Alfisti Turkey
Alfisti Turkey

Gönderen Konu: 147 sunroof sorunu  (Okunma sayısı 280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gurkanxxx

• Ziyaretçi
147 sunroof sorunu
« : 21 Temmuz 2013, 11:21:34 »
arkadaşlar 2004 alfa 147 sahibiyim benim sorunum sunroof motoru sağlam anahtarındada sorun yok gibi sıkıntı elektronik kartta bu kartı nereden temin edebilirim birmot harici yada başına böyle bi sorun gelen arkadaş varsa nasıl bi çözüm bulduğunu paylaşrsa memnun olurum birede 2, el parça satan sitelerde motoru komple satılık buldum benim sunroof motorunun aynısı ama uyarmı diye endişeliyim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Alfisti Turkey Faydalı Bağlantılar:
İlk Okunacak Başlık | Forum Kuralları | Resim Ekleme Sanatı

gurkanxxx

• Ziyaretçi
Ynt: 147 sunroof sorunu
« #1 : 21 Temmuz 2013, 11:45:44 »
arkadaşlar benim sorunum sunroofun çalışmaması 2004 147 kullanıcısıyım sunroofun motoru ve anahtarı sağlam ben elektronik devreden şüpheleniyorum bu elektronik kartı birmot harici nereden temin edebilirim bir kaç yerde reset işleminden bahsediliyor bunları uyguladım bir sonuç elde edemedim başına böyle bir sorun gelip nasıl çözüm bulduğunu paylaşan arkadaş olursa memnun olurum.

Gouki

• Amministratore
« #2 : 21 Temmuz 2013, 11:52:51 »
Gürkan bey aramıza hoşgeldiniz. Eper'den şasi numaranız ile sorgulama yaparak elektronik kartınızın veya sunroof motorunuzun parça kodunu bulabilirsiniz. Böylece çıkmacıdaki motorun uyup uymayacağı belli olur. İstanbul'daki çıkmacılara sordunuz mu ?

gurkanxxx

• Ziyaretçi
« #3 : 21 Temmuz 2013, 12:43:45 »
özgün bey öncelikli ilgi ve alakanız için tşk eder hoşbulduk dileklerimi iletirim.ürünün parça kodu üzerinde mevcut kod numaraları uymuyor fakat bulduğum ürünler benimkinin aynısı ve aynı marka dişli motor montaj ve soket bağlantısı v.s aynı bu sebeble ürün kodunun uyması şartmı birde sistem araca tanıtılıyormu yoksa bağımsızmı eğer bağımsızsa ben uyar diye düşünüyorum.

Gouki

• Amministratore
« #4 : 21 Temmuz 2013, 13:02:38 »
Sunroof kontrol kartı body computer ile iletişimde örneğin bir problem varsa examiner'de NTA Sunroof Control diye bir hata ortaya çıkıyor. Tahminime göre herhangi bir sökme takma işleminden sonra proxy alignment yapılması gerekebilir. Birde 147 sunroof'unda kontak açık olmadan çok fazla açıp kapama yapınca sistem sunroof pozisyonunu kaybediyor ve güvenli moda geçiyor. Bu durumda da reset işlemi yapılması gerekiyor. Siz reset işlemini yaptığınızı söylemişsiniz. Parça kodu farklı olan motor veya kart ile sonuç ne olur bir fikrim yok malesef.

gurkanxxx

• Ziyaretçi
« #5 : 21 Temmuz 2013, 13:21:06 »
özgün bey ben şimdiye kadar yol bilgisayarında sunroofla ilgili ne bi hata gördüm nede başka bir şey proy alignment yapılması gerekir demişsiniz belkide sorunum bu bunun nasıl yapıldığı hakkında bi bilginiz varmı paylaşırsanız sevinirim.cihazı söküp kendim 12v. ile beslediğimde reset işlemi yapıyor fakat bunu aracın üzerinde yapamadım aracın üzerinde takılı değilken sadece reset yaptırabildim diğer fonksiyonları çalıştıramadım bu yüzden elektronik karttan şüphelendim ayrıca ilginiz için çok tşk ederim.

Gouki

• Amministratore
« #6 : 21 Temmuz 2013, 13:49:15 »
Gürkan bey hatayı yol bilgisayarında değil de araba OBD ile bilgisayara bağlandığında görebilirsiniz. Proxy alignment işi için de ya FiatEcu Scan'in en son sürümlerinden birini kullanarak siz yapabilirsiniz ya da yine bir servise gidip Exam cihazına bağlatarak.

GoogleTagged

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal