1.4 TS (1998)
156 1.6 TS (2004)
156 2.0 SS SW (2004)
159 1.9 JTD SW (2009)
Giuilietta 1.6 JTD (2014)
166 2.4 JTD (2003)

radar54

• Membro
« #6 : 17 Temmuz 2020, 10:11:02 »
İzmir de yapan yer biliyorum 8-10 bin liraya mal oluyor.
2004_156 1.6 TS Progression 2015-2018

2008_147 1.6 TS Collezione 2018-2019

2004_156 2.0 TS Distincive Selespeed 2019-...

_mr_

• Membro
« #7 : 17 Temmuz 2020, 12:05:40 »
İlgilendiğiniz için çok teşekkürler. Hep düz vites istedim ama istediğim gibi bulamadım istediğimi buldum ama selespeed 156 mk1 aldım. Daha aldığım gibi alfa özel servisine gittim robotumda pompada basınç tüpümde hiç bir sıkıntı yok çok şükür pc den baktım her diyagramına sorunsuz. Ama çok güvensiz geldi bana nedense elektronik yani bir temassızlıkla yolda kalabiliyor araba buda hiç istemediğim bir durum yani banada en yakın servis 60 km her an gidebileceğim bir yer değil vakit olarak açıkçası korkuttu biraz vitesin mekanik bir gecişi yok d konumu gibi tamamen sensöre bağlı o yüzden aklıma geldi öyle bir şey kökten çözümü

_mr_

• Membro
« #8 : 17 Temmuz 2020, 12:14:42 »
Dediğiniz gibi düz vitesin beyini lazım ama randıman olarak pek problem yaşamam diye düşünüyorum izmirde alfa teknik yapıyor diye biliyorum duymuştum bende bilgi almam lazım birde bursada aytuğ acar o işlerle ilgilenirmi onada sormak lazım

radar54

• Membro
« #9 : 17 Temmuz 2020, 12:44:49 »
Dediğiniz gibi düz vitesin beyini lazım ama randıman olarak pek problem yaşamam diye düşünüyorum izmirde alfa teknik yapıyor diye biliyorum duymuştum bende bilgi almam lazım birde bursada aytuğ acar o işlerle ilgilenirmi onada sormak lazım

İzmirde Aytuğ ACAR'ın damadı Serkan yapıyor. Alfa teknik bilmiyorum ama Serkanın yaptığı araçları biliyorum.

Bileciktesiniz sanırım geçen hafta 11 SK 111 plakalı gri 159 un motorunu topluyordu hatta belki görmüşsünüzdür oralarda.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2020, 12:48:05 Gönderen: radar54 »

_mr_

• Membro
« #10 : 17 Temmuz 2020, 16:12:29 »
O aracı servislerde görüyorum ama sadece plakası 11 bi ara eskişehirdeki servisimdede görmüstüm ama bilecikli bi araba değil galiba benim bildiğim bir 159 var 26 plaka o da 156 bi bende var zannedersem 😂😉 dediklerinizi sorayım araştırayım ben eğer randıman alınamayacak gibiyse ss e alışmaya çalışıp devam ederiz alfamı çok seviyorum çünkü satmaya niyetim yok. Yardımınız içinde ayrıca teşekkürler

octinum

• Moderatore
« #11 : 23 Temmuz 2020, 11:58:30 »
E manuele çevirmeye harcanacak para yine harcanıp Selespeed konnektörleri tesisatı dahil sıfır kondisyonuna getirilir? ;)

Bence hiç uğraşmayın manuelle falan. Tamam her ek donanım ek hata ihtimali demek ama o zaman motoru da karbüratörlüye çevirelim, cam düğmeleri adamın asabını bozuyor onları normal çevirerek açılana döndürelim, böyle gider bu. :D

Ben doğru düzgün yapılan Sele'nin öyle buluttan nem kapacağını düşünmüyorum. "Atölyeden çıkana kadar çalışsın" tarzı yapılanlar başınıza iş açar. Düzgün bir yerde baştan sonra yenilense ve sadece bozulduğunda değil, atıyorum birkaç bakımda bir diyagnostik ve önleyici bakımla uzun süre daha hizmet eder.

_mr_

• Membro
« #12 : 26 Temmuz 2020, 09:09:19 »
O zaman şöyle yapalım zaten bu sistem basit sadece anlayanı yok en kötü ben kendim söker yaparım hidrolik elktronik pompalara hiç yabancı değilim😄😉

_mr_

• Membro
« #13 : 26 Temmuz 2020, 11:41:00 »
Yalnız benim 2000 model ss.'e uygun obd soketi markası nedir tam uygununu söyleyebilirseniz birde bu ecu ve ss beyinine bağlanıp hata görüp düzeltebilecek ve ss hatası ve tüm parametreleri ayarlayabilecek program ismi lazım. Mesela obd var obd2 var benim ki obd2 mi modifiye etmeye gerek varmı bazıları 2001 üstü diyor benim model 2000, bluetoothlu baglanicam android telefondan bilgilendirirseniz bunlarıda almayı düsünüyorum

radar54

• Membro
« #14 : 26 Temmuz 2020, 15:46:20 »
Yalnız benim 2000 model ss.'e uygun obd soketi markası nedir tam uygununu söyleyebilirseniz birde bu ecu ve ss beyinine bağlanıp hata görüp düzeltebilecek ve ss hatası ve tüm parametreleri ayarlayabilecek program ismi lazım. Mesela obd var obd2 var benim ki obd2 mi modifiye etmeye gerek varmı bazıları 2001 üstü diyor benim model 2000, bluetoothlu baglanicam android telefondan bilgilendirirseniz bunlarıda almayı düsünüyorum
Benim aracım 2004 SS elm cihazları ile bağlanamadım en son vag k line kablo aldım. Yanında MES programı geldi ve bütün ayarlarımı kendim yaparak debriyaj valfini değiştirdim.
Elinizden geliyorsa @octinum üstadın ss bakım konularını inceleyebilirsiniz.

SM-G531F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_mr_

• Membro
« #15 : 26 Temmuz 2020, 20:03:09 »
Forumda çok aradım ama net bisey bulamadım elm327 nin 1.5 bana uyumlu gördügüm kadarıyla muhtemelen sizinkine bağlanmaması o yüzden olabilir. Dediginiz konuyada bakayım baya aradım ama bulamamıstım sürekli cihaz aramak istemiyorum arıza varmı nedir diye kendimiz yapmaya çalışıcaz zaten hergün o tip şeylerle uğrasıyorum

octinum

• Moderatore
« #16 : 26 Temmuz 2020, 22:15:27 »
ELM'lerin alayı çakma. :D

ELM327 v1.5 diye satılan şeylerin neredeyse tamamı klon -gerçek ELM pahalı. Klonun da farklı yongalarla yapılanı var gördüğüm kadarıyla. Eğer yanlış klonu yanlış sürücüyle çalıştırırsanız patlayabiliyor, vb.

Bu yüzden VAG-COM k-line adaptör öneriyorum ben artık.

_mr_

• Membro
« #17 : 27 Temmuz 2020, 14:35:20 »
Paralarina bakinca banada öyle geldi flash bellek alınmıyor 35tl ye😅 vag com bakayım bende o zaman iyi oldu ögrendigim

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal